jak postąpić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-22, 10:59   #1
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Unhappy

jak postąpić?


Od kilku dni (od niedzieli) torszkę choruję. Jednego dnia miałam gorączkę, później byłam osłabiona, miałam niewielki apetyt. Nie przyjmowałam w tym czasie żadnych lekarstw, żadnych antybiotyków. Jedynie coś przeciewbólowego. Wczoraj wizęłam 20-stą tabletkę (Novynette) jak zwykle o 21:00. Zaś rano, o 7 niestety miałam biegunkę ;\
(To chyba jakaś grypa żołądkowa..) Nie wiem co mam myśleć. Cały dzień pewnie zleci mi na bieganiu do kibelka Czy powinnam martwić się o wchłanianie? Skoro wczoraj wzięłam normalnie o 21, to do czterech godzin przecież tabletka się wchłonęła prawda? nie wydalam jej na drugi dzień przecież..?? Dziś biorę ostanią z opakowania, 21-pierwszą tabletkę. Jeśli po niej nie będę musiała przez całą noc korzystać z toalety to też się spokojnie wchłonie prawda? Napiszcie coś dziewczyny, coś tak "z życia", od siebie.. Bo na ulotce, owszem, jest napisane że "ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania), działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione/.../"
No ale nie napisali nic o tym czy to dotyczy biegunki zaraz po przyjęciu tabletki.
Bo zaraz po przyjęciu to pewnie zostałaby wydalona =/
Wiem, namotałam, ale proszę napiszcie coś! Dziś jak wezmę tą ostanią pigułkę, to robię 7 dni przerwy (zazwyczaj 3-go dnia dostaję "okres"). Jak już skończy się ta przerwa i zacznę kolejne opakowanie to muszię się jakoś dodatkowo w razie czego zabezpieczać? Przepraszam że tak namieszałam.. HELP
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:08   #2
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: jak postąpić?

słuchaj, jeśli nie bolał cię brzuch przez noc to powinna się wchłonąć.
jeśli jesteś panikara (ja np jestem) to zamias 7 dni przerwy zrób sobie 5.
wtedy nawet gdyby te tabletki sie nie wchłoneły (i uznałabys je za niebyłe) to skutecznośc zostanie zachowana.
jedyne co to możesze mieć krutsze krwawienie i wększą bolesność piersi podczas 2 opakowania
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:14   #3
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: jak postąpić?

naanahanae ,dziękuję za tak szybką reakcję w związku z moim tematem Nie bolał mnie brzuch, nawet się nie spodziewałam że rano mnie coś dopadnie :/ Wezmę pod uwagę Twoje rady, dzięki!
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:26   #4
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: jak postąpić?

prosze. ja miałam ten sam problem co ty. dooookładnie taki sam.

później przez 3 miesiące mimo negatywnych wyników testów wmawiałam sobie ciąże. jak już pisałam jestem panikara.
ale bejbika nie mam

nie wiem czy w twojej ulotce pisze ze w przypadku biegunki 4 godziny wystarczą ale u mnie to sie tyczy tylko wymiotów.

chodzi tu o to że pokarm jest trawiony do 4 godzin w zoładku
a w przypadku biegunki to nawalają jelita. a tam pokarm zalega troche dłużej niż 5 minut.
więc moim zdaniem nie powinno się brac pod uwagę 4 godzin od zażycia jako czas wystaczający na wchłoniecie w przypadku biegunki.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:33   #5
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: jak postąpić?

na pewno się wchłonęła. żołądek trawi przecież ok 3-4 godz.


można tak sobie zmniejszać przerwy??
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:48   #6
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: jak postąpić?

dziękuję za odpowiedzi! faktycznie, jak ma się biegunkę to jelita nawalają.
Intuicyjnie czuję, że wszystko się wchłonęło jak należy.. ale znając mnie to pewnie jeszcze spytam ginki.
Wersta, co do skracania przerwy to nie wiem dokładnie ale słyszałam, że można.
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 12:13   #7
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: jak postąpić?

tak można, to jest inna metoda przesuwania przerwy.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-24, 20:24   #8
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: jak postąpić?

