Mieszkanie czy niemieszkanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-12, 05:08   #1
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55

Mieszkanie czy niemieszkanie


Hej kochane!

Muszę się Was poradzić..
Jestem ze swoim chłopakiem 5 lat.
Mieszkaliśmy ze sobą.. Jednak rok temu w emocjach itd poklocilismy.. I rozstalismy się ze sobą. Ja się wyprowadziłam. Po 3 miesiącach wróciliśmy do siebie. Jest o niebo lepiej jednak jeszcze ze sobą nie mieszkamy.. Szczerze mówiąc ja myślałam że do tej pory oświadczy mi się i tak zaczniemy nowy etap związku.. Kilka miesięcy temu byliśmy u jubilera także wie co mi się podoba i jaki mam rozmiar palca. Myślałam że to nastąpi na naszą rocznicę.. Tak jak sugerował jednak nagle wszystko ucichlo. Próbowaliśmy rozmawiać to on, że mnie kocha, że jest pewien tylko to nie jest wszystko na już tak jakbym chciała... wiem też że miał dostać podwyżkę jednak dopiero od marca.. A że otrzymuje się sam to niezbyt dobrze z tą wypłata.. Ma wydatki na lekarzy bo choruje. Moi rodzice też powiedzieli, że mieszkanie powinno być po zareczynach ponowne.. Problem w tym, że ja już mam dosyć mieszkania w domu. Mam 26 lat i chciałabym wiedzieć na czym stoję mieć stabilizację. Mieć pewność że wszystko zmierza do założenia rodziny. Mój facet uważa tak samo, że ma takie piorytety... To nie wiem na co on czeka?????
Aktualnie bardzo dużo się klocimy. Kłótnie prowokuje ja przez takie wewnętrzne rozczarowanie, że dalej do niczego nie doszło.

Kochane co byście zrobiły czekały na zaręczyny.. Nie wiadomo ile to potrwa.
Czy wyszły z założenia, że skoro wróciliśmy warto ze sobą zamieszkać Przed, aby zobaczyć czy na pewno nic się nie zmieniło? Tylko też się boję, że zamiast cieszyć się z mieszkania ze sobą ja dalej będę prowokować kłótnie.. Ze taki był pewien, jak mieliśmy wrócić do siebie.. A teraz.. Cisza.
Kochane proszę o zebranie myśli. Tylko nie chciałabym komentarzy.. Nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. To nie o to chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 05:47   #2
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
(...)wiem też że miał dostać podwyżkę jednak dopiero od marca.. A że otrzymuje się sam to niezbyt dobrze z tą wypłata..
Przy takich słowach Twoje pretensje o brak pierścionka brzmią...kiepsko.

Jak masz dość mieszkania z rodzicami, to się od nich po prostu wyprowadź, nie musisz przecież wcale uzależniać swojego miejsca zamieszkania od zaręczyn, możesz mieszkać sama.

A o zaręczynach porozmawiajcie na spokojnie, a nie wszczynasz kłótnie - one tylko oddalają Was od decyzji o ślubie. Czy powiedziałaś mu, że nie liczy się wielkość pierścionka, nie liczy się kruszec itd, że nie oczekujesz zaręczyn z pompą i za miliony, tylko potrzebujesz tej oficjalnej deklaracji? Czy jednak ten konkretny pierścionek ma być i koniec? Czy macie omówione co po zaręczynach, oprócz tego, że się do niego wprowadzisz? Kiedy ślub, jaki, za co?

Brzmisz tu Autorko jakbyś tymi zaręczynami chciała coś udowodnić sceptycznie do tego związku nastawionym rodzicom...nie wygląda to dobrze.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2019-01-12 o 05:49
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 06:04   #3
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Nie mamy omówione jak i co i za co... Mój chłopak jest zamknięty w sobie. I on chce najlepiej wszystko sam.. Sam kredyt na mieszkanie itd. Nigdy nie zaczął tematu co jeżeli się zaręczymy.. To za co ślub. Ja też nie chcę zaczynać tego tematu bo uważam, że za nim planować ślub.. To powinien się mi oświadczyć. Przecież bez pierścionka nie będę planowała szczegółów...
Co do całej otoczki zaręczyn wie.. Ze zależy mi aby było tradycyjnie . Jedziemy do rodziców .. To jest dla mnie najważniejsze.

