Proste ciasta - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-29, 21:13   #31
ZU!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 206
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Przepis podawany przez Martę Gessler w "3".Ciasto banalnie łatwe w wykonaniu i nie do zepsucia:
Dziesięć łyżek mąki, dziesięć łyżek cukru, dziesięć łyżek oleju słonecznikowego i cztery całe jaja. Do tego szczypta soli i płaska łyżeczka proszku do pieczenia. Wszystkie składniki łączymy mieszając łyżką(bez przesady, tylko do połączenia składników). Na dnie tortownicy (natłuszczonej i wysypanej mąką) układamy owoce, na jakie tylko przyjdzie nam ochota -jabłka, gruszki, banany, śliwki(ona robiła z bananami, ja zwykle z jabłkami, oczywiście odpowiednio rozdrobnionymi). Owoce zalewamy ciastem i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika (180 stopni), na 45 minut. Jeszcze ciepłe ciasto polewamy lukrem przygotowanym z cukru pudru ukręconego z sokiem z cytryny, z dodatkiem cynamonu. Pyszne i wigotne ciacho, przebój deserowy.
ZU! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 21:14   #32
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Jesli chodzi o proste ciasta, to ja zaproponuje 2
Pierwszy to przepis na ciasto, ktore sie kazdemu udaje
Skladniki:
3 lyzki wody
250 g margaryny
1 cukier waniliowy
1 szklanka cukru
Wszystko podgrzewać (nie gotować) w garnku, stale mieszająć aż cukier się całkiem rozpuści. Zdjac z pieca i ostudzic.
Do tego dodajemy:
2 szkl. maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia
4 jajka
Wszystko dokladnie wymieszac. Teraz zalezy na jakie ciasto masz ochote, jesli na owocowe, to przelac na blache, wysmarowana margaryna i posypana bulka tarta, a na gore wysypac owoce jakie masz pod reka
Jesli masz ochote na ciasto cytrynowe, dodaj starta skorke z cytryny, sok z cytryny i zapach cytrynowy. Jezeli ma byc kakaowe to dodaj 3 lyzki kakao.
Przy ciescie cytrynowym lub kakaowym, proponuje uzyc do pieczenia formy keksowej lub wiencowej. Piec w temperaturze 180 stopni ok.45-50 min.

Drugie ciasto, rowniez bardzo latwe to
Murzynek
Składniki:
1,5 szkl. cukru
0,5 szkl. mleka
1 kostka margaryny (250 g)
3 łyżki ciemnego kakao
1 zapach rumowy
2 szkl. mąki
4 jajka
1 proszek do pieczenia
ewentualnie bakalie (rodzynki, skórka pomarańczowa)
Margarynę rozpuścić, dodać cukier, mleko, kakao i aromat rumowy. Całość podgrzewać (nie gotować) stale mieszająć, aż cukier się całkiem rozpuści. Zdjąć z ognia. Odlać 1/2 szklanki masy do polania ciasta. Do masy kakaowej dodac make, wymieszana z proszkiem do pieczenia i zoltka. Wszystko dokładnie wymieszać. Ewentualnie dodać bakalie. Formę nasmarować tłuszczem i wysypać tartą bułką (nejlepiej keksowa ). Z białek ubić sztywną pianę, dodać do ciasta i bardzo delikatnie wymieszać. Ciasto przełożyć do formy i piec ok. 50 minut w 180 stopniach. Ciasto lekko ostudzic, wyjac z blaszki i posmarowac pozostawiona polewa (1/2 szklanki), mozna posypac kokosem lub platkami migdalow.
Smacznego
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 21:15   #33
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Nie wiem czy bardzo pomoge, choc moze jako dodatek... ja wlasnie dzisiaj dla Mojego zrobilam banany na goraco mniam mniam, a przepisem podzielila sie jedna z Wizazanek.
Bardzo prostu, ekspresowo sie robi, tylko trzeba podawac na goraco.
Ja zrobilam 4 banany, od razu 2 dla rodzinki
w talerzu wymieszalam 2jajka z wiorkami kokosowymi, na patelnii rozpuscilam margaryne Kasie (1/3 kostki), banany obtoczylam w jajki i wiorkach. Na rozgrzana patelnie polozylam banany, pozniej na talerzu udekorowalam bita smietana, przygrzanymi w mikrofalowce wisniami (takie ze sloika) i wiorkami startej czekolady. Mniam, mniam, pysznie bylo

