Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 10:51   #1
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50

Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj


Hej wszystkim. Chciałabym przejść metamorfozę.
Mam 19 lat. 161 cm wzrostu/ 45 kg. Cały czas słyszę, że wyglądam jak dziecko, 15 lat... Faktycznie drobniutka ze mnie osoba, gdy stoję z kimś z mojego wieku wyglądam jak dzieciak. Być może ma to swoją podstawę w jedzeniu, gdyż jako dziecko niewiele jadłam i praktycznie nic się nie zmieniło. Ale co zrobić. Sterydami się nie będę faszerować. Jeśli da radę jakoś normalnie coś zrobić to będę się bardzo cieszyć.
Chciałabym w końcu się podobać ludziom. Obecnie ubieram się na sportowo, bo raz, że tak wygodniej, dwa, że mieszkałam na wsi i po prostu nie było po co przesadnie o siebie dbać, nawet nie było się komu podobać.
Makijaż: pracuję nad tym od dłuższego czasu.
Ubiór: właśnie w tym jest problem. Poniżej kilka przykładowych zdjęć:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...A/100_8769.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...TA/gkpueap.png
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...TA/kjavlmf.png
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...TA/lwbqqix.png
Jak widać biustu nie mam, więc dekolt czy coś odpada. Hm, macie może przykładowe stylizacje, które by pomogły? Chcę coś zmienić stopniowo, wybrać się na zakupy i coś wybrać.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 11:31   #2
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Faktycznie wyglądasz bardzo młodo,jesteś w moim wieku ale nie dałabym Ci tyle.
Nie pokazałaś twarzy,więc w tej kwestii ciężko coś doradzić,ale moim zdaniem powinnaś zacząć ubierać się bardziej kobieco.Wcale nie musi to być niewygodne!Widzę że masz ładne nogi,więc eksponuj je,zamiast pokazywać dekolt Postawiłabym na obcisłe szorty i ewentualnie spódniczki,jeśli lubisz.Żeby było wygodnie,możesz kupić jakieś ładne tenisówki,które będą pasować do wszystkiego i delikatne sandałki lub japonki,teraz jest tego mnóstwo w sklepach.

Do obcisłego dołu,który fajnie podkreśli fakt że jesteś szczupła(wiele kobiet o tym marzy,nie przejmuj się za bardzo!),mogłabyś założyć trochę luźniejsze bluzki w fajnych kolorach i wzorach,które ukryją fakt braku biustu

Próbowałaś push upów?Małe oszustwo,ale co z tego?Będziesz się lepiej czuła i ubrania też będą się lepiej układać.Osobiście najbardziej lubię bieliznę z Lindex albo H&M.

Wyrzuć te wszystkie długie spodnie,mamy lato a Ty masz fajne nogi!Nie ma co ukrywać swoich walorów.

Po za tym kochanie,wcale nie jesteś szczególnie za chuda.Jedyne do czego można się przyczepić,to do małych piersi,ale wystarczy push up i po sprawie.

Wcale nie musisz od razu przechodzić do mega kobiecych ubrań.Jeśli faktycznie z twarzy też jesteś młodsza,to lepiej żebyś na początek popylała w bardziej dziewczęcych i uroczych ciuchach-spódniczkach,szortach,ład nych bluzeczkach i tenisówkach.To ma swój urok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tenis%C3%B3wki.jpg (45,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s2_55211.jpg (58,4 KB, 13 załadowań)
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:24   #3
MiaColucci
Rozeznanie
 
Avatar MiaColucci
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 544
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Wiesz co, ja bym pogrzebała trochę po blogu Kasi Tusk (ma niektore fajne stroje,wystarczy podpatrzec i znaleźć cos tanszego w innych sklepach).
Ona jest własnie taka szczupła jak Ty. i ma stylizacje eleganckie i sportowe i takie najprostsze

Popieram poprzedniczke, kup szorty, a do tego moze jakis top na ramiaczkach.
Albo jakas zwiewna spodnica ? Albo pastele ?
np.
https://wizaz.pl/szafa/wieszak,42069...odndie-basknka
__________________
Keep calm and love animals
MiaColucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 13:21   #4
carolinja
Raczkowanie
 
