Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-19, 10:39   #3331
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
1. Już o nim pisałam, ale jeszcze dopiszę, że jestem pod ogromnym wrażeniem serum Florame. Ideał. Jak go gdzieś utrafisz w jakiejś promocji, to nie wahaj się z zakupem. Po swojemu mogę opisać, że po prostu pięknie się wchłania i pięknie nawilża, w ogóle nie czuć go na skórze, czuć tylko nawilżenie samo, że skóra ma komfort, ale taki, że po brzegi. Śmiem twierdzić, że wart jest swojej ceny, ale wiadomo, zawsze szkoda wydać, jak wiemy, że istnieją od czasu do czasu promocje Teraz testuję serum Jeffrey James the firm (z tk maxxx) i jest bardzo podobne w konsystencji, wchłanianie rewelacyjne, ale nawilżenie dużo mniejsze, tzn od biedy by uszło, ale w porównaniu do Florame nie jest spektakularne. Przy nich jednakże Alterra, to rzeczywiście ulep, chociaż dla mnie i tak to lekki produkt.
Korah, które serum masz na myśli? Znalazłam takie dwa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...qua-serum.html o tym piszą, że się roluje
http://sklep.florame.com.pl/nawilzan...170021259.html

A to drugie serum w którym TK Maxx znalazłaś?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 10:54   #3332
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Czy jest lekki i bez grama tłustości?
Nie powiedziałabym, że bez grama tlustosci, bo nie jest matujacy, ma jednak dość lekką konsystencję, jest taki wodnisto-zelowy, nie wiem, jak moze pasować osobom z suchą cerą. Nie wchłania sie od razu, ale po ok. 10 min, nie ściąga, nie zapycha, nie swiece się (a to naprawdę cud). Pięknie wygladza suche zmarszczki na czole na policzki nakładam nieco wiecej, ale nie muszę na to dawac bardziej tłustego kremu (zwykle nawilżające są za slabe do policzków ).

Cytat:
Napisane przez biedroneczka05 Pokaż wiadomość
A moglabys podac nazwe tego kremu? Bo w aplikacji nie chca otwierac mi sie zdjecia
Clinians Hydra plus z bławatkiem. Dosc tani, ok. 8 euro.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 11:09   #3333
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Korah, które serum masz na myśli? Znalazłam takie dwa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...qua-serum.html o tym piszą, że się roluje
http://sklep.florame.com.pl/nawilzan...170021259.html

A to drugie serum w którym TK Maxx znalazłaś?
Chodzi o to ze strony sklepu Żadnego rolowania nie zaobserwowałam, a nakładałam też na niego podkład z filtrem Pharmaceris.

To Jeffrey James było w tk w Krakowie, ale osobiście nie kupowałam, tylko dostałam sporą próbkę. Mimo, że jest fajne w odczuciu, to niestety po kilku użyciach zauważam, że cera mi się po nim przetłuszcza, po paru godzinach spora warstwa takiego mazistego sebum pokrywa mi twarz. Florame rządzi.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym, że bez grama tlustosci, bo nie jest matujacy, ma jednak dość lekką konsystencję, jest taki wodnisto-zelowy, nie wiem, jak moze pasować osobom z suchą cerą. Nie wchłania sie od razu, ale po ok. 10 min, nie ściąga, nie zapycha, nie swiece się (a to naprawdę cud). Pięknie wygladza suche zmarszczki na czole na policzki nakładam nieco wiecej, ale nie muszę na to dawac bardziej tłustego kremu (zwykle nawilżające są za slabe do policzków ).

Clinians Hydra plus z bławatkiem. Dosc tani, ok. 8 euro.
Może się zakręcę obok wersji do cery tłustej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 17:12   #3334
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jak dużo stosujesz tego kremu? Może wystarczy nakładać jednorazowo mniejszą porcję? Testowałam ten krem z próbek i nie przypominam sobie jakiegoś wytłuszczenia i świecenia. Trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że jestem stara, więc moja skóra nie produkuje już tyle sebum, no i używam kwasów, niacynamidu etc.

Ten lek może wysuszać i podrażniać, więc możliwe, że będziesz musiała przeciwdziałać tego skutkom i ta kremowa tłustość może okazać się potrzebna. Zwłaszcza w sezonie grzewczym i gdy skóra narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Może się też przydać do poradzenia sobie z odstającymi skórkami, żeby jakoś wyglądać. Pilingi nie zawsze działają zadowalająco. Poza tym w kremie jest składnik o działaniu przeciwgrzybiczym.
Dziękuję za odpowiedź Używam go bardzo oszczędnie, a świece się jakbym była wysmarowana smalcem :-(
Pewnie to wina ŁZS,więc nic nie zrobię, dopóki się nie podlecze :-(
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 20:53   #3335
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

chimay, kupiłam sobie serum archi tec z czynnikiem wzrostu. Jak Ty to wydobywałaś z buteleczki? To taki gęsty glut, że mi nie spływa z pipetyki.
Zastanawiałam się jeszcze nad innym serum z EGF, bo znalazłam takie coś, może Cię zainteresuje?
http://sklep.visal.pl/twarz/16479-yo...TURN&results=2

w składzie:
Kwas hialuronowy, poliglikolit, czynniki wzrostu naskórka, neuronów i fibroblastów, Matrixyl, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z lukrecji.
więcej na tej stronie, otwiera się w PDF, nie chce mi się przyklejać, wybaczcie:
http://www.aromabath.de/index_htm_fi...ki%20tekst.pdf


