Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 19:28   #31
Monia O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: opłacalna LOKATA

Teraz po tych wszystkich obniżka stóp procentowych jest straszna lipa. Ja cały czas trzymałam na lokatach, ale teraz maks co widzę to średnio 3,5% - http://antyhaczyk.blogspot.com minus jeszcze podatek belki ;-/
Znacie jakieś lepsze oferty lokat może?

Edytowane przez Monia O
Czas edycji: 2014-03-23 o 00:38
Monia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 08:23   #32
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Sprzedałam mieszkanie które otrzymałam w spadku bo babci - była to kawalerka i otrzymałam za nią 87 tys zł. Szukam jakiegoś sposobu do zainwestowania aby pracowały na siebie. Jak myślicie lokata czy fundusz inwestycyjny? Chociaż tego drugiego trochę się boję, bo podobno można na tym stracić, ale też więcej zyskać. Jestem w kropce.
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 09:59   #33
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez jolka8899 Pokaż wiadomość
Sprzedałam mieszkanie które otrzymałam w spadku bo babci - była to kawalerka i otrzymałam za nią 87 tys zł. Szukam jakiegoś sposobu do zainwestowania aby pracowały na siebie. Jak myślicie lokata czy fundusz inwestycyjny? Chociaż tego drugiego trochę się boję, bo podobno można na tym stracić, ale też więcej zyskać. Jestem w kropce.
Nie podobno, to jest rynek. Lokata ma gwarantowany zwrot, to nie jest inwestycja tylko przechowanie pieniedzy +zniwelowanie inflacji.

Powiem tak, jesli sie na tym nie znasz to zostań przy bezpiecznym lokowaniu pieniedzy. Bo potem możesz być zdziwiona, że z 87k masz mniej. I lokaty mozesz zawierac krótkookresowo z przedłużeniem, w razie jakbys tych pieniedzy potrzebowała. Z funduszem tak nie zrobisz. To nie jest lokata o wyższym oprocentowaniu

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Tylko pamiętaj, że lokaty też bywają okazyjne i broń boże nie idz do banku z tekstem: dzień dobry, chciałam założyć lokatę.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:50   #34
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Są rózne formy inwestowania , są produkty strukturyzowane z gwarantowanym kapitałem , co do funduszy są różne klasyfikacje ryzyka. Od bezpiecznego do akcyjnego . Dużo zależy na jak długo chcesz inwestować . Poczytaj sobie o produktach inwestyjnych. Nie zakładaj nic w grupie Getin , Open .
To tak na szybko, jeśli masz pytania to pytaj .
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 22:19   #35
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Do funduszy, zwłaszcza tych bardziej ryzykownych, akcyjnych, musisz mieć mocne nerwy, co ostatni tydzień na przykład pokazał, ale są też bezpieczniejsze opcje.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-10-19 o 22:20
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 19:10   #36
ania 919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

lokaty są teraz bardzo słabo oprocentowane, ja bym proponowała część pieniędzy dać na lokaty, a część na fundusze - są różne fundusze o różnym stopniu ryzyka, musisz sama wybrać takie, które ci będą pasować
ania 919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 08:19   #37
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Dzięki dziewczyny. Właśnie też tak myślałam, że może lepiej by było połowę kasy właśnie odłożyć na lokatę a połowę na fundusz.
Mój znajomy się w to trochę bawi tak więc może go odwiedzę na dniach.
Również słyszałam,że te akcyjne fundusze są mniej pewne.
A co sądzicie o pieniężnych?
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-21, 08:55   #38
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez jolka8899 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Właśnie też tak myślałam, że może lepiej by było połowę kasy właśnie odłożyć na lokatę a połowę na fundusz.
Mój znajomy się w to trochę bawi tak więc może go odwiedzę na dniach.
Również słyszałam,że te akcyjne fundusze są mniej pewne.
A co sądzicie o pieniężnych?
Pieniezne sa relatywnie bezpieczne, ale i one beda raczej osiagac nizsze zyski po obnizce stop procentowych. Trzeba tez rozsadnie wybrac fundusz pod wzgledem skladu portfela.
Akcyjne nie sa mniej pewne, tylko sa po prostu ryzykowne.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury

Edytowane przez PaulinciaKWC
Czas edycji: 2014-10-21 o 08:57
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 09:25   #39
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Fundusze akcyjne są ryzykowne , ale warto je trzymać długo terminowo . Można też grać na spadki i wzrosty poprzez fundusz Short lub Lev. Jeśli chcesz inwestować , zrób sobie zadanie domowe poczytaj sobie ; pieniężny, obligacyjny , zrównowżony , akcyjny .
Tu masz ranking funduszy ;

http://www.analizy.pl/fundusze/fundu...ycyjne/ratingi.
A z jakiego miasta jesteś ?

