Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-25, 22:29   #1831
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład do cery suchej, problematycznej?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Wyleczyłaś mnie z pomysłu zakupu Revlona zamiast Clarinsa

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Loyd czy Double Wear EL uznajesz za lepszy od Clarinsa Everlasting? Jeśli tak to dlaczego?
Zależy mi na kryciu i wytrzymałości. No i na jak największej naturalności, najmniejszej szkodliwości dla cery przy okazji tego krycia.
Oba są świetne tylko trochę inne.
DW jest ultrawytrzymały i daje efekt fotoshopa ale niestety jest też bardziej widoczny i wyczówalny na skórze. Za to jeśli ktoś ma cerę typowo tłustą może okazać się wybaczenie, podobnie jak w sytuacji gdy mamy duże przebarwienia i i zmiany do zakrycia.

Clarins jest mniej wytrzymały i kryjacy ale myślę że mniej obciąża i nie jest tak widoczny na twarzy. Przy b.tłustej cerze może okazać się za słaby.
Bardziej wybacza wiek... Dw jest gł dla młodych osób bo w każde załamanie wlezie.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 23:44   #1832
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jaki podkład do cery suchej, problematycznej?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Oba są świetne tylko trochę inne.
DW jest ultrawytrzymały i daje efekt fotoshopa ale niestety jest też bardziej widoczny i wyczówalny na skórze. Za to jeśli ktoś ma cerę typowo tłustą może okazać się wybaczenie, podobnie jak w sytuacji gdy mamy duże przebarwienia i i zmiany do zakrycia.

Clarins jest mniej wytrzymały i kryjacy ale myślę że mniej obciąża i nie jest tak widoczny na twarzy. Przy b.tłustej cerze może okazać się za słaby.
Bardziej wybacza wiek... Dw jest gł dla młodych osób bo w każde załamanie wlezie.
Dziękuję

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 09:31   #1833
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Typowy dewy efekt daje wspomniany parure de lumiere
Dziekuje, przyjrze mu sie
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 16:21   #1834
Kamilaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Jakiej marki wybrać podkład?

Cześć Piszę na tej stronie, ponieważ dopiero od niedawna zaczęłam na poważnie moją "makijażową przygodę". Moim pierwszym podkładem który kupiłam był podkład z AA "Make-up N'1 kryjący podkład wygładzający". Okazał się on zdecydowanie za ciemny podchodził pod odcień pomarańczy i byłam pewna, że źle wybrałam. Następnie kupiłam "Miss Sporty So matte Perfect Stay" w odcieniu 01 light i w maju, kiedy jeszcze się nie opaliłam, odcień był okej, ale ta konstystencja... Zdałam sobie sprawę, że już gorszego podkładu wybrać nie mogłam. Wyglądałam z nim jak posypana mąką, która uwidacznia, a nie zakrywa moich niedoskonałości. Naprawdę to było straszne, bo wyglądałam gorzej z podkładem i pudrem niż bez nich. Pomyślałam wtedy, ze to nie dla mnie, ale teraz chciałabym zacząć się malować, bo to naprawdę poprawia wygląd Mam dopiero 16 lat i na pewno każdemu wiadomo, że w tym wieku budżet jest dosyć ograniczony .
Proszę bardzo o polecenie mi jakiejś marki lub konkretnej serii do 50 zł, ponieważ nie chce już popełniać żadnego błędu. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne
Kamilaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 16:42   #1835
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jakiej marki wybrać podkład?

Cytat:
Napisane przez Kamilaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Cześć Piszę na tej stronie, ponieważ dopiero od niedawna zaczęłam na poważnie moją "makijażową przygodę". Moim pierwszym podkładem który kupiłam był podkład z AA "Make-up N'1 kryjący podkład wygładzający". Okazał się on zdecydowanie za ciemny podchodził pod odcień pomarańczy i byłam pewna, że źle wybrałam. Następnie kupiłam "Miss Sporty So matte Perfect Stay" w odcieniu 01 light i w maju, kiedy jeszcze się nie opaliłam, odcień był okej, ale ta konstystencja... Zdałam sobie sprawę, że już gorszego podkładu wybrać nie mogłam. Wyglądałam z nim jak posypana mąką, która uwidacznia, a nie zakrywa moich niedoskonałości. Naprawdę to było straszne, bo wyglądałam gorzej z podkładem i pudrem niż bez nich. Pomyślałam wtedy, ze to nie dla mnie, ale teraz chciałabym zacząć się malować, bo to naprawdę poprawia wygląd Mam dopiero 16 lat i na pewno każdemu wiadomo, że w tym wieku budżet jest dosyć ograniczony .
Proszę bardzo o polecenie mi jakiejś marki lub konkretnej serii do 50 zł, ponieważ nie chce już popełniać żadnego błędu. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne
Obawiam się, że opcja "nie chcę już popełnić żadnego błędu" nie wchodzi w grę

