Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 14:34   #1921
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jest fotostabilna?
Jest, warto dodać że filtry LRP są polceane przez większość dermatologów i gazety urodowe
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 14:42   #1922
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Jest, warto dodać że filtry LRP są polceane przez większość dermatologów i gazety urodowe
dzięki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 14:58   #1923
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Po dzisiejszym porannym teście Anthelios chyba wyprze inne filtry mam porównanie z Iwostin solecrin spf 50+ (biała, tłusta pasta), Soraya spf 30 (zapychał,migruje do oczu) Stary anthelios fluid wersja barwiona i extreme (jak pisałam , nie ciekawe) Anthelios dry touch spf 50+ (gorszy od fluidu) Ziaja matująca i antyoksydacyjna (dla mnie to te same kremy,lepkie, nie nadały się pod makijaż, ciężkie do zmatowienia) SVR anti-aging defense spf 30 (bieli, lepki, po nałożeniu pod makijaż przez pierwsze 2h wyglądałam na 20 lat starszą) Bioderma anti-age spf 30 (również bielił, i jednak tłuścił), Lierac sunific extreme spf 50+ (czuć go było na twarzy, po nałożeniu przepisowej ilości dawał efekt smalcu na ) przy okazji używałam też takich filtrów jak Dax, Lirene itp. ale w moim odczuciu nie są warte uwagi, ostatni Vichy capital soleil spf 50 - fajny, komfortowy , trochę bieli. Nowy anthelios wchłania się dłużej niż emulsja Vichy, ale daje poczucie komfortu jak po zwykłym kremie, wiadomo przy tak duzej ilości nawet krem nawilżający nie wchłonił mi się do matu,nałożyłam na niego makijaż - podkład Estee Lauder double wear i puder jedwabny . Gęba wyglądała w końcu normalnie, żadnego ciasta w ciągu dnia musiałam zrobić jedną poprawkę, ale przy mojej przetłuszczającej się skórze u mnie to normalne.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ale nie ma za co Serum z witaminą C - tak, tak, tak! Ono nie uwrażliwia, ono pomaga bronić się przed słońcem, zwalcza wolne rodniki, które są wytwarzane także przez sam filtr. Dodatkowo rozjaśnia skórę i zapobiega przebarwieniom. No i anti aging - a skoro kwasy i retinoidy odpadają, to coś musimy dla siebie robić Jeżeli zobaczysz, że gdzieś zaczął Ci się pojawiać rozstęp też warto wklepywać odrobinę - pobudzi syntezę kolagenu w tym miejscu.



Łączę się z Tobą w miłości Zabrałam Antka w 6godzinną podróż samochodem w pełnym słońcu, reaplikowałam go bez lusterka - żadnych smug, żadnego klejenia, a teściowie nie padli przerażeni trupią bladością.
i pomyśleć że nigdy sama bym już go nie kupiła, gdyby nie wasze opinie
Jestem właśnie ciekawa jak sprawdzi się w połączeniu z serum. U mnie filtry nie chcą się wchłaniać jeśli zaaplikuje coś pod spód
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 17:13   #1924
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Po dzisiejszym porannym teście Anthelios chyba wyprze inne filtry mam porównanie z Iwostin solecrin spf 50+ (biała, tłusta pasta), Soraya spf 30 (zapychał,migruje do oczu) Stary anthelios fluid wersja barwiona i extreme (jak pisałam , nie ciekawe) Anthelios dry touch spf 50+ (gorszy od fluidu) Ziaja matująca i antyoksydacyjna (dla mnie to te same kremy,lepkie, nie nadały się pod makijaż, ciężkie do zmatowienia) SVR anti-aging defense spf 30 (bieli, lepki, po nałożeniu pod makijaż przez pierwsze 2h wyglądałam na 20 lat starszą) Bioderma anti-age spf 30 (również bielił, i jednak tłuścił), Lierac sunific extreme spf 50+ (czuć go było na twarzy, po nałożeniu przepisowej ilości dawał efekt smalcu na ) przy okazji używałam też takich filtrów jak Dax, Lirene itp. ale w moim odczuciu nie są warte uwagi, ostatni Vichy capital soleil spf 50 - fajny, komfortowy , trochę bieli. Nowy anthelios wchłania się dłużej niż emulsja Vichy, ale daje poczucie komfortu jak po zwykłym kremie, wiadomo przy tak duzej ilości nawet krem nawilżający nie wchłonił mi się do matu,nałożyłam na niego makijaż - podkład Estee Lauder double wear i puder jedwabny . Gęba wyglądała w końcu normalnie, żadnego ciasta w ciągu dnia musiałam zrobić jedną poprawkę, ale przy mojej przetłuszczającej się skórze u mnie to normalne.
A w czym anthelios dry touch był gorszy od fluidu?
I jak z aplikacją tego fluidu? Przyznam, że nigdy nie miałam filtra o konsystencji płynnej i za bardzo nie wiedziałabym jak się za niego zabrać
Mówisz, że do matu się nie wchłania przy większej ilości. Jakbyś porównała ten efekt do ziajowych pięćdziesiątek? Da radę wyjść do ludzi?