Avatar carolinja
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 42
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Również chciałam zaproponować bloga Kasi Tusk. Przede wszystkim pozbądź się kompleksów, Twoja figura, odpowiednio podkreślona (a nie ukryta w workowatych ubraniach) jest wielkim atutem!
Nie widać Twojej twarzy, ale może będzie pasowała do Ciebie krótka roztrzepana fryzura; powiedzmy trochę nad ramiona?
carolinja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 13:38   #5
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Szorty ok, potem jak mi się uda zdj zrobić jak wyglądam to podrzucę. Właśnie tylko w t-shirtach chodzę, przydałaby się również fajna bluza jakaś na chłodniejsze dni. Tylko nie wiem co i jak.
Tutaj twarz:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...TA/emiplnc.png
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...TA/lweevpk.png
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...33765731_n.jpg tu w innej wersji.
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:49   #6
magduszka magduszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Wiesz, ja mam 22 lata, ważę ok 46 kilo i mam 160 cm wzrostu... i dlatego mogę się szczerze wypowiedzieć

Co do wzrostu to pogódź się z tym, że bez butów na wysokim obcasie będziesz przy innych niższa, więc automatycznie odejmą Ci lat. Możesz więc zainwestować w jakieś fajne wygodne butki, ja sama wiem, że w szpilkach czuję się bardziej kobieco.

Po drugie - przytyj. To nie jest zdrowa waga. Sama niedawno schudłam do 42 kilo przez leki i widzę, że niska waga znacznie pogarsza sprawę. Jeśli czujesz, że ważąc ok 50 kilo miałabyś kompleksy - ćwicz! Tłuszcz jest lżejszy od mięśni, więc możesz zdrowo przytć tkanką mięśniową i wszyscy będą to komplementować. No i część pójdzie w biust na szczęście

Wiele robi pewność siebie!! Aby ją zyskać, przede wszystkim musisz samą sebie przekonać, że jesteś kobietą!! Pozbądź się ciuchów, które nosiłaś będąc nastolatką, kup sobie porządną bieliznę, w której będziesz się czuć atrakcyjnie, znajdź kosmetyki, którymi z przyjemnością będziesz się malować. Obiecuję (bo sama przez taką metamorfozę wciąż przechodzę), że to co napisałam, to rady sprawdzone i skuteczne.


Pozdrawiam
magduszka magduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:41   #7
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Zacznę od tego, że jesteś bardzo ładną i zgrabną dziewczyną, ale wyglądasz też bardzo nieśmiało, niepewnie. Ja bym zaczęła od noszenia nieco bardziej uwydatniających figurę strojów. Luźne bluzy zmień na rozpinane sweterki w wesołych letnich kolorach, załóż biżuterię, jakiś wisiorek, kolczyki żeby rozświetlić buzię. Jeśli spodnie, to nie takie portalowate - ładne nogi domagają się wąskich rurek! Fajnie byłoby Ci w obcasach, ale jeśli ich nie lubisz to modne są też koturny i są wygodniejsze. A tak poza tym to więcej pewności siebie i uśmiech na co dzień PS. Dekolty są różne, moim zdaniem okrągły dekolt jest Twoim wrogiem za to taki w serek mógłby lepiej wyeksponować Twoją szyję i biust. Dziewczyny pisały o push upie i to też fakt
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 21:55   #8
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

jeszcze docenisz fakt, że jesteś drobna, obyś się tylko nie rozpasła za radą zazdrosnych koleżanek.. przy Twoim wzroście, który wcale jakiś ekstremalnie niski nie jest, taka waga to normalka, ile chciałabyś ważyć? szczupłe ciało powoduje, że wydajemy się wyżsi..
no i bez przesady, nie wyglądasz na 15 lat! gdybyś nie napisała ile masz, dałabym Ci właśnie pomiędzy 18-20. nie ma zresztą reguły jak się wyglądać powinno w wieku 19 a jak w wieku 20. przecież to jakiś absurd.
za pare lat o ile utrzymasz obecny wygląd, bedziesz sie tylko cieszyć ze swojego młodego wyglądu, ale kto to wie... studia, nocne imprezy, alkohol, fajki, a potem praca :P:P to wszystko niszczy.
sama w wieku 19 lat byłam gładka jak marzenie - twarz jak z porcelany... pewnie też by mi nikt nie dał wtedy 19 lat

