Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-21, 19:08   #61
ma24
Przyczajenie
 
Avatar ma24
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 28
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Moim zdaniem trzeba zdecydowanie odpowiedzieć sobie na pytanie czy fotografia ma być pasją czy raczej dokumentacją bieżących wydarzeń. Obecnie jest dużo małpek, które robią "ładne" zdjęcia. Jeśli komuś to wystarczy to lepiej kupić dobrą cyfrówkę i na tym sprawę zamknąć. Jeśli ma być to rozwojowa pasja to jednak bez lustrzanki się nie obejdzie. Podstawowy zestaw to około 2000 zł (najtańsze body + w miarę dobry uniwersalny obiektyw typu 18-105). Warto też pamiętać, że między cyfrówkami a lustrzanką jest właściwie jedna różnica - głębia ostrości. Jest to efekt, który odróżnia "zwykłe" zdjęcia od tych, które wszystkim nam się podobają i który jest do uzyskania na odpowiednim poziomie tylko w lustrzankach.
ma24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 19:54   #62
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

bezlusterkowcem jeszcze; )
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 22:22   #63
MaryPardyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 12
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Kiedyś robiłam zdjęcia lustrzanką brata, potem miałam kompakt. I praktycznie przy nich zostałam, bo jestem nadal tak jakby bardziej zaawansowaną amatorką, ale mam napady szału w foceniu. Dla początkujących kompakty i to małe. Każda firma mo je w swojej ofercie, ja zaczynałam od serii tz panasonica, potem przeszłam na inne serie i jest ok.
MaryPardyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 13:36   #64
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Odświeżę wątek, gdyż własnie szukam aparatu dla siebie. Możliwości finansowe to około 2500zł.
Już prawie jestem zdecydowana na Nikona D3400 z obiektywem 18-105, ale, no własnie, niewiem czy az taki jest mi potrzebny.
Zdjęcia robie głównie na wyjazdach, wakacjach, podczas koncertów, nie latam wszędzie z aparatem, to ma byc taki domowy sprzęt. Zalezy mi jednak na tym, aby zdjecia były ładne, wyraźne, miały ostre kolory.
Może cos podpowiecie?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 14:33   #65
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Moze lepiej jakiś mały kompakt? Jak już chcesz wymienne optykę to weź sony alfa a5000. Ja mam a6000 i uważam że mogłem wziąć 5ke bo niestety 5100 jest ciężko dostać u nas a jak już to bez obiektywu albo coś innego producenta jest dużo małych aparatów z wymienna optyka nie kosztują majątek.

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 13:50   #66
grazza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 64
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Nie jest to tani aparat, ale najlepsza kompaktowka taka, ze zorbi wsyztsko i bedzie niemal profesjonalna to moim zdaniem sony ry100 3. Na opiniertvagd jest fajan recenzja i porownanie
grazza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 08:10   #67
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

[1=9c7b885137e5ed850f86ce0 a9dd12dda548895b7_5ff7a0a ad4a4b;72497362]Moze lepiej jakiś mały kompakt? Jak już chcesz wymienne optykę to weź sony alfa a5000. Ja mam a6000 i uważam że mogłem wziąć 5ke bo niestety 5100 jest ciężko dostać u nas a jak już to bez obiektywu albo coś innego producenta jest dużo małych aparatów z wymienna optyka nie kosztują majątek.

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2[/QUOTE]
5100 jest modelem wycofanym z produkcji, dlatego ciężko dostać zalega w paru sklepach i też mają problem z "pozbyciem sie".
Jeśli ma się trochę więcej pieniędzy to warto zainwestować w 6000. Lepiej wyprofilowane body, wiecej pól AF, szybsze zdjęcia seryjne, lepsza ergonomia użytkowania.
Jeśli mamy koło 1500 zł to śmiało, na początek, rx100. Przy rx100mIII lepiej wziąć a6000
Fajną altrrnatywna dla wymiennej optyki jest też RX10, ale trochę drogi. Za to: duża, calowa matryca, światełko 2.8 na całej długości obiektywu i większe przybliżenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-04, 13:34   #68
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Czytam ten wątek i się gubię...
Tak jak tamlin111 zastanawiam się nad tym Nikonem D3400 ale z AF-P 18-55 VR. Szukam aparatu do pasji, że tak powiem. Zdjęcia mają być jej dodatkiem ale istotnym. Również zależy mi na wyrazistych, intensywnych kolorystycznie zdjęciach. W temacie jestem laikiem więc jak coś proszę o łapotologiczne wyjaśniania. No i przyznam, że cena też była dla mnie pewnym wyznacznikiem...