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 22:05   #34
emanna
Raczkowanie
 
Avatar emanna
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

a ja dzisiaj zrobilam pierwszy raz Tiramisu ,moze nie do konca z oryginalnego przepisu,bo nie lubie uzywac surowych jajek no i nigdzie u mnie nie moglam znalezc serka mascarpone... wiec poskladalam rozne przepisy... : :0.5 kg serka smietankowego(takiego w malym wiaderku,moze tez byc waniliowy), 250 g smietanki kremowki, opakowanie biszkoptow podluznych, 300 ml kawy expresso do tego alkohol-rum, cukier waniliowy do smaku, kakao i czekolada do dekoracji. Biszkopty macza sie w kawie i uklada na foremce na to mase(serek wymieszany ze smietanka), mozna te warstwe posypac kakaem,na to druga warstwa biszkoptow i znowu masa kremowa.to wklada sie do lodowki na minimum 4 godz. sypie po wierzchu kakaem mozna udekorowac czekolada(potarta).Wykonu je sie to w sumie bardzo szybko,a smakuje super,polecam
__________________
"A candle loses nothing by lighting another candle"

Erin Majors
emanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 17:11   #35
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Dziekuję Wam kochane wizazanki za wszytskie przepisy Chciałam upiec któres z tych smacznie brzmiących ciast ale okazało się, ze mama mnie ubiegła i sama upiekła Postanowiłam więc zrobić te bananki tyle że... zabrakło mi czasu. Jak zwykle chciałam zrobić wszytsko na ostatnią chwilę a jak wiadmo nie zawsze tak się da... no ale nie było tak źle a właściwie to było cudownie Był szampan (notabene od którego mam teraz śliczne wypieki kwiaty Oczywiście kwaiaty to ja dostałam romantyczna muzyczka, świeczuszki..ehh Jedyny minus- niestety musieliśmy już skończyć świetowanie ale jeszzce to sobie odbijemy Jeszcze raz Wam pięknie dziekuję przepisy na pewno przydadzą sie jeszcze nie raz
buziaczki dla was
P.S właściwie to powinniśmy podwójnie świetowac bo mam dzisiaj imieninki
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 18:31   #36
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

A propos slodkosci. Znam przepis na bardzo smaczne i bardzo latwe do zrobienia ciasteczka, ktore moj synus bardzo polubil / bo wie ze mamusia innych nie umie /.

przepis na ciasto:
proporcje 1:1:1
maka, maslo/ lub margaryna/, bialy ser.
Ciasto wyrobic, schlodzic przez ok 30 min., wyjac, rozwalkowac, pokroic na male kwadraciki, na ktore nastepnie naozyc niewielka ilosc marmolady twardej, dwa przeciwlegle brzegi zlaczyc i gotowe. piec przez ok 40 min.
Pewnie juz to znacie
Ale co tam, ja tez chcialam sie pochwalic, ze umie cos upiec sama, a nie tylko gotowe z pudelka
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 20:18   #37
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Dziekuje Justyś o ile wogóle mogę tak powiedzieć muszę powiedzieć, ze mimo wszystko zrobiłam dla siebie jednego bananka z przepisu młodej Po prostu ciekawość mnie zżerała i muszę stwierdzić, że to było pyszne bedę robić to częściej Dziękuje i jeśli tylko macie jeszcze jakieś pomysły to byłoby b.miło
Pozdr.
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-30, 21:12   #38
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

.) Torcik z galaretki.