Także wzięłam serum z witaminą C z flos leku, to taka raczej popierdółka będzie. Jednak od kilku miesięcy testuję różna sera z witaminą C - Miałam z Dermafuture (2 flaszki), teraz w użytku jest z Bielendy, Flos Leku będzie na koniec.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2015-10-19 o 21:00
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 08:46   #3336
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość

Także wzięłam serum z witaminą C z flos leku, to taka raczej popierdółka będzie. Jednak od kilku miesięcy testuję różna sera z witaminą C - Miałam z Dermafuture (2 flaszki), teraz w użytku jest z Bielendy, Flos Leku będzie na koniec.

I jak Ci się to Bielendy sprawuje?
Nie wiem czy mówiłam, ale ja kupiłam też to serum z półtora miesiąca temu. Sensacji na mojej buzi wizualnie nie robi, bo jestem już po mocniejszych specyfikach tą witaminką, więc co kosmetycznie miało się zmienić to się zmieniło, ale antyoksydacyjnie chyba jest okej
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 09:03   #3337
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
[URL="], kupiłam sobie serum archi tec z czynnikiem wzrostu. Jak Ty to wydobywałaś z buteleczki? To taki gęsty glut, że mi nie spływa z pipetyki.
Zastanawiałam się jeszcze nad innym serum z EGF, bo znalazłam takie coś, może Cię zainteresuje?
http://sklep.visal.pl/twarz/16479-yo...TURN&results=2

w składzie:
Kwas hialuronowy, poliglikolit, czynniki wzrostu naskórka, neuronów i fibroblastów, Matrixyl, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z lukrecji.
więcej na tej stronie, otwiera się w PDF, nie chce mi się przyklejać, wybaczcie:
Nie miałam z tym problemów, z tego co pamiętam. Chcę na dniach je kupić drugi raz, to sobie przypomne.

Masz na myśli tę ampułkę/kapsułki Youth Return? Też ciekawa rzecz, jeszcze nie aż tak tragicznie droga, 85 zł na miesiąc.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 10:31   #3338
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie miałam z tym problemów, z tego co pamiętam. Chcę na dniach je kupić drugi raz, to sobie przypomne.

Masz na myśli tę ampułkę/kapsułki Youth Return? Też ciekawa rzecz, jeszcze nie aż tak tragicznie droga, 85 zł na miesiąc.
Tak, to mam na myśli. Bardziej podobają mi się perełki, bo wygodniej w stosowaniu.

Cytat:
Napisane przez Kleotka
I jak Ci się to Bielendy sprawuje?
Nie wiem czy mówiłam, ale ja kupiłam też to serum z półtora miesiąca temu. Sensacji na mojej buzi wizualnie nie robi, bo jestem już po mocniejszych specyfikach tą witaminką, więc co kosmetycznie miało się zmienić to się zmieniło, ale antyoksydacyjnie chyba jest okej
Dopiero, co kupiłam i użyłam parę razy, więc trudno mi ocenić. Na pewno nawilża, nie podrażnia, twarz nie jest zaczerwieniona. Teraz jednak trochę za bardzo się złuszczyłam kwasem salicylowo-mlekowym od Forever Young i działam serum z dermo pharmy, bo brzydko się łuszczę na brodzie i skroniach.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2015-10-20 o 17:53
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 00:47   #3339
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Przychodzę się pożalić i poradzić, bo zawsze macie tutaj mądre pomysły na różne bolączki skórne
Jakiś czas temu pisałam wam, że dopadły mnie nowe przebarwienia pozapalne i jeśli byłam wtedy tym faktem załamana to teraz chyba powinnam zakładać na głowę papierową torbę Niedługo po pojawieniu się przebarwień moje policzki pokryły się malutkimi gulkami, które po dokładnym oglądnięciu okazały się być zaskórnikami zamkniętymi. Starałam się je delikatnie usuwać przez chusteczkę, jednak one ciągle wracają i to w większej ilości, a te położone między przebarwieniami pozapalnymi, po wyciśnięciu pozostawiły... nowe przebarwienia Dziewczyny, nie wiem już co robić. Z przebarwieniami chciałam walczyć swoją domową wariacją peelingu Bielendy, który miała chimay, a teraz obawiam się, że zaskórniki zamknięte mogą być efektem jego stosowania. Nie wiem czy to może być wina rozpuszczalnika (wcześniej stosowałam PEG-400, teraz glikol propylenowy - bez zmian), czy może któregoś z kwasów (ciągle się zastanawiam półprodukty ze sklepu Beautever, w moim przypadku kwas azelainowy, są tak dobrej jakości jak z innych sklepów ), bo poza peelingami raczej nic więcej w swojej pielęgnacji nie zmieniałam. Zrobiłam dziś 6. peeling i mam serdecznie dość, co z tego, że skóra jest po nim przepięknie rozświetlona i gładka, skoro pory i tak są zapchane? Poradźcie mi co zmienić, bo nie mam już na siebie pomysłu.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-10-21 o 00:48
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 05:25   #3340
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przychodzę się pożalić i poradzić, bo zawsze macie tutaj mądre pomysły na różne bolączki skórne
Jakiś czas temu pisałam wam, że dopadły mnie nowe przebarwienia pozapalne i jeśli byłam wtedy tym faktem załamana to teraz chyba powinnam zakładać na głowę papierową torbę Niedługo po pojawieniu się przebarwień moje policzki pokryły się malutkimi gulkami, które po dokładnym oglądnięciu okazały się być zaskórnikami zamkniętymi. Starałam się je delikatnie usuwać przez chusteczkę, jednak one ciągle wracają i to w większej ilości, a te położone między przebarwieniami pozapalnymi, po wyciśnięciu pozostawiły... nowe przebarwienia Dziewczyny, nie wiem już co robić. Z przebarwieniami chciałam walczyć swoją domową wariacją peelingu Bielendy, który miała chimay, a teraz obawiam się, że zaskórniki zamknięte mogą być efektem jego stosowania. Nie wiem czy to może być wina rozpuszczalnika (wcześniej stosowałam PEG-400, teraz glikol propylenowy - bez zmian), czy może któregoś z kwasów (ciągle się zastanawiam półprodukty ze sklepu Beautever, w moim przypadku kwas azelainowy, są tak dobrej jakości jak z innych sklepów ), bo poza peelingami raczej nic więcej w swojej pielęgnacji nie zmieniałam. Zrobiłam dziś 6. peeling i mam serdecznie dość, co z tego, że skóra jest po nim przepięknie rozświetlona i gładka, skoro pory i tak są zapchane? Poradźcie mi co zmienić, bo nie mam już na siebie pomysłu.
Nie będę odkrywcza i powiem to co zwykle, chcesz się cieszyć gładką buzią, odstaw kremy, filtry i mocne detergenty z sls.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 05:44   #3341
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie będę odkrywcza i powiem to co zwykle, chcesz się cieszyć gładką buzią, odstaw kremy, filtry i mocne detergenty z sls.

