OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 20:02   #451
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy oliwką Hipp też można się olejować? Samą oliwką, bez dodatków? Nie mam innych olejów, a chciałabym spróbować

OCM polega właśnie na tym, żeby podstawą był olej rycynowy bo to on ma zbliżoną gęstość do ludzkiego sebum i to on rozpuszcza i wypłukuje z naszych porów zanieczyszczenia. Natomiast sama oliwka hipp może być dodatkiem do mieszanki. Polecam przeczytać wątek bo było to pierdyliard razy i na pewno w pierwszych postach zostało dokładnie wyjaśnione na czym ta metoda polega.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 14:39   #452
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A olej rycynowy kupisz w każdej aptece za grosze, także problemu nie ma.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 15:35   #453
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Jeśli mogę się wtrącić to olejek z pestek moreli jest jednym z lżejszych i jest bardzo często dodawany do kremów dedykowanych skórze tłustej bo jest bezpieczny jeśli chodzi o komedogenność
ja mam doswiadczenie tez z olejami;D ja uzywam z pestek winogron i on byl najlzejszy z tych tanich
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:38   #454
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ja mam doswiadczenie tez z olejami;D ja uzywam z pestek winogron i on byl najlzejszy z tych tanich

Masz rację bo on jest najlżejszy, zaraz potem jest właśnie chyba ten z pestek moreli dlatego napisałam, że należy do jednych z najlżejszych
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:52   #455
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wczoraj spróbowałam metody OCM i...
chyba robie coś nie tak.
jako bazy uzyłam oliwki hipp oraz dodatkowo oczywiście olejku rycynowego.
zastosowałam metodę "bez masażu",ponieważ mam duże skłonności do zapychania i gul.
nie wystąpiło żadne podraznienie ani nic takiego,natomiast niestety prawie cały makijaż pozostał na miejscu,czyt.korektor i podkład mineralny.
chciałam sprawdzić czy ocm rzeczywiście zmyje wszystko,więc po przetarłam delikatnie buzię płynem micelarnym,wacik był po prostu brudny.
nie delikatnie tylko mocno,jakbym nie robiła wcale demakijażu.
zastanawiam się co jest nie tak.
moze za krótko trzymam tę mieszanke na twarzy?
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 19:54   #456
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wycierasz twarz ciepłym ręcznikiem albo ściereczką? U mnie cały makijaż tak schodzi i też sprawdzam potem na waciku i również maluję się mineralnymi podkładami. Trzymam z 0,5-1min na twarzy, ścieram i tak dwa razy. Ale ja masuję, nie mocno, tak jak bym myła twarz zwykłym żelem.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 20:17   #457
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Wycierasz twarz ciepłym ręcznikiem albo ściereczką? U mnie cały makijaż tak schodzi i też sprawdzam potem na waciku i również maluję się mineralnymi podkładami. Trzymam z 0,5-1min na twarzy, ścieram i tak dwa razy. Ale ja masuję, nie mocno, tak jak bym myła twarz zwykłym żelem.
klatko, po Twoim poście domyslam sie co może być nie tak.
ja nie ścieram twarzy,tylko raczej przykładam ciepły ręcznik,w każdej fazie,tej rozgrzewającej pory,zimnej zamykającej oraz na koniec jak już osuszam twarz.
nie wykonuję ruchów ścierających.
kurcze to może tu pies pogrzebany
byłam pewna ,że robotę rozpuszczającą makeup odwala sam olej oraz para czy tam ciepło ręcznika
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 20:36   #458
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja ścieram bo wydaje mi się że gdybym tylko przykładała to ten olej nawet jeśli ściągnął już zanieczyszczenia i makijaż to nie zejdzie z twarzy po samym przykładaniu.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 20:49   #459
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Ja ścieram bo wydaje mi się że gdybym tylko przykładała to ten olej nawet jeśli ściągnął już zanieczyszczenia i makijaż to nie zejdzie z twarzy po samym przykładaniu.

Hm... u mnie przykładanie jak najbardziej spełnia swoją rolę. Dopiero za ostatnim razem lekko ściągam wszystko, jednak nie jest tego jakoś dużo na ręczniku.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 21:16   #460
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

do skóry suchej, ale skłonnej do zaskórników polecacie bardziej jako olej bazowy - z pestek winogron czy oliwe z oliwek ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 02:59   #461
melankolija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
do skóry suchej, ale skłonnej do zaskórników polecacie bardziej jako olej bazowy - z pestek winogron czy oliwe z oliwek ?
Hej!
jestem nowa w tym temacie, ale właśnie się dowiedziałam, że im bardziej skóra jest sucha i wrażliwa, tym gęstszy i cięższy powinien być olej. Do Twojej cery zdecydowanie bardziej pasowałaby oliwa z oliwek. Olej z pestek winogron z kolei polecany jest osobom o cerze tłustej i trądzikowej.