3 różnokolorowe galaretki
2 butelki śmietany
1 szkl. Cukru
2 dag. Żelatyny

Galaretki rozpuścić i zostawić do zastygnięcia. Następnie pokroić na kawałki. Śmietanę wymieszać z cukrem, żelatyna (zelatyne rozpuscic ! )i pokrojona galaretka. Wlać do tortownicy i zostawić do zastygnięcia .
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 21:43   #39
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Martina napisał(a):
> Dziekuje Justyś o ile wogóle mogę tak powiedzieć
No ba! pewnie, ze mozesz. To bardzo mile, tym bardziej, ze wszyscy do mnie tak sie zwracaja
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 13:59   #40
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

No to trafiłam cieszę się
Do agi01 kiedyś już dawno, dawno temu jadłam to cudo b.dziekuję za przypomnienie
dla Was dziewuszki i jeśli jeszce macie jakieś pomysły to śmiało piszcie
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 16:41   #41
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Wklejam jeszcze raz tutaj moje wypociny hehe bo tam sie zagubią :P

No wiec... wygrzebalam swoj stary zeszycik i troszku tu naskrobie

BLOK:
składniki:
* 25dag margaryny
* pół szklanki wody
* 2 szklanki cukru
* 5-6 łyżek kakao
* 50dag mleka w proszku
* herbatniki, wafle, przechy, rodzynki, bakalie i co tam kto lubi (ja osobiście nei przepadam za rodzynkami i bakaliami wiec dodaje tylko herbatniki i ewentualnie orzechy laskowe ;d bo włoskich tez nei lubie :P wiem, wybredna jestem

Sposób przyrządzania:
Wodę, cukier i margarynę zagotować (tylko nie zapomnijcie mieszać co jakiś czas, bo raz mi się zdarzyło, że zapomniałam o tej czynności i się wszystko przypaliło od spodu . Kakao i mleko w proszku razem wymieszać, po czym ciągle mieszając wlewać zagotowaną wodę z cukrem i margaryną. Do gładkiej, niezaschniętej jeszcze masy dodać herbatniki, orzechy ipp. (herbatniki pokruszone na kawałeczki). Formę wysmarować tłuszczem i przełożyć na niej masę. Wstawić do lodówki, do zastygnięcia, kroić jak keks ;d ;d
Ja osobiście koooocham blok najbardzij na świecie!!!

CYCKI MURZYNKI (to swoją drogą przepis mojej babci, tzn hm... babcia spisała go od siostry Leonilly z radia Maryja hehe ale tez pychotka ;d ;d )

składniki:
* 3/4 szklanki maku
* 1 szklanka wiórów
* 6 białek
* 1 szklanka cukru
* 1 budyń waniliowy
* 1 szklanka mleka
* 1 kostaka margaryny
* 1 paczka biszkoptów
* polewa czekoladowa (ja osobiście wolałabym spróbować kiedyś roztopić na ogniu czekoladę ale by była pychotka ;d ;d)

sposób przyrządzenia:
ciasto:
(wypiszę teraz oddzielnie składniki na samo ciasto)
* 3/4 szkl. maku
* 1 szkl. wiórów
* 6 białek
* 1 szkl. cukru
Ubijam pianę z białek, dodając pozostałe składniki, mieszam. Kładę na blachę, wymarowaną masłem i bułką tartą i wkładam do piekarnika na 20 min)

krem:
* 1 budyń waniliowy
* 1 szkl. mleka
Pół szklanki mleka zagotować i wsypać 2-3 łyżki cukru.

