Zmieniona kopenhaska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-11, 08:55   #1
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292

Zmieniona kopenhaska?


Czy mogę stosowac dietę kopenhaską,jednak zamiast kawy rano zjesc bardzo obfite śniadanie? Da to jakiś efekt ?

Powody są dwa.Po pierwsze muszę jesc śniadania ze względu na bardzo głośne burczenie w brzuchu w szkole.Po kawie na pewno nie minie.Muszę zjesc około 4 kawałki chleba rano,aby nie burczało przez wszystkie lekcje.Drugi powód to moja mama.Powiedziała,że mogę stosowac diety,ale muszę jesc ,,duże" śniadania.

Więc jeśli śniadanie będzie obfite a reszta taka jak w jadłospisie to schudnę mniej więcej tyle,ile podają czy efekt będzie gorszy?
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:17   #2
wisienka90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 481
GG do wisienka90 Send a message via Skype™ to wisienka90
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

nie schudniesz napewno tyle ile podczas stosowania rygorystycznie diety kopenhaskiej, po za tym jest przeciez napisane, ze NIE MOZNA NIC zmienic w tej diecie, nawet gumy zuc. to chyba o czyms swiadczy
__________________
Ja i On od 22.10.2009
Walka o nową JA:
-zapuszczam włosy
-przygoda z białą perłą i olejkiem rycynowym
-MŻ+WR!
61(19.07)- 60(28.07) - 59 -58 - 57 - 56 - 55!
17.08 przedłużanie i zagęszczanie rzęs
wisienka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:20   #3
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez wisienka90 Pokaż wiadomość
nie schudniesz napewno tyle ile podczas stosowania rygorystycznie diety kopenhaskiej, po za tym jest przeciez napisane, ze NIE MOZNA NIC zmienic w tej diecie, nawet gumy zuc. to chyba o czyms swiadczy

Ahaa ;( Czyli równie dobrze można powiedziec ,że schudnę tyle co NIC... ? Dzięx .
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:11   #4
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez landryna210 Pokaż wiadomość
Ahaa ;( Czyli równie dobrze można powiedziec ,że schudnę tyle co NIC... ? Dzięx .

jezu ta dieta jest straszna jak mozna sie nia katowac przeciez po niej efekt jojo gwarantowany, nie lepiej zmienic nawyki zywieniowe i chudnac z tygodnia na tydzien? bububu
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:31   #5
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

A powiedz nam jeszcze ile masz lat, ile ważysz i ile masz wzrostu
W młodym wieku nie wolno katować się wyniszczającymi dietami, bo tylko sobie zdrowie zrujnujesz.

Jeśli chcesz schudnąć, to proponuję postawić na większą aktywność fizyczną i odrzucić słodycze, ale w żadnym wypadku nie powinnaś drastycznie zmniejszać spożywanej ilości kalorii - chyba, że są to puste kalorie.

Zacznij jeść 5 posiłków dziennie, co 3h w małych ilościach. Zmień chleb biały na razowy, masło/margarynę na serek do smarowania, jakiś light najlepiej. Na kolację jedz coś mocno białkowego - upiecz rybkę w piekarniku, czy pierś z kurczaka. I kolacja nie musi być wcale o 18.00 najpóźniej, je się na trzy godziny przed snem

No i oczywiście zacznij więcej się ruszać. Zapisz się na basen, aerobik, czy coś w tym stylu. Albo ćwicz w domu po prostu. Zobaczysz, schudniesz o wiele lepiej niż na jakiś beznadziejnych dietach typu kopenhaska, które rujnują zdrowie.

Odchudzanie potrwa o wiele dłużej, ale to wszystko zależy ile planujesz zrzucić. Moim zdaniem, to najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:46   #6
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
A powiedz nam jeszcze ile masz lat, ile ważysz i ile masz wzrostu
W młodym wieku nie wolno katować się wyniszczającymi dietami, bo tylko sobie zdrowie zrujnujesz.

Jeśli chcesz schudnąć, to proponuję postawić na większą aktywność fizyczną i odrzucić słodycze, ale w żadnym wypadku nie powinnaś drastycznie zmniejszać spożywanej ilości kalorii - chyba, że są to puste kalorie.

Zacznij jeść 5 posiłków dziennie, co 3h w małych ilościach. Zmień chleb biały na razowy, masło/margarynę na serek do smarowania, jakiś light najlepiej. Na kolację jedz coś mocno białkowego - upiecz rybkę w piekarniku, czy pierś z kurczaka. I kolacja nie musi być wcale o 18.00 najpóźniej, je się na trzy godziny przed snem

No i oczywiście zacznij więcej się ruszać. Zapisz się na basen, aerobik, czy coś w tym stylu. Albo ćwicz w domu po prostu. Zobaczysz, schudniesz o wiele lepiej niż na jakiś beznadziejnych dietach typu kopenhaska, które rujnują zdrowie.