Chciałam napisać 'szczególnie kremy' po czym pomyslałam, ze filtry są równie niesprzyjające, a sekundę dalej doszło do mnie, ze detergenty na równi
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 06:49   #3342
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie będę odkrywcza i powiem to co zwykle, chcesz się cieszyć gładką buzią, odstaw kremy, filtry i mocne detergenty z sls.
Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Chciałam napisać 'szczególnie kremy' po czym pomyslałam, ze filtry są równie niesprzyjające, a sekundę dalej doszło do mnie, ze detergenty na równi
Zapaałko, Ty się filtrujesz także całą zimę? Może na jakiś czas przy kiepskiej pogodzie odpuścić jednak filtry? Zaraz mi się przypomina BBRAT, która przez długi czas na KWC testowała przeróżne filtry dla swojej trądzikowej cery, potem odstawiła te chemiczne i zaobserwowała, że to one były w dużej mierze sprawcą dużej ilości stanów zapalnych.


A ja się wreszcie wybieram w tym tygodniu na badania hormonalne
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 07:33   #3343
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Chciałam napisać 'szczególnie kremy' po czym pomyslałam, ze filtry są równie niesprzyjające, a sekundę dalej doszło do mnie, ze detergenty na równi
To mamy ten sam tok myśleniowy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapaałko, Ty się filtrujesz także całą zimę? Może na jakiś czas przy kiepskiej pogodzie odpuścić jednak filtry? Zaraz mi się przypomina BBRAT, która przez długi czas na KWC testowała przeróżne filtry dla swojej trądzikowej cery, potem odstawiła te chemiczne i zaobserwowała, że to one były w dużej mierze sprawcą dużej ilości stanów zapalnych.

A ja się wreszcie wybieram w tym tygodniu na badania hormonalne
Też się natknęłam na te spostrzeżenia BBRAT i są one mocno związane z moimi.

Moim zdaniem stosując tak mocne złuszczanie, silne naprawdę ciężkie dla skory zabiegi i to regularnie, to nie ma prawa być problemów skórnych, owszem jakieś drobne są nieuniknione, ale łatwe do opanowania. Więc przyczyny trzeba szukać w pielęgnacji podstawowej lub wziąć pod uwage ewentualne powikłania pozabiegowe.

