Pytanie do lekarza, i nie tylko... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-28, 11:25   #1
Desperacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2

Pytanie do lekarza, i nie tylko...


Witajcie To moj pierwszy post na tym forum.
Jestem dość poważnie chora. 10 lat temu urodzilam dziecko, spowodowało to u mnie duże nasilenie choroby. Zawsze bardzo się balam ciąży, ale od tamtego czasu nie tylko choroba, ale i ten strach przed ciążą sie bardzo nasilił.
Moje pytania są chyba bardziej do lekarza, ale jesli ktoś inny ma jakieś doświadczenia...
Od grudnia zeszłego roku mam założoną Mirenę, i pytanie, czy naprawdę mogę być spokojna, ze nie zawiedzie?... Czy można jej zaufać tak jak tabletkom antykoncepcyjnym?
W ulotce w "Częstych działaniach niepożądanych" jest wpisane wypadnięcie Mireny. Jak często się takie wypadnięcie zdarza? Czy zdarza sie to raczej tylko na początku, tuz po zalożeniu, czy pozniej tez moze sie zdarzyc?
I ważne pytanie - co moze być przyczyną wypadnięcia Mireny, czego unikać, żeby to się nie stalo?
Czy bardzo forsowne ćwiczenia na siłowni mogą sie do tego przyczynić?
I czy dodatkowe zabezpieczanie sie prezerwatywą moze spowodować uszkodzenie Mireny, np jej "wyciągnięcie"?...
Wiem, ze może się wydawać, ze przesadzam z tą antykoncepcją, ale - naprawdę nie powinnam mieć kolejnego dziecka.
Desperacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 17:47   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pytanie do lekarza, i nie tylko...

polecam watek :spirala-co i jak" wypowiadaja si etam dziewczyny z spirala przede wszytskim miedziana w twoim przypadku dziala sama spirala i hormony wiec nie mialabym zadnych obaw o ew. ciąze.
ulotka wymienai skutki uboczne takze dla wlasnego bezpieczenstwa zeby wrazie jakiegos przykrego wypadku pacjetn nie mogl miec pretensji ze nie zostal o tym poinformowany.

moze warto byloby powiedziec o swoich obaw lekarzowi ktory cie prowadzi .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 19:57   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pytanie do lekarza, i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Laluna1986 Pokaż wiadomość
Jakie są jej wady?

Podczas stosowania wkładki wewnątrzmacicznej krwawienia miesiączkowe mogą się stać bardziej nasilone, trwać dłużej lub być bardziej bolesne.

autorka watku pisze o mirenie ktora zawiera hormon dzieki ktoremu w wiekszosci kobiet okres zmniejsza sie lub calkowicie zanika dlatego zaleca sie mirene kobietom z obfitymi okresami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 09:20   #4
Desperacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie do lekarza, i nie tylko...

dzięki, dziewczyny, za "obiektywne spojrzenie na sytuację"
mój lekarz jakoś tak "lekko" podchodzi do antykoncepcji (mam takie wrażenie). Jest chyba bardzo dużym zwolennikiem macierzyństwa "wbrew wszystkiemu".
Desperacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.