przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-13, 17:59   #1
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291

przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych


Witam, mam pewien problem, biore od ponad 2 lat Diane, niestety z braku czasu nie miałam możliwość udania się do lekarza po receptę na nowe opakowanie. Od wczoraj powinnam zacząć ponownie brać tabletki lecz niestety nie mam co brać i mam takie pytanie ... czy jakbym zaczęła brać jutro i nadgoniła tą dwudniową przerwę, tj. wziełabym 2 tabletki na 24h czy cośby się stało? A jeżeli tak to jeżeli zrobiłabym sobie miesięczną przerwe w braniu tabletek to też czy miałoby to jakiś negatywny skutek na mnie? Zdaje mi się że kiedyś wyczytałam że wskazane są przerwy w braniu tabletek anty. ale teraz nie wiem czy mi się coś nie mylnęło, proszę, poraźcie mi ...
Z góry dziękuję
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 22:52   #2
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Zazwyczaj ulotki tabletek antykoncepcyjnych maja okolo metra dlugosci , wiec jest tam objasnione co robic gdy nie wezmie sie tabletki z roznych przyczyn. Na moich np. jest caly schemat postepowania Zobacz na ulotke. A co do tego, ze powinno sie na jakis czas odstawiac tabletki, to wydaje mi sie, ze nie. Mam ksiazke w ktorej jest nieco napisane na ten temat, wiec jutro sprawdze i ci odpowiem , bo juz ide spac Pozdrawiam
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 23:21   #3
Nefretete1001
Raczkowanie
 
Avatar Nefretete1001
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
GG do Nefretete1001
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Witaj ja rozmawialam z moja pania doktor i ona zwrocila mi uwage ze przerwy w braniu tabletek sa konieczne dlatego jak mija pewein okre czyli 1,5 roku to pani doktor sygnalizuje mi ze nalezało by zrobic przerwę w braniu na dwa trzy okresy bez tabletek wiec mysle ze przerwa by ci sie przydala skoro bralas dwa lata. Zauwazyłam rowniez ze co lekarz to inna koncepcja wiec sama juz nie wiem moge ci tyle powiedziec ze moja pani doktor jest na białes liscie ginekologów
__________________
Zapraszam na mojego bloga z moją skromna twórczością
http://nefretete1001.blox.pl/html
Nefretete1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 08:52   #4
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Julita napisał(a):
> Zazwyczaj ulotki tabletek antykoncepcyjnych maja okolo metra dlugosci , wiec jest tam objasnione co robic gdy nie wezmie sie tabletki z roznych przyczyn. Na moich np. jest caly schemat postepowania Zobacz na ulotke.<

Niestety (jak pisalam w pytaniu wyzej) nie wzielam tabletek bo nie mialam na nie recepty, co ra tym idzie nie mam rozniez ulotki


Kasiunia napisał(a):
>dlatego jak mija pewein okre czyli 1,5 roku to pani doktor sygnalizuje mi ze nalezało by zrobic przerwę w braniu na dwa trzy okresy<

Wiec Kasiu, robisz sobie co 1,5 roku przerwy tak? i zadnych klopotow (z cialem, organizmem) pozniej nie masz?

Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 09:15   #5
Nefretete1001
Raczkowanie
 
Avatar Nefretete1001
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
GG do Nefretete1001
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

jak do tej pory nie było problemów choc teraz odstawiłam tabletki na dobre bynajmniej narazie brałam je 3,5 roku (Mercilon) jedyne co zauwazyłam to spadek libido podczas brania a tak to ogolnie to nie miałam wiekszych problemów. kiedys spytałam czmu nalezy takie przerwy robic pani doktor powiedzi ła ze chodzi o to zeby jajniki popracowały same. Ale tak jak mówiłam co lekarz to inna diagnoza. Mesle ze lepiej ze zrobiłas przerwe bo nie wiem jakie konsekwecnje miało by nadganianie biorąc dwie tabletki w jedym dniu. Ni4estety nie jestem lekarzem wiec mysle ze powinnas uda sie do swojej lekarki w cigu tego wolnego czasu i ona pewnie ci doradzi czy zrobic przerwe i czy zacząc brac nastepne opakowanie
__________________
Zapraszam na mojego bloga z moją skromna twórczością
http://nefretete1001.blox.pl/html
Nefretete1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 22:14   #6
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Kasiu, roizumiem ze poprzednie opakowanie tabletek ( z ulotka) juz wyrzucilas? ja bralam tabletki przez ok. 2 tygodnie i strasznie zle sie czulam (zawroty glowy, nudnosci, podwyzszona temperatura) i dlatego przestalam juz jakis czas temu. W tej ksiazce jest napisane, ze nie ma zadnych przeciwwskazan do zazywania tabletek przez tak dlugi czas i ze nawet mozna je brac do 30 lat... Przerwy sa tylko 7. dniowe (miesiaczka). Ale jak teraz wezmiesz tabletke, to pamietaj ze trzeba sie dodatkowo zabezpieczyc, np. prezerwatywa, bo istnieje mozliwosc zajscia w ciaze jesli nie przyjelas tabletek w okreslowym czasie. Pozdrawiam Kasiunia, zgadzasz sie ze mna?
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 22:29   #7
Nefretete1001
Raczkowanie
 
