Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-30, 20:41   #571
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Przebrnęłam przez calutki wątek.. Zrobiłam zakupy u Tuli mianowicie:
zestaw mydełek na próbę wzięłam marchewkowe(dla poprawienia kolorytu cery), kokosowe(do mycia włosów), węglowe(na zatkane pory) z czerwoną glinką(na naczynka) oraz kawowe(zamiast peelingu kawowego za dużo z nim babrania) Jutro powinny być już u mnie Oczywiście zrecenzuje je pózniej Ostatnio szukałam ciekawych sklepów internetowych z naturalnymi mydłami i chyba najbardziej mnie zainteresował "cedrynek" a tutaj mydła tylko z Aleppo: http://cedrynek.pl/Aleppo-k39-0--default.html oraz z tej strony http://www.talia24.pl/mydla-naturalne.html
Po testach mydełek ze sklepu tuli zakupię napewno wychwalane Aleppo 100% Laurie oraz mydło syberyjskie
Ciesze się że trafiłam na ten wątek Dziewczyny jesteście odkrywcze

__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2011-06-30 o 21:30
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 11:52   #572
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

sicilia bardzo dziękuję za odpowiedź - ja tego właśnie nie rozumiem, wszędzie czytam że im więcej olejku laurowego, tym bardziej mydło odżywczo działa na skórę, ale sam olejek ma właściwości odkażające, dlatego nadaje się do skóry tłustej i trądzikowej - dla mnie to dziwne, bo kosmetyk wg mojego doświadczenia jest albo oczyszczający albo odżywczy, działanie na skórę trądzikową i atopową zawsze było dla mnie na przeciwległych biegunach
na razie zaczenę przygodę z mydłami od sklepu tuli - chciałam cos kupić mamie (ona namiętnie całe życie myje twarz zwykłym mydłem, już nie mogę patrzeć na to) a zapach aleppo jest różnie przedstawiany, więc wolę żeby się nie wystraszyła naturalnych mydeł już na starcie
wezmę więc albo przetłuszczone albo z jedwabiem i sobie węglowe i kilka małych na spróbowanie
aleppo pójdzie na drugi ogień, na razie w biolanderze niedostępne jest to zwykłe 100% oliwy, a na nim takze mi zależy

judge, nie byłbym pewna tych glicerynowych mydełek, takie ciete z bloku miałam kiedyś - zachowywało się jak zwykłe glicerynowe mydło ze sklepu, poza tym w składzie sztuczne zapachy i glikol propylenowy
INCI: elaeis guineensis, ricinus communi , aqua, propylen glycol, cocos nucifera, sugar, sodium hydroxide, glycerin, perfum, food color.

albo reklamowane jako organiczne - Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Palmate, Sucrose, Sodium Cocoate, Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Palm Kernelate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Powder, Essential Oil, Linalool, D-limonene, Geraniol, Citronellol, CI 16255.
dłuuugi skład, barwnik, robione na oleju palmowym
a piszą - 100% składników pochodzenia naturalnego !

Edytowane przez emma-e4
Czas edycji: 2011-07-01 o 11:53 Powód: literówki
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 11:53   #573
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Przebrnęłam przez calutki wątek.. Zrobiłam zakupy u Tuli mianowicie:
zestaw mydełek na próbę wzięłam marchewkowe(dla poprawienia kolorytu cery), kokosowe(do mycia włosów), węglowe(na zatkane pory) z czerwoną glinką(na naczynka) oraz kawowe(zamiast peelingu kawowego za dużo z nim babrania) Jutro powinny być już u mnie Oczywiście zrecenzuje je pózniej Ostatnio szukałam ciekawych sklepów internetowych z naturalnymi mydłami i chyba najbardziej mnie zainteresował "cedrynek" a tutaj mydła tylko z Aleppo: http://cedrynek.pl/Aleppo-k39-0--default.html oraz z tej strony http://www.talia24.pl/mydla-naturalne.html
Po testach mydełek ze sklepu tuli zakupię napewno wychwalane Aleppo 100% Laurie oraz mydło syberyjskie
Ciesze się że trafiłam na ten wątek Dziewczyny jesteście odkrywcze