A w ogóle co do stresu, to wczoraj "netianeti" ciekawy filmik zapodali: https://www.youtube.com/watch?v=Sv-T6GEz2_g . Mniej więcej od piątej minuty jest o problemach skórnych, ale cały film warto obejrzeć, bo jest o uwalnianych hormonach w momencie odczuwania stresu. Badania hormonalne nie zawsze są w stanie wykryć nieprawidłowości, ponieważ to są takie jednorazowe wyrzuty hormonów, z konsekwencjami dla skóry.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 11:33   #3344
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A więc tak, normalnych kremów nie używam już od dawna, nigdy jakoś specjalnie mi nie służyły i zdecydowałam się je całkowicie odstawić po waszych dyskusjach tutaj o zastępowaniu kremów serami. Obecnie za nawilżacz służą mi serum hialuronowe Dermofuture i tonik z glukonolaktonem. Do mycia twarzy używam wciąż żelu do mycia twarzy Eco Cosmetics bez SLS, nie wiem czy to najlepszy wybór, ale jakakolwiek zdrada z innym żelem kończy się tym, że skóra jest niedomyta, albo wręcz przeciwnie - wysuszona na wiór i ściągnięta, EC wydaje mi się przy nich zupełnie neutralny - dobrze myje i nie wysusza/nie ściąga. Co do filtrów, muszę przyznać, że i ja stopniałam w tej kwestii, pod koniec lata kiedy nie stosowałam żadnych kwasów, odstawiłam też i filtry i skóra była naprawdę ładna, ale później raz i drugi mnie konkretnie wysypało, więc wróciły kwasy, wróciły filtry. Teraz staram się filtrować porządnie tylko w dni kiedy spędzam dużo czasu na zewnątrz przy ładnej pogodzie, w pochmurne dni i kiedy siedzę w domu filtry odpuszczam, no ale zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 12:06   #3345
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
... ale później raz i drugi mnie konkretnie wysypało, więc wróciły kwasy, wróciły filtry.
Z mojego doświadczenia:
1. Kwasy stosować w okresach polepszonego stanu skóry.
2. Od razu po odstawieniu skóra nie wyzdrowieje, będą wysypy mniejsze i większe i potrzeba minimum pół roku, żeby skóra doszła do "normalności", nie można panikować i wracać do tego co szkodzi w takich momentach, bo wracamy do punktu 0.
3. U mnie, gdy używałam kremów/filtrów/olejów rzadziej, nic się nie zmieniło. Musiałam je odstawić całkowicie!!! Dopiero po kilku miesiącach postanowiłam sobie coś tam solidniejszego nakładać tak raz na tydzień/dwa.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 12:25   #3346
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A więc tak, normalnych kremów nie używam już od dawna, nigdy jakoś specjalnie mi nie służyły i zdecydowałam się je całkowicie odstawić po waszych dyskusjach tutaj o zastępowaniu kremów serami. Obecnie za nawilżacz służą mi serum hialuronowe Dermofuture
Zaciekawilas mnie tym serum.Jako ,ze i u mnie kremy nie za bardzo sie sprawdzaja,kombinuje czym by je tu zastąpić.
Czy to jest to serum?:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...luronowym.html

Mogłabym Cie poprosić o podanie składu,szukałam i szukałam,ale nigdzie go nie mogę znaleźć
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 15:01   #3347
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Czy to jest to serum?:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...luronowym.html

Mogłabym Cie poprosić o podanie składu,szukałam i szukałam,ale nigdzie go nie mogę znaleźć
Tak Skład wrzucam w załączniku.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia:
1. Kwasy stosować w okresach polepszonego stanu skóry.
2. Od razu po odstawieniu skóra nie wyzdrowieje, będą wysypy mniejsze i większe i potrzeba minimum pół roku, żeby skóra doszła do "normalności", nie można panikować i wracać do tego co szkodzi w takich momentach, bo wracamy do punktu 0.
3. U mnie, gdy używałam kremów/filtrów/olejów rzadziej, nic się nie zmieniło. Musiałam je odstawić całkowicie!!! Dopiero po kilku miesiącach postanowiłam sobie coś tam solidniejszego nakładać tak raz na tydzień/dwa.
Z 3 punktem niestety () zgadzam się w 100%, tylko jak to sensownie pogodzić? Do peelingów kwasami wróciłam głównie dlatego, żeby usunąć przebarwienia (i przy okazji zaskórniki otwarte), więc tym samym muszę stosować filtry, żeby nie nabawić się kolejnych, ale jednocześnie pogarszam sobie nimi cerę. Zdaję sobie sprawę, że to rzadsze stosowanie filtrów to tylko wygoda dla mnie, a niekoniecznie dla skóry, ale mus to mus Gdyby udało mi się znaleźć produkt bez mocnych kwasów, który tak dobrze jak one działałby na moje bolączki, odstawiłabym je i filtry bez najmniejszego żalu Trochę się w tym wszystkim motam i ciężko mi też zachować spokój, bo odczekałam aż wypryski po wysypie "ładnie" się zagoją, żeby działać już na same plamy, a tu kolejny wysyp i jeszcze bonus w postaci zaskórników zamkniętych. Chyba przeproszę się z kwasami na spirytusie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09374.jpg (103,1 KB, 9 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:29   #3348
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak Skład wrzucam w załączniku.