Dobór podkładu to nie jest prosta sprawa, cera również się zmienia więc może wcale nie być tak, że znajdziesz ideał na zawsze i już.
Najpierw określ czego potrzebujesz - mocnego krycia, matowienia, rozświetlenia?
Przejrzyj sobie KWC, zobacz opinie. A potem wybierz się do drogerii i testuj. Akurat testery podkładów sa dość bezpieczne bo w przeciwieństwie do szminki nikt ich bezpośrednio paluchami nie dotyka (no w każdym razie tych z pompką). Idź najlepiej nieumalowana i potestuj sobie na twarzy co Ci najlepiej "leży".

Innego sposobu chyba nie ma bo opcja "ja Ci polecam podkład X bo dla mnie jest najlepszy" jest słaba. To co służy mi nie musi służyć Tobie. Przyjrzyj się podkładom Bourjois, sa dobre jakościowo, mają jasne odcienie. W promocji dostaniesz je w cenie ok 50zł albo nawet poniżej.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:29   #1836
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jakiej marki wybrać podkład?

Cytat:
Napisane przez Kamilaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Cześć Piszę na tej stronie, ponieważ dopiero od niedawna zaczęłam na poważnie moją "makijażową przygodę". Moim pierwszym podkładem który kupiłam był podkład z AA "Make-up N'1 kryjący podkład wygładzający". Okazał się on zdecydowanie za ciemny podchodził pod odcień pomarańczy i byłam pewna, że źle wybrałam. Następnie kupiłam "Miss Sporty So matte Perfect Stay" w odcieniu 01 light i w maju, kiedy jeszcze się nie opaliłam, odcień był okej, ale ta konstystencja... Zdałam sobie sprawę, że już gorszego podkładu wybrać nie mogłam. Wyglądałam z nim jak posypana mąką, która uwidacznia, a nie zakrywa moich niedoskonałości. Naprawdę to było straszne, bo wyglądałam gorzej z podkładem i pudrem niż bez nich. Pomyślałam wtedy, ze to nie dla mnie, ale teraz chciałabym zacząć się malować, bo to naprawdę poprawia wygląd Mam dopiero 16 lat i na pewno każdemu wiadomo, że w tym wieku budżet jest dosyć ograniczony .
Proszę bardzo o polecenie mi jakiejś marki lub konkretnej serii do 50 zł, ponieważ nie chce już popełniać żadnego błędu. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne
Pytania o dobór podkładu zadajemy w tym wątku.
Jednak żeby uzyskać sensowną podpowiedź musisz sprecyzować swoje oczekiwania oraz określić, jaki masz rodzaj cery.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:58   #1837
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Jakiej marki wybrać podkład?

