Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-16, 06:27   #1
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Unhappy

Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(


***********

Edytowane przez Namath
Czas edycji: 2009-04-16 o 21:25
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 11:56   #2
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Witam!
Przeszukałam wyszukiwarkę, ale nie znalazłam tematu podobnego do mojego a nie chciałam się wcinać w czyjś problem.

Bardzo proszę Was kochane o pomoc. Zawsze miałam dość regularne miesiączki, z ok. 29 dniowym cyklem. Nie były w żadnym wypadku skąpe, ani też zbyt obfite. Jednak przedwczoraj dostałam "okres" - lekkie plamienie. Przez cały dzień zużyłam tylko jedną podpaskę, w nocy żadną (a na początku cyklu w nocy potrzebowałam zawsze), wczoraj podobnie. Współżyłam jeszcze przed poprzednią, normalną miesiączką. Był to stosunek z prezerwatywą, sprawdzoną PO - była szczelna. Mam 20 lat. Nie odchudzam się, nie przeżywam jakiegoś silnego stresu, raczej nic nie zmieniło się ostatnio w moim trybie życia, nie chorowałam Dlatego bardzo się martwię, co może być przyczyną takiej zmiany?? Wybiorę się do lekarza, ale chciałabym się przed tym trochę uspokoić. Czy to może być ciąża? Mało prawdopodobne, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Kochane bardzo proszę o rady, inormacje, cokolwiek co uspokoiłoby moje myśli....

To nie może byc ciąża także spokojnie
Musisz się wybrac do lekarza po prostu.
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:13   #3
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

a czy to jest czas kiedy miesiaczka powinna wystapic? bo jesli nie, i plamienie wystapilo w srodku cyklu to moga tez byc plamienia owulacyjne - ktore sa normalne.
jak czytam to w ciazy nie ma sie okresu, chociaz roznie tutaj sie panie wypowiadaja.niektore mowia ze mialy miesiaczki do 2-4 m-ca
spokojnie, moze to tylko jakies zaburzenia hormonalne
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:31   #4
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Dziękuję za szybkie odpowiedzi Tak, jest to czas w którym powinna wystąpić normalna miesiączka. Nadal nic się nie zmieniło - ciągle nie wygląda normalnie. W związku z tym nie wiem kiedy się skończy i jak szybko będę mogła wybrać się do lekarza, a bardzo mnie to martwi, nigdy tak nie miałam.
Zastanawiam się czy to nie przez pogodę, taką szybką zmianę z zimy na praktycznie lato.... Ale to tylko głupie pomysły bo już nie wiem co może być nie tak.
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:36   #5
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Witam!
Przeszukałam wyszukiwarkę, ale nie znalazłam tematu podobnego do mojego a nie chciałam się wcinać w czyjś problem.

Bardzo proszę Was kochane o pomoc. Zawsze miałam dość regularne miesiączki, z ok. 29 dniowym cyklem. Nie były w żadnym wypadku skąpe, ani też zbyt obfite. Jednak przedwczoraj dostałam "okres" - lekkie plamienie. Przez cały dzień zużyłam tylko jedną podpaskę, w nocy żadną (a na początku cyklu w nocy potrzebowałam zawsze), wczoraj podobnie. Współżyłam jeszcze przed poprzednią, normalną miesiączką. Był to stosunek z prezerwatywą, sprawdzoną PO - była szczelna. Mam 20 lat. Nie odchudzam się, nie przeżywam jakiegoś silnego stresu, raczej nic nie zmieniło się ostatnio w moim trybie życia, nie chorowałam Dlatego bardzo się martwię, co może być przyczyną takiej zmiany?? Wybiorę się do lekarza, ale chciałabym się przed tym trochę uspokoić. Czy to może być ciąża? Mało prawdopodobne, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Kochane bardzo proszę o rady, inormacje, cokolwiek co uspokoiłoby moje myśli....
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:41   #6
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Czoornoo dzięki za pomoc, to naprawdę budujące :/
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:44   #7
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Czoornoo dzięki za pomoc, to naprawdę budujące :/
zle mnie pewnie zrozumialas... moje zdziwienie jest do tego ze przez caly dzien chodzilas z jedna podpaska( ) ,a nie ze masz skapy okres
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 12:51   #8
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Wiem, mój komputer też wyświetla pogrubiony tekst Ale nie wiem skąd wywnioskowałaś, że chodziłam cały dzień w JEDNEJ podpasce. Zmieniałam, jeśli aż tak bardzo Cię to interesuje, normalnie. Tylko nie widzę głębszego sensu opisywać jaką ilość podpasek zmieniłam, skoro wszystkie były "czyste" prócz jednej. Dlatego użyłam słowa ZUŻYŁAM jedną.
Interesuje Cię też czy używam chusteczek do higieny intymnej? Sorry, ale dla mnie ta sytuacja jest problemem, a Ty doczepiłaś się do mojej higieny osobistej. Jak nie umiesz pomóc lub nie masz wiedzy to zamilknij - that`s easy.
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:58   #9
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