Eh, sama już nie wiem co brać. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad którymś z nowych antków i Vichy. Dorwałam ostatnio ziaję antyoksydacyjną, ale jest baaardzo podobna do matującej i jednak znacznie się błyszczy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 17:32   #1925
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
A w czym anthelios dry touch był gorszy od fluidu?
I jak z aplikacją tego fluidu? Przyznam, że nigdy nie miałam filtra o konsystencji płynnej i za bardzo nie wiedziałabym jak się za niego zabrać
Mówisz, że do matu się nie wchłania przy większej ilości. Jakbyś porównała ten efekt do ziajowych pięćdziesiątek? Da radę wyjść do ludzi?

Eh, sama już nie wiem co brać. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad którymś z nowych antków i Vichy. Dorwałam ostatnio ziaję antyoksydacyjną, ale jest baaardzo podobna do matującej i jednak znacznie się błyszczy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to nie jest totalny mat, nie miałam filtra który by się wchłaniał do matu. Ziaja zarówno matująca jak i antyoksydacyjna, to dla mnie te same kremy jeśli chodzi o komfort użytkowania, nie najgorsze ale solo bo makijaż wyglądał na nich fatalnie, cięzko było mi ją zmatowić bo puder "przyklejał" się do twarzy. anthelios nie lepi się, wchłania się długo ale jak już to zrobi to do satynowego półmatu, da rade wyjść do ludzi jak najbardziej bo jak wspomniałam nie bieli, w przeciwieństwie do dry touch'a który oprócz tego że bielił i okropnie się rolował, dawał na twarzy efekt ciasta na pierogi, być może w tegorocznej wersji coś uległo zmianie. Jeśli miałabym Ci coś doradzić, to najlepiej będzie iść do apteki po próbki i testować a potem dokonać wyboru.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 19:10   #1926
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A próbowałyście ducray melascreen? Zero bieli i mat
Tyle że za dużo go się nie nałoży, nieco tępy jest...Ale ja, przyznaje bez bicia, przepisowej dawki nie daję, a słońca unikam jak mogę...
Dziś kupiłam tę ziaję antyoksydacyjną, o ktorej pisalyście, testy jutró
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 19:44   #1927
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
A próbowałyście ducray melascreen? Zero bieli i mat
Tyle że za dużo go się nie nałoży, nieco tępy jest...Ale ja, przyznaje bez bicia, przepisowej dawki nie daję, a słońca unikam jak mogę...
Dziś kupiłam tę ziaję antyoksydacyjną, o ktorej pisalyście, testy jutró
próbowalam i lubię
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 06:39   #1928
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo jesteś moim guru
a co do anti aging to masz rację, coś musimy dla siebie robić, nawet w naszym stanie
Ale żadne tam ze mnie guru Jakbyś miała coś jeszcze do obgadania "niefiltrowego" to dawaja na priv;D