Z 3 punktem niestety () zgadzam się w 100%, tylko jak to sensownie pogodzić? Do peelingów kwasami wróciłam głównie dlatego, żeby usunąć przebarwienia (i przy okazji zaskórniki otwarte), więc tym samym muszę stosować filtry, żeby nie nabawić się kolejnych, ale jednocześnie pogarszam sobie nimi cerę. Zdaję sobie sprawę, że to rzadsze stosowanie filtrów to tylko wygoda dla mnie, a niekoniecznie dla skóry, ale mus to mus Gdyby udało mi się znaleźć produkt bez mocnych kwasów, który tak dobrze jak one działałby na moje bolączki, odstawiłabym je i filtry bez najmniejszego żalu Trochę się w tym wszystkim motam i ciężko mi też zachować spokój, bo odczekałam aż wypryski po wysypie "ładnie" się zagoją, żeby działać już na same plamy, a tu kolejny wysyp i jeszcze bonus w postaci zaskórników zamkniętych. Chyba przeproszę się z kwasami na spirytusie.
Nie wiem jak u Ciebie dokładnie to wszystko wygląda, ale ja sobie kładę kwas raz na miesiąc, po czym wklepuję krem jakiś kojący, często gęsty, rano oczyszczam cerę dokładnie z tego kremu, ale tak żeby jeszcze bardziej jej nie podrażnić, bo po kwasie jest bardzo delikatna i albo nie wychodzę z domu, albo nakładam filtr, ale to przez dzień dwa, potem już nie, bo nie wyobrażam sobie tego. Tylko, że ja używam migdała, wiec mam mniejsze obawy, ale przy mlekowcu robiłam podobnie, tyle, że nie latem.

Absolutnie nic i nikt by mnie nie zmusił do filtrowania w taką pogodę jak dziś, kiedy wiem, że będę przebywać w pomieszczeniach w dodatku. Osobiście bardzo doceniam lobby, jakie ogarnęło sferę filtrowania i uważam, że filtry są niezbędne, ale tylko w krytycznych sytuacjach, kiedy słońce wali mi prosto w twarz przez dłużej niż 2 minuty, a nie przy takiej pogodzie i nikt mi nie wmówi, że mam z tym łazić na gębie po domu, w pracy czy chodząc po sklepach. W zimie jestem zakryta cała, mam czapkę lub kaptur, okulary przeciwsłoneczne z dużymi szkłami na pół twarzy, broda w szaliku. Słońce mi nie straszne, a po kwasach nie wybieram się na żadne dłuższe spacery po prostu przez te 3 dni, nie robię kwasu, jeśli wiem, że pojutrze mnie czeka piknik rodzinny. Całą resztę uważam za grubą przesadę, nie każdy musi się ze mną zgadzać, ktoś powie, że jestem wariatką, ale już tłumaczę. Wg mnie to jest po prostu racjonalne myślenie i zdroworozsądkowe, bo żyć jakoś trzeba normalnie i nie popadać w paranoję, że niewysmarowana nie wyjdę z domu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:43   #3349
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem jak u Ciebie dokładnie to wszystko wygląda, ale ja sobie kładę kwas raz na miesiąc, po czym wklepuję krem jakiś kojący, często gęsty, rano oczyszczam cerę dokładnie z tego kremu, ale tak żeby jeszcze bardziej jej nie podrażnić, bo po kwasie jest bardzo delikatna i albo nie wychodzę z domu, albo nakładam filtr, ale to przez dzień dwa, potem już nie, bo nie wyobrażam sobie tego. Tylko, że ja używam migdała, wiec mam mniejsze obawy, ale przy mlekowcu robiłam podobnie, tyle, że nie latem.

Absolutnie nic i nikt by mnie nie zmusił do filtrowania w taką pogodę jak dziś, kiedy wiem, że będę przebywać w pomieszczeniach w dodatku. Osobiście bardzo doceniam lobby, jakie ogarnęło sferę filtrowania i uważam, że filtry są niezbędne, ale tylko w krytycznych sytuacjach, kiedy słońce wali mi prosto w twarz przez dłużej niż 2 minuty, a nie przy takiej pogodzie i nikt mi nie wmówi, że mam z tym łazić na gębie po domu, w pracy czy chodząc po sklepach. W zimie jestem zakryta cała, mam czapkę lub kaptur, okulary przeciwsłoneczne z dużymi szkłami na pół twarzy, broda w szaliku. Słońce mi nie straszne, a po kwasach nie wybieram się na żadne dłuższe spacery po prostu przez te 3 dni, nie robię kwasu, jeśli wiem, że pojutrze mnie czeka piknik rodzinny. Całą resztę uważam za grubą przesadę, nie każdy musi się ze mną zgadzać, ktoś powie, że jestem wariatką, ale już tłumaczę. Wg mnie to jest po prostu racjonalne myślenie i zdroworozsądkowe, bo żyć jakoś trzeba normalnie i nie popadać w paranoję, że niewysmarowana nie wyjdę z domu.
taki boom na filtrowanie jest, jak byl na to ze SLS to najwieksze zlo i dzielo diabla samego
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 20:38   #3350
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
taki boom na filtrowanie jest, jak byl na to ze SLS to najwieksze zlo i dzielo diabla samego
Na temat SLS'ów mam identyczne zdanie, co o filtrach, tzn cery problematyczne powinny uważać i nie stosować często, tj nie codziennie. W moim przypadku żel do mycia z sles czasami się trafi dobry i jak już się taki trafi, to używam raz na parę dni, bo na co dzień do mycia mam inne produkty. Oczywiście u każdego będzie inaczej, inne obserwacje, a ja z moich wnioskuję, że moja skóra po 3 użyciach pod rząd sls/sles zaczyna wariować. Więc tak samo jak z filtrami, ale nie wystrzegam się, jak ognia, bo raz na jakiś czas trzeba użyć dla odmiany.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-21 o 20:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:57   #3351
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na temat SLS'ów mam identyczne zdanie, co o filtrach, tzn cery problematyczne powinny uważać i nie stosować często, tj nie codziennie. W moim przypadku żel do mycia z sles czasami się trafi dobry i jak już się taki trafi, to używam raz na parę dni, bo na co dzień do mycia mam inne produkty. Oczywiście u każdego będzie inaczej, inne obserwacje, a ja z moich wnioskuję, że moja skóra po 3 użyciach pod rząd sls/sles zaczyna wariować. Więc tak samo jak z filtrami, ale nie wystrzegam się, jak ognia, bo raz na jakiś czas trzeba użyć dla odmiany.
nie wiem czemu mnie to tak rozbawiło
Co do sls mam podobne odczucia jak Ty chociaż w moim przypadku nie wiem czy to SLS czy woda tak destrukcyjnie i wysuszająco działa na moją skórę. 3-4 dni z rzędu użyję żelu i już cała twarz nie dość, że sucha to jeszcze wysyp totalny
Ale raz na jakiś czas i do tego peeling korundem jak najbardziej
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:20   #3352
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zapaałko, a może to kwestia rozpuszczalnika do kwasów? No bo skoro była poprawa cery, a teraz znowu zaczęło się szaleństwo, to ja bym stawiała właśnie na ten rozpuszczalnik, skoro nic nie zmieniałaś innego w pielęgnacji.


