Odnośnie praktyk studenckich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-30, 00:31   #1
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017

Odnośnie praktyk studenckich


Nie wiem czy dobry dział, ale chyba tak.

Jestem studentką zaoczną 2 roku. Nie pracuję, dlatego wzięłam się za siebie i zaczęłam szukać praktyk. W końcu, lepiej tak, potem miec już przynajmniej to w CV niż np teraz szukać pracy, a potem będą problemy z praktykami, jakies załatwianie na lewo, a ja nie mam znajomości i nie wiedziałabym jak załatwić

Dlatego pytanie, dla pewnie, bardziej doświadczonych. Dzwoniłyście, chodziłyście? Na razie dzwonię, żeby na próżno nie jechać. Ja musze szukać w branży kultury, na razie nic nie znalazłam, w końcu nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Od mojej uczelni tez sa propozycje miejsc praktyk, ale dzwoniłam i generalnie a to nie przyjmują, a to wolą tam studentów filologii polskiej.
Możecie mi pisac o swoich doświadczeniach, będzie mi łatwiej. Ja muszę odbyć 3 tygodnie praktyk. Chciałabym je znaleźć jak najszybciej.
No i generalnie, szybko znalazłyście czy może były problemy ?


Pozdrawiam.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 09:21   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Ja odbywałam praktyki w Domu Kultury, ale prawda - chciałam je zrobić w Teatrze. Nie było to strasznie proste do załatwienia. Po 1, musisz przejść się do instytucji, w której chciałabyś odbyć praktyki, jeśli się zgodzą - super, jeśli nie - musisz szukać dalej. Potem Twoja uczelnia powinna wysłać umowę do miejsca odbywania praktyk, gdzie powinni załączyć program praktyk. Po 2, praktyk które odbywasz w ramach studiów, nie wpisuje się do CV, gdyż są związane z tokiem studiów.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 13:07   #3
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Aha rozumiem, przejść to i będę się musiała, ale na razie dzwonię, bo przecież jak potrzebują praktykantów, to powiedzą mi i przez telefon, a potem się tam przejdę.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:35   #4
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Ja akurat studiowałam dziennie i miałam 3 praktyki.

Pierwsze i drugie były wyznaczone przez uczelnię (do wyboru) - obie po 30 godzin.
Na pierwszych pomagałam przy organizacji festiwalu tanecznego, a na drugich przygotowywałam choinki dla dzieci w Domu Kultury.

Trzecie (dyplomowe - 150 godzin) załatwiałam sobie sama i odbyłam je w Miejskim Ośrodku Kultury. Nie było problemu z ich załatwieniem, ponieważ uczelnia od dawna ma już z nimi podpisaną umowę. Ja akurat wysłałam do nich maila.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 15:50   #5
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Dzięki za odpowiedzi. Jak na razie, to w poniedziałek mam rozmowę na temat praktyk w moim mieście, w Miejskim Ośrodku Kultury. Zobaczymy jak to będzie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 13:15   #6
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Studiowanie zaocznie ma to do siebie, że pracodawca widząc cos takiego w CV zakłada, że wybrałaś takie studia, bo chciałaś jednocześnie pracować/zdobywać doświadczenie. Brak pracy na zaocznych uważam osobiscie za duży minus, niestety.
Wracając jednak do rozlanego mleka.
Kolega chciał pracować (nie odbywać darmowe praktyki, bo to wyzysk) w teatrze. Zatrudnił się w Teatrze Polonia (ten przy placu Konstytucji) jako student od wszystkiego. Znaczy sprzedawał bilety, był szatniarzem i pomagał przy scenografii. Dostawał chyba z 10zł-8zł brutto/h, ale był w siódmym niebie, bo nie dość, że zaliczał praktyki (pracował tam z 1,5 roku), to jeszcze robił to, co chciał i wpadło mu trochę grosza. I jeśli dogadasz się z pracodawcą, to spokojnie podpisze Ci papiery na praktyki, szczególnie, jak profil pracy będzie odpowiadał profilowi praktyk.

Nie do końca rozumiem, czym dla ciebie jest praca w "kulturze". Czy to tylko teatry, czy może też kina, opery, wydawnictwa, NGO, ministerstwo kultury, ośrodki kultury, muzea itp.?
Osobiście zajrzałabym na pracuj.pl w sekcję student. Wybrała opcję Media/Sztuka/Rozrywka i go!

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2011-12-02 o 13:18
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 20:53   #7
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Studiowanie zaocznie ma to do siebie, że pracodawca widząc cos takiego w CV zakłada, że wybrałaś takie studia, bo chciałaś jednocześnie pracować/zdobywać doświadczenie. Brak pracy na zaocznych uważam osobiscie za duży minus, niestety.
Wracając jednak do rozlanego mleka.
Kolega chciał pracować (nie odbywać darmowe praktyki, bo to wyzysk) w teatrze. Zatrudnił się w Teatrze Polonia (ten przy placu Konstytucji) jako student od wszystkiego. Znaczy sprzedawał bilety, był szatniarzem i pomagał przy scenografii. Dostawał chyba z 10zł-8zł brutto/h, ale był w siódmym niebie, bo nie dość, że zaliczał praktyki (pracował tam z 1,5 roku), to jeszcze robił to, co chciał i wpadło mu trochę grosza. I jeśli dogadasz się z pracodawcą, to spokojnie podpisze Ci papiery na praktyki, szczególnie, jak profil pracy będzie odpowiadał profilowi praktyk.

Nie do końca rozumiem, czym dla ciebie jest praca w "kulturze". Czy to tylko teatry, czy może też kina, opery, wydawnictwa, NGO, ministerstwo kultury, ośrodki kultury, muzea itp.?
Osobiście zajrzałabym na pracuj.pl w sekcję student. Wybrała opcję Media/Sztuka/Rozrywka i go!