wypraszam sobie ale nie obchodzi mnie twoja higiena lub jej brak
poprostu tak to napisalas ze nie moglam sie opanowac..
a pewnie jak sama wiesz-forum jest wlasnie po to zeby pytac


ps. pytasz skad wywnioskowalam ze chodzilas w jednej podpasce
Cytat:
Przez cały dzień zużyłam tylko jedną podpaskę
no wlasnie stad.
__________________


Edytowane przez czoornoo
Czas edycji: 2009-04-16 o 13:06
czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:44   #10
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

A nawet gdyby dziewczyna zużyła jedna podpaskę? Skoro nic z niej nie leci to mogła równie dobrze z papierem toaletowym chodzic a Tobie nic do tego. Nikt nie czepił się takiego szczegółu. Ty powinnaś sobie darowac.
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:46   #11
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Cannella Pokaż wiadomość
A nawet gdyby dziewczyna zużyła jedna podpaskę? Skoro nic z niej nie leci to mogła równie dobrze z papierem toaletowym chodzic a Tobie nic do tego. Nikt nie czepił się takiego szczegółu. Ty powinnaś sobie darowac.
ty rowniez...
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 15:05   #12
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Czoornoo, weź za przeproszeniem, zniknij, bo nie wnosisz nic do tematu. Jak nie umiesz pomóc to nie wypowiadaj się.
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 15:12   #13
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Czoornoo, weź za przeproszeniem, zniknij, bo nie wnosisz nic do tematu. Jak nie umiesz pomóc to nie wypowiadaj się.
ojej czyzby ktos sie wkurzyl?

__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:07   #14
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Nie, wcale się nie wkurzyłam. Chcesz o tym pogadać? Forum ginekologiczne to bardzo dobre miejsce
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:09   #15
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Nie, wcale się nie wkurzyłam. Chcesz o tym pogadać? Forum ginekologiczne to bardzo dobre miejsce
a potem ban za offtop

__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:12   #16
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Mi to nie przeszkadza Dzisiaj miałam beznadziejny dzień.... poza tym i tak chciałam zmienić nick A okres już prawie wrócił do normy so....
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:14   #17
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Mi to nie przeszkadza Dzisiaj miałam beznadziejny dzień.... poza tym i tak chciałam zmienić nick A okres już prawie wrócił do normy so....
to pewnie przez te nerwy wrocil do normy... czyzbym sie do tego przyczynila?
a ja nicku nie chce zmieniac wiec juz spadam stad
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:24   #18
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Nie, akurat "kłótnie" z ludźmi ktorych nie widze na oczy nie wzbudzają we mnie większych emocji. Ale na pewno poprawiłaś mi humor. Noo... i upewniłam się, że z moją higieną jest wszystko okey - mnie też odrzuca wizja jednej podpaski w całym dniu. Yeah!

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Żeby dostać bana wystarczy kogoś obrazić w sumie... ale nie będę się zniżać do tego poziomu wystarczy ze napisze troche postów za postami a jak sie znudze to posadze misia przekliniaka pod kompa.
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:27   #19
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Namath Pokaż wiadomość
Nie, akurat "kłótnie" z ludźmi ktorych nie widze na oczy nie wzbudzają we mnie większych emocji. Ale na pewno poprawiłaś mi humor. Noo... i upewniłam się, że z moją higieną jest wszystko okey - mnie też odrzuca wizja jednej podpaski w całym dniu. Yeah!

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Żeby dostać bana wystarczy kogoś obrazić w sumie... ale nie będę się zniżać do tego poziomu wystarczy ze napisze troche postów za postami a jak sie znudze to posadze misia przekliniaka pod kompa.
a ja cie obrazilam?
nieeee... ja tylko pytalam
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 21:38   #20
Namath
Raczkowanie
 