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Po dzisiejszym porannym teście Anthelios chyba wyprze inne filtry mam porównanie z Iwostin solecrin spf 50+ (biała, tłusta pasta), Soraya spf 30 (zapychał,migruje do oczu) Stary anthelios fluid wersja barwiona i extreme (jak pisałam , nie ciekawe) Anthelios dry touch spf 50+ (gorszy od fluidu) Ziaja matująca i antyoksydacyjna (dla mnie to te same kremy,lepkie, nie nadały się pod makijaż, ciężkie do zmatowienia) SVR anti-aging defense spf 30 (bieli, lepki, po nałożeniu pod makijaż przez pierwsze 2h wyglądałam na 20 lat starszą) Bioderma anti-age spf 30 (również bielił, i jednak tłuścił), Lierac sunific extreme spf 50+ (czuć go było na twarzy, po nałożeniu przepisowej ilości dawał efekt smalcu na ) przy okazji używałam też takich filtrów jak Dax, Lirene itp. ale w moim odczuciu nie są warte uwagi, ostatni Vichy capital soleil spf 50 - fajny, komfortowy , trochę bieli. Nowy anthelios wchłania się dłużej niż emulsja Vichy, ale daje poczucie komfortu jak po zwykłym kremie, wiadomo przy tak duzej ilości nawet krem nawilżający nie wchłonił mi się do matu,nałożyłam na niego makijaż - podkład Estee Lauder double wear i puder jedwabny . Gęba wyglądała w końcu normalnie, żadnego ciasta w ciągu dnia musiałam zrobić jedną poprawkę, ale przy mojej przetłuszczającej się skórze u mnie to normalne.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------


i pomyśleć że nigdy sama bym już go nie kupiła, gdyby nie wasze opinie
Jestem właśnie ciekawa jak sprawdzi się w połączeniu z serum. U mnie filtry nie chcą się wchłaniać jeśli zaaplikuje coś pod spód
O jaaa jaka Ty jesteś doświadczona! Przy okazji zrobiłaś mi niezłe kompendium, widzę, że mamy podobną cerę, więc wiem już, czego na pewno unikać. Ja spokojnie nakładam pod filtr serum [w tej chwili Phloretin CF], lekki żel-krem nawilżający i wszystko ładnie się wchłania, choć wiadomo - ta satynowa warstewka antka pozostaje na skórze. Myślę, że warto nałożyć serum, choćby po to, żeby coś pod tym filtrem się działo dobrego dla skóry
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 10:04   #1929
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ale żadne tam ze mnie guru Jakbyś miała coś jeszcze do obgadania "niefiltrowego" to dawaja na priv;D



O jaaa jaka Ty jesteś doświadczona! Przy okazji zrobiłaś mi niezłe kompendium, widzę, że mamy podobną cerę, więc wiem już, czego na pewno unikać. Ja spokojnie nakładam pod filtr serum [w tej chwili Phloretin CF], lekki żel-krem nawilżający i wszystko ładnie się wchłania, choć wiadomo - ta satynowa warstewka antka pozostaje na skórze. Myślę, że warto nałożyć serum, choćby po to, żeby coś pod tym filtrem się działo dobrego dla skóry
Trochę tego było, ale przy innych filtromaniaczkach to tak naprawdę mały pikuś Dobrze zrozumiałam? nakładasz serum, a potem krem-żel i na to antka, czy samo serum w formie żelu? Jak oceniasz wchłanialność Phloretin cf? myślę nad zakupem ale cena powala...
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 10:22   #1930
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, może wy mi pomożecie?
Który filtr wybrać, nie chodzi do końca o skuteczność ochrony, bo tak czy siak jakieś zaufanie można mieć nawet do najsłabszego z tych filtrów, bardziej chodzi mi o konsystencję i wchłanianie, bo lubię jednak jak najlżejsze, co będzie lepsze?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...id.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...tra-light.html

Najbardziej oczywiście interesuje mnie wersja barwiąca: edit: jakiś błąd w linku mi wyskoczył, teraz jest ok:
http://www.e-zikodermo.pl/la-roche-a...0ml,13995.html
Obawiam się jednak koloru bardzo, nie chcę nic przyciemniajacego, mam bardzo jasną skórę w tonacji lekko żółtej. Macie może te produkty, albo próbowałyście? Nie wiecie czy można dorwać gdzieś próbki