Przez tą sytuację, że nadchodzi dzień naszej rocznicy. Jeddiemy w góry z tej okazji.. A jeszcze miesiąc temu sugerował że COS będzie więcej teraz nic.. Nie umiem nie myśleć o tym.. Rozczarowaniu? Gdzie nastawilam się, że to JUZ. Robię mu afery o to, ale też nie powiem wprost, że myślałam, że mi się oświadczy.
Jesteśmy ze sobą 5 lat... Rok po rozstaniu dalej jesteśmy. Uważam że etap chodzenia na randki też juz się skończył. Wie o tym i powiedział, że mogę być spokojna, że to będzie niespodzianka dla mnie. Ale też nie da się przejść z etapu rozstania do zaręczyn.. No okej. Ale to już rok.

Jeżeli chodzi o mieszkanie samej.. Nie stać mnie aby wynająć kawalerkę. W moim mieście wynajem pokoju rowiez jest nieoplacalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

Nic nie chce udowodnić. Tylko bardzo mi zależało aby zacząć nowy etap mieszkania ze sobą już na etapie narzeczenstwa. Aby były solidne fundamentu związku.



Najgorsze jest, że nie potrafię o tym nie myśleć i nie robić mu wyrzutów żeby się ogarnął i zdecydował....

Tylko że on jest zdecydowany jak to mówi. Ale wygląda to tak jakby jedno było zaprzeczeniem drugiego.

Jak to widzicie? Jakieś rady??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 06:12   #4
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Robię mu afery o to, ale też nie powiem wprost, że myślałam, że mi się oświadczy.
Dlaczego nie? Chcesz spędzić z tym facetem następnych kilkadziesiąt lat, a nie chcesz/nie potrafisz mu powiedzieć wprost co Cię boli? Masz świadomość tego, że tak jest ciężko żyć? Jak zamierzacie później radzić sobie z problemami dnia codziennego, jeśli już teraz nie umiecie rozmawiać?
Cytat:
Jeżeli chodzi o mieszkanie samej.. Nie stać mnie aby wynająć kawalerkę. W moim mieście wynajem pokoju rowiez jest nieoplacalny.
Ale jego ma być już teraz zaraz natychmiast stać na samodzielne życie, leczenie i tradycyjne zaręczyny Oj.

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Nic nie chce udowodnić. Tylko bardzo mi zależało aby zacząć nowy etap mieszkania ze sobą już na etapie narzeczenstwa. Aby były solidne fundamentu związku.
Solidnym fundamentem związku jest dobra komunikacja, a nie pierścionek. Jeśli nie umiecie ze sobą roznawiać, to nawet brylant wielkości kurzego jaja sytuacji nie naprawi, niestety.

Porozmawiajcie, tylko tyle i aż tyle.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 06:19   #5
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

No jeszcze za nim zaczęłam podchodzić do tego tak emocjonalnie jak teraz, próbowałam rozmawiać. Jednak to skończyło się kłótnia. Powiedziałam że myślałam że chce czegoś więcej jak ja. Jednak on ze tez chce, ale to wszystko nie jest na Już. Tylko po co miesiąc temu kazał mi brać urlop na 17 i 18.01 na naszą rocznicę po co pytał kogo najpierw pyta się o zgodę.. Dziewczynę czy ojca itd. Więc to nie jest tak, że wkrecilam sobie bajeczki...