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Albo napisz do mnie na pw.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 14:06   #40
annZdunska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Lokaty niestety sa teraz tak niskooprocentowane, że to raczej taka poczekalnia. Ale moze ulokuj sobie na razie np. na 3 miesiące, a potem się zastanowisz co dalej. Moze po nowym roku cos drgnie. Fundusze sa dośc ryzykowne.
annZdunska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 07:43   #41
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Już mam pieniądze na lokacie Ostatnio odłożyłam na przykład w Idea Banku ( oferuje dla nowych klientów 5%) jednak i tak nie jest to taka wysoka lokata.
Jestem z Lubelskiego.
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 08:11   #42
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Czytałaś dokładnie OWU?
Oni lubią wiązać lokate z strukturą , teraz lokaty są max 3 % dla nowych środków . No chyba że masz lokate z funduszem np ma 8 DB ale funduszem .
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 16:58   #43
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

unikaj wszystkich funduszy inwestycyjnych i giełdy, można szybko zyskać i można szybko stracić, giełda jest o tyle lepsza, że przynajmniej sama możesz zdecydować co kupujesz i za ile i za ile sprzedajesz, na funduszu oni zarządzają kasą,

w obydwu przypadkach banki się zabezpieczają zapisem małymi literkami - klient musi się liczyć z utratą części albo całości wpłaconych środków = to już coś mówi na temat takiego inwestowania, trzeba uważać i to bardzo,

kiedyś się bawiłem w fundusze inwestycyjne i miałem lekką strate, a przy okazji jak chciałem śledzić notowania funduszy na bieżąco to się okazało, że nie ma takiej opcji i, że jest 1-2 dniowe opóźnienie czyli wyniki były z przeszłości i jak tu ktoś ma zadecydować czy chce skończyc inwestycje czy nie, jak nie ma tego dostępu to tylko na chybił-trafił,

lokaty przynajmniej mają gwarancje bankowego funduszu gwarancyjnego, czyli gwarancje odzyskania kasy w razie problemów banku,

ogólnie to najlepiej unikać giełdy i funduszy inwestycyjnych bo te instytucje biorą kase i mogą jej nie oddać,

unikaj też inwestycji na 10 lat, że wpłacasz przez 10-15 lat co miesiąc bo jak coś w życiu nie wyjdzie i przestaniesz to wtedy tracisz dużą część wpłat,

unikaj polisolokat czyli lokat łączonych z polisą, to chyba nie ma gwarancji z bankowego funduszu gwarancyjnego, dla tych którzy to oferują jest to korzystne, dla ciebie nie,

tak naprawdę pod pozorem tego, że możesz mieć dużo kasy kryje się duże ryzyko, a im większy procent zysku, im bardziej atrakcyjna oferta tym bardziej szukaj haczyków,

możliwe, że pozbawiłaś się dobrej opcji sprzedając nieruchomość bo może wynajęcie byłoby dobrą opcją, a na dużą kase czekają banki i instytucje finansowe, żeby ją zabrać i nie oddać

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-11-04 o 17:00
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 16:27   #44
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez szybkilopez Pokaż wiadomość
Środki ze sprzedaży mieszkania do najmniejszych nie należą. Dlatego możesz przecież zaryzykować i wpłacić te 10 tys zł na fundusz inwestycyjny, który jest przecież dużo lepiej oprocentowany niż konto oszczędnościowe czy lokata. Pogadaj o tym z jakimś kumatym doradcą.
najpierw miej na uwadze, że możesz stracić wszystko jeśli fundusz inwestycyjny źle zainwestuje,

oprócz tego sprawdź na wykresie jak szedł ten fundusz w ostatnich 3-5 lat albo nawet dalej,

sprawdź prowizje za zarządzanie,

sprawdź czy masz bieżący podgląd notowań funduszy czy z opóźnieniem paro dniowym,

nie wchodź w to jeśli nie liczysz się z opcją utraty całości albo części kasy,

a może ta osoba, która reklamuje fundusze inwestycyjne sama się wypowie ile zainwestowała, na jaki czas, ile było zysku, jaki to był konkretnie fundusz, żeby można było w necie sprawdzić wykres, dodatkowo mogłaby ta osoba przedstawić zrzuty ekranu z inwestycji z konta bankowego bez danych osobowych, które można wymazać, tylko po sprawdzeniu takich info można wierzyć, że mówi, pisze prawdę, bez tego takie chwalenie funduszy inwestycyjnych jest nic nie warte,