powiem Ci, że jak chcesz sie zaczać malować, to lepiej zacznij robić to dobrze, bo makijażem można się naprawdę oszpecić... jeśli chcesz to dodaj jedno zdjęcie twarzą na wprost aparatu, wyraźne w dobrej rodzielczości to pomoge z makijażem.

najwięcej kobiecości dodają ubrania, na początek poexperymentuj trochę z second handami, tam dostaniesz super rzeczy za niewielkie pieniądze, jak cos kupisz nietrafionego to najwyzej oddasz potrzebującym i nie bedzie szkoda.
sukienki to powinien być twój priorytet, ladnie skrojone wytaliowane kurtki, dopasowane spodnie rurki, albowiem na tobie bedą wyglądały bardzo dobrze. rzeczy mocno wcięte w talii itd itd
sportowe ubrania odstaw na bok, używaj do biegania albo noś jedynie od wielkiego dzwonu. nie cierpie jak kobieta nosi cały czas jakieś bojówki, adidasy i workowate bluzy. pewnych rzeczy się przeskoczyć nie da
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 16:20   #9
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Właśnie dekolt w serek jest polecany dla osób,które chcą zamaskować zbyt duży biust Okrągły,mały dekolt optycznie zaokrągla piersi.
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 16:30   #10
zozol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 147
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Ładnie wyszłaś na ostatnim zdjęciu, gdzie widać Twoją twarz (w 'innej wersji'). Masz tam kobiecą górę i delikatny makijaż z tego co widzę. Podążaj wlaśnie w tym kierunku
zozol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:13   #11
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Szukam właśnie jakiejś osoby (modelki?) na której mogłabym się wzorować i ubierać podobnie.
A co do zdjęcia twarzy w dobrej rozdzielczości - ok, postaram się wstawić.
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 12:30   #12
Bibix3
Przyczajenie
 
Avatar Bibix3
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Mazowieckie :)
Wiadomości: 16
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

na Twoim miejscu odłożyłabym te sportowe rzeczy ;p
chodziła w nich tylko po domu.
zainwestowałabym w rurki i topy ; ) chociaż np do rurek może być bluzka w stylu hip hop z odkrywanym ramieniem jeśli już ;p
Balerinki lub zwykłe trampki dodały by trochę kobiecości, osobiście nie przepadam za szpilkami.
Czekam na zdjęcie twarzy może doradzę coś bardziej
Bibix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 13:21   #13
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Twarz:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/25409654/META/1.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/25409654/META/2.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/25409654/META/3.jpg
Dziwne te zdj ale mogę postarać się zrobić jakieś normalniejsze.

Btw. co sądzicie aby zakupić coś takiego?
http://allegro.pl/szara-marynarka-dr...444247478.html
lub
http://allegro.pl/klasyczny-zakiet-m...413802230.html (czarna/granatowa/biała)
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 13:39   #14
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Cytat:
Napisane przez WiewiorkaOjoj Pokaż wiadomość
fajnie wyglądają tylko żakiety nie każdemu pasują. Też jestem bardzo szczupła i np w takich żakietach i marynarkach wyglądam jak wieszak na ubrania :/ musiałabyś przymierzyć w sklepie i sama ocenić czy akurat Tobie będzie pasowało.

co do makijazu jesli mogę coś podpowiedzieć: masz duże oczy to wydaje mi się, ze bedzie Ci bardzo pasowała czarna kreska na górnych powiekach (spróbuj - zobacz czy to będzie fajnie wyglądało)