Tylko też nie chce kolejny raz ja zaczynać tematu zaręczyn. Bardzo emocjonalnie do tego podchodzę i to kończy się kłótnia. On sugeruje abyśmy ze soba w końcu zamieszkali. Widać że chce zamieszkać przed zareczynami. Ja znow na odwrót. Ale teraz mam wątpliwości że może faktycznie lepiej siebie sprawdzić przed. Tylko znów jeżeli zamieszkamy ze sobą a ja będę codzienne czekać na zaręczyny i się nie doczekam...i znowu kłótnie itd.... To wszystko jest jakieś błędne koło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 06:24   #6
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Czekaj...czyli Ty się wściekasz i kłócisz o brak zaręczyn w rocznicę, której jeszcze nie było?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 06:26   #7
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Tak. Bo nic nie będzie. I to już jest wiadome od dłuższego czasu. Skoro moj chłopak pytał się gdzie jedziemy bo jemu obojętnie itd.. ja pytałam się co w takim razie będziemy robić 17. To usłyszałam, że możemy pójść do aquaparku w górach 🤦♀️🤦♀️


A miesiąc temu mówił, że będę musiała przygotować obiad dla rodziców i dla niego itd. Ze specjalnie bierze urlop. Ze ja tez mam. Kogo się pyta pierwszego ojca czy córkę o zgode itp itd... A teraz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Aleksiaaleksia1
Czas edycji: 2019-01-12 o 06:31
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 06:31   #8
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

No ale wiesz, że niespodzianki mają to do siebie, że są...niespodziewane?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 07:11   #9
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

A jesteś pewna, że chłopak chce takich tradycyjnych oświadczyn? Bo mnie by przeraziła ta otoczka, że rodzice muszą być na obiedzie, a facet ma zapytać ojca o zgodę. Mnie dużo bardziej pasowały oświadczyny na rocznicowym wyjeździe, bo było intymnie, kameralnie, a rodziców poinformowałam już "po". Rozumiem, że jeśli twój facet oświadczy się w górach to nie będziesz zadowolona?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 07:21   #10
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Mówiłam chłopakowi, że samo zapytanie ojca o zgodę jest dla mnie ważne... Natomiast oświadczyny nie powinny odbywać się przy rodzicach... Tylko tyle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:08   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Powiem tyle, ja na miejscu tego chłopaka to bym Cię dawno zostawiła. Tak marudnej roszczeniowej i zapatrzonej w jakieś idiotyczne scenariusze laski to dawno nie widziałam.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 08:15   #12
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Za bardzo sie nastawiasz na te zareczyny. Powinnas odpuscic. Im czesciej sie klocicie tym facet tez sie moze zastanawiac czy w ogole jest sens sie zareczac. Ochlon i przestan sie zadreczac, mozesz sie zareczac 100 razy w swoim zyciu, a niepotrzebnie szarpiesz sobie nerwy.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:15   #13
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Zareczyny niczego nie gwarantuja i wcale nie musza oznaczać solidnych fundamentow zwiazku. Nawet malzenstwo Ci tego w pełni nie zagwarantuje. Gwarancja jest wzajemne dopasowanie, łączące ludzi uczucie i wzajemne porozumienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:17   #14
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Słucham? Dlaczego zaopatrzonej w siebie. Wróciłam do chłopaka jesteśmy ze sobą rok od rozstania. Bardzo chciałabym z nim zamieszkać on ze mną też.. Jednak chciałabym aby były fundamenty do zamieszkania.. A nie ciągle brak tematu naszej wspólnej przyszłości. Bo ile ja mogę gadać?? Poza tym już 4 lata mieszkaliśmy ze sobą, ale i tak nie rozmawialiśmy jak dalej ma wyglądać. Chcę aby się w końcu zdecydował i podjął krok do przodu albo nie. Ile można żyć bez jakiejkolwiek stabilizacji... Nie mamy po 18 lat aby być ze sobą i.... Co dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Tak to prawda. Nastawilam się na to.. Ale mój chłopak dał mi mu temu powody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:17   #15
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Słucham? Dlaczego zaopatrzonej w siebie. Wróciłam do chłopaka jesteśmy ze sobą rok od rozstania. Bardzo chciałabym z nim zamieszkać on ze mną też.. Jednak chciałabym aby były fundamenty do zamieszkania.. A nie ciągle brak tematu naszej wspólnej przyszłości. Bo ile ja mogę gadać?? Poza tym już 4 lata mieszkaliśmy ze sobą, ale i tak nie rozmawialiśmy jak dalej ma wyglądać. Chcę aby się w końcu zdecydował i podjął krok do przodu albo nie. Ile można żyć bez jakiejkolwiek stabilizacji... Nie mamy po 18 lat aby być ze sobą i.... Co dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale Wy nie potraficie się że sobą komunikować, to jak Ty sobie wyobrażasz wspólne życie? Pierścionek albo małżeństwo magicznie wszystko zmienia?