Odchudzanie potrwa o wiele dłużej, ale to wszystko zależy ile planujesz zrzucić. Moim zdaniem, to najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
Dzięki,chyba masz rację.Ja mam 16 lat i przy wzroście 176 cm ważę 69 ;(( . Nie zależy mi na szybkim spadku wagi...Ale niestety wakacje na plaży będę musiała sobie odpuścic...3 raz ...
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:51   #7
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez landryna210 Pokaż wiadomość
Dzięki,chyba masz rację.Ja mam 16 lat i przy wzroście 176 cm ważę 69 ;(( . Nie zależy mi na szybkim spadku wagi...Ale niestety wakacje na plaży będę musiała sobie odpuścic...3 raz ...
Wcale nie ważysz dużo za dużo! Wydaje Ci się tylko. I odpuszczasz sobie wakacje, tylko dlatego, że czujesz się nieatrakcyjna w kostiumie? Dziewczyno, niektórzy ludzie naprawdę mają dużą nadwagę, a potrafią cieszyć się każdą chwilą, może też zacznij patrzeć na siebie pod trochę innym kątem? Szkoda życia na zamartwianie się nad wszystkim!

Moim zdaniem wystarczy jak schudniesz 4kg. Z resztą rób jak uważasz, ale masz 16 lat i wiem, że w tym wieku dziewczyny mają różne dziwne wizje... Za kilka lat będziesz się z tego śmiała
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 12:09   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez landryna210 Pokaż wiadomość
Dzięki,chyba masz rację.Ja mam 16 lat i przy wzroście 176 cm ważę 69 ;(( . Nie zależy mi na szybkim spadku wagi...Ale niestety wakacje na plaży będę musiała sobie odpuścic...3 raz ...
Yyyy... Co to za pomysł w ogóle? Przecież to głupie, psuć sobie wakacje z takiego powodu. Szczególnie, że nie masz żadnej nadwagi i faktycznie jak schudniesz 4 kg to będzie bardzo dobrze.
Dziewczyno, nie przejmuj się tak. Ja wiem, że nastolatki są wrażliwe na punkcie wyglądu, ale postaraj się złapać trochę zdrowego dystansu, to zwykle wychodzi na dobre

Nawiasem mówiąc na plażach można spotkać otyłe panie paradujące w bikini, wcale nie wyglądają jakby się przejmowały czymkolwiek, mają wakacje więc się opalają, relaksują, pływają, co tam chcą - a Ty się martwisz nie wiadomo czym

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-06-11 o 12:10
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:12   #9
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Yyyy... Co to za pomysł w ogóle? Przecież to głupie, psuć sobie wakacje z takiego powodu. Szczególnie, że nie masz żadnej nadwagi i faktycznie jak schudniesz 4 kg to będzie bardzo dobrze.
Dziewczyno, nie przejmuj się tak. Ja wiem, że nastolatki są wrażliwe na punkcie wyglądu, ale postaraj się złapać trochę zdrowego dystansu, to zwykle wychodzi na dobre

Nawiasem mówiąc na plażach można spotkać otyłe panie paradujące w bikini, wcale nie wyglądają jakby się przejmowały czymkolwiek, mają wakacje więc się opalają, relaksują, pływają, co tam chcą - a Ty się martwisz nie wiadomo czym
Ehhh,nie chodzi już o samą wagę,ale o mój callulit,rozstępy,za dużo by wymieniac.Nawet dermatolog mi nie pomógł bo za długo już to mam...Chyba pozostaje tylko operacja po osiemnastce.
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:54   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Oj, przestań. Ja mam rozstępy, wagę większą niż Ty i zdecydowanie daleko mi do ideału, a na plaży nikt mnie palcami nie wytyka Jestem pewna, że jesteś normalną dziewczyną i spokojnie możesz chodzić na plażę. W bikini
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 13:40   #11
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Taaa, bo jakby ludzie sami mieli mało zmartwień i problemów na co dzień, to jeszcze wyjeżdżając na wakacje, żeby odpocząć od wszystkich stresów, będą obowiązkowo rozmyślać o tym, jaka to Ty gruba i brzydka jesteś
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 16:31   #12
dobby
Przyczajenie
 
Avatar dobby
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Stosowałam kopenhaską, oczywiście, że zmienioną, bo po pierwszym dniu żygałam jak kot pustym żołądkiem. Jadłam jogurt rano i piłam herbatę. Schudłam 3 kilo, potem jojo na 5 kilo. Jeśli nie będziesz przestrzegać tej diety w 100%, a potem zaczniesz normalnie jeść to daj spokój. Po co się katować.. Poza tym ja gdzieś czytałam, że ta dieta nie jest dla zdrowych ludzi, tylko dla tych którzy są CHORZY na otyłość. Z własnego doświadczenia polecem normalną, ludzką dietę (więcej zdrowego żarcia, więcej wody, mniej wszystkiego innego) i trochę ćwiczeń, które LUBISZ. Jeśli Ci nie będą sprawiać przyjemności to będziesz prawdopodobnie ćwiczyć systematycznie przez dwa tygodnie, a potem sobie dasz sposób. Jak kupiłam sobie w końcu strój i od 2 miechów ganiam na mój ukochany basen..