Pozdrawiam!
melankolija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 08:32   #462
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez melankolija Pokaż wiadomość
Hej!
jestem nowa w tym temacie, ale właśnie się dowiedziałam, że im bardziej skóra jest sucha i wrażliwa, tym gęstszy i cięższy powinien być olej. Do Twojej cery zdecydowanie bardziej pasowałaby oliwa z oliwek. Olej z pestek winogron z kolei polecany jest osobom o cerze tłustej i trądzikowej.

Pozdrawiam!

Tak, z tym, że Sarenka pisała jeszcze o problemie z zaskórnikami. Nie wiem czy oliwa z oliwek jeszcze bardziej nie obciąży jej porów...
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 11:08   #463
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
do skóry suchej, ale skłonnej do zaskórników polecacie bardziej jako olej bazowy - z pestek winogron czy oliwe z oliwek ?
ja bym wziela ten lzejszy na wszelki wypadek oliwa moze niektorych zapychac a zawsze mozna zmieszac oba pol na pol
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 12:07   #464
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzięki za odpowiedz będe coś próbować.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 17:29   #465
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja kupiłam sobie olejek myjący w BU, myślicie, że nadaje się do olejowania z olejkiem rycynowym?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 17:35   #466
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie

Spróbowałam już 2 razy OCM w takiej postaci, jak opisana w pierwszym poście. Jak na razie - pierwszy raz od dawna nic nowego mi nie wyskoczyło Więc próbuję dalej
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 18:03   #467
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A ja kupiłam sobie olejek myjący w BU, myślicie, że nadaje się do olejowania z olejkiem rycynowym?
ja go stosuje samego bez rycyny.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 18:17   #468
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dlaczego nie można myć buzi samym olejem? Pytam, bo jest sobota, znalazłam wątek, sposób mnie nęci, apteka u mnie zamknięta, a oleju rycynowego brak
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 18:30   #469
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

bo to olej rycynowy odpowiada za oczyszczanie porów . Ale kurde jak sie teraz zastanowilam, to przeciez ja samym olejem myje tylko z emulgatorem i wit e. Chyba dodam rycyny troche
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 20:24   #470
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To są dwie różne metody oczyszczania skóry, nie wiem czy mieszanie ich to dobry pomysł. Olejkiem z BU myje się twarz jak zwykłym żelem, ponieważ dzięki emulgatorowi staje się hydrofilny i czyści twarz. Normalnie, bez żadnego ręcznika, podgrzewania, otwierania i zamykania porów. Tu nie jest potrzebny olej rycynowy i ta metoda nie ma nic wspólnego z OCM.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 20:56   #471
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Czy mogę zastosować tę metodę posiadając olejek z BU (olej slonecznikowy, olejek eteryczny pomaranczowy, witamina e + emulgator PEG-7)?
Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
oczywiście Sarenko ja dokładnie ten stosowałam jak zaczynałam OCM
(podpowiem że swój urozmaiciłam kapsułkami Gal'a z wit A+E efekt był jeszcze lepszy)
..wiem że olejek z biochemii ma juz wit E ale dodajac witaminy czułam że nic nie przedobrzyłam ani też nie było mowy o zapychaniu rzecz jasna
Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
To są dwie różne metody oczyszczania skóry, nie wiem czy mieszanie ich to dobry pomysł. Olejkiem z BU myje się twarz jak zwykłym żelem, ponieważ dzięki emulgatorowi staje się hydrofilny i czyści twarz. Normalnie, bez żadnego ręcznika, podgrzewania, otwierania i zamykania porów. Tu nie jest potrzebny olej rycynowy i ta metoda nie ma nic wspólnego z OCM.
no to jak? bo sie pogubiłam ;p ale stosuje ten olejek z tą metoda i nie widze, zeby krzydy robil. Nawet jest lepiej.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:34   #472
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Olej z BU powinien być używany z wodą, ze względu na emulgator. Z tego też względu zastosowany z olejem rycynowym może być zbyt wysuszający. Olej rycynowy wysusza, dlatego potrzebny jest olej bazowy, który nas natłuści. Przez emulgator przy zmywaniu oleju wodą zmywasz warstwę oleju bazowego, która miała chronić przed podrażnieniami i wysuszeniem. Moim zdaniem to nie jest zbyt dobry pomysł. Poza tym już mokry ręcznik aktywuje "mieszanie się ze sobą" wody i oleju BU (możesz zaobserwować powstawanie mlecznej emulsji z oleju)- to dlatego głównie taka mieszanka by czyściła, a nie dlatego, że olej rozpuszcza olej... Więc nie zgadza się to z założeniem metody OCM.
Z kolei gdybyś chciała dolać rycynowego do oleju z BU i używać tak jak żel do mycia twarzy (tak, jak z założenia olej hydrofilny ma być stosowany) to może dobrze nie domywać, ze względu na rozcieńczenie (po dolaniu następnego oleju ilość % emulgatora oczywiście spadnie).