Witajcie!!!!! Chciałam jeszcze zadać jedno pytanie. Czy takie złe samopoczucie, gorączka, osłabienie itp. wpływa na działanie tabletek? czy organizm zachowuje się tak samo? przyjmuje je tak jak należy? W czasie tego złego samopoczucia (bo obłożnie chora nie byłam, jeden dzień gorączki, słabiutki apetyt, potem osłabienie i ta niefortunna biegunka nad ranem piątego dnia chorowania - i potem już było ok) nie brałam w tym czasie w sumie żadnych leków. Żadnych antybiotyków itp. Jedynie dwa razy wypiłam taki musujący Eferalgan Codeine na zbicie gorączki, ale czytałam ulotke i o interakcjach z anty nie było wzmianki.
Tak więc czy przez te pare dni chorowania tabletki wchłaniały się należycie i działały tak jak trzeba? czy organizm je mógł jakoś odrzucić?? :-? hm?
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:13   #9
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: jak postąpić?

no jeśli biegunka nie osłabiła działania to złe samopoczucie nie powinno.

z reszta taka informacja byłaby zawarta w ulotce.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:17   #10
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: jak postąpić?

Hej! Dziewczyny, podciągam swój wątek, piszcie proszę jakie jest Wasze zdanie co do wchłonięcia się tej tabletki. Bardzo proszę, chce poznać Waszą opinię, co myślicie na temat tego przypadku który opisałam. Zainteresowała się tylko naanahanae. A reszta z Was? co myśli? Dodam, że po skończeniu listka, jak zwykle dostałam "okres" trzeciego dnia przerwy. Teraz kolejne opakowanie zaczynam w piątek (o 21). Czy mogę być spokojna (nawiązuję do tamtej biegunki o 7 rano..)
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:57   #11
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: jak postąpić?

Wszelkie tabletki nie sa ani trawione ani wchlaniane w zoladku a w jelicie cienkim, czyli dwunastnicy. Plyny w zoladku pozostaja ok 20 minut, po czym zostaja wchloniete, natomiast z pokarmami jest troszke gozej. Jesli tyczy sie tabletek to najczesciej, zdecydowana wiekszosc z nich wchlaniana jest juz po 30 minutach.

Ja co do Twoich objawow nie martwilabym sie. Nowe opakowanie to nowe zabezpieczenie juz od 1 tabletki
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 18:13   #12
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: jak postąpić?

Dziękuję jaga za odpowiedź!
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 12:31   #13
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: jak postąpić?

codziennie biore tabletki antykoncoepcyjne o godzinie 15,wczoraj (niedziela) wzielam normalnie o 15.... a dzisiaj (poniedzialek) wstalam kolo12.30 i dopadla mnie biegunka: na poczatku normalny stolec, potem strasznie luzny...:/ po przeczytaniu kilku odpowiedzi widze, ze jednak mmoja tabletka sie wchlonela, bo miala na to 3-4 godziny ... ale czy jesli w sobote wspolzylam to czy jets ok????

tyle ze, za 2 godziny mam wziac tabletke.... czy mam wziac jakis lek (stoperan, laremid), na powstrzymanie biegunki zeby tabletka mogla sie spokojnie wchlonac??
dzsiaj mam zamiar poszalec troche z moim chlopakiem, wiec prosze o szybka odpowied
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 13:13   #14
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: jak postąpić?

wez tak na wszelki wypadek a tabletka sie ladnie wchlonie....
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:08   #15
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: jak postąpić?

wzielam ta tabletke przeciw biegunce i po godzinie wzielam tabletke anty (o 16, czyli godzinne spoznienie, ale to chyba nie ma znaczenia)
w mojej ulotce (biore Novynette) jest napisane ze w razie wyniotow lub biegunki skutecznosc moze byc przejsciowo zniesiona ze wzgledu na mala ilosc hormonow...

czy powinnam sie martwic? moj post wyzej opisue dokladneij ajk bylo z ta biegunka... smeim tweirdzic ze zdazyla sie wchlonac zanim wystapila biegunka a po biegunce i tabletce wstrzymujacej biegunke tez bedzie ok....
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:39   #16
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: jak postąpić?

milionmyslii
To co opisałaś to nie jest biegunka.
Biegunka to latanie do kibelka więcej niż 3x dziennie...

Nie masz się czym martwić i tak, u ciebie minęło hmm... 20 godzin??
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 16:56   #17
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: jak postąpić?

napisalam wyzej
Cytat:
na poczatku normalny stolec, potem strasznie luzny...:/
za drugim razme byl ten luzny, wrecz wodnisty.... uznalam to za beigunke i wzielam tabletke przeci a po godiznie wzielam tabl anty... wolalam dmuchac na zimne
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.