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wystarczy jak schudniesz 4kg. Z resztą rób jak uważasz, ale masz 16 lat i wiem, że w tym wieku dziewczyny mają różne dziwne wizje... Za kilka lat będziesz się z tego śmiała
Poza tym za kilka lat będziesz prawdopodobnie zupełnie inaczej wyglądała niezależnie od tego co teraz będziesz probowała ze sobą zrobić..
dobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 22:21   #13
bertha233
Raczkowanie
 
Avatar bertha233
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 471
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Kopenhaska i KG które wrócą czy dobrze zbilansowana dieta i ładna figura na długo? Wybieraj.

Wiem co mówię. Przerabiałam to.
__________________
Tiki riki tiki tak

1.04 - 50kg - R stop 19.04 - 48.3kg - yy?
W zimę można schudnąć

Zabiegana studentka
bertha233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 08:56   #14
Fancy Rebel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 270
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Pomijając fakt, że kopenhaska po prostu wyniszcza organizm i doprowadza do strasznego stanu, zarówno jeśli chodzi o poziom witamin, mikroelementów, jest po prostu uboga. A to,że zjesz rano śniadanie kompletnie nic Ci nie da, jeśli będziesz przez cały dzień popychać sie kawą lub jajkiem na twardo.
Może czasami zamiast iść na łatwiznę , zabrać sie za ćwiczenia i porządną dietę, która faktycznie zmieni Twój wygląd?
Fancy Rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 09:43   #15
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

ja stosowałam ostatnio kopenhaską i jojo mnie nie dopadło
wszystko leży w silnej woli
__________________
nawrócony zakupoholizm w ramach odkurzonej kobiecości
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 11:04   #16
talciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wodzisław
Wiadomości: 9
GG do talciaa
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

możecie mi wyjaśnić, na czym ta dieta polega?
chyba nic dobrego, bo koleżanka ją stosuje i wygląda jakby jej było połowę, nic jej się nie chce, nie ma chęci do niczego, chce na okrągło spać i oczy ma takie dziwne..
a ja pytamy, po co to wszystko (jest bardzo szczupła..) to odpowiada: NIC NIE ROZUMIECIE. i koniec..
talciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 18:09   #17
eMisss
Zadomowienie
 
Avatar eMisss
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Cytat:
Napisane przez talciaa Pokaż wiadomość
możecie mi wyjaśnić, na czym ta dieta polega?
chyba nic dobrego, bo koleżanka ją stosuje i wygląda jakby jej było połowę, nic jej się nie chce, nie ma chęci do niczego, chce na okrągło spać i oczy ma takie dziwne..
a ja pytamy, po co to wszystko (jest bardzo szczupła..) to odpowiada: NIC NIE ROZUMIECIE. i koniec..
tutaj jest opisana. http://kopenhaska.pl/
jak dla mnie ta dieta to głupota jakaś . 3 posiłki w ciągu dnia ?
np.
dzień 7
Śniadanie: 1 kubek herbaty bez cukru
Obiad: kawałek chudego grillowanego mięsa 150g
Kolacja: NIC

czy to jest zdrowe ? raczej nie ..
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

Edytowane przez eMisss
Czas edycji: 2009-06-14 o 18:14
eMisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 18:34   #18
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Jak ja stosowalam bardzo rygorystycznie rok temu (w lipcu)....fakt schudlam 5 kg na niej.....ale waga taka utrzymala mi sie do wrzesnia i poszlo o 7 kg do gory....nie mowiac,e mialam zmniejszony metabolizm i problemy z watroba ...dieta do d..... ogolnie mowiac
__________________
170 cm

Start ----- > 65


Jest 60 kg

55

a moze 53


myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 22:07   #19
eMisss
Zadomowienie
 
Avatar eMisss
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

landryna210 na twoim miejscu nie stosowałabym tej diety , tylko poszukałabym czegoś zdrowszego .
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
eMisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 08:44   #20
Fancy Rebel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 270
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Nie róbcie sobie dziewczyny krzywdy. Nie sztuka schudnąć 5 kg w przeciągu krótkiego czasu, a później dostać nadbagaż w postaci 13 nowych, sztuką schudnąć na stałe,nie wyniszczając swojego organizmu i dostarczając mu jednocześnie odpowiednie składniki i ilości pokarmu. A efekt powinien być wówczas stały i przede wszystkim korzystny dla naszego ciała i umysłu. O ile łatwiej być na diecie, której nie traktujesz jako konieczność i męczarnia.
Fancy Rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:30   #21
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Przesuwam na KZ.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:23   #22
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

Edit: przeniosłam wypowiedź do ogólnego wątku o tej diecie. Proszę u usunięcie tego posta

Edytowane przez camelia111
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:34
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:32   #23
Lavatia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 245
Dot.: Zmieniona kopenhaska?

.

Edytowane przez Lavatia
Czas edycji: 2009-06-28 o 23:43
Lavatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.