Także metodę OCM radziłabym używać przy oleju/mieszance olei bazowych i rycynowym, bez emulgatora. A olej z emulgatorem używać normalnie, według zaleceń.

Oczywiście to tylko moja opinia, mogę się mylić. Chętnie wysłuchałabym innych opinii, bo temat mnie zainteresował


Sarenko, stosowanie samego oleju hydrofilnego z BU w metodzie OCM nie zrobi krzywdy. Chodzi mi tylko o to, że nie będzie działał zgodnie z założeniem, bo miesza się z wodą. Z kolei dodanie rycynowego może spowodować już wysuszenie.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg

Edytowane przez kmb1
Czas edycji: 2011-10-01 o 21:37
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:39   #473
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Olej z BU powinien być używany z wodą, ze względu na emulgator. Z tego też względu zastosowany z olejem rycynowym może być zbyt wysuszający. Olej rycynowy wysusza, dlatego potrzebny jest olej bazowy, który nas natłuści. Przez emulgator przy zmywaniu oleju wodą zmywasz warstwę oleju bazowego, która miała chronić przed podrażnieniami i wysuszeniem. Moim zdaniem to nie jest zbyt dobry pomysł. Poza tym już mokry ręcznik aktywuje "mieszanie się ze sobą" wody i oleju BU (możesz zaobserwować powstawanie mlecznej emulsji z oleju)- to dlatego głównie taka mieszanka by czyściła, a nie dlatego, że olej rozpuszcza olej... Więc nie zgadza się to z założeniem metody OCM.
Z kolei gdybyś chciała dolać rycynowego do oleju z BU i używać tak jak żel do mycia twarzy (tak, jak z założenia olej hydrofilny ma być stosowany) to może dobrze nie domywać, ze względu na rozcieńczenie (po dolaniu następnego oleju ilość % emulgatora oczywiście spadnie).

Także metodę OCM radziłabym używać przy oleju/mieszance olei bazowych i rycynowym, bez emulgatora. A olej z emulgatorem używać normalnie, według zaleceń.

Oczywiście to tylko moja opinia, mogę się mylić. Chętnie wysłuchałabym innych opinii, bo temat mnie zainteresował


Sarenko, stosowanie samego oleju hydrofilnego z BU w metodzie OCM nie zrobi krzywdy. Chodzi mi tylko o to, że nie będzie działał zgodnie z założeniem, bo miesza się z wodą. Z kolei dodanie rycynowego może spowodować już wysuszenie.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:44   #474
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Olej z BU powinien być używany z wodą, ze względu na emulgator. Z tego też względu zastosowany z olejem rycynowym może być zbyt wysuszający. Olej rycynowy wysusza, dlatego potrzebny jest olej bazowy, który nas natłuści. Przez emulgator przy zmywaniu oleju wodą zmywasz warstwę oleju bazowego, która miała chronić przed podrażnieniami i wysuszeniem. Moim zdaniem to nie jest zbyt dobry pomysł. Poza tym już mokry ręcznik aktywuje "mieszanie się ze sobą" wody i oleju BU (możesz zaobserwować powstawanie mlecznej emulsji z oleju)- to dlatego głównie taka mieszanka by czyściła, a nie dlatego, że olej rozpuszcza olej... Więc nie zgadza się to z założeniem metody OCM.
Z kolei gdybyś chciała dolać rycynowego do oleju z BU i używać tak jak żel do mycia twarzy (tak, jak z założenia olej hydrofilny ma być stosowany) to może dobrze nie domywać, ze względu na rozcieńczenie (po dolaniu następnego oleju ilość % emulgatora oczywiście spadnie).

Także metodę OCM radziłabym używać przy oleju/mieszance olei bazowych i rycynowym, bez emulgatora. A olej z emulgatorem używać normalnie, według zaleceń.