Avatar Nefretete1001
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
GG do Nefretete1001
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

hmm chyba sie troszeczke nie zrozumiałysmy ja wcale nie mam ochoty brac tabletek tylko odpowiadałm na pyanie jak sie czułam gdy robiłam 2 miesieczne przerwy podczas brania tabletek naturalnie w czasie tych przerw nalezy sie dostatecznie zabezpieczyc przed ciaza bo tabletki nie działaja ja poprostu przestałam brac tabletki bynajmniej narazie na dobre bo zdaje sobie sprawe jak duza jest to ingerencja w moje ciało z reszta jak kazde lekarstwo i wiele innych rzeczy co do ksiązek to sie zgodze ze mozna tabletki zazywac nawe po 30 tylko chodzi mi o to ze nie jestem pewna czy wskazane jest branie tabletek non stop czyli np przez 7 lat bez zadnej przerwy bo z tego co sie orietuję to podczas brania hormonów nasze jajnikki sa uspione a okres jest sztycznie wywoływany. Radze jednak sceptycznie podchodzic do niektórych rzeczy jakie sa napisane w róznych podręcznikach poprostu lepiej spytac sie swojego lekarza jesli sie ma naturlanie do niego zaufanie i wie sie ze jest dobry w tym co robi. Moja ciotka kiedys wyczytała w bardzo madrym podręczniku jesli go mozna wogole tak nazwac ze niemowlęciu nie nalezy obcinac paznokci a powinna mu matka je obgryźć hmm... Nie mówie że nie nalezy czytac ale poprostu czasmi mozna dowiedziec sie bardzo dziwnych rzeczy
__________________
Zapraszam na mojego bloga z moją skromna twórczością
http://nefretete1001.blox.pl/html
Nefretete1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-14, 23:03   #8
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Wydaje mi sie ze wiekszy sens miałby odczekanie miesiaca niz branie teraz po dwóch dnaich przerwy.
I zastanowiło mnie to że tak długo bierzesz Diane.Z tego co wiem przepisuje sie ją na okres max pół roku w celu uregulowania spraw ziązanych z trądzikiem lub nadmiernym owłosieniem.Diane przy okazji daje antykoncepceję.Potem przechodzi się na inny rodzaj tabletek nie mający takiego wpływu na wspomniane problemy, a chroniące przed ciążą.
Idź proszę do lekarza i zapytaj o to, bo nie warto niepotrzebnie niszczć sobie wątroby.A..i zrób sobie próby wątrobowe.Pozdrawiam
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 23:12   #9
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Nefretete, ja pislam do Kasi, ale pytalam na koncu czy zgadzasz sie z tym, co napisalam. Co do tej ksiazki, to jest ona pisana przez wielu ginekologow. Jednak najlepiej byloby udac sie do swojego ginekologa, ktory chyba najlepiej orientuje sie w jaki sposob prowadzic pacjentke. Ja bym tak wlasnie zrobila. Pozdrawiam
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 15:20   #10
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz i pomoc mi Julito, wyrzucam zawsze opakowacnia i ulotki w dzien zakupu tabletek, takze nie mialam kompletnie gdzie przeczytac co oni tam pisza i radza. Zrobilam sobie przerwe, odczekam miesiac i zaczne brac od nowa tabletki Dziekuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i cieplutko
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 16:01   #11
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Nie ma za co 3maj sie cieplutko
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 12:52   #12
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Witam mam pytanie. Czy mogę skrócić 7dniową przerwę podczas brania tabletek antykoncepcyjnych? Ostatnią tabletkę wzięłam w sobotę pierwszą z następnego blistra powinnam wziąć w niedzielę, mogłabym ją wziąć np w sobotę? Czy będzie miało to jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji?
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:10   #13
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie. Czy mogę skrócić 7dniową przerwę podczas brania tabletek antykoncepcyjnych? Ostatnią tabletkę wzięłam w sobotę pierwszą z następnego blistra powinnam wziąć w niedzielę, mogłabym ją wziąć np w sobotę? Czy będzie miało to jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji?
Możesz skórcić 7dniową przerwe ( przeciez można w ogóle nie zrobić przerwy, więc dlaczegoby nie skórcić?)
Nie ma to wpływu na skuteczność
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.