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibix3 Pokaż wiadomość
na Twoim miejscu odłożyłabym te sportowe rzeczy ;p
chodziła w nich tylko po domu.
zainwestowałabym w rurki i topy ; ) chociaż np do rurek może być bluzka w stylu hip hop z odkrywanym ramieniem jeśli już ;p
Balerinki lub zwykłe trampki dodały by trochę kobiecości, osobiście nie przepadam za szpilkami.
Czekam na zdjęcie twarzy może doradzę coś bardziej
popieram. a poza tym nie muszą być od razu szpilki. Fajnie zacząć od butów na bardzo małym obcasiku, niby maleńki obcas a od razu dodaje kobiecości + takie buty są mega wygodne
np. takie:
http://www.google.pl/imgres?biw=1366...24&tx=80&ty=80

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

albo takie: http://www.google.pl/imgres?biw=1366...LgI07oqx-XM%3A

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

a i polecam jeszcze bardziej obcisłe bluzki niż te które nosisz.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:27   #15
Northerna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Zazdroszczę Ci, takiego skromnego apetytu, ja lubię jeść A co do tematu to tak: zmian jakie powinnaś moim skromnym zdaniem jest kilka:
powinnaś zmienić fryzurę, akurat fryzura może zdziałać cuda, jak przez lata nosiłam grzywkę całkiem na bok uważałam, że mam dziwne rysy, ale gdy tylko obcięłam ją na prosto okazało się, że wcale nie jest ze mną tak źle Masz szczupłą buzię ale szerokie czoło, powinnaś je zasłonić włosami, moim zdaniem pasowałaby Ci grzywka ścięta na prosto a co do reszty włosów to fryzjerka powinna Ci je ściąć tak, żeby zachodziły na boki twarzy i przysłoniły uszy, poza tym polecam cieniowanie, dzięki temu zwiększa się objętość włosów, to bardzo ważne przy pociągłej twarzy, by ta objętość jednak była.

Co do makijażu to możesz śmiało malować oczy czarną kredką, robić smoky eyes, bo masz śliczne ogromne wręcz oczy, których notabene Ci zazdroszczę. Z tego co widzę, to twoja tęczówki są piwne, zatem możesz postawić w makijażu na zdecydowane fiolety, turkusy, niebieskości, szarości i niemal uniwersalne złoto.
Warto by było też podkreślić nieco brwi brązową kredką albo cieniami do brwi. Ja mam odwrotny problem: nie muszę nic podkreślać, ale cały czas muszę się kontrolować, bo jak nie wyreguluje brwi co 3 dni to zarastam jak Breżniew.

Kolor włosów masz ok, możesz jednak tylko odświeżyć kolor brązową farbą z ciekawymi refleksami, miodowymi, czekoladowymi et cetera. W żadnym wypadku nie zmieniaj koloru, bo pasuje Ci on idealnie, ale eksperymenty z refleksami mogą np wydobyć kolor tęczówek, albo ocieplić cerę.
Cerę masz przepiękną, nie obciążaj jej ciężkimi podkładami, powinnaś rozejrzeć się za kremem bb, a jakieś drobne niespodzianki maskować korektorem.
Powinnaś też zakupić korektor pod oczy, to nie jest takie drogie, a niweluje takie rzeczy jak widoczne naczynka czy cienie.
Co do stylu ubierania jako osoba drobna masz wielkie pole manewru. Piszesz, że chcesz wyglądać jak kobieta, a zatem możesz nosić wszelkie falbanki, kobiece rozkloszowane sukienki które dodadzą Ci trochę cm w biodrach czy biuście,jest taka dziewczyna na yt raaadzka, ona daje doskonałe rady dla kobiet o Twojej (i nie tylko) figurze, warto od tego zacząć. Na mój gust masz figurę jabłko/C ale najlepiej by było gdybyś się "pomierzyła" i wtedy się okaże, raaadzka o tym mówi w 1 filmiku.