Rozmowa! Powinnaś o takich rzeczach rozmawiać ze swoim facetem a nie robić afery, bo w końcu Cię zostawi i tyle będziesz miała z tych zareczyn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-12 o 08:19
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:19   #16
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

No to może się zastanów, czy aby na pewno jest Ci z tym człowiekiem po drodze, bo samo osiągnięcie etapu pierścionkowego naprawdę magicznie nie sprawi, że zacznie się Wam raptem układać.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:23   #17
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Jak Ci zależy na mocnych fundamentach to z nim porozmawiaj, a nie pisz scenariusza zaręczyn jakby to była bajka. Poza tym jeśli Ci tak na tym zależy to Ty mu się oświadcz, nie jest to zabronione. Chłopak mało zarabia, choruje, nie mieszkacie razem, to nic dziwnego że nie chce się deklarować. Poza tym nawet nie dajesz mu szansy na zaplanowanie czegoś, "a co będziemy robić 17, a co 18", szlag by mnie trafił na takie pytania. I jeszcze ci rodzice ktorzy też oczywiście muszą mieć własne zdanie na temat jego życia.

Zostaw chłopaka, daj mu szansę znaleźć kogoś normalnego, a Ty sobie poszukaj chłopaka marionetki który będzie robił dokładnie to co Ty chcesz i o której godzinie Ty chcesz.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:36   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

5 lat razem, a ty robisz awantury zamiast otworzyc otwor gebowy i porozmawiac? O.o cycki opadaja.
Masz dosc mieszkania w domu to sie wyprowadz. Wydawaloby sie, ze rozsadny czlowiek rozumie priorytety pt. rachunki i leczenie sa wazniejsze niz pierscionek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 08:36   #19
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Zamiast czekać na ponowne wprowadzenie się do faceta, co ostatnio nie skończyło się dla ciebie dobrze- może pomysł o kupnie własnego lokum??



Jak mniemam mieszjslas u niego i po kłótni zwyczajnie cie wyrzucił- a ty poszłaś do rodziców. Chcesz hyc do końca życia na jego łasce?



Może trochę więcej samodzielności i analizy własnych możliwości finansowych zamiast wyliczania Mu ze na lekarzy wydaje.
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 08:58   #20
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

A to jeszcze inna sprawa, ze autorka zamiast zaglądać facetowi w portfel i wypominia mu wizyt lekarskich sama powinna się usamodzielnic a nie myśleć że żyje w jakiejś bajce gdzie wszystko ułoży się po jej myśli, bez najmniejszego jej wkładu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:08   #21
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Mówisz o stabilizacji

Dziewczyno pierscionek ci jej nie zapewni



Jeśli dla ciebie jedyna droga jest mieszkać albo z rodzicami albo s nim to się nie dziwie ze chłopak nie chce mieć cie na głowie cele życie



Nie każdemu się widzi bycie sponsorem





A jemu lekarzy wyliczasz



Tylko niezależność i samodzielność emocjonalna i finansowa może ci dać stabilizację

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Myślisz ze pierścionek sprawi ze nagle w waszym związku zapanuje spokój??
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:20   #22
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Hm nie w te strony idzie temat..