Oprócz zaproponowanych podkładów Bourjois, możesz przyjrzeć się Loreal, Maybelline, Rimmel, Catrice - wiele osób sobie chwali ich podkłady. Ale faktem jest, że musisz sama na sobie przetestować
__________________
Mój blog
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 22:40   #1838
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, również proszę Was o pomoc w doborze podkładu .
Mam cerę mieszaną; w strefie T, rozszerzone, zatkane pory, wągry, jakieś nieduże syfki (ogólnie bez większych zmian), policzki i reszta normalne. Niestety, mój główny problem polega na tym, że moja cera potrafi mocno się przesuszyć, suche miejsca, skórki. Często, gęsto wygląda "nie świeżo", szaro, jakbym była zmęczona. Efekt jaki chciałabym uzyskać to naturalność, blask, długotrwały efekt, ale tak, aby na mojej bądź co bądź tłustej cerze wyglądało to dobrze. Nie mam wielkich zasobów pieniężnych, dlatego idealnie jakbym znalazła kosmetyk drogeryjny ( max. 50 zł ).
Pomożecie ?
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 23:08   #1839
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Dziewczyny, również proszę Was o pomoc w doborze podkładu .
Mam cerę mieszaną; w strefie T, rozszerzone, zatkane pory, wągry, jakieś nieduże syfki (ogólnie bez większych zmian), policzki i reszta normalne. Niestety, mój główny problem polega na tym, że moja cera potrafi mocno się przesuszyć, suche miejsca, skórki. Często, gęsto wygląda "nie świeżo", szaro, jakbym była zmęczona. Efekt jaki chciałabym uzyskać to naturalność, blask, długotrwały efekt, ale tak, aby na mojej bądź co bądź tłustej cerze wyglądało to dobrze. Nie mam wielkich zasobów pieniężnych, dlatego idealnie jakbym znalazła kosmetyk drogeryjny ( max. 50 zł ).
Pomożecie ?
Burżuj HM, może Rimmel Match Perfection, Max Factor 3w1. Do suchych skórek polecam dobry krem nawilżający
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:44   #1840
marcelina5678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

JA nigdy nie moge dobrac idealnie bo zawsze wybieram za ciemny lub za jasny...
marcelina5678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 13:29   #1841
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Burżuj HM, może Rimmel Match Perfection, Max Factor 3w1. Do suchych skórek polecam dobry krem nawilżający
Ja też mam mieszana cerę świeci się i zdarzają mi się mega suche policzki staram się to ogarniać. Nie można dać całkiem nawilżającego kremu bo będzie latarnia ja używam balansujących. A bourjous HM kompletnie mi sie nie sprawdził musiałabym jak głupia latać co 1,5-2h pudrować się albo ściągać bibułkami nadmiar. Moim zdaniem ten podkład nie nadaje się do mieszanej cery.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 14:23   #1842
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez marcelina5678 Pokaż wiadomość
JA nigdy nie moge dobrac idealnie bo zawsze wybieram za ciemny lub za jasny...
A kto robi inaczej .....
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 11:16   #1843
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Ja też mam mieszana cerę świeci się i zdarzają mi się mega suche policzki staram się to ogarniać. Nie można dać całkiem nawilżającego kremu bo będzie latarnia ja używam balansujących. A bourjous HM kompletnie mi sie nie sprawdził musiałabym jak głupia latać co 1,5-2h pudrować się albo ściągać bibułkami nadmiar. Moim zdaniem ten podkład nie nadaje się do mieszanej cery.
U mnie burzuj si nie sprawdził bo niestety był jednak trochę za ciężki. Co istotne mam skórę nirmalną a i tak słabo się jej trzymał . Za to moja przesuszenia koleżanka której go oddałam była b.zadowolona.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 11:20   #1844
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
U mnie burzuj si nie sprawdził bo niestety był jednak trochę za ciężki. Co istotne mam skórę nirmalną a i tak słabo się jej trzymał . Za to moja przesuszenia koleżanka której go oddałam była b.zadowolona.

No własnie on sprawdzi sie u osob z cera sucha bo moim zdaniej jest nawilzajacy i nie sprawdzi sie u osobo z cera mieszana, tlusta.


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 11:32   #1845
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
No własnie on sprawdzi sie u osob z cera sucha bo moim zdaniej jest nawilzajacy i nie sprawdzi sie u osobo z cera mieszana, tlusta.


Wysłane z aplikacji iphone
Wiesz co. W okresie gdy przetłuszczała mi się skóra bywało że używałam podkładów nawilżających ALE taki podkład musi być wtedy ultrawytrzymały lekki w formie bo inaczej zatyka i dusi cerę . Ten jest konkretnie kryjący... Dla mnie za bardzo.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 21:38   #1846
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jakiej marki wybrać podkład?