Drugą połowę wymieszać z budyniem (nieugotowanym). Zmiksować razem z kostką margaryny (wcześniej zmiksowaną) i poczekać aż ostygnie.
Na ostygnięte ciasto nakładamy krem biszkopty (mogą być wymaczane w vodce ) Na każdy biszpokt nałożyć rodzynek (rodzynkę? ;P ) i polać polewą czekoladową. Kuneic
Jak cosik namotalam to mowcie hehe
Mam jeszcze przepisik a pyyycha sernik, wafle i sernik kokosowy ;d ;d To tyle mam ze słodkości jakby jeszcze ktoś cósik chciał ;P
papapa buziiii
************************* ************************* ********
Acha i jeszcze mi się jedna rzecz taka przypomniała
NA wakacjach jak byłam jadłam najlepsze naleśniki na świecie!!! Nei wiem czy kiedyś próbowałyście takiego przepisu?
W zwykłe, naleśnikowe ciasto (chyba każda wie, jak nalesniczki robic jak nie to krzyczcie :P ) zamiast jakis twarogów czy dżemu włożyć pokrojone kawałki bananów wymieszane z nutella ale mowie Wa pyyyycha!!! Ja w ogole kocham naleśniczki A jak juz z serem robie, to nie z twarogiem, tylko biorę jakiś naturalny serek np. Twój smak albo nawet almette z cukrem mieszam (oczywiscie jako to co w środku heeh) o nieeebo lepsze Ale pewnie wiekszość z Was to wie
:buzi:
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-31, 17:02   #42
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Martina napisał(a):
> No to trafiłam cieszę się
> Do agi01 kiedyś już dawno, dawno temu jadłam to cudo b.dziekuję za przypomnienie
> dla Was dziewuszki i jeśli jeszce macie jakieś pomysły to śmiało piszcie

Nie ma za co Ja uwielbiem ten torcik i jest tak prosty, że nawet mi się chce go robić
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 18:45   #43
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Z banalnie prostych ciastek polecam owsiane:
2 szkl płatków owsianych
1/2 szkl cukru ( ja daję 1/4 szkl cukru i miodu "na oko")
1/2 szkl mąki
1/2 kostki masła lub margaryny
1 jajko
mogą być bakalie: rodzynki, orzechy, słonecznik, odrobina kakao

wszytsko razem mieszamy ( jeżeli jest bardzo gęste można dodać odrobinę śmietany), formujemy kuleczki, spłaszczamy, pieczemy w 180 st na złoto.
Smaczne i zdrowe.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 19:35   #44
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Margaretko pięknie dziekuje za fatygę Z napisanych przez Ciebie przepisów znam cycki murzynki bardzo dobre ciasto Jeśli masz jeszczę troche siły na napisanie to ja poproszę jeszcze o sernik kokosowy
Wogóle Wam wszystkim dziekuję jeszcze raz
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 19:50   #45
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Przepisy na słodkości--->PILNE<---

Pewnie ze mam siely
Pyszne te 'cycuszki' co nie? hihi ale ja to jestem łasuch heh

No to... serniczek kokosowy:
CIASTO:
Składniki na ciasto:
* 3 żółtka
- 2 szkl. mąki
* 1/2 szkl. cukru
* 1 kostka masła roślinnego
* łyżeczka proszku do pieczenia
Zmiksować żółtka z cukrem, masło z mąką i proszkiem do pieczenia, zagnieść rękoma ( ale najpierw wymieszac proszek do pieczenia z mąką). Wysmarować blachę odrobiną masła i rozłożyć ciasto.

SER:
składniki na ser:
* 4 serki homogenizowane waniliowe lub 1/2 kg twarogu
* 3 żółtka i 4 białka
* cukier waniliowy
* budyń waniliowy
* 1/2 kostki masła
Wszystko zmiksować i nałożyć na ciasto.

KRUSZON:
Składniki na kruszon:
* 2 paczki wiórów kokosowych
* 1/4 kostki masła
* 1 żółtko
Zmiksować kruszon i rozłożyć na blachę z ciastem i serem (posypać, tzn. tak wiecie, porobić kuleczki takie hehe nei wiem jak wytłumaczyć:P ) i wstawić do piekarnika na 45/60 min
Smacznuśnego aale sobie smaczka narobiłam
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 18:22   #46
kielk
Raczkowanie
 
Avatar kielk
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 41
Wyślij wiadomość przez ICQ do kielk GG do kielk
Proste ciasto :)

Podrzucam przepis - nie licząc czasu na pieczenie zajmuje ok. 10 minut
Szklanka mąki, cukru, białek (żółtka można zużyć do adwokata , maku, roztopionego masła i łyżeczka proszku do pieczenia
Lecimy:
Na początek wstawiamy masełko, żeby się grzało i w tym czasie miksujemy białka z cukrem. Po chwili dolewamy stopione masełko (mikser cały czas włączony , mąkę z proszkiem i na końcu mak. Możemy powrzucać jescze jakieś orzeszki, migdały, suszone morele itp.
Przelewamy ciasto do foremki i do piekarnika - 40min/180st
Mozna w czasie pieczenia przygotować jeszcez dodatkowo polewę czekoladową i posypać potem wiórkami kokosowymi.
Uwaga: łatwo 'wchodzi'!
__________________
::chemik::
kielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:26   #47
Aguusiek
Przyczajenie
 