Avatar Namath
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Nie, nie mówilam o Tobie. To były moje przemyślenia na temat sposobów zarobienia bana przeze mnie stwierdziłam, że nie chcę obrażać ludzi tylko dlatego że to forum nie przewiduje możliwości zamknięcia konta. Może się uda, ha!
Namath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 23:28   #21
ProfessorXs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 20
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cześć. Bardzo proszę o radę. Nie mogę znaleźć żadnego pokrewnego wątku. mam 17 lat, miesiączkuję 5,5 roku. Jestem dziewicą. Pierwszego dnia zużywam ok. 2 podpasek, przy czym zawsze mam takie bóle, że bez tabletki się nie obejdzie. Drugiego dnia jedną. Na trzeci, czwarty i piąty dzień wystarczyłaby jedna (ale zmieniam codziennie ). Czy to może być oznaka czegoś niepokojącego?
ProfessorXs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 01:22   #22
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
a czy to jest czas kiedy miesiaczka powinna wystapic? bo jesli nie, i plamienie wystapilo w srodku cyklu to moga tez byc plamienia owulacyjne - ktore sa normalne.
jak czytam to w ciazy nie ma sie okresu, chociaz roznie tutaj sie panie wypowiadaja.niektore mowia ze mialy miesiaczki do 2-4 m-ca
spokojnie, moze to tylko jakies zaburzenia hormonalne
tzw. ''miesiączka'' podczas ciązy to plamienie implantacyjne. Ten niezwykle trudny proces to etap kiedy zarodek zagnieżdża się w macicy , mający czas średnio tydzień po zapłodnieniu może także występować ''w czasie kiedy miała być miesiaczka''




---------- Dopisano o 02:22 ---------- Poprzedni post napisano o 02:20 ----------

może poprostu masz skąpe miesiączki?


wątpie żeby to było coś niepokojącego.. ale zawsze można się wybrać do gina.. - polecam bo pewnie jeszcze nie byłaś i dowiesz się co i jak
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:00   #23
Yvettaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Hej dziewczyny, podobny mam problem od około roku mam dziwny okres, zawsze miałam krutki okres trwający 4-5 dni, od jakiegoś czasu raz mam normalny jak zawsze a czasem tak jak teraz skąpy trwający ledwo 3 dni. Miesiąc temu miałam wsumie normalnie ale teraz i pare miesiecy temu też był dość skąpy i krutki. (niebiore żadnych tabletek i napewno nie jestem w ciązy) Czy to może być coś poważnego może też macie podobny problem, prosze o pomoc.
Yvettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 17:06   #24
Desertflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 36
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Witam,
Mam 18 lat i dnia 4.08 pierwszy raz współżyłam. Następnie 5.08, 6.08 i 8.08, zabezpieczaliśmy się globulkami plemnikobójczymi i prezerwatywą durex extra safe + stosunek przerywany. Chłopak nie doszedł we mnie ani razu i za każdym razem bardzo uważaliśmy. Stosunki były dla mnie bolesne za każdym razem, gdy we mnie "wchodził" i "wychodził". Dnia 6.06 zauważyłam u siebie ciemnożółte upławy i świąd, więc użyłam globulek "Vagical", potem upławy przeszły w konsystencję ropną i były bardzo żółte, więc zaprzestaliśmy współżycia. Mam bardzo nieregularne cykle miesiączkowe, lecz spodziewałam sie jej w tym tygodniu, zaczął boleć mnie brzuch jak normalnie przed miesiączką, lecz rano zobaczyłam na majtkach znikomą ilość jasnoczerwonej krwi, lecz przez następne dwa dni były to jedynie małe brązowe upławy, czasem z domieszką krwi. Dodatkowo wyjątkowo czesto sikam, Dodam, że wszystko działo się na wakacjach jakieś 600 km od domu, a tak daleko nie byłam od roku. Co to wszystko może oznaczać? Jest możliwość bym była w ciąży?
Desertflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 22:27   #25
kasndra123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Dziewczyny pomocy. Mam 19 lat. Dzisiaj dostałam dzień po terminie bardzo skąpej miesiączki. Wspólzylam z chłopakiem w dni niepłodne, prezerwatywa i nie skończyładnie we mnie. Mimo to bardzo się obawiam. Stresuje się bo teraz wybór studiów i wgl i ta miesiączka była bardzo skąpa i juz jej prawie nie ma.. Niby piersi jak zawsze bardzo twarde. Czy to może być ciąża? błagam pomóżcie ;( jestem zdesperowana..
kasndra123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 08:36   #26
introgliceryna
Rozeznanie
 
Avatar introgliceryna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Oświecim
Wiadomości: 547
Dot.: Pierwszy raz skąpa miesiączka - pomocy:(

Ksandra - nie to nie ciąża i skończ się stresować bo dlatego masz taką skąpą miesiączkę. Mi nie udało się zajść bez zabezpieczenia w owulację a ty panikujesz choć były dni niepłodne i brak wytrysku i prezerwatywa.

To na pewno nie ciąża
__________________
www.dwudziestoletniamama. blogspot.com

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-26 09:36:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.