A ja po kilku butelkach Clarinsa Everlasting, zdecydowałam się na zmianę na rzecz Long Wear Bobbi Brown. Zdam relację.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 22:32   #1847
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Wiesz co. W okresie gdy przetłuszczała mi się skóra bywało że używałam podkładów nawilżających ALE taki podkład musi być wtedy ultrawytrzymały lekki w formie bo inaczej zatyka i dusi cerę . Ten jest konkretnie kryjący... Dla mnie za bardzo.
On jakos szczegolnie kryjacy dla mnie nie byl, przez to ze nie byl dlugotrwaly to mimo dobrego przypodrowania zchodzil przy dotknieciu.



Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 23:21   #1848
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
On jakos szczegolnie kryjacy dla mnie nie byl, przez to ze nie byl dlugotrwaly to mimo dobrego przypodrowania zchodzil przy dotknieciu.



Wysłane z aplikacji iphone
W moim odczuciu on ma dość konkretne krycie tzn w porównaniu do podkładów rozświetlających które używam.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 07:18   #1849
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
W moim odczuciu on ma dość konkretne krycie tzn w porównaniu do podkładów rozświetlających które używam.

Ja takich nie uzywam chociaz chcialabym uzuwac jak najlzejszych no ale niestety nie mam jednolitego kolorytu i lekkie slady powypryskach.


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 10:27   #1850
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Ja takich nie uzywam chociaz chcialabym uzuwac jak najlzejszych no ale niestety nie mam jednolitego kolorytu i lekkie slady powypryskach.


Wysłane z aplikacji iphone
Ja też najbardziej lubię te delikatne mgiełki ale większość kończy się bombką więc gdy wychodzę na krótko to pozwalam sobie na takie a gdy muszę wyjść na dłużej to albo się nie maluję albo leci DW
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 14:51   #1851
Youstee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych w sprawie podkładów

Ostatnio dostałam podkład LOREAL PODKŁAD LUMI MAGIQUE ROSE PEARL C1 Niestety okazało się, że gdy go zaaplikuję nieestetycznie się świecę (ponieważ jest on rozświetlający, a ja mam cere normalną z tendencją do tłustej). Mogłybyście polecić mi jakiś podkład najlepiej w tym właśnie odcieniu (no i w żółtych odcieniach, broń boże różowe), bo jest dla mnie idealny, tyle, że z efektem matu?
Youstee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 15:27   #1852
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

mówisz, że broń Boże różowe a pasi ci c1, to ja się gubię

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 19:57   #1853
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Youstee Pokaż wiadomość
Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych w sprawie podkładów

Ostatnio dostałam podkład LOREAL PODKŁAD LUMI MAGIQUE ROSE PEARL C1 Niestety okazało się, że gdy go zaaplikuję nieestetycznie się świecę (ponieważ jest on rozświetlający, a ja mam cere normalną z tendencją do tłustej). Mogłybyście polecić mi jakiś podkład najlepiej w tym właśnie odcieniu (no i w żółtych odcieniach, broń boże różowe), bo jest dla mnie idealny, tyle, że z efektem matu?
Jaka półka cenowa?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 14:15   #1854
niebanalna90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
problem z podkładem, a może z cerą?

Cześć
Przeczytałam tu już kilka podobnych tematów, ale każdy problem z cerą jest inny.. Po niekrótkim okresie męczenia się w końcu stwierdziłam, że może wy mi coś doradzicie.
Mam cerę dość problematyczną, trądzikową, dużo zaskórników. Od ponad 2 tygodni biorę aknenormin. Dodatkowo moja dermatolog przepisała mi do tego 3 kremy: Rozex, Izotrexin, Klindacin T, stosuję je na przemian na noc.
Do mycia twarzy zaleciła mi ten żel: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ia-twarzy.html,
a na dzień pod makijaż: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...sci-skory.html
Widząc, że skóra zaczęła robić się bardziej przesuszona kupiłam dodatkowo cetaphil.

Problem jest taki, że jakkkolwiek nie nałożyłabym podkładu, on w ogóle nie trzyma się twarzy, rozmazuje, robi smugi, wchodzi w zmarszczki i zaskórniki. Wystarczy dotknąć palcem i wszystko się rozmazuje i robią się placki. Oczywiście odczekam 10-15 min po nałożeniu kremu czy umyciu buzi zanim nałożę podkład.