Dziewczyny, czym nawilżacie buzię, jeśli nie kremami? Moja buzia jest wiecznie przesuszona (mimo, że mieszana), nawilżam ją, a przynajmniej się staram, kremami z Sylveco, ale problem cały czas jest. Już nie wiem, czego się chycić.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:23   #3353
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zapaałko, a może to kwestia rozpuszczalnika do kwasów? No bo skoro była poprawa cery, a teraz znowu zaczęło się szaleństwo, to ja bym stawiała właśnie na ten rozpuszczalnik, skoro nic nie zmieniałaś innego w pielęgnacji.


Dziewczyny, czym nawilżacie buzię, jeśli nie kremami? Moja buzia jest wiecznie przesuszona (mimo, że mieszana), nawilżam ją, a przynajmniej się staram, kremami z Sylveco, ale problem cały czas jest. Już nie wiem, czego się chycić.
sprobuj zel aloesowy a na to krem z sylveco, ja mialam cudna skore, moze i tobie podpasuje
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:32   #3354
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
nie wiem czemu mnie to tak rozbawiło

3-4 dni z rzędu użyję żelu i już cała twarz nie dość, że sucha to jeszcze wysyp totalny
No bo ciekawość i tak nas zawsze zeżre

Mam dokładnie te same spostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym nawilżacie buzię, jeśli nie kremami? Moja buzia jest wiecznie przesuszona (mimo, że mieszana), nawilżam ją, a przynajmniej się staram, kremami z Sylveco, ale problem cały czas jest. Już nie wiem, czego się chycić.
Serumami, lekkimi, wodnistymi i unikamy wysuszaczy nadmiernych typu żele do mycia. Czym myjesz twarz Przepraszam, jeśli już o to pytałam, ale nie sposób ogarnąć każdego z osobna. To czym myjemy ma naprawdę kolosalne znaczenie i proszę nie wierzyć w bajki typu, że coś ma kontakt z buzią przez 2 minuty, więc nie może krzywdy zrobić. Czasem sekundy wystarczą, aby doprowadzić skórę do odwodnienia, podrażnienia, albo zapchania. Są produkty oczyszczające, które przywracają nawilżenie, znam takich kilka, tylko co o nich wspomnę, to każda tylko kręci nosem, że "mleczko, to nie dla mnie", bo kiedyś tam coś tam byle jakiego spróbowała i ma złe wspomnienia. A są takie produkty, które pięknie nawilżają, nie natłuszczają i nie zostają w porach po zmyciu wodą, po któryc hjest uczucie komfortu i czystości jednocześnie i nie czuć potrzeby nałożenia gęstego kremu. Sylveco nie nawilżają, bo zawierają same oleje i tłuszcze w składach.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-21 o 21:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:33   #3355
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No bo ciekawość i tak nas zawsze zeżre