Oczywiście to tylko moja opinia, mogę się mylić. Chętnie wysłuchałabym innych opinii, bo temat mnie zainteresował


Sarenko, stosowanie samego oleju hydrofilnego z BU w metodzie OCM nie zrobi krzywdy. Chodzi mi tylko o to, że nie będzie działał zgodnie z założeniem, bo miesza się z wodą. Z kolei dodanie rycynowego może spowodować już wysuszenie.
czyli jakby nie byloemulgatora w tym olejku to mozna by bylo dodac rycyny?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 22:06   #475
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Gdyby nie było emulgatora to olej nadawałby się do mycia OCM. Z rycyną oczywiście.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 19:35   #476
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam serdecznie

Tak się składa, że to akurat mój pierwszy post na tym forum Chciałam podzielić się moimi wrażeniami po pierwszym tygodniu stosowania OCM. Mam bardzo problematyczną cerę: naczynkowa, strasznie odwodniona i do tego bardzo alergiczna. Uczula mnie praktycznie 95 % kremów, toników, żeli itd., nawet tych aptecznych. Albo puchną mi oczy, albo mam czerwone plamy na twarzy, albo skóra mi złazi płatami i inne dziwne historie.
Do OCM podeszłam więc z dużym sceptycyzmem i pewną nieufnością. Jednak po tym tygodniu mogę powiedzieć, że jestem zachwycona!!! Cera jest rewelacyjnie gładka, czyściutka, zaczyna powoli przybierać jednolity kolor a przede wszystkim nie jest podrażniona w żaden sposób. Z uwagi na naczynka nie stosuję bardzo gorącego ręcznika. Moczę go w ciepłej a nie gorącej wodzie. I póki co nie zauważyłam u siebie negatywnego wpływu tej metody na naczynka. Mało tego, delikatny rumień, który miałam na policzkach, bardzo się załagodził. Dodatkowo po OCM stosuję na twarz krem półtłusty Iwostinu, z serii Sensitia, z uwagi na bardzo odwodnioną skórę. I taki wieczorny "rytuał" powoduje, że rano cera wygląda rewelacyjnie. Potestuję tą metodę jeszcze ze 3 tygodnie i jak tak dalej pójdzie zostanę jej wierną fanką
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 20:30   #477
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amenouzume Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Tak się składa, że to akurat mój pierwszy post na tym forum Chciałam podzielić się moimi wrażeniami po pierwszym tygodniu stosowania OCM. Mam bardzo problematyczną cerę: naczynkowa, strasznie odwodniona i do tego bardzo alergiczna. Uczula mnie praktycznie 95 % kremów, toników, żeli itd., nawet tych aptecznych. Albo puchną mi oczy, albo mam czerwone plamy na twarzy, albo skóra mi złazi płatami i inne dziwne historie.
Do OCM podeszłam więc z dużym sceptycyzmem i pewną nieufnością. Jednak po tym tygodniu mogę powiedzieć, że jestem zachwycona!!! Cera jest rewelacyjnie gładka, czyściutka, zaczyna powoli przybierać jednolity kolor a przede wszystkim nie jest podrażniona w żaden sposób. Z uwagi na naczynka nie stosuję bardzo gorącego ręcznika. Moczę go w ciepłej a nie gorącej wodzie. I póki co nie zauważyłam u siebie negatywnego wpływu tej metody na naczynka. Mało tego, delikatny rumień, który miałam na policzkach, bardzo się załagodził. Dodatkowo po OCM stosuję na twarz krem półtłusty Iwostinu, z serii Sensitia, z uwagi na bardzo odwodnioną skórę. I taki wieczorny "rytuał" powoduje, że rano cera wygląda rewelacyjnie. Potestuję tą metodę jeszcze ze 3 tygodnie i jak tak dalej pójdzie zostanę jej wierną fanką


Witamy
Fajnie, że ta metoda odpowiada także i Tobie
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 22:12   #478
a-n-ia
Przyczajenie
 
Avatar a-n-ia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Myślę, że w przypadku jakichś bakteryjnych spraw mogłoby pomóc kilka kropli (1-3) olejku z drzewa herbacianego dodane do całości
pzdr
a-n-ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 13:36   #479
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

CZESCchce sie przywitac na tym watku, na razie studiuje go pilnie
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:17   #480
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chyba nie potrafię dziś czytać ze zrozumieniem Czyli sam olej np. z winogron nie zmyje twarzy ponieważ...?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.