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Mam za to dylemat co do wit.C- mam świetne serum, które działa super na moją skórę i nie wiem czy mogę go teraz używać, może jeszcze w tym mi pomożesz?
wyczytałam sprzeczne informacje- z jednej strony że wit. C uwrażliwia na słońce i tym samym może powodować powstawanie przebarwień ale z drugiej strony dziewczyny polecają stosować kremy/sera z tą wit. właśnie pod filtry... więc już sama nie wiem
Chodzi o to, że wit C bardzo szybko się utlenia przez działanie światła, a utleniona może podrażnić skórę i wiązać metale ciężkie, dlatego można ją stosować, ale na noc, albo właśnie pod filtry.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze wypowiedzi o tych filtrach pod oczami i powiem Wam, że ja jak dotąd niemal zawsze smaruję nimi te okolice [teraz na kem pod oczy, wcześniej nie...] i nic złego się nie dzieje. Nie czuję szczypania, pieczenia, nie mam zaczerwienień. Ale borykam się od ok 3 lat w takim problemem, że jak wracam do domu/podczas pobytu poza domem patrze w randomowe lusterko i jestem wiecznie rozmazana w kącikach, jakby mi oczy łzawiły a szczerze ani razu nie zwróciłam uwagi, by działo się coś takiego. Ale to może jednak od filtrów? Nie mam raczej wrażliwych oczy ani alergii i zawsze zastanawiało mnie to. Ciężko mi zweryfikować, od kiedy dokładniej mam ten problem i czy nakłada się czasowo z rozpoczęciem filtrowania, ale kiedyś tak się nie działo ani też nie stosowałam filtrów od zawsze.
Tak mnie teraz tknęło, że to może tu tkwi problem..?
Ja w ogóle nie mogę używać minerałów pod oczami, bo objawia się to podrażnieniem oczu, zaczerwienieniami, tak więc filtry mineralne odpadają, podobnie z kolorówką mineralną, chociaż niektóre nie robią krzywdy. Najgorsze jednak, że nawet jeśli omijam okolice oczu, to filtry migrują do nich

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-24 o 10:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 13:31   #1931
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może wy mi pomożecie?
Który filtr wybrać, nie chodzi do końca o skuteczność ochrony, bo tak czy siak jakieś zaufanie można mieć nawet do najsłabszego z tych filtrów, bardziej chodzi mi o konsystencję i wchłanianie, bo lubię jednak jak najlżejsze, co będzie lepsze?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...id.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...tra-light.html

Najbardziej oczywiście interesuje mnie wersja barwiąca: edit: jakiś błąd w linku mi wyskoczył, teraz jest ok:
http://www.e-zikodermo.pl/la-roche-a...0ml,13995.html
Obawiam się jednak koloru bardzo, nie chcę nic przyciemniajacego, mam bardzo jasną skórę w tonacji lekko żółtej. Macie może te produkty, albo próbowałyście? Nie wiecie czy można dorwać gdzieś próbki


Chodzi o to, że wit C bardzo szybko się utlenia przez działanie światła, a utleniona może podrażnić skórę i wiązać metale ciężkie, dlatego można ją stosować, ale na noc, albo właśnie pod filtry.
dziękuję za odpowiedź odnośnie wit.C

Z filtrów, które wymieniłaś, ja używam tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...tra-light.html

rzeczywiście ma bardzo lekką konsystencje, nie bieli, nie roluje się na twarzy, wchłania się praktycznie do matu, stosuje pod niego właśnie serum z wit.C i obydwie warstwy wchłaniają się bardzo szybko
ja go polecam- praktycznie nie widzę różnicy między nim a zwykłym kremem do twarzy jeśli chodzi o komfort stosowania.
Filtr LRP z 50 spf zamierzam sobie dopiero sprawić, bo widzę, że ma bardzo dobre recenzje.
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 15:16   #1932
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź odnośnie wit.C

Z filtrów, które wymieniłaś, ja używam tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...tra-light.html

rzeczywiście ma bardzo lekką konsystencje, nie bieli, nie roluje się na twarzy, wchłania się praktycznie do matu, stosuje pod niego właśnie serum z wit.C i obydwie warstwy wchłaniają się bardzo szybko
ja go polecam- praktycznie nie widzę różnicy między nim a zwykłym kremem do twarzy jeśli chodzi o komfort stosowania.
Filtr LRP z 50 spf zamierzam sobie dopiero sprawić, bo widzę, że ma bardzo dobre recenzje.
Bardzo dziękuję, ostrze sobie ząbki na LRP, bo nigdy nie miałam żadnego filtra tej marki, a widzę bardzo rzeczowe recenzje na ich temat. Do tego konsystencja żelu to coś co moja skóra lubi najbardziej Co do stabilności nowych filtrów Anthelios, to w recenzjach przeczytałam, że nie nadają się pod makijaż ze względu na parsol, ale gdzie indziej wyczytałam, że te nowe kompleksy w nich zawarte stabilizują parsol i można używać pod makijaż, chodzi o te składniki MexorylŸ SX i XL i olejek Eldew. Nie wiem co myśleć...