Mam dokładnie te same spostrzeżenia



Serumami, lekkimi, wodnistymi i unikamy wysuszaczy nadmiernych typu żele do mycia. Czym myjesz twarz Przepraszam, jeśli już o to pytałam, ale nie sposób ogarnąć każdego z osobna. To czym myjemy ma naprawdę kolosalne znaczenie i proszę nie wierzyć w bajki typu, że coś ma kontakt z buzią przez 2 minuty, więc nie może krzywdy zrobić. Czasem sekundy wystarczą, aby doprowadzić skórę do odwodnienia, podrażnienia, albo zapchania. Są produkty przywracające nawilżenie, znam takich kilka, tylko co o nich wspomnę, to każda tylko kręci nosem, że "mleczko, to nie dla mnie", bo kiedyś tam coś tam byle jakiego spróbowała i ma złe wspomnienia. A są takie produkty, które pięknie nawilżają, nie natłuszczają i nie zostają w porach po zmyciu wodą, po któryc hjest uczucie komfortu i czystości jednocześnie i nie czuć potrzeby nałożenia gęstego kremu. Sylveco nie nawilżają, bo zawierają same oleje i tłuszcze w składach.
Ja chce sie dowiedziec czym nawilzac!
Cytat:
A są takie produkty, które pięknie nawilżają, nie natłuszczają i nie zostają w porach po zmyciu wodą, po któryc hjest uczucie komfortu i czystości jednocześnie i nie czuć potrzeby nałożenia gęstego kremu
a moge je poznac?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:18   #3356
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Peelingi robię co tydzień (jedynie w przypadku kwasu salicylowego na alko było to 10-14 dni, bo skóra intensywnie się łuszczyła i dłużej do siebie dochodziła), próbowałam też robić je raz w miesiącu, ale taka częstotliwość się u mnie zupełnie nie sprawdziła. Po peelingu nakładam maskę, na następny dzień jeśli nie muszę to też nie wychodzę z domu, bo nie lubię wtedy męczyć skóry nakładaniem i zmywaniem filtra U mnie problemem jest też to, że stosuję mocniejsze kwasy, które widocznie złuszczają skórę, nabawiłam się już przebarwień po kwasie salicylowym od okularów, stąd filtry to dla mnie nie moda, a konieczność, bo po prostu boję się kolejnych przebarwień, chociaż tak jak napisałam wcześniej podchodzę do tego coraz racjonalniej i nakładam tylko w ładne dni, kiedy spędzam na zewnątrz więcej czasu niż zajmuje wyskoczenie po bułki. Kominy, golfy i kaptury swoją drogą W każdym razie nie przeginam, ani w jedną, ani w drugą stronę

Próbowałam też kiedyś zastąpić mycie twarzy zamiast wodą z żelem to micelem Biodermy (nie mówiąc już o olejkach myjących), ale to się u mnie zupełnie nie sprawdziło i z ulgą wróciłam do tradycyjnego mycia. Jak widać po różnych opisach dziewczyn, trzeba po prostu testować różne sposoby oczyszczania twarzy i wybrać ten, który najlepiej sprawdza się na nas samych.

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zapaałko, a może to kwestia rozpuszczalnika do kwasów? No bo skoro była poprawa cery, a teraz znowu zaczęło się szaleństwo, to ja bym stawiała właśnie na ten rozpuszczalnik, skoro nic nie zmieniałaś innego w pielęgnacji.
No właśnie, cały czas podejrzewałam o zapychanie PEG, który już kiedyś bardzo mi zaszkodził, później zmieniłam jednak na neutralny glikol propylenowy, ale i to nie pomogło. Rozpuszczalniki te były konieczne przy kwasie azelainowym, ale mam ich już serdecznie dosyć, bo są okropnie tłuste i lepkie, wracam do starego, dobrego spirytusu, a jeśli kiedyś najdzie mnie na kwas azelainowy to kupię sobie w aptece Skinoren
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-10-21 o 22:29
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:22   #3357
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Ja chce sie dowiedziec czym nawilzac!

a moge je poznac?
Nawilżaczy było wymienianych tutaj mnóstwo, począwszy od drogeryjnego serum Isany, Alterry, Tołpy, Aktywatorów Avy, serumów Bielendy niektórych bezolejowych, po nieco droższe serum nawilżające z e-naturalne, albo Eubiony żel aloesowy (moim zdaniem kosmetyk kompletny, tyle, że zapach mi nie przypasował, jest trochę taki męski i dość intensywny), jest też serum Weledy z granatem, Phenome Quenching, Florame nawilżające (lepszego nie miałam), ale to już górnopółkowce. Oczywiście jest wiele innych marek, np tez Neobio ma ciekawe serum za ok.30zł. Z pewnością kilka dobrych produktów pominęłam. Często tez jeśli macie dostep można utrafić coś fantastycznego w tk maxxx za 1/3 ceny, czego nie ma nigdzie indziej dostępnego w Polsce.


A z oczyszczaczy, na pewno polecam Avalon z wit C cleansing milk, ponoć dobre jest mleczko Organic Surge, wszelkie mleczka i kremy myjące, które w INCI zawierają oleje dopiero za emulgatorami. Moim osobistym wybawicielem z odwodnienia były cleansery marki Aubrey organics. Niestety, stare serie wycofano i wprowadzono nowe, ale niektóre są bardzo ciekawe składowo, tyle że ceny oraz pojemności już nie są takie kuszące jak kiedyś. Dobre są mleczka rosyjskich marek, mają świetne składy dla takich odwodnionych, ale trądzikowych cer.

Natomiast czego nie polecam to np rozchwalonego cleansera liz earle, To musi być katorga dla takiej skóry jak moja, albo mleczko madary, czy neobio i jak nieco bardziej wnikliwe osoby spojrzą na składy, to zobaczą różnice, liz earle i madara ma ciężkie oleje w składach zaraz po wodzie, takich składów unikamy. Na madarę się wściekłam, bo mleczko tanie nie było, a zrobiło z moją skórą pogrom i jeszcze pisze, że jest delikatnie oczyszczające do każdego typu skory.