Reszta jest ok.Trzymam kciuki za Twoją przmianę.
Northerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 15:14   #16
AnnetteK
Raczkowanie
 
Avatar AnnetteK
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 354
Send a message via Skype™ to AnnetteK
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Moim zdaniem dobrze byłoby Ci w grzywce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fffff.jpg (90,1 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg n23.jpg (94,8 KB, 155 załadowań)
AnnetteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 22:39   #17
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Wydaje mi się iż ciężko będzie jeśli chodzi o grzywkę. Chyba za rzadkie włosy, kręcą się, ciężko będzie mnie je utrzymać na prosto. Na bok? Hmm, ale jak to zrobić by nie przeszkadzały.
PS. Jak tu się ubrać i umalować na randkę? ...
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:57   #18
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Kwestia makijażu:
Bez: https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ETA/bezmak.jpg

Użyłam: krem do twarzy -> podkład -> puder -> kredka do oczu -> tusz do rzęs
Mój pierwszy makijaż który zrobiłam samodzielnie.
Z: https://dl.dropboxusercontent.com/u/...4/META/mak.jpg

Dostanę jakieś wskazówki?

Posiadam jeszcze róż do policzków. No i pasowałoby się zaopatrzyć pewnie w jakieś cienie do powiek - tylko jakie?
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:27   #19
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Dobrze zaczynasz
A ja zacznę od spraw okołoocznych...

Zrób porządek z brwiami - tutaj akurat niedużo, bo wystarczy pozbyc się dolnych włosków. Możesz pokombinować z cieniem do brwi również (bo łatwiej jest się na nim nauczyć malować brwi, niż kredką ), może to być nawet zwykły cień do powiek, byle w odpowiednim odcieniu. Ja przez długi czas używałam któregoś inglota, kiedy nie mogłam znaleźć "tej jedynej słusznej kredki", którą z resztą, dziś, znalazłam

Nie maluj linii wodnej (czyli dołu oka) czarną kredką. Ewentualnie możesz pociągnąć ją białą kredką, ale na codzień to zbędne. Czarna linia wodna w połączeniu z czarną kredką u góry wygląda po prostu tanio Do tego zmniejsza optycznie oczy (a masz piękne, duże, o bardzo ładnym kształcie) i robi Cię smutną.

Cienie do powiek? Na chwilę obecną zaopatrz się w podstawę: cień bazowy, jasny, neutralny, perłowy - jak powiesz pani w drogerii, że chodzi Ci o rozświetlacz do oka, na pewno skuma. Nakładaj go na całą górną powiekę, lekko wyciągając w kierunku brwi. Kolejna podstawa: jakiś beż, jasny oraz o dwa tony ciemniejszy - idealnie nadają się do codziennego makijażu nude, który naprawdę potrafi dużo zmienić, choć wygląda niewinnie
Kolejna baza - cień w kolorze antracytu, czyli taki "niecałkiem czarny" i takaż kredka. Przydadzą się osobno, jak i w duecie. Zrobisz i smokey eye, jeżeli będzie trzeba, a także możesz ładnie wyeksponować oko malując je rozświetlaczem i robiąc kreskę "jaskółkę" samą kredką.
Ładnie byłoby Ci też w kolorach ziemi, zgniłych zieleniach, bordo... Ale do tego sama dojdziesz z czasem Na początek opanuj to, o czym napisałam wcześniej.

Ze spraw okołoustnych:
Potrzebny Ci dobry balsam do ust (np. Carmex) albo wazelina. Do tego bezbarwny błyszczyk. I starczy Będzie ładnie i naturalnie. Carmex w słoiczku ma też tą właściwość, że niechcący doprowadza usta do ładnego, różowego nude (masz taki kolor ust jak ja i własnie tak to u mnie wygląda ).
Ewentualnie, za jakiś czas myślę, możesz pokusić się o zgaszoną, szaro - różową kredkę do ust i szminkę, raczej matową niż perłową. Myślę jednak, że to raczej na większe wyjścia i bardziej kuszące są usta w odżywione

