skolioza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-27, 19:45   #1
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605

skolioza


Czy któraś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Moja siostrzenica ma skolozę- skrzywienie I stopnia (30 stopni). Ma nosić gorset- dotąd kazano jej chodzić na rehabilitację i ćwiczyć w domu. Okazuje się, że jednak ćwiczenia wcale nie pomagają w leczeniu- że musi nosić gorset 24 h na dobę. Problem w tym, że gorsety sa różne, różne szkoły i kompletnie nie wiemy co robić. Proszę, jesli macie jakiekolwiek doświadczenie, odezwijcie się.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 20:04   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: skolioza

po pierwsze znależc dobrego ,doświadczonego lekarza i trzymac sie jednego .
po drugie skoro musi nosic gorset to musi i nie ma dyskusji, po trzecie ćwiczenia nie zawsze cofną skolioze a jedynie zatrzymaja ja na 1 stopniu i nie bedzie efektów po roku czy 2,
ćwiczyc trzeba bedzie przez całe życie .
trzeba wprowadzic w codzienne zycie dobre nawyki wykonywania pewnych czynnosci .

w skrzywieniach kręgosłupa liczy sie wytrwałośc i systematycznosc .
życze powodzenia
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 20:54   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: skolioza

Ja miałam skoliozę jak byłam mała. Chodziłam na ćwiczenia korekcyjne, ćwiczyłam w domu. Gorsetu nie musiałam nosić.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 16:59   #4
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: skolioza

Skoliozy sa różne, ona ma skręcony kregosłup do 30 stopni i już się kwalifikuje. A ćwiczenia jak się okazało przy tym typie skrzywienia nie wpływają na stan kręgosłupa- poza tym dziewczynka chodzi na balet, cwiczy duuużo-i az dziwne że ma taki problem, nic po niej nie widać.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 12:07   #5
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: skolioza

a kto jeszcze ma skoliozę, może jakieś propozycje ćwiczeń, dowiedziałam się że u mnie w moim wieku nie ma sensu zakładac już gorsetu, ale nie wiadomo czy skolioza nie bedzie się pogłębiać, wiem napewno że nie moge jezdzić na rowerze, a powinnam pływać, ale niestety nie potrafię
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 13:09   #6
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: skolioza

gdy bylam mlodsza mialam skoliozę, chodzilam na cwiczenia korekcyjne prowadzone na basenie,poo niedlugim czasie nie bylo sladu po skoliozie.
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 13:16   #7
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: skolioza

Ja mam skoliozę kiedyś chodziłam na gimnastykę korekcyjną, później kazali mi ćwiczyć samej w domu, ale nie ćwiczyłam, i dzisiaj przy dłuższym siedzeniu lub staniu troszku boli ten mój krzywy kręgosłup.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-25, 17:34   #8
Magrru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: skolioza

Przy takim skrzywieniu oczywiście powinna nościć gorset. Są różne modele gorsetów, fakt, niestety nie znam się na wszystkich.
Ćwiczyć zawsze warto, ważne żeby własciwe ćwiczenia, dobrane przez lekarza, rehabilitanta. Za mało ruchu lub zbyt obciążające ćwiczenia mogą sprzyjać pogłębianiu skrzywienia, dlatego ważne jest właściwe dobranie ćwiczeń.
Magrru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 18:43   #9
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: skolioza

Ja miałam skolioze lewowypukłom i chodziłam na basen regularnie minimum raz w tygodniu i efekty zobaczyłam skolizo BARDZO się zmniejszyła.Basen to jeden z najlepszych sposobów.
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 18:56   #10
MacieJ_)
Raczkowanie
 
Avatar MacieJ_)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko :)
Wiadomości: 349
Dot.: skolioza

Powiem Wam,ze owszem cwiczenia i baseny sa bardzo dobre,ale raczej na niewielkie skrzywienia....Moja mama zaniedbywała skolioze przez całe zycie i teraz jak patrze na jej kregoslup to ciarki mnie przechodza......jak moze byc tak wygiety :/
2 lutego ma neurochirurga wiec chyba operacja ......:/
MacieJ_) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 19:03   #11
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Re: skolioza