Oczywiście nie zaglądam do portfela. Nie jestem materiakistka ani nic podobnego. Chodziło o to, że chciałabym wiązać z moim chłopakiem przyszłość. Chcielibyśmy znów zamieszkać ze sobą tylko tym razem już by coś było poza tylko chłopakiem i dziewczyna. Chłopak miesiąc temu poruszał temat zaręczyn zabrał mnie na mierzenie pierscionkow itd. Oczywiście ja nie zamierzam mieć brylantow itp. Wszystko wskazywało że nastąpi ten dzień w nasza rocznicę w styczniu. Jednak chłopak na ten temat już nic nie mówi. Jakby koniec tematu. Co zrozumiałam że już nie chce.. Ale tak z dnia na dzień moje pytanie było czy zamieszkać z chłopakiem mimo bez pierścionka czy czekać...

Chciałabym żeby nasz etap wspólnego mieszkania wiązał się z planowaniem przyszłości. On jest dość zamknięty. A dziewczyna raczej przed zaręczynami nie powinna poruszać tematu ślubu. Moim zdaniem to facet podejmuje ten krok pierwszy.
Moje afery biorą się stąd że już nie wiem na co mam czekać.. I co dalej robić. On mnie zapewnia że wszystko idzie w dobra stronę ale bardzo powoli.. Ja natomiast jestem gotowa aby zacząć ten kolejny etap.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:32   #23
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Wszystko wskazywało że nastąpi ten dzień w nasza rocznicę w styczniu. Jednak chłopak na ten temat już nic nie mówi. Jakby koniec tematu.
Powiedział Ci, że to będzie niespodzianka, więc dlaczego się dziwisz, że nic o tym teraz nie mówi? Jaka by była niespodzianka, gdybyście mieli obgadane od a do z? Nie chcesz niespodzianki, chcesz konkretnych planów odnośnie tej chwili, to mu o tym POWIEDZ.
Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Chciałabym żeby nasz etap wspólnego mieszkania wiązał się z planowaniem przyszłości.
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że sam pierścionek Ci tego nie zagwarantuje? Moja koleżanka jest zaręczona od 8 lat :P

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
A dziewczyna raczej przed zaręczynami nie powinna poruszać tematu ślubu.
Powinna, chociażby po to, żeby wiedzieć czy oboje mają ten sam pogląd na znaczenie tych zaręczyn. Dla jednej osoby to jest wstęp do planowania ślubu, dla innej po prostu kolejny etap, który niczego konkretnego nie oznacza :P

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Moje afery biorą się stąd że już nie wiem na co mam czekać..
Nie, biorą się stąd, że nie umiecie się komunikować.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:41   #24
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Hm nie w te strony idzie temat..

Oczywiście nie zaglądam do portfela. Nie jestem materiakistka ani nic podobnego. Chodziło o to, że chciałabym wiązać z moim chłopakiem przyszłość. Chcielibyśmy znów zamieszkać ze sobą tylko tym razem już by coś było poza tylko chłopakiem i dziewczyna. Chłopak miesiąc temu poruszał temat zaręczyn zabrał mnie na mierzenie pierscionkow itd. Oczywiście ja nie zamierzam mieć brylantow itp. Wszystko wskazywało że nastąpi ten dzień w nasza rocznicę w styczniu. Jednak chłopak na ten temat już nic nie mówi. Jakby koniec tematu. Co zrozumiałam że już nie chce.. Ale tak z dnia na dzień moje pytanie było czy zamieszkać z chłopakiem mimo bez pierścionka czy czekać...