Dokładnie tak, ja szukałam pracy przy okazji której szef mi takie praktyki podbije, za normalna stawkę itd. Z założenia nie chciałam harować za free
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 17:05   #8
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Aha rozumiem, przejść to i będę się musiała, ale na razie dzwonię, bo przecież jak potrzebują praktykantów, to powiedzą mi i przez telefon, a potem się tam przejdę.
Dla mnie dzwonienie, to niepoważne podejscie. Postaw się na miejscu dyrektora...
Odbyłam już 3 praktyki. Koleżanka miała strategie taka jak ty, nie załapała się nigdzie, miała wielkie problemy, wszytsko na ostatni moment. Uczelnia u nas wyznaczała daty praktyk...
Radzę pójść, a wcześniej zadzwonić, ale o to czy dyrektor ma czas
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:47   #9
aniasmok
Rozeznanie
 
Avatar aniasmok
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 556
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobry dział, ale chyba tak.

Jestem studentką zaoczną 2 roku. Nie pracuję, dlatego wzięłam się za siebie i zaczęłam szukać praktyk. W końcu, lepiej tak, potem miec już przynajmniej to w CV niż np teraz szukać pracy, a potem będą problemy z praktykami, jakies załatwianie na lewo, a ja nie mam znajomości i nie wiedziałabym jak załatwić

Dlatego pytanie, dla pewnie, bardziej doświadczonych. Dzwoniłyście, chodziłyście? Na razie dzwonię, żeby na próżno nie jechać. Ja musze szukać w branży kultury, na razie nic nie znalazłam, w końcu nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Od mojej uczelni tez sa propozycje miejsc praktyk, ale dzwoniłam i generalnie a to nie przyjmują, a to wolą tam studentów filologii polskiej.
Możecie mi pisac o swoich doświadczeniach, będzie mi łatwiej. Ja muszę odbyć 3 tygodnie praktyk. Chciałabym je znaleźć jak najszybciej.
No i generalnie, szybko znalazłyście czy może były problemy ?


Pozdrawiam.
A w jakich okolicach szukasz? Może ktoś Ci doradzi jakieś miejsca, w których warto sprawdzić

Ja o praktyki pytałam osobiście na miejscu. Przygotuj sobie listę potencjalnych miejsc i zrób sobie wycieczkę jednodniową - gdy w jednym miejscu odmówią to odwiedzasz kolejne na liście. Możesz od razu stwierdzić, czy dojadz by Ci odpowiada, jakie sprawiają wrażenie pracownicy i kierownictwo itp
__________________
Real life only comes in shades of grey.


"Your life is a gift. Accept it.
No matter how screwed up or painful it seems to be.
Some things are going to work out as if they were destined to happen.
As if they were just meant to be."

aniasmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 12:42   #10
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Moja koleżanka pisała prace mgr coś związaną z bibliotekami (nie pamiętam dokładnie), odwiedzała wszystkie biblioteki w mieście, miejsckie, osoedlowe, przy wszystkich szkołach, strasznie dużo tego miała,
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 16:18   #11
irenako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 22
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Ja już dwukrotnie załatwiałam sobie praktyki studenckie wakacyjne i moja dobra rada, po pierwsze chodz osobiście, wg mnie możesz zadzwonić wcześniej z pytaniem czy jest kierownik, dyrektor instytucji do której chcesz iść i iść do niego tego samego dnia lub następnego.

Wg mnie o wiele lepiej jest osobiście załatwiać takie rzeczy niż telefonicznie
irenako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 16:48   #12
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Witam,
Mam pytanie...musze odbyć praktyki studenckie z zakresu bhp. I czy dzienniczek, oswiadczenie moze podpisac mi osoba która jest bhpowcem, prowadzi szkolenia czy jak to wygląda?
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:27   #13
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Witam. Praktyki prawdopodobnie będę miała jednak w Warszawie, w Domu Kultury. Juz mam podpisany papierek od naszego opiekuna praktyk, więc trochę formalności już załatwione. Wiem, że powinnam ogólnie już dawno pracować, ale czasu nie cofnę. Od razu po praktykach szukam pracy.
Pozdrawiam

Edit: Zaczynam w ten poniedziałek Stresuję się niesamowicie, bo ja mam tak zawsze, heh, dziś podczas rozmowy myślałam, że ze stresu poliki mi zapłoną, tak piekły hehe Wiem, że to głupie, ale widać nie jest się nigdy za starym na stres. Praktyki 3 tygodniowe, będą trwały do 4 lutego, 2 dni mnie na nich nie będzie, bo będę w szpitalu, ale wiedzą i nie bęzie problemu, po prostu te dni mnie nie będzie.


Edit: Praktyki zaliczone. W sumie musiałam tylko oddać papiery do dziekanatu, biura karier i tyle. Miałam praktyki w domu kultury. Większość czasu nic tam nie robiłam, no ale trudno. Przed dostaniem się tam dzwoniłam i nikt nie uznał tego za złe, skoro mnie przyjęli. Teraz szukam pracy.
Co do umowy, to nie była taka potrzebna. Tylko miałam pozwolenie od pełnomocnika do spraw praktyk na odbycie praktyk.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-03-12 o 18:16
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:42   #14
mroweczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 436
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

Jeśli chodzi o dobre praktyki to mój mąż był w zeszłym roku na takich praktykach w Warszawie w PAN. Miał ciężkie praktyki ale był zadowolony
__________________
14.08.2010 żonka..
mroweczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:05   #15
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Odnośnie praktyk studenckich

wątek wygasł 2 lata temu
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 12:05:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.