Cytat:
Napisane przez nenvena Pokaż wiadomość
Skoliozy sa różne, ona ma skręcony kregosłup do 30 stopni i już się kwalifikuje. A ćwiczenia jak się okazało przy tym typie skrzywienia nie wpływają na stan kręgosłupa- poza tym dziewczynka chodzi na balet, cwiczy duuużo-i az dziwne że ma taki problem, nic po niej nie widać.
moja koleżanka ma skolioze 30 stopni- piersiową. Na początku miała 35, ale po pół roku noszenia gorsetu nastąpiła znaczna poprawa. Kwalifikuje się na operację, ale rekonwalescencja jest bardzo długa i się nie zgadza. Miała nosić gorset około 1,5 roku czy jakoś tak, do zrośnięcia się kośćca. Codziennie też godzina gimnastyki, raczej na samoistne cofnięcie się szans nie ma.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-25, 19:04   #12
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: skolioza

Cytat:
Napisane przez MacieJ_) Pokaż wiadomość
Powiem Wam,ze owszem cwiczenia i baseny sa bardzo dobre,ale raczej na niewielkie skrzywienia....Moja mama zaniedbywała skolioze przez całe zycie i teraz jak patrze na jej kregoslup to ciarki mnie przechodza......jak moze byc tak wygiety :/
2 lutego ma neurochirurga wiec chyba operacja ......:/
Neurochirurga? On chyba nie od tego
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 19:16   #13
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Re: skolioza

mialam skolioze niestety juz za mlodu musialam chodzic na cwiczenia korekcyjne. Niestety do tej pory musze np nosic ciezkie rzezcy nna prawym ramieniu bo mam je o 1 cm wyzej.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 19:29   #14
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Re: skolioza

tez mam skolioze odkad pamietam.Jak bylam mlodsza to cwiczylam ale to za duzo nie pomoglo.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 19:49   #15
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: skolioza

Ja też mam skolioze . Ćwiczenia bardzo mi pomogły . Do tego musiałam przez 2 lata nosić gorset przez 23 h na dobe .niestety przestałam ćwiczyć ( wykonuje tylko te "lżejsze" ćwiczenia ) ale w dalszym ciągu chodzę na basen.Na początku nie mogłam sie przyzwyczaić do noszenia gorsetu , ale po zdjęciu było mi tak jakoś dziwnie ... (zupełnie tak samo jak po zdjęciu aparatu stałego z zębów ) . Ponadto gorset ładnie wyrzeźbił mi talie .
I oczywiście , co najważniejsze , uniknełam operacji ( a groziła mi ) , ponieważ ćwiczenia i gorsecik zahamowały rozwój skoliozy .
Musicie zgłosić sie do odpowiedniego lekarza , a on postanowi co dalej .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 08:59   #16
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: skolioza

…………………………………………………… ……

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 05:42
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:32   #17
fizzz
Raczkowanie
 
Avatar fizzz
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 169
Dot.: skolioza

też miałam skolioze, potem niby zniknęła (ćwiczenia korekcyjne w szkole, basenu nie znosiłam- i to był błąd) ale jakoś pod koniec podstawówki znowu mnie jakiś lekarz skierował do specjalisty. Moja mama go spytała czy mogę chodzić na zajęcia do fitness klubu (np.callanetics) i o dziwo..pomogło oczywiście takie rozwiązanie TYLKO pod nadzorem lekarza i przy łagodnej skoliozie zapewne..
fizzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:47   #18
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: skolioza

też mam skolioze... chodziłam na ćwiczenia i w domu ćwiczyłam... ale nie jestem systematyczna ;/ Poza tym nie mam czasu... szkoła. Więc, nie ćwiczę wcale... Może zapiszę się na basen. Zobaczy się.. :P
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:57   #19
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: skolioza

czy skolioza to są okrągłe plecy ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-26, 12:15   #20
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: skolioza

-Iwanowski W., Pływanie korekcyjno - lecznicze w przypadkach bocznych skrzywień kręgosłupa,Uniwersytet Szczeciński 1997.

-Tygerman J., Podwodne ćwiczenia statestezji w zastosowaniu do bocznych skrzywień kręgosłupa, Kultura Fizyczna 1965, nr 1.
- Kołodziej J., Pływanie korekcyjne, Kraków 1989.