A jakiego serum używasz z wit. C, że tak chwalisz

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-24 o 15:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:00   #1933
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję, ostrze sobie ząbki na LRP, bo nigdy nie miałam żadnego filtra tej marki, a widzę bardzo rzeczowe recenzje na ich temat. Do tego konsystencja żelu to coś co moja skóra lubi najbardziej Co do stabilności nowych filtrów Anthelios, to w recenzjach przeczytałam, że nie nadają się pod makijaż ze względu na parsol, ale gdzie indziej wyczytałam, że te nowe kompleksy w nich zawarte stabilizują parsol i można używać pod makijaż, chodzi o te składniki MexorylŸ SX i XL i olejek Eldew. Nie wiem co myśleć...

A jakiego serum używasz z wit. C, że tak chwalisz
No właśnie ja też nie wiem, czy nadają się pod makijaż czy nie- w sumie wszędzie czytam, że tylko na filtry Avene można bezpiecznie nakładać make up. Nie mam niestety takiej wiedzy, by stwierdzić jak jest naprawdę

co do serum - stosuje Flavo C Forte i rzeczywiście bardzo je sobie chwalę
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:19   #1934
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
No właśnie ja też nie wiem, czy nadają się pod makijaż czy nie- w sumie wszędzie czytam, że tylko na filtry Avene można bezpiecznie nakładać make up. Nie mam niestety takiej wiedzy, by stwierdzić jak jest naprawdę

co do serum - stosuje Flavo C Forte i rzeczywiście bardzo je sobie chwalę
No właśnie ja też nie mam takiej wiedzy, ale maluję się tylko 2-3 razy w tygodniu i z tą myślą poszłam przed chwilą do apteki zakupić jakiś podkład z filtrem, padło na kryjący Pharmaceris, wzięłam, bo było +33% gratis większe opakowanie i ma spf 20, nigdy go nie miałam. Ciekawi mnie. A jutro popędzę po jakieś próbki Antheliosów, może uda mi się zdobyć, jak nie to wezmę ten Aquagel

Flavo C jest chwalony przez większość osób, na niego też mam chrapkę Do tej pory stosowałam NuFountain 20% C, ale jest trudno dostępny, tylko na amazonie amerykańskim

Obecnie z witaminą C używam mleczka oczyszczającego Avalon, bardzo mi się podoba, nie podrażnia nawet oczu, nie wysusza, nie zapycha porów, dobrze się spłukuje, nie zostawia tłuszczu, rozjaśnia skórę, łagodzi i zmywa wszystko. Avalon mają całą serię z C, ale jeszcze nic innego nie próbowałam.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-24 o 18:29
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:38   #1935
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję, ostrze sobie ząbki na LRP, bo nigdy nie miałam żadnego filtra tej marki, a widzę bardzo rzeczowe recenzje na ich temat. Do tego konsystencja żelu to coś co moja skóra lubi najbardziej Co do stabilności nowych filtrów Anthelios, to w recenzjach przeczytałam, że nie nadają się pod makijaż ze względu na parsol, ale gdzie indziej wyczytałam, że te nowe kompleksy w nich zawarte stabilizują parsol i można używać pod makijaż, chodzi o te składniki MexorylŸ SX i XL i olejek Eldew. Nie wiem co myśleć...

A jakiego serum używasz z wit. C, że tak chwalisz
Ma stabilizatory, więc jest okej, można na nie nakładać makijaż Ogólnie filtry LRP, Vichy, Avene, Ziaja (med i z wit. C) są pod tym względem stabilne
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:46   #1936
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ma stabilizatory, więc jest okej, można na nie nakładać makijaż Ogólnie filtry LRP, Vichy, Avene, Ziaja (med i z wit. C) są pod tym względem stabilne
super wiadomość
a czy wiesz może jakie konkretnie składniki są tymi stabilizatorami?
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:48   #1937
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ma stabilizatory, więc jest okej, można na nie nakładać makijaż Ogólnie filtry LRP, Vichy, Avene, Ziaja (med i z wit. C) są pod tym względem stabilne
No to fantastycznie, tylko skąd tyle rozbieżności w opiniach
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:55   #1938
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
super wiadomość
a czy wiesz może jakie konkretnie składniki są tymi stabilizatorami?
Po prostu inne stabilne filtry