Te mydła z cedrynka są fajne. Miałam jedno z Al Mandi - nie wysuszało, ok do włosów. Drugie, które było moje to szlachetne mydło laurowe, też ciekawe, ale trudno było mi nim umyć włosy. Mam tipa jak go używać: najlepiej ukazywało swoje właściwości, gdy myłam namydloną myjką suchą skórę. Bezpośrednio po spłukaniu skóra jest matowa, ale potem jakby nakremowana (widać to na zdjęciach ).
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:01   #574
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kupiłam w Rossmannie mydło Luksja Nostalgia - niby mydło naturalne tylko nie wiem, co tam robi w składzie propylene glycol i inne bynajmniej niezbyt naturalne składniki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Luksja Nostalgia mydło.jpg (31,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Luksja Nostalgia mydło INCI 1.jpg (49,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Luksja Nostalgia mydło INCI 2.jpg (45,9 KB, 16 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:12   #575
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ce la vie. Do Luksji trzeba napisać ze środkowym palcem
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:19   #576
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość

judge, nie byłbym pewna tych glicerynowych mydełek, takie ciete z bloku miałam kiedyś - zachowywało się jak zwykłe glicerynowe mydło ze sklepu, poza tym w składzie sztuczne zapachy i glikol propylenowy
INCI: elaeis guineensis, ricinus communi , aqua, propylen glycol, cocos nucifera, sugar, sodium hydroxide, glycerin, perfum, food color.
Rzeczywiście dziękuję za cenną uwage Jestem troszke laikiem - składy dla mnie nadal są zagadką Zaznaczyłaś Propylen Glycol Różański pisze " Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry. Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów."


Przy okazji mam prośbę Może ktoś obejrzy to mydło Bardzo mnie zainteresowało swym naturalnym aczkolwiek dłuugim składem

http://www.bioarp.pl/Mydlo_ziolowe_n..._500_ml-3.html
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:20   #577
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ce la vie. Do Luksji trzeba napisać ze środkowym palcem
No właśnie

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Rzeczywiście dziękuję za cenną uwage Jestem troszke laikiem - składy dla mnie nadal są zagadką Zaznaczyłaś Propylen Glycol Różański pisze " Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry. Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów."
Przy okazji mam prośbę Może ktoś obejrzy to mydło Bardzo mnie zainteresowało swym naturalnym aczkolwiek dłuugim składem
http://www.bioarp.pl/Mydlo_ziolowe_n..._500_ml-3.html
Ja się akurat zgadzam w tej kwestii z p. Różańskim
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 12:37   #578
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Przy okazji mam prośbę Może ktoś obejrzy to mydło Bardzo mnie zainteresowało swym naturalnym aczkolwiek dłuugim składem

http://www.bioarp.pl/Mydlo_ziolowe_n..._500_ml-3.html
Ani nie jest to mydło, ani naturalne to to
Skład INCI: Aqua, Cedrus Deodara Oil, Davurica Soybean Oil, Abies Siberica Oil, Hippophae Rhamnoides Altaica Oil, Juniperus Communis Oil, Amaranthus Caudatus Oil, Rosa Canina Oil, Arcticum Lappa Oil, Linum Usitassimum Oil, Salvia Officinalis Intractum, Chelidonium Majus Intractum, Melissa Officinalis Intractum, Pulmonaria Officinalis Intractum, Chamomilla Recutita Intractum, Bidens Tripartita Intractum, Achillea Millefolium Intractum, Urtica Dioica Intractum, Sodium Laureth Sulfate, Sorbitol, Cocamide DEA, Arctostaphylos Uva-Ursi Extract, Inula Helenium Extract, Polygala Sibirica Extract, Pinus Silvestris Extrakt, Alnus Glutinosa Cone Extract, Rhodiola Rosea Extract, Evernia Prunastri Extract, Usnea Barbata Extract, Picea Siberica Extract, Saponaria Alba Extract, Saponaria Rubra Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Altaea Officinalis Extract, Rhaponticum Carthamoides Extract, Ozocerite, Tar, Inonotus Obliquus, Propylene Glycol Chenopodium Ambrosioides, Larix Sibirica Extract, Petrolium Distillates Oil , Methylisothiazolinone.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 20:23   #579
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja do pana Różańskiego i Łuskiewnika mam mało zaufania, moim zdaniem przesadzają - ALE - zaznaczyłam te składniki, bo one nie są do niczego potrzebne w mydle, tym bardziej naturalnym, prawidziwym mydle
jeśli można wyprodukować mydło które ma taki skład jak aleppo - "INCI : Sodium olivate, aqua, potassium hydroxyde (bardzo mała doza)." to po co pakować w nie inne świństwa? nie mnóżmy bytów ponad potrzebę
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 20:56   #580
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Miał ktoś Lemon Myrtle Soap?