- Oprychał Cz., Tak zwane pływanie korekcyjne, Dysfunkcje kręgosłupa. Diagnostyka i terapia. Sympozjum Międzynarodowe, Katowice 1993 cz.2.
-. Owczarek S., Korekcja wad postawy - pływanie i ćwiczenia w wodzie, Warszawa 1999.
- Żak M., Zeyland - Malawka E., Reedukacja posturalna w wodzie w zachowawczym leczeniu skolioz idiopatycznych, Rehabilitacja Medyczna, 1998 t.2 nr 4

Możesz sobie nawet wybrać

smerfeta-
skolioza to nie plecy okrągłe-o plecach dość jasno masz tu
:http://www.*******/klinikakregoslupa...514,0,0,0.html

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 05:39
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 12:53   #21
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: skolioza

Słuchajcie, wszystko super cacy ale to zależy od osoby...
Od 6 roku życia walczyłam ze skolioza (teraz mam 16), ćwiczenia pływanie gorsety, wszystko poszło na marne, ponieważ mój kręgosłup jest bardzo giętki. Owszem po zdjeciu gorsetu był prosty po czym za kilka godzinek wracał do swojego poprzedniego stanu. Jedyne co moge sobie zarzucić to niechodzenie w gorsecie tych 24 godzin na dobe, ale weź wytłumacz 7-8 letniemu dziecku ze musi coś takiego założyć. No wiec juz w wieku ponizej 10 lat kwalifikowałam sie do operacji jednak byłam za młoda, dlatego założono mi stały gorset. Jest to gips zakładany na 3 miesiące, pozniej miesiąc przerwy i znowu...Miałam bardzo dobrych wymagających i znających się na rzeczy rehabilitantów.
3 lata temu miałam operacje. Owszem okres rekonwalescencji jest długi bo 3 lata (nie mozna spać na boku, zadne sporty nie wchodzą w gre, dzwiganie tornistra wykluczone, unikanie przewrotów [w pierwszy rok w zimie nie wychodziłam z domu bo było slisko]). Dodatkowo niesamowity bol, byłam cała sina z bólu przez jakis tydzien po operacji. Teraz mam 30 stopni i sie ciesze bo moge bez problemu przejsc kilometr no i zyje...
Co do terapi to mysle ze najlepsza to połączenie ćwiczen + basen, przy małych skrzywieniach, dalej to juz wedle osoby, bo rózni są ludzie i różne kręgosłupy
Buziaki
aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 23:04   #22
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: skolioza

Bezja mam do Ciebie pytanko... Widze po twoich wypowiedziach, ze raczej nie jestes zwolenniczką operacji... hmm.. to chyba tak jak ja

Pisałas, że masz około 50 stopni ? A ile masz lat ?
Widzialam też twoja wypowiedż, ze moze Cie nikt nie bedzie chciał z tym plecakiem na plecach. Hmm.. ja chyba też taki plecak mam...

Mam nadzieję, ze odpowiesz, bo interesuje mnie to
aniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 23:20   #23
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: skolioza

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
Brzoskwinia nie wiem jak Ci dziękować , jesteś pierwszą osobą która udowadnia że ODPOWIEDNIE i systematyczne ćwiczenia POMAGAJĄ, zmiejsza się skrzywienie, czy rotacja . Do tej pory większoś osób zrażona "gimnastyką korekcyjną" je odradza i namawia do operacji .
(czemu się nie dziwię). Ale Ćwiczeniami się da, jeśli się ma odpowiedniego rehabilitanta, zapał i jest się świadomym zagrożenia
Dzięki .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 20:04   #24
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: skolioza

Ja mam skoliozę kręgosłupa, mam 25 stopni skrzywienia. Jakiś czas temu chodziłam na ćwiczenia korekcyjne do szpitala, ale teraz mi sie nie chce tam chodzić, nie ciągnie mnie tam więc przerwałam Poza tym nie mam czasu - szkoła, nauka. Wiem, że źle zrobiłam, ale co ja miałam na to poradzić?
Teraz chodzę na ćwiczenia korekcyjne na basenie co sobotę, i dobrze jest. Nie wiem czy to coś pomaga, ale pewnie tak bo jak na razie skrzywienie nie pogłębia mi się, ale lekarze coś tam mówią o gorsecie. Mam nadzieję, że nie będę go musiała nosić A mogłybyście mi napisać, jak on wygląda? Bo chciałabym sobie go jakoś wyobrazić i w ogóle
Od czasu do czasu poćwiczę sobie w domu, ale to rzadkość
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 23:15   #25
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: skolioza

Patiś a w jakim jesteś wieku ?

Wiesz, ja zrobiłam coś w twoim stylu ze swoja skolioza... była mala, prawie niewidoczna, wiczenia raz na jakis czas. Nie widzialam potrzeby, aby sie wysilac... a teraz co ? Mineło troche czasu i skolioza jest duza... 3 stopnia Teraz staram się jakos zapobiec operacji, ale sama nie wiem. Ciagle mam nadzieje...