np fundusze inwestycyjne i firmy które biorą kasę robią taki trik, że pokazują jak super fundusz idzie na wykresie w góre, ale nie dodają, że to są notowania funduszu z ostatnich np 5 lat albo w ogóle z najlepszych lat funduszu kiedy jeśli sam człowiek sprawdzi ten fundusz w necie to okazuje się, że idzie on tak sobie albo nawet spada w dół, a nieświadomi klienci, którzy tego nie sprawdzają w necie i wierzą takim firmom i "doradcom" tracą na tym, a potem domagają się, żeby państwo za nich myślało jak w wypadku Abmer Gold słynnego na cały kraj, takich firm jest wiele pod różnymi nazwami, fundusze inwestycyjne nie są dużo lepsze
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 23:53   #45
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
najpierw miej na uwadze, że możesz stracić wszystko jeśli fundusz inwestycyjny źle zainwestuje,

oprócz tego sprawdź na wykresie jak szedł ten fundusz w ostatnich 3-5 lat albo nawet dalej,

sprawdź prowizje za zarządzanie,

sprawdź czy masz bieżący podgląd notowań funduszy czy z opóźnieniem paro dniowym,

nie wchodź w to jeśli nie liczysz się z opcją utraty całości albo części kasy,

a może ta osoba, która reklamuje fundusze inwestycyjne sama się wypowie ile zainwestowała, na jaki czas, ile było zysku, jaki to był konkretnie fundusz, żeby można było w necie sprawdzić wykres, dodatkowo mogłaby ta osoba przedstawić zrzuty ekranu z inwestycji z konta bankowego bez danych osobowych, które można wymazać, tylko po sprawdzeniu takich info można wierzyć, że mówi, pisze prawdę, bez tego takie chwalenie funduszy inwestycyjnych jest nic nie warte,

np fundusze inwestycyjne i firmy które biorą kasę robią taki trik, że pokazują jak super fundusz idzie na wykresie w góre, ale nie dodają, że to są notowania funduszu z ostatnich np 5 lat albo w ogóle z najlepszych lat funduszu kiedy jeśli sam człowiek sprawdzi ten fundusz w necie to okazuje się, że idzie on tak sobie albo nawet spada w dół, a nieświadomi klienci, którzy tego nie sprawdzają w necie i wierzą takim firmom i "doradcom" tracą na tym, a potem domagają się, żeby państwo za nich myślało jak w wypadku Abmer Gold słynnego na cały kraj, takich firm jest wiele pod różnymi nazwami, fundusze inwestycyjne nie są dużo lepsze
Ale o co ci właściwie chodzi? Nie zrozumiałeś jak działają fundusze, straciłeś kasę i sądzisz, że inni to też kretyni?

Oczywiście, że fundusz pobiera prowizję, przecież za dobre słowo nie pomnażają ci pieniędzy.

A gdybyś miał trochę oleju w głowie to doinformowałbyś się: bo jak najbardziej fundusz to zawsze ryzyko, ale ryzyko czasami jest mądre a czasami to jak skok na główkę z trzeciego piętra, bo może się uda.

Lepiej ucz się ze swoich błędów zamiast chwalić swoją ignorancją. Jak nic nie wiesz na temat inwestowania w fundusze to się za nie nie bierz bo stracisz. Ale niektórzy się znają a nawet na nich zarabiają.

PS. Z tego co wiem kursy jednostek funduszu zawsze są wyświetlane z opóźnieniem: nigdy nie jest możliwe kupienie "teraz", tylko najwcześniej "jutro", więc jak najbardziej trzeba starać się przewidzeń jaki kurs będzie następnego dnia jak chce się kupić/ sprzedać. Ale nikt nie wchodzi w fundusze na tydzień albo nawet miesiąc a z czasem znaczenie tych wahań dla twojego zarobku się zmniejsza.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-11-13 o 00:07
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 08:27   #46
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Ale o co ci właściwie chodzi? Nie zrozumiałeś jak działają fundusze, straciłeś kasę i sądzisz, że inni to też kretyni?

Oczywiście, że fundusz pobiera prowizję, przecież za dobre słowo nie pomnażają ci pieniędzy.