http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=4165&page=

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-07-01 o 21:10 Powód: pomyłka
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:53   #581
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wykończyłam mydełko Czekolada z Tuli: jest w porządku, ale bez szału: dobrze oczyszcza, nie wysusza, ale i nie nawilża, jak dla mnie niemal bezzapachowe.
Dłuższa recenzja tu: http://kotwilka.blogspot.com/2011/06...-recenzja.html

Można, ale niekoniecznie Nie jest to mój mydełkowy must-have.
A miałaś mydło Aleppo z glinką Beloun? Właśnie nad nim się teraz zastanawiam.

Jakie mydełka z Lawendowej Farmy możecie polecić dla skóry mieszanej? Myślałam o owsianym albo lawendowym. Te mydła jak na naturalne są w dobrych cenach, więc warto spróbować.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 10:16   #582
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Ani nie jest to mydło, ani naturalne to to
Skład INCI: Aqua, Cedrus Deodara Oil, Davurica Soybean Oil, Abies Siberica Oil, Hippophae Rhamnoides Altaica Oil, Juniperus Communis Oil, Amaranthus Caudatus Oil, Rosa Canina Oil, Arcticum Lappa Oil, Linum Usitassimum Oil, Salvia Officinalis Intractum, Chelidonium Majus Intractum, Melissa Officinalis Intractum, Pulmonaria Officinalis Intractum, Chamomilla Recutita Intractum, Bidens Tripartita Intractum, Achillea Millefolium Intractum, Urtica Dioica Intractum, Sodium Laureth Sulfate, Sorbitol, Cocamide DEA, Arctostaphylos Uva-Ursi Extract, Inula Helenium Extract, Polygala Sibirica Extract, Pinus Silvestris Extrakt, Alnus Glutinosa Cone Extract, Rhodiola Rosea Extract, Evernia Prunastri Extract, Usnea Barbata Extract, Picea Siberica Extract, Saponaria Alba Extract, Saponaria Rubra Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Altaea Officinalis Extract, Rhaponticum Carthamoides Extract, Ozocerite, Tar, Inonotus Obliquus, Propylene Glycol Chenopodium Ambrosioides, Larix Sibirica Extract, Petrolium Distillates Oil , Methylisothiazolinone.
hm..jestem całkowicie rozczarowana Sądziłam że to samo dobro(czyt. natura) a tu znów klops..Eh będę szukać dalej mydła "czystego" beż żadnych syntetyków Dziekuje za analize
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 00:04   #583
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny, wpisujcie proszę swoje opinie na temat mydeł, bo niestety na KWC nie ma ani 1 oceny mydeł z Lawendowej farmy: https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=3705. A opinie innych zawsze pomagają w wyborze.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 17:09   #584
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wpisujcie proszę swoje opinie na temat mydeł, bo niestety na KWC nie ma ani 1 oceny mydeł z Lawendowej farmy: https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=3705. A opinie innych zawsze pomagają w wyborze.
Racja Jak tylko zamówię coż z farmy napewno nie zapomnę o recenzji Narazie czekam na upragnione mydła tuli


Przyznaje sie znow szukalam naturalnych mydeł na necie Znalazłam taką stronke Jakby któraś mogła podejrzeć jak się mają składy naturalne i bio
http://www.spakosmetyki.pl/mydla
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 18:15   #585
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

one wszystkie maja podobną bazę, nie kwalifikują się tutaj


Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Melanocarpa Extract, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Olea Europaea Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, PPG-5 Ceteth-20, Avocado Oil, Macadamia Oil, Jojoba Oil.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 19:37   #586
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
one wszystkie maja podobną bazę, nie kwalifikują się tutaj


Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Melanocarpa Extract, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Olea Europaea Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, PPG-5 Ceteth-20, Avocado Oil, Macadamia Oil, Jojoba Oil.
chlip..No nic w takim razie przystaję na lawendowej farmie i tuli
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 21:04   #587
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
chlip..No nic w takim razie przystaję na lawendowej farmie i tuli
A jakie mydełka będziesz zamawiała z LFarmy? Sama zastanawiam się nad zamówieniem, ale za bardzo nie wiem, które wybrać do podsuszonej mieszanej skóry. Szkoda że na LF nie ma takich szczegółowych opisów jak na BU, to by znacznie ułatwiło wybór.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-07-03 o 21:05 Powód: literówka
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 09:45   #588
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

lemka
Po pierwsze, polecam napisanie do Pani Ewy z LF maila z pytaniem co dla Twojej skóry (im więcej napiszesz, tym dokładniejszą odpowiedź dostaniesz) będzie najlepsze. To bardzo sypmatyczna i kompetentna osoba - na pewno pomoże
Po drugie, z własnego doświadczenia mogę polecić Mydło Kleopatry - świetnie nawilża, wygładza, pachnie - no ogólnie zdecydowanie na tak jestem
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 10:18   #589
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A jakie mydełka będziesz zamawiała z LFarmy? Sama zastanawiam się nad zamówieniem, ale za bardzo nie wiem, które wybrać do podsuszonej mieszanej skóry. Szkoda że na LF nie ma takich szczegółowych opisów jak na BU, to by znacznie ułatwiło wybór.
Do twarzy szałwia( zamyka pory, ściąga i oczyszcza skórę ) i jogurt(zawiera kwas mlekowy czyli wiadomo z wielu aspektów świetny dla skóry wiem bo kiedyś używałam w proszku) a cytrusowy sorbet do ciała ponoć obłędnie pachnie
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 14:46   #590
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
lemka
Po pierwsze, polecam napisanie do Pani Ewy z LF maila z pytaniem co dla Twojej skóry (im więcej napiszesz, tym dokładniejszą odpowiedź dostaniesz) będzie najlepsze. To bardzo sypmatyczna i kompetentna osoba - na pewno pomoże
Po drugie, z własnego doświadczenia mogę polecić Mydło Kleopatry - świetnie nawilża, wygładza, pachnie - no ogólnie zdecydowanie na tak jestem
Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Do twarzy szałwia( zamyka pory, ściąga i oczyszcza skórę ) i jogurt(zawiera kwas mlekowy czyli wiadomo z wielu aspektów świetny dla skóry wiem bo kiedyś używałam w proszku) a cytrusowy sorbet do ciała ponoć obłędnie pachnie
Dzięki dziewczyny. Będę miała co zamawiać. Na razie kupiłam sobie mydło Aleppo z glinką Belun,zobaczymy, jak się sprawdzi.


Jeszcze chciałam dopisać, że mydło z glinką Multani działa ponoć bardzo oczyszczająco http://www.helfy.pl/mydlo-glinka-mul...i-skora-tlusta. Piszę, bo pamiętam, że w wątku ktoś szukał,czegoś super oczyszczającego.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-07-04 o 14:48 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:44   #591
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Będę miała co zamawiać. Na razie kupiłam sobie mydło Aleppo z glinką Belun,zobaczymy, jak się sprawdzi.


Jeszcze chciałam dopisać, że mydło z glinką Multani działa ponoć bardzo oczyszczająco http://www.helfy.pl/mydlo-glinka-mul...i-skora-tlusta. Piszę, bo pamiętam, że w wątku ktoś szukał,czegoś super oczyszczającego.
Ja własnie od tygodnie uzywam mydła tuli z glinką multani. I wiecie co, chyba coś jest nie tak....
Prawie wyleczone krostki mi sie odnowiły, zaczęły sie paskudzić, chyba coś nowego mi się robi, bo strasznie mnie boli jedno miejsce na czole! Nie mam nic innego co mogłabym za tą sytuacje obwinić...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:01   #592
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Melduję że mini mydełka od Tuli są już u mnie Wypróbowałam:
-węglowe(silnie oczyszczające, skóra napięta, pory zmniejszone) Po pierwszym użyciu jestem pewna że będzie moim ulubieńcem

-marchewkowe(nawilża poważnie! mam cere mieszaną Żadne mydło nie nawilżyło mojej skóry Ze względu na zawartość maceratu marchwiowego buzia nabiera fajnego lekkiego kolorytu)

Jestem narazie bardzo pozytywnie zaskoczona jakością tych niepozornych mydeł Co ciekawe zero wysuszen ani podraznien jak to było po mydłach ze sklepu