Nie bagatelizujcie swoich skolioz, nawet jak nia są najwieksze, bo potem moze byc bardzo źle.. jak w moim przypadku.
aniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 23:38   #26
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: skolioza

[quote=pAtiŚ; A mogłybyście mi napisać, jak on wygląda? Bo chciałabym sobie go jakoś wyobrazić i w ogóle [/quote]

Hmmmmm ..... to taki dziwny twór . Ale można sobie wybrać wzorki i kolor .Ja zdecydowałam sie na kolor "jeans blue" .

Na początku jest bardzo niewygodny , ale z biegiem czasu przyzwyczaisz sie.
Uprzedzam - robienie odlewu do gorsetu nie jest przyjemne .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 06:57   #27
60a98fd274480afb9719ccaaf70de5b3b7748a99_6577a34067d43
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 120
Dot.: skolioza

Polecam stronę www.ortopedia.karski.lublin.pl ,tutaj mozna dowiedziec sie wiele o skoliozie.
60a98fd274480afb9719ccaaf70de5b3b7748a99_6577a34067d43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 09:13   #28
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: skolioza

Cytat:
Napisane przez aniax Pokaż wiadomość
Patiś a w jakim jesteś wieku ?

Wiesz, ja zrobiłam coś w twoim stylu ze swoja skolioza... była mala, prawie niewidoczna, wiczenia raz na jakis czas. Nie widzialam potrzeby, aby sie wysilac... a teraz co ? Mineło troche czasu i skolioza jest duza... 3 stopnia Teraz staram się jakos zapobiec operacji, ale sama nie wiem. Ciagle mam nadzieje...

Nie bagatelizujcie swoich skolioz, nawet jak nia są najwieksze, bo potem moze byc bardzo źle.. jak w moim przypadku.
Ja mam 15 lat...
A dowiedziałam się o mojej skoliozie w 3 klasie podstawówki, kiedy to były badania u higienistki i ona właśnie zauważyła że coś jest nie tak...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 12:50   #29
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: skolioza

A jakie gorsety nosiłyście? Może któraś z Was nosiła gorset miękki?, ten na rzepy. Zastanawiam się nad gorsetem, prostotrzymaczem Taylora, może któraś z Was go nosiła, u mnie oprócz skoliozy są tez okrągłe plecy, więc zastanawiam się nad prostotrzymaczem z sznurówką na Th - L.
Może któraś z Was nosiła taki gorset?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 13:36   #30
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: skolioza

Ja kiedyś miałam skrzywienie kręgosłupa, nie wiem dokładnie jakie ale było. Miałam jedną nogę krótszą o cm (może do dzisiaj mam). Byłam u kilku ortopedów, chodziłam na zajęcia korekcyjne. Aż trafiłam do takiej jednej babki (a raczej wrednej małpy), która skierowała mnie na badanie komputerowe. Na tym badaniu kręgosłup wyszedł prościutki (!) ale ona mimo to upierała się, że jestem tak pokrzywiona, że powinnam nosić gorset a najlepiej od razu pójść na operację (). Skierowała mnie na rehabilitację połączoną z basenem i kazała mi coś tam w domu ćwiczyć (ale do tego drugiego jakoś nie miałam zapału ) To było już parę ładnych lat temu.

Jak już trochę dorosłam to zaczęłam bardziej zwracać uwagę na swoją postawę, sposób chodzenia, poruszania się. Czasami ćwiczyłam, biegałam itp. Chodziłam prosto

I co? W zeszłym roku zaczął boleć mnie kręgosłup. Poszłam więc do masażysty, który przed wizytą kazał mi zrobić zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa. Nastawił mi kręgosłup () i powiedział, że mam za prosty (!) kręgosłup (górny odcinek, kifoza czy tam lordoza, nigdy nie wiem, który naturalnie jest wygięty u mnie jest zbyt prosty). Powiedział też, że najprawdopodobniej jest to sprawka genów (faktycznie, mam to po tacie ) i pod wpływem stresu albo jakiegoś większego wysiłku typu noszenie ciężkich rzeczy może ścierać się ta maź między kręgami i może boleć. Ale nic z tym nie zrobię, bo to genetyczne Niezbyt fajna sprawa ale przynajmniej jestem bardzo prosta i żaden garb mi raczej nie grozi
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-10 10:41:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.