Avatar Aguusiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do Aguusiek
Dot.: Proste ciasto :)

__________________
Nie szukałam miłości... ona znalazła mnie...
Aguusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:57   #48
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Proste ciasto :)

Cytat:
Napisane przez kielk
żółtka można zużyć do adwokata !

Hmmm... Kielku, narobiłeś mi ochoty na to ciasto. A adwokat do tego może całkiem nieżle smakować. Trzaby upiec.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 14:54   #49
dubel__imported_Malenka
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 7
GG do dubel__imported_Malenka
Dot.: Proste ciasto :)

Cytat:
Napisane przez kielk
Podrzucam przepis - nie licząc czasu na pieczenie zajmuje ok. 10 minut
Szklanka mąki, cukru, białek (żółtka można zużyć do adwokata , maku, roztopionego masła i łyżeczka proszku do pieczenia
szklanka białek tzn ile? 5 -10?
dubel__imported_Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 19:31   #50
kielk
Raczkowanie
 
Avatar kielk
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 41
Wyślij wiadomość przez ICQ do kielk GG do kielk
Dot.: Proste ciasto :)

Cytat:
Napisane przez imported_Malenka
szklanka białek tzn ile? 5 -10?
hmm... no szklanka
czasem wychodzi duzo tych jajek (ostatnio mialem jakies takie malutkie to bylo nawet ponad 10) a czasem mniej
po prostu musisz wbijac jedno po drugim i sprawdzac czy jest juz szklanka
smacznego
__________________
::chemik::
kielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 21:24   #51
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Proste ciasto :)

Podpinam sie pod watek i podaje przepis na ciasto baze, z ktorego mozna zrobic wszastko Mozna na nim polozyc owoce, dodac soku z cytryny i starta skorke a powstanie ciasto cytrynowe, dodac startej czekolady i kakao- ciasto czekoladowe, lub wylac polowe na blache na to mus jablkowy pozniej druga polowa ciasta i gotowa szarlotka

3 lyzki wody
25 dag margaryny
1 cukier waniliowy
1 szklanka cukru
Wszystkie te skladniki zagotowac i ostudzic, nastepnie dodac 2 szklanki maki wymieszane z 2 lyzeczkami proszku do pieczenia i wymieszac, na koniec 5 jajek i znow mieszac
Pieczemy to ciasto przez pierwsze 15 min. w temperaturze 200° C a pozniej zmniejszamy do 180 ° C, ok. 50 min. Najlepiej sprawdzic wykalaczka czy jest juz gotowe
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 11:39   #52
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Proste ciasto :)

ja mam inny przepis

3/4 szklanki oleju
czubata szklanka mąki
szklanka cukru
4 jajka
2-3 łyżeczki proszku do pieczenia
olejek do ciasta

wszystko razem miksuje w mikserze. jezeli chcę zrobić murzynek daję kakao w proszku, jeżeli ciasto z makiem - maku, owocowe - nadają sie wszelkiego rodzaju owoce i mrożone i świeże. można dać do środka orzechy, wiórki kokosowe - co tylko się wam zamarzy.jest lekkie i lekko mokre w środku jak jogurtowe.

jest to jedyne ciasto które mi nigdy nie upadło

należy je piec w 160-179 stopniach około pół h. ciasto powinno być tak rozlane albo miało ok 3-5 cm grubości, gdyż wyrośnie.

bardzo ważna rzecz! ciasto należy włożyć do ZIMNEGO piekarnika i dopiero z nim w środku zacząć rozgrzewanie i pieczenie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 14:09   #53
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
podziele sie przepisem na pyszne , łatwe ciacho!!