Używam: Rimmel Lasting Finish, Iwostin Correctin fluid matujący trwale kryjący, Verona Mineral Silk&Lift. Po nałożeniu każdego z nich robi się to samo, bez różnicy czy nałożę pod podkład ten krem z vichy, czy nie nałożę zupełnie nic, jedynie umyję żelem. Kiedyś całkiem nieźle sprawował się Barwa Siarkowa Moc, ale teraz i on nie daje rady.

Czy problem może być w tym, że skóra jest zbyt mało nawilżona? Czy aż tak pechowo trafiam na podkłady? Nie wiem, co mogło by się dobrze komponować z tą toną kremów i lekiem od dermatolog, żeby móc bez wstydu wyjść do ludzi, więc pomóżcie
niebanalna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 14:27   #1855
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Przesówam .O podkłady zawsze lepiej zapytać za wizażystce. Jako stary podkładowy wyjadacz uważam że ani jeden z tych podkładów nie był konkretnie matujący to raz. Dwa że aby podkład nie wchodził w zmarszczki i wyglądał naturalnie to skóra musi być nawilżona i dobrze zrobić peeling.

Jaki stopień krycia powinien mieć ten podkład, ile może kosztować i czy masz w swoim mieście Douglasa żeby wydębić próbki ?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 15:26   #1856
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez niebanalna90 Pokaż wiadomość
Cześć
Przeczytałam tu już kilka podobnych tematów, ale każdy problem z cerą jest inny.. Po niekrótkim okresie męczenia się w końcu stwierdziłam, że może wy mi coś doradzicie.
Mam cerę dość problematyczną, trądzikową, dużo zaskórników. Od ponad 2 tygodni biorę aknenormin. Dodatkowo moja dermatolog przepisała mi do tego 3 kremy: Rozex, Izotrexin, Klindacin T, stosuję je na przemian na noc.
Do mycia twarzy zaleciła mi ten żel: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ia-twarzy.html,
a na dzień pod makijaż: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...sci-skory.html
Widząc, że skóra zaczęła robić się bardziej przesuszona kupiłam dodatkowo cetaphil.

Problem jest taki, że jakkkolwiek nie nałożyłabym podkładu, on w ogóle nie trzyma się twarzy, rozmazuje, robi smugi, wchodzi w zmarszczki i zaskórniki. Wystarczy dotknąć palcem i wszystko się rozmazuje i robią się placki. Oczywiście odczekam 10-15 min po nałożeniu kremu czy umyciu buzi zanim nałożę podkład.

Używam: Rimmel Lasting Finish, Iwostin Correctin fluid matujący trwale kryjący, Verona Mineral Silk&Lift. Po nałożeniu każdego z nich robi się to samo, bez różnicy czy nałożę pod podkład ten krem z vichy, czy nie nałożę zupełnie nic, jedynie umyję żelem. Kiedyś całkiem nieźle sprawował się Barwa Siarkowa Moc, ale teraz i on nie daje rady.

Czy problem może być w tym, że skóra jest zbyt mało nawilżona? Czy aż tak pechowo trafiam na podkłady? Nie wiem, co mogło by się dobrze komponować z tą toną kremów i lekiem od dermatolog, żeby móc bez wstydu wyjść do ludzi, więc pomóżcie
W tym wątku powinnaś znaleźć pomocne rady .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 15:36   #1857
niebanalna90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Przesówam .O podkłady zawsze lepiej zapytać za wizażystce. Jako stary podkładowy wyjadacz uważam że ani jeden z tych podkładów nie był konkretnie matujący to raz. Dwa że aby podkład nie wchodził w zmarszczki i wyglądał naturalnie to skóra musi być nawilżona i dobrze zrobić peeling.

Jaki stopień krycia powinien mieć ten podkład, ile może kosztować i czy masz w swoim mieście Douglasa żeby wydębić próbki ?
W zasadzie to nie muszę mieć koniecznie matującego, zawsze wspomagam się pudrem, mógłby za to nieco więcej zakrywać, ale jednocześnie nie być ciężki

Staram się codziennie stosować cetaphil, a co do peelingu, to aktualnie używam tego żelu z lirene, ma delikatne drobinki ale wydaje mi się, że trochę zaczyna za bardzo wysuszać mi skórę w tych miejscach, w których są jakieś krostki.