Dalsze mydła czekają na swoją kolej Ocenie w przyszłym czasie
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:08   #593
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A w jaki sposób przechowujecie swoje mydełka? Bo jak kilka otwartych, to kłopot trochę.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 00:25   #594
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

mi się nonstop rozmaczały w mydelniczce nawet jak uważała. Teraz mam w takich woreczkach kolorowych (jeden na jedne mydełko). Z takiej siatki "plastikowej"są coś ala te do warzyw (tylko nie takie tkane).
http://www.bosky.pl/ImageResource.ax...8&h=133&s=crop
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 06:09   #595
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

judge też zamówiłam od Tuli węglowe, twoja recenzja mnie uspokaja, bo do końca nie byłam pewna czy brać to, czy z zieloną glinką
marchewkowego nie wzięłam, a wachałam się przy nim, ale ten opis zapachu mnie trochę skołował - naprawdę czuć go lawendą?
czekam na moją przesyłkę niecierpliwie....
a czuję że nie skończy się na tym 1 zamówieniu, bo mam ochotę na wszystkie oprócz tych peelingujących
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 09:38   #596
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
judge też zamówiłam od Tuli węglowe, twoja recenzja mnie uspokaja, bo do końca nie byłam pewna czy brać to, czy z zieloną glinką
marchewkowego nie wzięłam, a wachałam się przy nim, ale ten opis zapachu mnie trochę skołował - naprawdę czuć go lawendą?
czekam na moją przesyłkę niecierpliwie....
a czuję że nie skończy się na tym 1 zamówieniu, bo mam ochotę na wszystkie oprócz tych peelingujących
Lawendą? hm nie wiem do końca jak pachnie lawenda ale dla mnie to mięta albo eukaliptus Mnie tam zapach nie przeszkadza szczerze mówiąc Np kokosowe nie pachnie wogóle
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:05   #597
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny, jaka jest technika mycia naturalnymi mydłami? Myjecie tak jak zwykłym mydłem czy trzeba jakieś "magiczne" rytuały odprawiać?
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:10   #598
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

miętą i eukaliptusem mydło marchewkowe?

mi marchewkowe pachniało bardziej przyprawami, tylko nie umiem określić jakimi.
Mnie nie urzekło ale Tż się ciągle dopytuje kiedy je znowu kupimy, bo świetnie pachniało...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:39   #599
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
miętą i eukaliptusem mydło marchewkowe?

mi marchewkowe pachniało bardziej przyprawami, tylko nie umiem określić jakimi.
Mnie nie urzekło ale Tż się ciągle dopytuje kiedy je znowu kupimy, bo świetnie pachniało...
mowa o węglowym
marchewkowe rzeczywiście ładnie i nienachalnie pachnie.
Dziś miał być wielki test mycia włosów mydłem kokosowym ale zapomniałam i już umyłam szamponem Słyszałam że efekty po umyciu mogą być przeróżne: od osadu na włosach po efekt siwych matowych włosów

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaka jest technika mycia naturalnymi mydłami? Myjecie tak jak zwykłym mydłem czy trzeba jakieś "magiczne" rytuały odprawiać?
Droda wizażanko jakie tam znów rytułały Do mycia twarzy ja używam mydła i szmatki muślinowej.
1. Zmaczam gorącą wodą(w celu otwarcia porów) szmatke, pocieram mydłem i wykonuję delikatny masaż twarzy
2. Zostawiam tak twarz na 5 min
3. Następnie zmywam mydliny również ciepłą ale już nie gorącą
4. Zmaczam szatke zimną wodą, przemywam nia twarz w celu zamknięcia porów Ot i cały rytułał

To jest akurat mój sposób mycia Może dziewczyny mają inne i ciekawsze Czekamy na wasze propozycje
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2011-07-06 o 10:41
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:41   #600
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

no żeby nie były matowe trzeba na prawdę dobrze wypłukać czymś kwasnym. No i zapach. Niby kokosowe nie pachnie jakoś źle (ogólnie lubię zapach tych mydełek( miałam węglowe,glinkę mutti, kokosowe,oliwke) ale na włosach tam mocno było czuć u mnie takie mdlące mydło(a ja jestem wrażliwa na zapachy) że po godzinie umyłam zwykłym szamponem
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.