A gdybyś miał trochę oleju w głowie to doinformowałbyś się: bo jak najbardziej fundusz to zawsze ryzyko, ale ryzyko czasami jest mądre a czasami to jak skok na główkę z trzeciego piętra, bo może się uda.

Lepiej ucz się ze swoich błędów zamiast chwalić swoją ignorancją. Jak nic nie wiesz na temat inwestowania w fundusze to się za nie nie bierz bo stracisz. Ale niektórzy się znają a nawet na nich zarabiają.

PS. Z tego co wiem kursy jednostek funduszu zawsze są wyświetlane z opóźnieniem: nigdy nie jest możliwe kupienie "teraz", tylko najwcześniej "jutro", więc jak najbardziej trzeba starać się przewidzeń jaki kurs będzie następnego dnia jak chce się kupić/ sprzedać. Ale nikt nie wchodzi w fundusze na tydzień albo nawet miesiąc a z czasem znaczenie tych wahań dla twojego zarobku się zmniejsza.
Osterhase zgodzę z Twoją wypowiedzią .
Ja zawsze patrze skład zarządzajacych , jakoś zarządzania , a poztym winiki z przeszłości nie dają gwarancji zysku .
Z pl funduszy lubie np Quercus, Skarbiec , a potencjał ma Amundi . Ale bardziej wole inwestować w fundusze zagraniczne .
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 11:55   #47
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Wczoraj wieczorem porządnie się przysiadałam i poczytałam o poszczególnych funduszach.
Z zestawień:
xxx ( pozwolę sobie dać adres strony na której znalazłam ten fakt...) wynika,że obecnie dość opłacalny jest Pioneer. Poza tym jak rozmawiałam ze znajomymi to też go polecali. Myślicie,ze warto jest w to zainwestować?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-17 o 10:45 Powód: link
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 15:08   #48
Eweca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Ja jakoś nie jestem przekonana co do funduszy inwestycyjnych. Z lokaty to chociaż są pewne pieniądze a z funduszami jest spore ryzyko. Zawsze można próbować oczywiscie. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-17 o 10:46 Powód: link
Eweca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:24   #49
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez jolka8899 Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem porządnie się przysiadałam i poczytałam o poszczególnych funduszach.
Z zestawień:
xxx ( pozwolę sobie dać adres strony na której znalazłam ten fakt...) wynika,że obecnie dość opłacalny jest Pioneer. Poza tym jak rozmawiałam ze znajomymi to też go polecali. Myślicie,ze warto jest w to zainwestować?
Zasada numer 1: DYWERSYFIKUJEMY na pewno nikt Ci ni poleci ładowania całej kasy w 1 fundusz.
mbank ma fajny 'supermarket inwestycyjny'.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-17 o 10:46 Powód: link
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 20:01   #50
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Kto Ci polecił Pioniera ? To jest tankowiec na jeziorze .
Ja bardziej polecam Deutsche Bank mają większy porfel funduszy i duże pole manewru , i polecam spotkać się doradcami Bankowości Prywatnej z różnych banków .
Jak bardziej szczegółowe pytania pisz na pw .
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 20:45   #51
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

To już wolałabym ulokować połowę w złocie, złoto jest teraz bardzo tanie a wiadomo, że prędzej, czy później się odbije albo kup franka czy rubla. Jak się nie znasz na inwestowaniu, to nie marnuj pieniędzy. Fundusz pobiera prowizję za inwestowanie i już same te opłaty zjedzą Ci część kasy. Nie wierz też w to, że są fundusze "dość opłacalne", to że teraz dany fundusz wypada lepiej jest po prostu kwestią losowości. Moim teściom, którzy też nie mają zielonego pojęcia o inwestowaniu też się zachciało "zainwestować" i w ciągu kilku lat stracili na "nieagresywnym" funduszu kilkanaście tysięcy. Ludzie nie powinni brać się za coś, o czym nie mają pojęcia.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 09:31   #52
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Tylko w zasadzie to nie wiemy czy rubel jeszcze nie spadnie Zastanawiałam się nad kupnem euro ale obecnie jest bardzo drogie. Czytałam o złocie ale jedni uważają,ze warto jest w nie inwestować ale drudzy z kolei odradzają...
Nelciak na pewno postawiłabym na kilka funduszy tak jak piszesz
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 19:49   #53
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Na złoto można grać na spadki .
Hm rubel ruski kraj prawie dyktaktorski . Na szwajcara grałbym na fx.
Moja rada poczytaj jak inwestować , polecam poczytać książki Buffeta , Van Tharpa , Schwargera.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 23:21   #54
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