O olejkach myjących wspomnę tylko tyle, że żadnych olejków z BU, żadnych samorobieńców , żadnych gotowców. Jeśli ktoś od lat chodzi wypryszczony za przeproszeniem i zachwala ocm, to jest najczęstsza i najlepsza chodząca antyreklama tej metody dla cer z problemami zapalnymi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-21 o 22:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:31   #3358
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nawilżaczy było wymienianych tutaj mnóstwo, począwszy od drogeryjnego serum Isany, Alterry, Tołpy, Aktywatorów Avy, serumów Bielendy niektórych bezolejowych, po nieco droższe serum nawilżające z e-naturalne, albo Eubiony żel aloesowy (moim zdaniem kosmetyk kompletny, tyle, że zapach mi nie przypasował, jest trochę taki męski i dość intensywny), jest też serum Weledy z granatem, Phenome Quenching, Florame nawilżające (lepszego nie miałam), ale to już górnopółkowce. Oczywiście jest wiele innych marek, np tez Neobio ma ciekawe serum za ok.30zł. Z pewnością kilka dobrych produktów pominęłam. Często tez jeśli macie dostep można utrafić coś fantastycznego w tk maxxx za 1/3 ceny, czego nie ma nigdzie indziej dostępnego w Polsce.


A z oczyszczaczy, na pewno polecam Avalon z wit C cleansing milk, ponoć dobre jest mleczko Organic Surge, wszelkie mleczka i kremy myjące, które w INCI zawierają oleje dopiero za emulgatorami. Moim osobistym wybawicielem z odwodnienia były cleansery marki Aubrey organics. Niestety, stare serie wycofano i wprowadzono nowe, ale niektóre są bardzo ciekawe składowo, tyle że ceny oraz pojemności już nie są takie kuszące jak kiedyś. Dobre są mleczka rosyjskich marek, mają świetne składy dla takich odwodnionych, ale trądzikowych cer.

Natomiast czego nie polecam to np rozchwalonego cleansera liz earle, To musi być katorga dla takiej skóry jak moja, albo mleczko madary, czy neobio i jak nieco bardziej wnikliwe osoby spojrzą na składy, to zobaczą różnice, liz earle i madara ma ciężkie oleje w składach zaraz po wodzie, takich składów unikamy. Na madarę się wściekłam, bo mleczko tanie nie było, a zrobiło z moją skórą pogrom i jeszcze pisze, że jest delikatnie oczyszczające do każdego typu skory.

O olejkach myjących wspomnę tylko tyle, że żadnych olejków z BU, żadnych samorobieńców , żadnych gotowców. Jeśli ktoś od lat chodzi wypryszczony za przeproszeniem i zachwala ocm, to jest najczęstsza i najlepsza chodząca antyreklama tej metody dla cer z problemami zapalnymi.
Jak wykoncze to co mam to chyba zamowie mleczko z Organic Surge, bo ma i znosna cene i sklad piekny
A maski z Bielendy ta nawilzajaca i z kwasami?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:40   #3359
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O olejkach myjących wspomnę tylko tyle, że żadnych olejków z BU, żadnych samorobieńców , żadnych gotowców. Jeśli ktoś od lat chodzi wypryszczony za przeproszeniem i zachwala ocm, to jest najczęstsza i najlepsza chodząca antyreklama tej metody dla cer z problemami zapalnymi.
Ja miałam kiedyś olejek myjący własnej roboty i była to dla mnie dość neutralna metoda oczyszczania twarzy, ale jak się skończył, to zostałam przy micelach, bo są dla mnie zwyczajnie wygodniejsze. Olejek wymaga jednak użycia wody, co oznacza, że trzeba się garbić nad wanną czy umywalką, czego nienawidzę, bo jestem przewrażliwiona na punkcie prawidłowej postawy, pleców itp, unikam wszelkich zabiegów, które wymuszają na mnie tego typu pozycje, z myciem włosów nad wanną na czele.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:56   #3360
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak Skład wrzucam w załączniku.
Dziekuje Fajny,lekki nie olejowy i nie tluszczowy sklad.Czuje się skuszona .Powiedz mi tylko,czy faktycznie po tygodniu stosowania trzeba odstawic ,tak jak jest to napisane na kwc?Niby dlaczego?

Dziewczyny,ja tylko dodam ,skoro jestesmy przy temacie filtrowym,ze mnie troche to nie przekonuje ,no bo jak to,stosujemy filtry ,zeby chronic sie przed sloncem i uzywamy ich przed wyjsciem na plaze czy na slonce,powiedzmy,a wtedy one produkuja najwiecej wolnych rodnikow.Chyba azjatyckicukier pisala o tym jakis czas temu na swoim blogu.No to co to dla nas za deal,skoro stosujemy je,zeby przeciez uniknac wolnych rodnikow i dluzej pozostac mlode.Mnie to nie przekonuje,od jakiegos czasu mam coraz wiekszy metlik w glowie,a im wiecej czytam o tym,tym coraz bardziej skolowana sie czuje.Sądze jednak,ze skoro nie ma jednoznacznych wynikow badan na temat filtrow chemicznych,to cos musi byc na rzeczy.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.