wątek o muzyce country... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-30, 21:04   #1
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664

wątek o muzyce country...


wiem,że może nie będe zbyt oryginalna ale ma do Was wielką prośbę ponieważ bardzo lubię ten typ muzyki chciałabym jak znacie abyście wypisały tytuły piosenek dane wykonawców tejże własnie muzyki.Gatunek jako tako się mi bardzo podoba plus do tego cała oprawa taniec życie prawdziwych kowbojów ehhhh......
ja uwielbiam shanie Twein niestety nie znam polskich wykonawców choć wiem,że oni również mają się czym pochwalić (ogłądałam parokrotnie Mrągowo).Więc Kobitki czekam mam nadzieje,bo nie liczę na tłumy,że kilka wizażanek znajdzie się które pomogą.Pozdrawiam!
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 21:23   #2
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: wątek o muzyce country...

podciągam.......
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 21:55   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: wątek o muzyce country...

Ja nigdy nie lubiłam muzyki country, bo kojarzyła mi się z taką jaką grają np. na festiwalu w Mrągowie

Od dłuższego czasu fascynuję się pewnym gatunkiem muzyki, którego nigdy nie umiałam sklasyfikować: upraszczając - uwielbiam wolne, nastrojowe piosenki z gitarką w tle Kiedyś weszłam na stronę www.shoutcast.com - jest tam lista róznych "radiów" (jak to się odmienia?) do posłuchania on-line, uporządkowana wg gatunków muzycznych. Moje zdzwienie było ogromne, kiedy stwierdziłam, że najbardziej podpasowała mi stacja w dziale "Spiritual -> COUNTRY".

Kiedy oswoiłam się trochę z tym gatunkiem muzyki stwierdziłam, że nie lubię za bardzo tych szybszych kawałków, bo zbyt przypominają mi te mrągowskie rytmy, ale uwielbiam wolniejsze kawałki, bo idealnie wpisują się w moje gusta muzyczne.

Zakochana jestem w następujących wykonawcach: (uwaga: nie gwarantuję, że wszyscy klasyfikują się do gatunku country!)

- Kris Delmhorst (uwielbiam "Words fail you" ) tu można posłuchać fragmentów jej piosenek: http://music.msn.com/search/all/?ss=delmhorst

- Janis Ian ("Days like these", "Dead men walking", "I hear you sing again" - ) - http://music.msn.com/search/all/?ss=%22janis+ian%22

- Deb Talan (moje najnowsze odkrycie - UBÓSTWIAM ją po prostu Najcudowniejsze piosenki to wg mnie "Comfort" ( ), "Somebody loved", "The gladdest thing"... i wiele innych, musiałabym wymienić chyba większość link: http://music.msn.com/search/all/?ss=deb+talan

Lubię też Sophie Zelmani (ulubiona piosenka: "I'll remember you"), Switchfoot ("Let that be enough), Damien Rice ("Blowers Daughter", "Cold water"), Sarah McLachlan ("Song for a winter's night", "Angel"), Jann Arden ("Run like mad"), Mary Beth Maziarz, Paula Cole, Shawn Colvin.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 22:02   #4
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: wątek o muzyce country...

Hmm po namyśle stwierdzam, że mozesz nie uznać tego co napisałam za muzykę country Ja sama długo kojarzyłam country z Mrągowem i kowbojami, a do tego zawsze żywiłam niechęć. Ale fakt faktem, że ten typ muzyki jaki lubię został określony jako "country" (nie tylko na shoutcast.com, żeby nie było ) - ku mojemu zdziwieniu - więc nie zdziwię się jak okaże się, że nie o to Ci chodziło

Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 23:15   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wątek o muzyce country...

A ja lubię muzykę, która leci w serialu "Córki macLeoda" na Hallmarku Nie pamiętam kto tam śpiewa, ale to chyba podpada pod country Poszukam albo popatrzę jutro w napisach, może wychwycę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 11:45   #6
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: wątek o muzyce country...

ja kocham Sarah Evan zwłaszcza I could not ask for more!
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 12:07   #7
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: wątek o muzyce country...

ja znam z country tylko Chely Wright, http://www.musiq.pl/htmlW/Chely_Wright_BWQBNA.html to jest troche info ale malutko, więcje nie znalazłam.... bardzo lubię jej "Jezabel" z " Never Love You Enough" i na tym sie kończy moja znajomośc muzyki country
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 14:57   #8
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: wątek o muzyce country...

Wątek stary, ale cudownie 'jary' dla mnie.

Uuuuwielbiam country, i to wolne i to z lekka 'przaśne' tyż.
Przygoda z country zaczęła się u mnie w dosyć dziwny sposób - pewien człowiek, właściciel mojego ulubionego pubu w Gdyni zadedykował tę piosenkę mojej przyjaciółce Kasi i mi - była to 'Sometimes' Reby McEntire:

http://www.youtube.com/watch?v=LWo73ybRs48

I tak jakoś poszło. W przyszłym roku ruszam na podbój Stanów - w poszukiwaniu country i blues'a znad Missisipi.

PS. Obecnie u mnie na tapecie, cuuudowny wokal country-folkowy - Teddy Thompson:

http://www.youtube.com/watch?v=OEhWktE3njQ
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.