Fryzjer dla psów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 14:53   #1
MajkaSkowron
Przyczajenie
 
Avatar MajkaSkowron
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8

Fryzjer dla psów.


Witam wszystkich.
Chciałabym się Was , drogie wizażanki poradzić właśnie w takiej kwestii - czy lepiej zostać fryzjerem dla psów, ukończyć kurs ( 2500zł) i otworzyć własną działalność , czy może lepiej stylistką paznokci???( kurs kosztuje tyle samo).
W moim mieście na każdym kroku są reklamy żeli na pazurki i ten rynek wydaje mi się przesycony tymi specjalistkami, a fryzjerów dla psiaków jest trzech, w tym jeden we własnym mieszkaniu. Ale wiadomo,że i psów jest mniej. Może ktoś miał styczność z takim psim salonem urody i coś mi o tym napisze, będę bardzo wdzięczna. Wydaje mi się ,że inwestycja w sprzęt jest dosyć cenowo podobna- no ale jestem laikiem i potrzebna mi Wasza nieodzowna rada!
Dodam tylko ,że psy bardzo lubię i jestem kontaktowym człowiekiem, pracuję w przedszkolu ale zarobki są bardzo liche jak dla samotnej mamy- pozdrawiam.
MajkaSkowron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:07   #2
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Fryzjer dla psów.

szczerze mowiac nie mam pojecia co bardziej zyskowne, stawialabym na paznokcie... Ale czy ciebie te prace wogole interesuja? bo wiadomo ze zyski sa gdy wyrobimy sobie dobra opinie w srodowisku, ludzie nas bede polecac.. a to sie zdarza najczesciej gdy ktos lubi swoja prace i ma do tego "smykalke". Moge sie wypowiedziec co do psiego fryzjera, ze praca trudniejsza, niekiedy bardziej niebezpieczna, na pewno trzeba lubic zwierzeta, ale procz tego potrzebne jest doswiadzenie i pewna reka. Cokolwiek wybierzesz - powodzenia zycze ;-)
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 16:11   #3
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Fryzjer dla psów.

A ja bym wybrała chyba...hm pazurki..Bo jednak dziewczyny czesciej chodzą do kosmetyczki, chociaz raz w miesiacu, a z psem chyba rzadziej sie chodzi. Moj chlopak ma sznaucera, i raz na rok z nim chodzi tylko:P i płaci 50 zl. Ale wiadomo jak psy na wystawy chodzą to trzeba je czesciej strzyc. Jednak pazurki bym wybrała. Mozesz otworzyc super salon i na prawde dobre ceny miec to sukces gwarantowany
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 17:28   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Fryzjer dla psów.

Zeby otworzyc jedno czy drugie trzeba sie na tym znac i miec jakies doswiadczenie.

to ze lubisz psy o niczym nie swiadczy ,masz pojecie o rasach ,technice strzyzenia ?myslisz ze po 1 kursie bedziesz wiedziala wszytsko ?aby zarabiac na psach trzeba znac strzyzenie a takze miec przygotowanie kynologiczne ,kazdego strzyze sie iaczej do tego dochodza prpblemy skórne.

Podobnie z robienie paznokci ,tu odpada problem lokalu ,no chyba ze psiaka tez bedziesz strzygla w domu

Wydaje mi sie ,ze motywacja "aby zarobic" jest zla motywacja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 19:45   #5
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Fryzjer dla psów.

Dobrych fryzjerów dla psów,którzy ładnie ostrzygą i do tego mają podejście do czworonoga jak na lekarstwo. Dlatego swojego strzygę sama
I dlatego ja bym na Twoim miejscu zastanowiła się czy podołam takiej odpowiedzialności W końcu zajmowałabyś się psem,a nie paznokciem,który nie czuje i zawsze można obciąć na krótko
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 19:46   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Fryzjer dla psów.

A ja bym bardzo chciała wiedzieć, dlaczego po raz 3 zakładasz identyczny wątek? Pierwszy założyłaś 1 marca:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=314823

Drugi kilka godzin przed trzecim. Nie rozumiem. Jeśli ktoś nie chce odpowiedzieć, to choćby 5 wątków powstało, nie doczekasz się odzewu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:10   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Fryzjer dla psów.

Co rozumiesz przez "lepiej" ?
Lepiej jest wrogiem dobrego.

I zgadzam sie z Paula, motywacja by zarobic to zla motywacja. Poza tym to nie nas powinnas pytac, ale potencjalnych klientow, bo bez klientow ciezko prowadzic jakakolwiek firme.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 16:45   #8
MajkaSkowron
Przyczajenie
 
Avatar MajkaSkowron
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Fryzjer dla psów.