Od kilku dni jest częstym goście w moim domciu!!!
To ciasto jest dziecinnie proste i nie ma mozliwości , aby sie nie udało

Składniki:

-5 całych jajek
-szklanka cukru
-szklanka mąki zwykłej
-szklanka mąki ziemniaczanej
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-kostka margaryny(rozpuszczonej i ostudzonej)
-cukier waniliowy, olejek zapachowy
-dowolne owoce(śliwki,gruszki,jabł ka itp)

Najpierw ucieramy jajka z cukrem i cukrem waniliowym, gdy wszystko ładnie sie połączy powoli dodajemy makę zwykłą i dalej ucieramy, potem ziemniaczaną i proszek do pieczenia, ucierając wlewamy margaryne, na końcu aromat- ja lubie waniliowy, ale moze byc śmietankowy, lub pomarańczowy.
Ciacho przelewamy na blachę( u mnie jest to duza) i układamy owocki.
Teraz siedzi w piekarniku ze sliwkami(;
Po ok. godzinie powinno być gotowe!!!

Jest to naprawde prosty przepis.Piekę różne, kruche, drożdzowe, różne -różniaste tarty,ale to wkradło sie w łaski mojej rodzinki (;
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 14:31   #54
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: podziele sie przepisem na pyszne , łatwe ciacho!!

Rzeczywiście, ja z takiego przepisu (albo bardzo podobnego) piekłam kilka razy placek ze śliwkami .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:07   #55
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
placek skromny, prościutki, ale za to smaczniutki!

Oto przepis na proste i całkiem smaczne ciasto. Nie jest może to jakiś wykwintny, elegancki placek, ale zapewniam, że bardzo pyszniutki!!

No więc najpierw potrzebny nam będzie biszkopt. przepisu nie podaję, bo każada z Was ma chyba swój wyprobowany przepis. najlepiej żeby biszkop był kakaowy i albo jeden gruby rozkrojony na dwie części albo dwa cieńsze o równej wielkości.

Masa jest bardzo prosta. Składniki:
- jedna truskawkowa lub wiśniowa galaretka w proszku
- bita śmietana w proszku

Galaretkę przygotowujemy w sposób podany na opakowaniu. Wstawiamy do lodówki i czekamy aż lekko zastygnie. Następnie przygotowujemy bitą śmietanę (też według przepisu z opakowania). Bitą śmietanę łączymy z lekko zastygniętą galaretką i miskujemy na gładką masę.

Biszkopt przekładamy masą a ciasto wkładamy na ok. 30 minut do lodówki.

Prawda, że proste?

Życzę smacznego

p.s. biszkopt można polać polewą czekoladową.
w załączniku fotki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0562.jpg (12,0 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_0565.jpg (15,5 KB, 82 załadowań)
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 12:26   #56
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: placek skromny, prościutki, ale za to smaczniutki!

widzę, że nikomu się nie spodobał mój przepis...
a szkoda, szkoda...
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 13:12   #57
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: placek skromny, prościutki, ale za to smaczniutki!

Mi się spodobał
A biszkopt nie przesiąknie galaretką ze śmietaną???
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 13:53   #58
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: placek skromny, prościutki, ale za to smaczniutki!

jeśli przed upieczeniem dodasz do biszkoptu trochę oleju, to nie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 14:24   #59
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: placek skromny, prościutki, ale za to smaczniutki!

jakto nikomu mi sie podoba i to tak, że masz mi tu zaraz dac przzepis na biszkopt! ja nie znam dobrego biszkoptowego przepisu a chętnie takie ciasto upiekę.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 17:40   #60
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: placek skromny, prościutki, ale za to smaczniutki!

Cytat:
Napisane przez beliczek
jakto nikomu mi sie podoba i to tak, że masz mi tu zaraz dac przzepis na biszkopt! ja nie znam dobrego biszkoptowego przepisu a chętnie takie ciasto upiekę.
Beliczku a Twoja dieta

Paula fajny przepis ...jak bym do masy dodała owoce,najlepiej truskawki albo brzoskwinie z puszki czy ananas ale wtedy trzeba by zrobić wersje odpowiednio smokowo galaretką
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-21 20:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.