A ze spraw okołoskórnych...
1. Korektor pod oczy - najlepiej w płynie bądź pędzelku, raczej w tonacjach żółtych, aby na 10000% zlikwidować cienie pod oczami. Niewielką jego ilość nanosisz kropeczkami pod okiem i delikatnie wklepujesz
2. Krem - skorzystaj z matującego, ale daj mu się dobrze wchłonąć - nałóż go najlepiej 15 - 20 minut przed nałożeniem podkładu.
3. Korektor beżowy i zielony - aby maskować zaczerwienienia i wypryski. Zielony niweluje zaczerwienienia, beżowy przyda się do zamaskowania drobnych przebarwień. Możesz kupić taki 2 w 1, każdy osobno, bądź zrezygnować z któregoś z nich - jakoś sobie poradzisz Jeżeli nie masz na skórze aktualnie żadnych niedoskonałości - nie ma sensu zapychać buzi korektorem, pamiętaj! No i nie chcemy z Ciebie zrobić tapeciary Z doświadczenia dodam, że lepiej sprawdzają się korektory w kremie bądź płynie, niż te w sztyfcie, które są zdecydowanie za mało plastyczne (zostawiają plamy).

4. Podkład i puder - ten który masz nie jest prawdopodobnie przeznaczony dla Twojej cery, bo bardzo się świecisz. W związku z tym potrzebujesz podkładu matującego albo mineralnego, średniokryjącego. Do tego puder - najlepiej sypki, w słoiczku, no i duuuuży pędzel do niego (nakładanie puszkiem też podwaja ryzyko plam oraz tapety). Puder prasowany, w kompakcie, powinien służyć tylko do poprawiania makijażu w ciągu dnia, jak nieco się zetrze bądź odpadnie Oczywiście, jeżeli chcesz, lubisz, tak Ci wygodnie, nakładaj pędzlem na wykończenie makijażu puder prasowany. Żaden grzech. Po prostu z doświadczenia wiem, że puder sypki dłużej utrzymuje makijaż w miejscu (ma więcej krzemionki i miki w porównaniu z prasowanym, czyli lepiej wchłania sebum, pot i inne, więc makijaż nie spływa).



A tak poza tym, bo wywód już swój skończyłam... Jeżeli zaczynasz się malować dbaj o to, żeby raz w tygodniu wykonać porządny peeling - unikniesz zatykania porów, nie będziesz miała problemu wysuszonych, odstających skórek, ominie Cię większość pryszczy a i buzię porządnie oczyścisz z resztek podkładu. Bo jak zarąbiste mleczko czy inny zmywak by nie był, nic nie poradzi sobie lepiej jak peeling

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

A! I róż, jak najbardziej. Jak nakładać? Zrób "rybkę" i nałóż na to, co wystaje, czyli właściwe kości policzkowe Jak głęboko i wysoko, nauczysz się z czasem, kiedy zobaczysz w którym momencie Twoja twarz wygląda najlepiej
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 07:35   #20
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

1.Nie trzeba mieć biustu aby wyglądać biusciasto ^^. Sukienki, dekolty w serek, odcięcia pod biustem, push-up. Jak chcesz wyglądać grubiej to noś trochę większe desenie. Tylko uważaj na zbyt duże rzeczy, bo Cię przytłoczą. Polecam jasne, żywe kolory, kolczyki, buty na lekkim obcasie (do 4 cm podobno nie powodują chorób) i... ładne perfumy. W ogóle to chyba taki młodzieżowo- elegancki styl powinien uczynić Twój wygląd dojrzalszym. Bo T-shirt i jeansy noszą ludzie od podstawówki po liceum. Więc jak się ma młodziuteńki wygląd,
Błagam, nie rób sobie strasznej tapety, jeśli nie masz tak zniszczonej skóry, aby trzeba było ją zakrywać. (Niektóre tak robią, by się postarzyć, ale... zakrywają naturalne piękno. Wbrew pozorom, wiele dziewczyn bez makijażu dość dziecięco wygląda). Lekki, dobrze dobrany makijaż też Cię "spoważni", a będziesz wyglądała na.. prawdziwszą, szczerszą (z kolei całkiem zamalowane kobiety są przez mężczyzn nieraz odbierane jako nieszczere, sztuczne, niewarte uwagi)
Ale i tak najważniejsze, żebyś się dobrze czuła widząc się w lustrze. I nie postarzyła za bardzo, bo łatwo też przesadzić (wiem z doświadczenia
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 10:31   #21
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Cytat:
Napisane przez Fouette Pokaż wiadomość
Lekki, dobrze dobrany makijaż też Cię "spoważni", a będziesz wyglądała na.. prawdziwszą, szczerszą (z kolei całkiem zamalowane kobiety są przez mężczyzn nieraz odbierane jako nieszczere, sztuczne, niewarte uwagi)
Łatwo powiedzieć "lekki" jak trzeba używać milion kosmetyków i już takim naturalnym się nie jest ech..