Cześć wszystkim i bardzo dziękuję za każdą sugestię a jednocześnie przepraszam ,że tak beznadziejnie powieliłam ten wątek, mam internet bezprzewodowy i jak mi się zawiesi to nigdy nie wiem czy wysłałam jakąś wiadomość czy nie i stąd to gapiostwo -mea qulpa , bo nie sprawdziłam.
Wracając do tematu , to wybrałam sobie właśnie te dwa kursy do przemyślenia i po długim zastanowieniu, ponieważ- psy mam całe życie, uwielbiam je i jak chodzę z moim do fryzjera to aż mi się coś robi jak one te psiaki traktują ( tylko pani Marta z Sosnowca jest godna polecenia jako kochający psy fryzjer),a żele na paznokcie ponieważ mam trochę dryg do takich rzeczy właśnie jak ozdabianie , cięcie no i cierpliwość, lubię takie coś robić tak jak i swoją ale jakże nisko płatną pracę, i możecie wierzyć czy nie ale to bardzo trudna decyzja zacząć robić w życiu coś innego!
Dlatego prosiłam o radę osoby , które życie zmusiło do takiej zwrotnej decyzji i jak im się teraz wiedzie , czy było warto????
A może jakiś psi fryzjer też się tu" błąka" i podrzuci mi coś do przemyślenia?
MajkaSkowron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:14   #9
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Fryzjer dla psów.

Nie licz na to że po tygodniowym czy dwutygodniowym kursie będziesz miała taką wiedze w zakresie strzyżenia psów żeby otwierać własny salon, możesz jedynie nabyć pewne podstawy.
Co do samych kursów, uważaj na naciągaczy, zrób rozeznanie bo sa i takie kursy które polegają jedynie na obserwacji jak to robi "mistrz" a tym sposobem niewiele się nauczysz.
Przy otwieraniu tego typu działaności trzeba też wziąc pod uwage to że zimą jest przestój, czyli dużo mniejsze obroty.

Ale....jesli lubisz psy, masz do nich cierpliwość to próbuj, to może być strzał w 10.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:21   #10
malawinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 208
Dot.: Fryzjer dla psów.

Nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był w salonie fryzjerskim ze swoim pupilem, więc chyba odpada jako sposób na porządny zarobek - zwłaszcza, jeśli nie wiesz na razie nic na ten temat.
Stawiałabym na pazurki - zawsze znajdziesz klientkę, praca mniej odpowiedzialna i pozwala zarobić :)
malawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:18   #11
Baduworld
Raczkowanie
 
Avatar Baduworld
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 74
Dot.: Fryzjer dla psów.

mama mojego kolegii jest takim właśnie fryzjerem dla psów, i naprawdę calkiem nieżle na tym wychodzi. ale ona zaczynała już jakiś czas temu i interes sie jej chyba też nie od razu rozkręcił, z tym że ona nie tylko ma zakład w mieście ale sporo jeździ, po wystawach, ze swoimi psami i jako fryzjerka właśnie
__________________
NO VOY A CAMBIAR
Baduworld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 10:51   #12
zoniacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Fryzjer dla psów.

hm, ja strzygę moje yorki w Amaltea Studio, na osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie i jestem zadowolona. Nie jestem jakąś szurniętą paniusią... Jedna ma problemy skórne i bardzo to ułatwia leczenie... a druga wygląda po prostu śliczniie, słodko i rozkosznie po strzyżeniu i bardzo ważne, nie noszą mi tyle brudu do domu!! Mogę być przy strzyżeniu, moje psy i tak są grzeczne, ale niektóre podobno przy właścicielach nic nie dają przy sobie zrobić... a jak ich nie ma, to tracą grunt pod nogami i stoją wręcz świecą przykładem dla innych psów. hehe, ja jestem za strzyżeniem większość ludzi nie dba o psy i lepiej jest je ostrzyc.. lepsze to niż doprowadzenie psa do takiego stanu, że nie czuć jego skóry przez kołtuny, a tam pełno pcheł, brudu, smrodu... a jak przychodzą ciepłe dni, to już w ogóle masakra jakaś... musi być im strasznie gorąco... Nie mówiąc o odparzeniach, które się tworzą pod kołtunami... To jest dopiero męczarnia dla psa!

cO DO kursów... to trzeba czuć... kochać... tak myślę... z resztą długo się pracuje na zaufanie klientów... a paznokcie... to będzie cały czas przynosiło dochody, od początku. Ja chodzę kilka razy z miesiącu i nei to, że ciągle w jedno miejsce, tylko gdzie mam akurat po drodze... tylko z terminami czasami ciężko... ale to chyba dobry znak
zoniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 10:06   #13
malina570
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: Fryzjer dla psów.

Witam poszukuję jakie niedrogiego kursu strzyżenia psów w Warszaiwe?

Co możecie mi polecić?
Czy w ogole inwestowanie pieniążków w tego typu kurs jest jeszcze rentowne?
malina570 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 21:36   #14
stysiula11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 23
Dot.: Fryzjer dla psów.

ktoś może mi podac dobrego fryzjera dla mojego puchacza w Krakowie??
stysiula11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.