owocowykoktajl to tak porównując lepiej D3400 czy rx100(mIII)?
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".

Edytowane przez Allosia_wawa
Czas edycji: 2017-10-04 o 13:37
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 08:29   #69
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Ja w tym temacie sama nie bardzo się orientuje, jestem zielona, a też zastanawiam się nad kupnem nowego aparatu. Na razie mam starą prawie 10-letnią cyfrówkę kompaktową, a myślałam nad lustrzanką, najlepiej niedrogą i dla początkujących.
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 10:39   #70
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Lustrzanka jest fajna, ale jednocześnie duża i cięższa. Lustrzanka daje większe możliwości, ale określane kwotą zer za cyfrą znaczącą, wydanych na obiektywy. Jeśli chcesz mieć większy i cięższy aparat, do którego trzeba dołożyć drugie tyle ile kosztował, żeby zacząć go w pełni wykorzystywać, to polecam. Jeśli nie - są świetne kompakty, jest coś pośredniego - bezlusterkowce.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 10:56   #71
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Ja miałam lustrzankę przez chwilę, ale obiektywy to baaaardzo droga sprawa, nawet używane. I jej ciężkość sprawiała, że nie chciało mi się z nią już później bawić - sprzedałam. Zaopatrzyłam się w kompakt, który jakością zdjęć może śmiało konkurować z lustrzankami i jestem mega zadowolona. Można go nosić w torebce cały czas, te 300g to żadna tragedia
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-25, 18:50   #72
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Chciałabym się poradzić nie w sprawie aparatu, lecz flesza do niego. Czy tu można?

Zrezygnowałam z robienia zdjęć w pomieszczeniach, bo brak światła mnie wykańczał. Jednak zastanawiam się, czy jakimś tanim i niezbyt skomplikowanym sposobem można doświetlać zdjęcia? Tak, wiem że istnieją zewnętrzne lampy błyskowe ale może trochę słabsza ale też tańsza alternatywa? Jakiś ring podświetlany na przykład?
Mój aparat to Canon 400D.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 19:00   #73
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
wiem że istnieją zewnętrzne lampy błyskowe ale może trochę słabsza ale też tańsza alternatywa?
Istnieją zewnętrzne lampy.
Ciężko o alternatywę, ze względu na energię światła, jaką potrafi dać nawet słaba lampa błyskowa w porównaniu do światła ciągłego.
Jeśli nowe są za drogie (właśnie, ile masz do wydania na lampę?), to można poszukać używanych (byle w dobrym stanie).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 10:10   #74
april_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Możesz ewentualnie, póki nie zaopatrzysz się w lampę, robić zdjęcia w jasne, słoneczne dni. Jeśli masz problem z cieniami, to odbij sobie światło jakąś blendą. Może być nawet arkusz białego papieru, ale sama blenda też docelowo Ci się przyda, jeśli zamierzasz robić więcej zdjęć. Możesz też dodać punktowe źródła światła, czyli wykorzystać to co masz, zapalić lampki do czytania itp. , wtedy zdjęcie będzie wyglądało na takie bardziej "ciepłe".
april_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 21:04   #75
emendel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

A ma któraś z Was może jakieś zdanie na temat aparatów Instax Mini? Dla kogoś kto jest amatorem wygląda to interesująco, a widzę też, że mają teraz konkurs dla nowo kupujących.
emendel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 14:08   #76
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Podbijam pytanie o Nikona D3400 + Obiektyw AF-P 18-55
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-18 14:08:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.