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość

Nie maluj linii wodnej (czyli dołu oka) czarną kredką. Ewentualnie możesz pociągnąć ją białą kredką, ale na codzień to zbędne.
No własnie, chyba za daleko poszłam, teraz będę malować tylko górną.
Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Cienie do powiek? Na chwilę obecną zaopatrz się w podstawę: cień bazowy, jasny, neutralny, perłowy - jak powiesz pani w drogerii, że chodzi Ci o rozświetlacz do oka, na pewno skuma.
Okok.
Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Kolejna baza - cień w kolorze antracytu, czyli taki "niecałkiem czarny" i takaż kredka.
Mhm...

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Ze spraw okołoustnych:
Potrzebny Ci dobry balsam do ust (np. Carmex) albo wazelina.
Carmex mam jednak nie używam go na co dzień, tylko czasem, rzadko, tyle co mnie czasem ktoś umaluje.

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
A ze spraw okołoskórnych...
1. Korektor pod oczy - najlepiej w płynie bądź pędzelku, raczej w tonacjach żółtych, aby na 10000% zlikwidować cienie pod oczami.
W takim razie też można się zaopatrzyć.
Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
3. Korektor beżowy i zielony - aby maskować zaczerwienienia i wypryski. Zielony niweluje zaczerwienienia, beżowy przyda się do zamaskowania drobnych przebarwień. Możesz kupić taki 2 w 1, każdy osobno, bądź zrezygnować z
W takim razie też popatrzę.
Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
4. Podkład i puder - ten który masz nie jest prawdopodobnie przeznaczony dla Twojej cery, bo bardzo się świecisz. W związku z tym potrzebujesz podkładu matującego albo mineralnego, średniokryjącego.
Właśnie, hm, dobierałam to z koleżanką, która się dosyć zna i sprawdzała na mojej skórze. Poza tym dwie inne osoby powiedziały również, że jest ok. Nie wiem czy to wynika z lampy błyskowej z aparatu czy źle to nałożyłam czy co...
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 13:08   #22
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Cytat:
Napisane przez WiewiorkaOjoj Pokaż wiadomość
Właśnie, hm, dobierałam to z koleżanką, która się dosyć zna i sprawdzała na mojej skórze. Poza tym dwie inne osoby powiedziały również, że jest ok. Nie wiem czy to wynika z lampy błyskowej z aparatu czy źle to nałożyłam czy co...
Może wynikać i z lampy, jak i z tego, że zbyt szybko nałożyłaś podkład na krem Daj mu się wchłonąć!
I zauważ, że nie mówiłam o kolorze, bo z tego co widzę, kolor jest ok. Chodzi mi o "wykończenie" podkładu - może być jakiś z drobinkami rozświetlającymi (bardzo odświeża buzię), ale żeby po nałożeniu był raczej matowy, jakby przypudrowany. Z tego, co kojarzę, to właśnie takie wykończenie mają podkłady Inglota (ale ich nie polecam, ważą się) i Rimmel Wake Me UP (ale jego na bank trzeba przypudrować po nałożeniu bo szybko zaczyna też się świecić :/). Niezły jest też Rimmel Lasting Finish... Uprzedzam tylko: ja mam suchą buzię, rzadko się błyszczy i nie wymaga podkładów matujących tak bardzo, także niekoniecznie te podkłady się u Ciebie sprawdzą... Niech jakaś inna wizażanka się wypowie, lepiej będzie wierzyć jej