Chciałabym żeby nasz etap wspólnego mieszkania wiązał się z planowaniem przyszłości. On jest dość zamknięty. A dziewczyna raczej przed zaręczynami nie powinna poruszać tematu ślubu. Moim zdaniem to facet podejmuje ten krok pierwszy.
Moje afery biorą się stąd że już nie wiem na co mam czekać.. I co dalej robić. On mnie zapewnia że wszystko idzie w dobra stronę ale bardzo powoli.. Ja natomiast jestem gotowa aby zacząć ten kolejny etap.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy Ty w ogóle rozmawiasz z tym swoim facetem? Bo wygląda to tak jakbyście się w ogóle nie komunikowali. Zapytaj go czy nadal ma w planach zaręczyny i co one dla niego tak naprawdę znaczą. Oczywiście, że dziewczyna powinna poruszyć temat ślubu przed zaręczynami. Nigdy o tym nie rozmawialiście? A co gdyby się okazało, że on wcale ślubu brać nie chce?

Ja byłam zaręczona przez dwa lata i jakoś nic to nie zmieniło, dodatkowo facet po zaręczynach właściwie przestał się starać, a temat ślubu zawsze zbywał, więc naprawdę zaręczyny niczego Ci nie zagwarantują jeśli nie są poparte wspólnym zaangażowaniem i wzajemnym uczuciem.

A aferami jedynie zniszczysz Wasz związek. Zacznij się komunikować normalnie ze swoim facetem bo inaczej to ten związek rozleci się lada moment i dopiero będzie płacz.
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:42   #25
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Sytuacja praktycznie identyczna jak u mnie z byłą. Poznaliśmy się za młodu, po wielu latach dopiero jakaś fajna praca wpadła, wcześniej nie było warunków na pierścionki czy mieszkanie (zdrowie ważniejsze, a ona miała problemy z tym). Rozmów o zaręczynach czy mieszkaniu nie było, a jak coś rzuciłem kiedyś luźno to powiedziała "ten już o mieszkaniu myśli", uznałem więc że mieszkać jeszcze razem nie chce. Mi ten układ pasował bo odkładały mi się pieniądze na koncie, pół roku, może rok i miałbym już na wkład własny na kredyt. Fajnie.

I co się okazało? Pewnego dnia totalnie z tyłka wybuchnęła i wyrzygała, że nie ma pierścionka ani mieszkania Okeeeej, a czy rozmawialiśmy o tym? Nie, bo to moja wina bo ja nie zacząłem. Prawie 7 lat z kimś jesteś i komunikacja nie istnieje, no dramat.

Oczywiście co się okazało to wcale o pierścionek ani o mieszkanie nie chodziło, to był pretekst do zerwania. Ale i tak nie zerwała, bo jej wygodnie ze mną było. Bardzo mi to przypomina ten wątek

Dziwię się tylko Twojemu chłopakowi, że jeszcze Ciebie nie kopnął, ale pewnie tak samo jak mnie trzyma go myśl "tyle lat razem i wyrzucić do kosza szkoda". Ale zapewniam że wszystko ma swoje granice.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:42   #26
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Jestem zmęczona czytając.

Ta rocznica jeszcze się nie odbyła.

To tak jakbym założyła wątek "dziewczyny, w przyszły wtorek na basenie zapomnę czapka, pomocy."

No skąd ty wiesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:43   #27
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Ja natomiast jestem gotowa aby zacząć ten kolejny etap.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twoje zachowanie na to nie wskazuje.

Ja bym się na miejscu Twojego chłopaka bała z Tobą zaręczyć. Robisz mu afery, a on nawet nie wie z jakiego powodu. Wspomina o zaręczynach, zabrał Ciebie na mierzenie pierścionka, ale na datę, którą Ty sobie wydumałaś nie wpadł. A może wpadł?

On jest zamknięty i nie potrafi czytać Tobie w myślach, Ty nie zaczniesz tematu, bo nie wypada. Nic tylko się hajtać...
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:44   #28
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Czyli klasyczna roszczeniowa schizofrenia, chciałabyś żeby wszystko było po Twojemu, ale to facet ma to zgadnąć jak i załatwić tak jak Ty byś chciała i wtedy kiedy Ty byś chciała. I jeszcze tak jak rodzice by chcieli. Chcesz decydować, ale to jednak facet powinien decydować.