Btw Avenki już od kilku lat mają parsol w składzie, to a propos tego 'bezpieczeństwa' stosowania z make upem. Kiedyś stały się legendą ze względu na jego brak, dawne czasy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:23   #1939
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
super wiadomość
a czy wiesz może jakie konkretnie składniki są tymi stabilizatorami?
Cytuję, ze strony kolorówka:

"Stabilizatory Parsol 1789:

4-Methylbenzylidene camphor (USAN Enzacamene)
Tinosorb S (USAN Bemotrizinol, INCI Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine)
Tinosorb M (USAN Bisoctrizole, INCI Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol)
Butyloctyl Salicylate
Hexadecyl Benzoate
Butyloctyl Benzoate
Mexoryl SX (USAN Ecamsule, INCI Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid)
Mexoryl XL (INCI Drometrizole trisiloxane)
Corapan TQ (INCI Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, DEHN)
Oxynex ST (INCI Diethylhexyl Syringylidene Malonate, DSM)"


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No to fantastycznie, tylko skąd tyle rozbieżności w opiniach
Bo na filtr z samym Parsolem (bez stabilizatorów) nie powinno nakładać się kolorówki (wlaśnie dlatego, że ochrona się zmniejszy). Natomiast jeśli oprócz Parsolu są stabilizatory to wszystko jest okej. Możliwe że niektóre osoby słyszały tylko o tym pierwszym i nie wiedzą
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 20:38   #1940
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Cytuję, ze strony kolorówka:

"Stabilizatory Parsol 1789:

4-Methylbenzylidene camphor (USAN Enzacamene)
Tinosorb S (USAN Bemotrizinol, INCI Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine)
Tinosorb M (USAN Bisoctrizole, INCI Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol)
Butyloctyl Salicylate
Hexadecyl Benzoate
Butyloctyl Benzoate
Mexoryl SX (USAN Ecamsule, INCI Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid)
Mexoryl XL (INCI Drometrizole trisiloxane)
Corapan TQ (INCI Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, DEHN)
Oxynex ST (INCI Diethylhexyl Syringylidene Malonate, DSM)"




Bo na filtr z samym Parsolem (bez stabilizatorów) nie powinno nakładać się kolorówki (wlaśnie dlatego, że ochrona się zmniejszy). Natomiast jeśli oprócz Parsolu są stabilizatory to wszystko jest okej. Możliwe że niektóre osoby słyszały tylko o tym pierwszym i nie wiedzą
Lejesz miód na moje serce No właśnie szkoda, że te niektóre osoby z takim przekonaniem nieznoszącym sprzeciwu w formie swych wypowiedzi wprowadzają innych w błąd
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 22:30   #1941
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

o flavo c bardzo lubiłam, musze zakupić
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 06:23   #1942
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Trochę tego było, ale przy innych filtromaniaczkach to tak naprawdę mały pikuś Dobrze zrozumiałam? nakładasz serum, a potem krem-żel i na to antka, czy samo serum w formie żelu? Jak oceniasz wchłanialność Phloretin cf? myślę nad zakupem ale cena powala...
Nakładam serum, czekam chwilkę, nakładam żel-krem HydraQuench Clarinsa - wchłania się dosłowni w minutę. Kiedyś zużywałam jego próbkę w ramach akcji czyszczenia szuflad i zobaczyłam jak ładnie rozprowadza się na nim poprzednia wersja Antheliosa - nie było aż takich białych smug, szybko się wchłaniał. I zostałam z pełnowymiarowym Phloretin zostawia na twarzy lekką tłustawą warstewkę, ale w porównaniu z Serum C10 Is Clinical, które ma w składzie HA, nie wysusza [pomimo alkoholu]. Serum-żel jak dla mnie ma za bogaty skłąd i za dużo w nim śmiecia. Cena jest straszna, sama mam odlewkę od Mamy
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 08:51   #1943
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Cytuję, ze strony kolorówka:

"Stabilizatory Parsol 1789:

4-Methylbenzylidene camphor (USAN Enzacamene)
Tinosorb S (USAN Bemotrizinol, INCI Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine)
Tinosorb M (USAN Bisoctrizole, INCI Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol)
Butyloctyl Salicylate
Hexadecyl Benzoate
Butyloctyl Benzoate
Mexoryl SX (USAN Ecamsule, INCI Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid)
Mexoryl XL (INCI Drometrizole trisiloxane)
Corapan TQ (INCI Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, DEHN)
Oxynex ST (INCI Diethylhexyl Syringylidene Malonate, DSM)"


Bo na filtr z samym Parsolem (bez stabilizatorów) nie powinno nakładać się kolorówki (wlaśnie dlatego, że ochrona się zmniejszy). Natomiast jeśli oprócz Parsolu są stabilizatory to wszystko jest okej. Możliwe że niektóre osoby słyszały tylko o tym pierwszym i nie wiedzą
dziękuję bardzo, teraz przejaśniłaś mi w głowie

mam jeszcze pytanie- czy któraś z was używała może kremu tonującego spf 50+ z Uriage?
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 09:45   #1944
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Bo na filtr z samym Parsolem (bez stabilizatorów) nie powinno nakładać się kolorówki (wlaśnie dlatego, że ochrona się zmniejszy). Natomiast jeśli oprócz Parsolu są stabilizatory to wszystko jest okej. Możliwe że niektóre osoby słyszały tylko o tym pierwszym i nie wiedzą
Kiedy ładnych kilka lat temu B. Kwiatkowska promowała sposób pielęgnacji, w którym szczególną uwagę zwraca się na ochronę przeciwsłoneczną, polski rynek kosmetyków przeciwsłonecznych wyglądał zupełnie inaczej i często na tym Parsolu 1789 opierała się ochrona UVA. Pojawiały się też doniesienia o jego niestabilności. No i kolorówka wyglądała zupełnie inaczej - trudno było znaleźć coś bez talku. Teraz pigmenty mineralne w otoczkach są dostępne dla hobbystów. Kiedyś popularnym na Wizażu pudrem matującym była... mąka kartoflana

Właściwie każdy sezon przynosi coś nowego. Od tamtej pory niektóre filtry wycofano ze względu na ich szkodliwość. Mówi się też o potencjalnej szkodliwości innych (np. popularnego oktokrylenu, z ktorego coraz więcej firm rezygnuje z różnych powodów, np. Uriage, Lierac, Avene itp.). Zaczęto używać nowych rozwiązań.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 10:56   #1945
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ta mąką ziemniaczana była dla mnie hitem jeśli chodzi o matowienie Zmieszana z odrobiną cynamonu była moim najlepszym i najtańszym pudrem, idealna na filtr, ale co wrażliwsze cery bardzo zapychała. Jak dobrze, że są teraz alternatywy w postaci chociażby dry-flo czy pudru bambusowego
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 17:28   #1946
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
może nie trzeba nastawiać się negatywnie a nuż będzie się dało połączyć
Potestowałam tę Ziaję z wit C i przychodzę z fotorelacją

Najważniejsze: nic a nic nie bieli
Też ważne: da się zmatowić skrobią Dry-Flo, tak że wygląda jakby jej nie było (fota 1)
Bez zaskoczenia: pędzlem do pudru nałożyłam małą ilość podkładu mineralnego Annabelle, ale całość wygląda średnio (fota 2). Podkład zawsze najbardziej mi się warzy na policzkach i w tym przypadku od razu nie chciał tam ładnie leżeć, powłaził w rozszerzone pory i porobiły się lekkie smugi, których normalnie nie mam. Twarz wygląda na lekko zmęczoną, ale może to być też wina tego, że ostatnio w ogóle jest w gorszej kondycji (świąteczne żarcie czy co)

Myślę, że na razie się z tym filtrem zakoleguję i będę go używać w słoneczne dni na powietrzu, ale nie na co dzień pod makijaż. Co w moim przypadku jest naprawdę rewolucją
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ziaja + DryFlo.jpg (93,7 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ziaja + makijaż.jpg (53,3 KB, 52 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-04-25 o 17:29
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 20:22   #1947
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo, teraz przejaśniłaś mi w głowie

mam jeszcze pytanie- czy któraś z was używała może kremu tonującego spf 50+ z Uriage?