ładne słowo dywersyfikacja, a w praktyce jak fundusz zawiedzie to zyski będą z innego za inny fundusz,

skoro na funduszach można stracić wszystko co się zainwestuje po co w to wchodzić,

a już najlepsze spotkania z doradcami bankowymi, finansowymi, nieważna nazwa, są jak akwizytorzy, napewno coś znajdą w co będą przekonywali, że warto zainwestować, a tak naprawdę tylko chodzi o zdobycie kolejnej umowy, kasy dla instytucji w której pracują, czy ktoś straci kase czy nie, to już nie ma dla takich znaczenia,

dziwie się, że chcesz wejść w fundusze tak niepewne, a zachwalają je zapewne doradcy bankowi, inwestycyjni którzy na tym korzystają

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez jolka8899 Pokaż wiadomość
Tylko w zasadzie to nie wiemy czy rubel jeszcze nie spadnie Zastanawiałam się nad kupnem euro ale obecnie jest bardzo drogie. Czytałam o złocie ale jedni uważają,ze warto jest w nie inwestować ale drudzy z kolei odradzają...
Nelciak na pewno postawiłabym na kilka funduszy tak jak piszesz
euro też może spaść albo stać w miejscu z niewielkimi wahaniami,
rubel może spaść ale może się podnieść,

to samo jest z funduszami inwestycyjnymi, wkładasz kase na jeden fundusz, na dziesięć czy sto funduszy, też nie masz gwarancji, że nie stracą tej zainwestowanej kasy albo że notowania funduszy nie spadną
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:26   #55
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Wiesz, trochę ostatnio studiuję ten temat i generalnie kluczową sprawą jest dobranie odpowiednich proporcji do portfela inwestycyjnego. Tzn np 30% środków inwestujemy na giełdzie, 40% w obligacje (bezpieczne) i 30% w instrumenty pieniężne (które też uchodzą za bezpieczne). W ten sposób można zrównoważyć ryzyko i osiągnąć teo 7-10% zwrotu rocznie.
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:20   #56
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Gdzie to usłyszałaś ?
Ja swój porfelmam mam ułożony 20% na forexie , 40% akcje zagraniczne , 40 % fundusze pl i zagraniczne akcyjne.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 23:34   #57
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez jolka8899 Pokaż wiadomość
Wiesz, trochę ostatnio studiuję ten temat i generalnie kluczową sprawą jest dobranie odpowiednich proporcji do portfela inwestycyjnego. Tzn np 30% środków inwestujemy na giełdzie, 40% w obligacje (bezpieczne) i 30% w instrumenty pieniężne (które też uchodzą za bezpieczne). W ten sposób można zrównoważyć ryzyko i osiągnąć teo 7-10% zwrotu rocznie.
czyli tak z marketingowego na ludzki to znaczy, że jak jedne instrumenty finansowe będą na stracie i zwyczajnie kiedy stracisz na inwestycji w nie to inne pójdą w górę, czyli po co rozpraszać kasę jak tylko się da - żebyś przestała nad tym panować - po to to proponują, a 7-10% to możesz mieć teoretycznie, tak samo teoretyczni możesz zarobić 100% tylko, że to teoria, zanim zaczął się kryzys który zrobiły banki i instytucje finansowe to pamiętam jak chwalili fundusze inwestycyjne, które zaczynały iść w dół kiedy je chwalili za wcześniejsze lata, bardziej realnie możesz mieć 5% albo -35-50% na stracie jeśli nie więcej, to wszystko to sposoby na wyciąganie kasy od ludzi tak, żeby oddać mniej albo w ogóle,

a te proporcje tak zwany portfel to się nie sugeruj bo jeden makler zrobi taki portfel jak napisałaś, inny zrobi odwrotny, a jeszcze inny zrobi mix tych portfeli, jeszcze inny zrobi inny portfel, ile maklerów tyle pomysłów na inwestowanie kasy, te proporcje i inne niczego nie gwarantują, a maklerzy nie znają przyszłości, gdyby znali to nie myliliby się w swoich opiniach tyle razy w przeszłości co do przyszłości czyli dzisiejszej teraźniejszości,