Co do krycia to tak jak wspomniałam, ważne, żeby pokrył chociaż mniejsze zmiany, na większe pomoże korektor. Cenowo koło 30-40zł, chyba, że znalazłabym jakieś inne wydajne cudo. Najważniejsze, żeby utrzymał się spokojnie kilka godzin i żebym mogła go chociaż przypudrować, bo do tej pory przypudrowanie kończyło się jednym wielkim 'ciastem' na buzi..
Niestety nie mam douglasa, ale za 2 tygodnie będę już w Krakowie, więc mogę tam pobuszować
niebanalna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 15:42   #1858
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez niebanalna90 Pokaż wiadomość
W zasadzie to nie muszę mieć koniecznie matującego, zawsze wspomagam się pudrem, mógłby za to nieco więcej zakrywać, ale jednocześnie nie być ciężki

Staram się codziennie stosować cetaphil, a co do peelingu, to aktualnie używam tego żelu z lirene, ma delikatne drobinki ale wydaje mi się, że trochę zaczyna za bardzo wysuszać mi skórę w tych miejscach, w których są jakieś krostki.

Co do krycia to tak jak wspomniałam, ważne, żeby pokrył chociaż mniejsze zmiany, na większe pomoże korektor. Cenowo koło 30-40zł, chyba, że znalazłabym jakieś inne wydajne cudo. Najważniejsze, żeby utrzymał się spokojnie kilka godzin i żebym mogła go chociaż przypudrować, bo do tej pory przypudrowanie kończyło się jednym wielkim 'ciastem' na buzi..
Niestety nie mam douglasa, ale za 2 tygodnie będę już w Krakowie, więc mogę tam pobuszować
To jak będziesz sprawdź sobie double wear light. Podkład jest drogi ale można go dorwać w małym opakowaniu ( 15 ml ) i wtedy kosztuje b.niewiele( z 30 albo 40 zł , nie wiem bo miałam tylko opakowanie pełnowymiarowe ale wiemże są mniejsze)Matuje ale nie jest to płaski mat. Krycie jest średnie. Wygląda naturalnie. Jest dobry jakościowo. Może warto spróbować?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 16:19   #1859
niebanalna90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
To jak będziesz sprawdź sobie double wear light. Podkład jest drogi ale można go dorwać w małym opakowaniu ( 15 ml ) i wtedy kosztuje b.niewiele( z 30 albo 40 zł , nie wiem bo miałam tylko opakowanie pełnowymiarowe ale wiemże są mniejsze)Matuje ale nie jest to płaski mat. Krycie jest średnie. Wygląda naturalnie. Jest dobry jakościowo. Może warto spróbować?
Nie wiem na jak długo starczyło by mi 15ml, bo cenowo na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić na taki większy wydatek

Może znajdzie się coś jeszcze innego, tańszego, do takiej paskudnej cery?
niebanalna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 22:16   #1860
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez niebanalna90 Pokaż wiadomość
W zasadzie to nie muszę mieć koniecznie matującego, zawsze wspomagam się pudrem, mógłby za to nieco więcej zakrywać, ale jednocześnie nie być ciężki

Staram się codziennie stosować cetaphil, a co do peelingu, to aktualnie używam tego żelu z lirene, ma delikatne drobinki ale wydaje mi się, że trochę zaczyna za bardzo wysuszać mi skórę w tych miejscach, w których są jakieś krostki.

Co do krycia to tak jak wspomniałam, ważne, żeby pokrył chociaż mniejsze zmiany, na większe pomoże korektor. Cenowo koło 30-40zł, chyba, że znalazłabym jakieś inne wydajne cudo. Najważniejsze, żeby utrzymał się spokojnie kilka godzin i żebym mogła go chociaż przypudrować, bo do tej pory przypudrowanie kończyło się jednym wielkim 'ciastem' na buzi..
Niestety nie mam douglasa, ale za 2 tygodnie będę już w Krakowie, więc mogę tam pobuszować
....
przede wszystkim odstawiłabym cetaphil-to jest STRASZNY zapychacz,jest wiele fajnych niezapychających kremów o niebo lepszych od C.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.