Masz bałagan w głowie i jesteś totalnie niesamodzielna. Dziwię się że facet jeszcze w ogóle z Tobą rozmawia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 09:58   #29
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Hm nie w te strony idzie temat..

Oczywiście nie zaglądam do portfela. Nie jestem materiakistka ani nic podobnego. Chodziło o to, że chciałabym wiązać z moim chłopakiem przyszłość. Chcielibyśmy znów zamieszkać ze sobą tylko tym razem już by coś było poza tylko chłopakiem i dziewczyna. Chłopak miesiąc temu poruszał temat zaręczyn zabrał mnie na mierzenie pierscionkow itd. Oczywiście ja nie zamierzam mieć brylantow itp. Wszystko wskazywało że nastąpi ten dzień w nasza rocznicę w styczniu. Jednak chłopak na ten temat już nic nie mówi. Jakby koniec tematu. Co zrozumiałam że już nie chce.. Ale tak z dnia na dzień moje pytanie było czy zamieszkać z chłopakiem mimo bez pierścionka czy czekać...

Chciałabym żeby nasz etap wspólnego mieszkania wiązał się z planowaniem przyszłości. On jest dość zamknięty. A dziewczyna raczej przed zaręczynami nie powinna poruszać tematu ślubu. Moim zdaniem to facet podejmuje ten krok pierwszy.
Moje afery biorą się stąd że już nie wiem na co mam czekać.. I co dalej robić. On mnie zapewnia że wszystko idzie w dobra stronę ale bardzo powoli.. Ja natomiast jestem gotowa aby zacząć ten kolejny etap.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twoje afery biorą się stąd, że czekasz jak księżna na wydaniu zamiast zachowywać się jak partnerka w związku. To już raczej nie te czasy i całe szczęście. Przywiązujesz większą wagę do jakichś szopek, wielce pytania ojca o Twoją rękę, (nie wiem co bardziej sztucznego można wymyślić) a nie rozmawialiście jeszcze nawet jak ma Wasze życie dalej wyglądać, bo niewieście nie wypada. Wypada Ci za to robić mu raban i nie mówić o co Ci chodzi.

Jeśli bez kawałka złomu na palcu nie wiesz czy facet chce z Tobą planować życie, to nie jest dobry związek. Zaręczyny to tylko symbol, a nie, że Ci facet musi powiedzieć, że od teraz jesteście ze sobą na poważnie, a Ty łaskawie przyjmujesz jego decyzję.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 10:00   #30
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie czy niemieszkanie

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Słucham? Dlaczego zaopatrzonej w siebie. Wróciłam do chłopaka jesteśmy ze sobą rok od rozstania. Bardzo chciałabym z nim zamieszkać on ze mną też.. Jednak chciałabym aby były fundamenty do zamieszkania.. A nie ciągle brak tematu naszej wspólnej przyszłości. Bo ile ja mogę gadać?? Poza tym już 4 lata mieszkaliśmy ze sobą, ale i tak nie rozmawialiśmy jak dalej ma wyglądać. Chcę aby się w końcu zdecydował i podjął krok do przodu albo nie. Ile można żyć bez jakiejkolwiek stabilizacji... Nie mamy po 18 lat aby być ze sobą i.... Co dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Tak to prawda. Nastawilam się na to.. Ale mój chłopak dał mi mu temu powody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A teraz pewnie ci sie oswiadczy i nadal nie bedziecie ze soba rozmawiac. Ale poczujesz sie lepiej, bo pierscionek bedzie blyszczal na palcu. Idealny plan na przyszlosc.

Ps. Robienie g.wnoburzy z powodu braku zareczyn w rocznice, ktorej jeszcze nie bylo to mistrzostwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-12 18:04:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.