kluczowa sprawa to nie słuchać maklerów i doradców opłacanych przez instytucje finansowe z których każdy może mieć inne zdanie chyba, że sprzedają w ramach firmy tylko jeden czy parę poduktów które reklamują tak samo to będą mieli jednakowe zdanie ale narzucone z góry,
tylko słuchać siebie - zadać sobie pytanie czy jesteś gotowa stracić kasę czy nie i według siebie inwestuj bezpiecznie bez strat albo ryzykownie z opcją straty,
sama sobie zadaj pytanie czy chcesz inwestować w jedną rzecz, dwie, trzy, czy ile, bo może być, że jedna rzecz będzie za mało, a zbyt dużo możesz nie ogarnąć i jak się zacznie jakiś kryzys a z pewnością się zacznie pytanie tylko kiedy to możesz nie wiedzieć czy jeszcze bardziej stracisz i czy już wycofywać kase czy jeszcze nie, jak masz za dużo to możesz nie ogarnąć,

chcesz to ryzykuj, tylko nie narzekaj jeśli zamiast zysku będzie strata bo tam gdzie dużo możesz zyskać jeszcze więcej możesz stracić, to idzie w parze niestety

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-11-26 o 23:44
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 10:52   #58
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Thumbs up Gdzie warto pójść po najlepszą lokatę?

Hej!

Tak jak w tytule, mam odłożone trochę pieniędzy i żeby tak bezczynnie nie leżały w szufladzie chciałabym je korzystnie ulokować. Doradzicie gdzie najkorzystniej założyć lokatę? Z których banków jesteście zadowolone?
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 15:28   #59
Darianna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
kluczowa sprawa to nie słuchać maklerów i doradców opłacanych przez instytucje finansowe z których każdy może mieć inne zdanie chyba, że sprzedają w ramach firmy tylko jeden czy parę poduktów które reklamują tak samo to będą mieli jednakowe zdanie ale narzucone z góry,
tylko słuchać siebie - zadać sobie pytanie czy jesteś gotowa stracić kasę czy nie i według siebie inwestuj bezpiecznie bez strat albo ryzykownie z opcją straty,
sama sobie zadaj pytanie czy chcesz inwestować w jedną rzecz, dwie, trzy, czy ile, bo może być, że jedna rzecz będzie za mało, a zbyt dużo możesz nie ogarnąć i jak się zacznie jakiś kryzys a z pewnością się zacznie pytanie tylko kiedy to możesz nie wiedzieć czy jeszcze bardziej stracisz i czy już wycofywać kase czy jeszcze nie, jak masz za dużo to możesz nie ogarnąć,

chcesz to ryzykuj, tylko nie narzekaj jeśli zamiast zysku będzie strata bo tam gdzie dużo możesz zyskać jeszcze więcej możesz stracić, to idzie w parze niestety
kompletnie nie zgadzam się z tym co piszesz, są firmy, które w sposób rzetelny doradzają jak inwestować, jedna z nich (jestem jej klientką ) prowadzi całkiem ciekawą "szkołę inwestycyjną" online, w której buduje swoje modelowe portfele, jak na dłoni widać jak dobrze inwestują pieniądze i jak wysokie generują zwroty z inwestycji..

oczywiście w przypadku inwestycji w fundusze nikt nie jest w stanie przewidzieć stopy zwrotu, ale można obierać pewne kierunki inwestycyjne (mniej lub bardziej ryzykowne co za tym idzie z mniejszą lub większą możliwością zysku).. ja inwestuję w fundusze pieniężne i zwrot z kilku lat mam na dużo wyższym poziomie niż najlepsza nawet lokata w banku.. z drugiej strony mam mieszkanie, które wynajmuję (niby miał to być super zysk), a póki co już z dwoma byłymi lokatorami walczę o zaległe czynsze i zwrot kosztów za szkody, które wyrządzili..

Edytowane przez Darianna2
Czas edycji: 2014-12-01 o 15:31
Darianna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 01:22   #60
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

no oczywiście, że infolinie nie są niczemu winne, mają przyciągać ludzi do firmy, to oczywiste, ale jak firma inwestycyjna straci kasę klienta to infolinia, która działa super nie ma sobie nic do zarzucenia no bo co, tylko informuje, a bank też nie ma nic sobie do zarzucenia i tym sposobem ludzie zostają z niczym albo z dużą stratą,

to ma jakiś sens, że instytucje finansowe zbierają kasę od ludzi, a później tą kasę tracą, jakby te banki i instytucje finansowe na tym zarabiały i to by tłumaczyło te zapisy typu klient musi liczyć się z utratą części albo całości wpłaconej kasy, to jest interes, bardzo dobry interes dla banków i instytucji finansowych, dla ludzi tylko strata
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 13:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.