Wiem, że to, co napisałam sprawia wrażenie "łomatko ile kasy" ale: myślę, że spokojnie zamkniesz się w 150zł kupując kosmetyki wcale nie takiej niskiej półki a poza tym: poza podkładem i tuszem większość tych rzeczy starczy Ci na lata Szczególnie cienie.
Ja swój bazowy z Sephory wykańczam już dwa i pół roku (choć teoretycznie nie powinnam go używać... ) i skończyć nie mogę.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:10   #23
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Koniecznie zmień fryzurę.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Tylko bez grzywki.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 21:28   #24
WiewiorkaOjoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 50
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Co do fryzury - gdy pokazuję się wśród ludzi to prostuję włosy i wyglądają tak jak na którymś zdjęciu wyżej. Tylko chyba przez te odstające uszy jakoś sie kręcą i dziwnie wyglądają tu w okolicy ucha. Kompletnie nie wiem kogo się poradzić jeśli chodzi o te włosy. Robią się niby loki, niby co, są jakoś dziwnie kręcone..
WiewiorkaOjoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:02   #25
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Cytat:
Napisane przez WiewiorkaOjoj Pokaż wiadomość
Co do fryzury - gdy pokazuję się wśród ludzi to prostuję włosy i wyglądają tak jak na którymś zdjęciu wyżej. Tylko chyba przez te odstające uszy jakoś sie kręcą i dziwnie wyglądają tu w okolicy ucha. Kompletnie nie wiem kogo się poradzić jeśli chodzi o te włosy. Robią się niby loki, niby co, są jakoś dziwnie kręcone..
Najlepiej dobrego fryzjera.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:38   #26
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Skąd wiesz, że musisz dużo kosmetyków? Masz nieładną cerę? Tym bardziej proponuję najpierw dać jej trochę czasu i zdrowym życiem oraz maseczkami (polecam co niektóre naturalne, są bardzo skuteczne, np. miodowa na usta), a potem jeśli musisz zacząć używać mazidełka. Nie twierdzę, że to coś złego. Tylko z tym trzeba, jak ze wszystkim, rozsądnie,
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:29   #27
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Któraś z dziwczyn pokazała Cię z czarnymi kreskami. Wg mnie wyglądają tanio i okropnie. 10 lat więcej od razu. Jeśli kreska to w jasnym kolorze - brąz, szary, mało intensywna zieleń. Ale nie ten okropny czarny!
Co do fryzury to stawiałabym na przedziałek na bok i zasłonięcie uszu. Wtedy ta większa część włosów będzie Ci robiła coś w rodzaju grzywki. Ale grzywki nie polecam jako takiej bo przy falujących włosach będzie Ci ciężko ją ujarzmić i zawsze będzie taka przylizana, coś jakby przetłuszczona. A uszy zakryj włosami i tyle, nie masz się co nimi przejmować.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 18:55   #28
Kasiab987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 21
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Z ubrań spróbuj złożyć sobie taki zestaw - http://pinterest.com/pin/188166090651057422/ Jest bardzo kobiecy, lekki i wdzięczny.

Co powiesz na taka fryzurę lub taką?
- http://pinterest.com/pin/188166090652707524/
- http://pinterest.com/pin/188166090651002915/

Pozdrawiam Cię serdecznie!
Kasiab987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 20:00   #29
nunuu
Przyczajenie
 
Avatar nunuu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

jeśli chodzi o strój poleciłabym Ci spódnicę typu bombkę np.:
http://m-10.m.staticedi.com/c/687/fe...c7441bde17.jpg
do tego zwykły biały t-shiry ale obcisły i czółenka na niewielkim obcasie lub balerinki
inne zestawienie dla ciebie to obicsłe rurki i luźniejsza bluzeczka
http://img.szafa.pl/ubrania/1/005689...arne-rurki.jpg
nunuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 16:32   #30
Tamm
Przyczajenie
 
Avatar Tamm
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Z dziecka na kobietę? Pomoc w przemianie WiewOjoj

Znasz Panią Mruk? To dość znana szafiarka, moim zdaniem jesteście całkiem podobne Nie jest od ciebie dużo wyższa, też ma małe piersi a wygląda moim zdaniem fantastycznie przejrzyj jej bloga, na pewno jest świetną inspiracją!
http://pani-mruk.blogspot.com/
Tamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.