ja uzywałałm, i to jest mój wybór na lato uzywałam go bez pudru tylko sam filtr, troche był glow, ale dało sie przezyc wole jak wazy mi się sam filtr niz filtr z tapeta, i mega dobrze kryłl, za pierwszym razem byłam w szoku

polecam ze swojej strony, niedługo sama go kupuje jak zakoncze te zapasy co mam
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Potestowałam tę Ziaję z wit C i przychodzę z fotorelacją

Najważniejsze: nic a nic nie bieli
Też ważne: da się zmatowić skrobią Dry-Flo, tak że wygląda jakby jej nie było (fota 1)
Bez zaskoczenia: pędzlem do pudru nałożyłam małą ilość podkładu mineralnego Annabelle, ale całość wygląda średnio (fota 2). Podkład zawsze najbardziej mi się warzy na policzkach i w tym przypadku od razu nie chciał tam ładnie leżeć, powłaził w rozszerzone pory i porobiły się lekkie smugi, których normalnie nie mam. Twarz wygląda na lekko zmęczoną, ale może to być też wina tego, że ostatnio w ogóle jest w gorszej kondycji (świąteczne żarcie czy co)

Myślę, że na razie się z tym filtrem zakoleguję i będę go używać w słoneczne dni na powietrzu, ale nie na co dzień pod makijaż. Co w moim przypadku jest naprawdę rewolucją


o widzisz a mówiłam z może sie pozytywnie zaskoczysz, zawsze to krok do przodu


i powiem ci ze na zdjecia moim zdaniem wygląda bardzo dobrze i twarz nie wygląda na zmęczoną, ja bym śmiało go uzywała na codzień, ale wiadomo, ze ty inaczej widzisz siebie i to jest twoja własna bariera którą musisz przekroczyc
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 21:56   #1948
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Potestowałam tę Ziaję z wit C i przychodzę z fotorelacją

Najważniejsze: nic a nic nie bieli
Też ważne: da się zmatowić skrobią Dry-Flo, tak że wygląda jakby jej nie było (fota 1)
Bez zaskoczenia: pędzlem do pudru nałożyłam małą ilość podkładu mineralnego Annabelle, ale całość wygląda średnio (fota 2). Podkład zawsze najbardziej mi się warzy na policzkach i w tym przypadku od razu nie chciał tam ładnie leżeć, powłaził w rozszerzone pory i porobiły się lekkie smugi, których normalnie nie mam. Twarz wygląda na lekko zmęczoną, ale może to być też wina tego, że ostatnio w ogóle jest w gorszej kondycji (świąteczne żarcie czy co)

Myślę, że na razie się z tym filtrem zakoleguję i będę go używać w słoneczne dni na powietrzu, ale nie na co dzień pod makijaż. Co w moim przypadku jest naprawdę rewolucją
Ja mogę jedynie z autopsji zasugerować wiekszą ilosc primera z miejscu ważenia się podkłau; jak mam lepiej zmatowiony/oddzielony od 'mokrej' warstwy [w tym przypadku filtr] problem znika. Druga sprawa; wklepywanie primera puszkiem
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 22:56   #1949
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Moje drogie, a ja mam pytanie czy ktoras z was ma porownanie filtra Lirene Sensitive(tego w turkusowej tubce) do obu Ziajek(matujacej i z wit C)? Bo chcialbym cos lzejszego, co nie będzie kosztowalo majątku

Do tych droższych filtrow przymierzę sie dopiero przy retinoidach


Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 11:26   #1950
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywałałm, i to jest mój wybór na lato uzywałam go bez pudru tylko sam filtr, troche był glow, ale dało sie przezyc wole jak wazy mi się sam filtr niz filtr z tapeta, i mega dobrze kryłl, za pierwszym razem byłam w szoku

polecam ze swojej strony, niedługo sama go kupuje jak zakoncze te zapasy co mam
a jakiego używasz koloru?
ja mam ten naturalny beż i moim zdaniem trochę jest dla mnie za jasny...
kusi mnie by zamówić tę ciemniejszą wersję, ale z kolei obawiam się że ona może być za ciemna

jestem w sumie po pierwszych testach tego kremu i ja nakładałam na niego make up. Po jakimś czasie brzydko się warzy na twarz Musiałabym chyba również używać go solo, bez pudru
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.