tradzik a mleko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 07:16   #31
panibeznazwy
Raczkowanie
 
Avatar panibeznazwy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 35
GG do panibeznazwy
Dot.: tradzik a mleko

Cytat:
Napisane przez Maggie_95 Pokaż wiadomość
Niestety z cukrem i produktami przetworzonymi to prawda. Wszystko co zawiera wysoki indeks glikemiczny może szkodzić naszej cerze. U mnie się sprawdza.
Potwierdzam. W moim przypadku po odstawieniu mleka, ograniczeniu cukru i produktów przetworzonych trądzik wyraźnie osłabł. Minął miesiąc czasu a na mojej twarzy nie pojawił się żaden stan zapalny Mam nadzieję, że sytuacja się utrzyma
panibeznazwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 19:06   #32
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: tradzik a mleko

ze tez dopiero teraz odkrylam ten watek! uwielbiam mleko, codziennie pije 2 kawy latte czyli okolo 500 ml goracego mleka. i nie moge poradzic sobie z cera. od dzisiaj koniec, zobaczymy czy pomoze
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 20:01   #33
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: tradzik a mleko

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ze tez dopiero teraz odkrylam ten watek! uwielbiam mleko, codziennie pije 2 kawy latte czyli okolo 500 ml goracego mleka. i nie moge poradzic sobie z cera. od dzisiaj koniec, zobaczymy czy pomoze
Daj znać o efektach.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 20:29   #34
Ciri89
Raczkowanie
 
Avatar Ciri89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: 3miasto;)
Wiadomości: 275
Dot.: tradzik a mleko

Też dzisiaj usłyszałam od dermatolog, że mleko może powodować trądzik. Próbowałam wyciągnąć coś więcej z tej lakonicznej wypowiedzi i - podobno jest to związane z hormonami znajdującymi się w paszy zwierząt, które dostają się do mleka.
__________________
-Puchatku?
-Tak prosiaczku?
-Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

21.08.2015
Ciri89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 18:39   #35
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: tradzik a mleko

a a czytalam ze w mleku sa krowie hormony, ktore pomagaju cielakom przy wzorscie kopyt itp.
zastanawiam sie czy wystarczy samo odstawienie mleka, czy nie moge tez masla, nalesnikow itp
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 08:21   #36
asitkax3
Zadomowienie
 
Avatar asitkax3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 310
Dot.: tradzik a mleko

mnie jak wysypało na wiosnę zeszłego roku to tak trzymało aż do października - używałam wszystkiego co możliwe a to świństwo nie chciało schodzić. też wtedy usłyszałam w tv o wpływie mleka na pojawiający się trądzik. Zaczęłam bardziej czytać w necie i od pierwszego dnia listopada odstawiłam całkowicie mleko (płatki śniadaniowe z mlekiem jadłam codziennie + do tego kawa z mlekiem). Po dwóch trzech tygodniach zostały mi jedynie blizny po tym strasznym wysypie (wyciskałam ), do tej pory cera spokojna, jedna może dwie krostki na miesiąc. Przerzuciłam się na zieloną herbatę, kawę piję sporadycznie. Nie wiem jak z kefirem, ale jeśli chodzi o masło czy naleśniki to ja jem i mi nic nie jest

Na prawdę polecam osobom z trądzikiem by też spróbowali odstawić mleko na jakiś czas. Może akurat pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.
asitkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 11:57   #37
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: tradzik a mleko

Potwierdzam, zrobiłam ze swoimi trzema siostrami i kuzynką taki mały test i każdej po jedzeniu codziennie przez 2 tygodnie 2 jogurtów cera się pogorszyła, natomiast jak "odstawiłyśmy" produkty mleczne to nic nowego nawet nie wyskakiwało ale oczywiście każdej inaczej, jedna jadła ostre potrawy, druga inaczej dba o cerę itp.

Jeszcze kilka innych rzeczy: dwie z nas piły kawę bez mleka w tych 2 tygodniach bez produktów mlecznych. Kawa też źle wpływa na cerę z resztą nie tylko.

Mleko i jogurciki lepiej zostawić dla dzieci, a kawę lepiej pić wtedy, kiedy trzeba przepracować nockę, a nie do ciasteczka z koleżanką
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 10:16   #38
violet_oleander
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Nowy Jork
Wiadomości: 55
Dot.: tradzik a mleko

Chyba coś w tym jest. Ja osobiście jeszcze tego nie przetestowałam ale mój brat jest od trzech tygodni na specjalnej diecie, w której wyklucza się mleko i ogranicza produkty mleczne, z trądzikiem, szczególnie na plecach męczył się wiele lat i po dwóch tygodniach diety już mu znikały krostki. Jego dziewczyna, to samo.
Myślę o wypróbowaniu tylko, że moja dieta składa się w 70% z nabiału ponieważ nie jem mięsa.
violet_oleander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:08   #39
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: tradzik a mleko

Tez nie tak dawno ... bo wczoraj sie o tym dowiedzialam, a mecze sie z tradzikiem juz od pazdziernika, nie byloy w tym nic dziwnego gdyby nie moj wiek, mam juz 30 lat, i od jakichs 6 lat nie mialam tradziku w ogole. Pojawil sie znowu wlasnie w pazdzierniku pod wplywem stresu, ale stres przeszedl a ja ciagle tradzik mam ... a pije ok litr mleka dziennie, od dzis nie pije w ogole, zobaczymy jak to sie odbije na mojej cerze, mam nadzieje ze znow bedzie gladka i zdrowa
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 18:44   #40
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: tradzik a mleko

u mnie sie to nie sprawdzilo. nie pilam mleka, nie jadlam czekolady itp pzez 5-6 tygodni i zadnej roznicy nie zauwazylam.
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 14:22   #41
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: tradzik a mleko

podnosze temat.

Zrobilam test i przez 2 tygodnie nie pije mleka, moj tradzik zniknal ... nie moge uwierzyc ze jestem alergiczka na mleko ... ale wreszcie znalazlam lekarstwo na moj problem i nie musze wydawac tyle kasy na leki i kosmetyki ktore i tak nie dzialaly no bo mleko pilam litrami.

nie jem tez lodow sernikow i ... smietany wiec twarozek ktory tak lubilam musialam odstawic ... chociaz chce sprobowac dodac mleka sojowego ... bo bialy ser i jogurt moge pic ze wzgledu na to ze szkodliwe substancje zostaly juz w nich przetrawione przez bakterie.

Poki co jestem zadowolona z efektow polecam sprobowac
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 16:08   #42
asitkax3
Zadomowienie
 
Avatar asitkax3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 310
Odp: tradzik a mleko

Nie musisz całkowicie odstawiać wszystkich przetworów mlecznych tylko ograniczyć do minimum. Ja też kiedyś piłam litrami mleko i pół roku z wysypanym czołem chodziłam. Na miesiąc odstwailam wszystko, później stwierdziłam że to lekka przesada i piłam znowu ale w małych ilościach (np do kawy). Czasem krostka jakaś wyskoczy i tyle.
asitkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 17:27   #43
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odp: tradzik a mleko

Cytat:
Napisane przez asitkax3 Pokaż wiadomość
Nie musisz całkowicie odstawiać wszystkich przetworów mlecznych tylko ograniczyć do minimum. Ja też kiedyś piłam litrami mleko i pół roku z wysypanym czołem chodziłam. Na miesiąc odstwailam wszystko, później stwierdziłam że to lekka przesada i piłam znowu ale w małych ilościach (np do kawy). Czasem krostka jakaś wyskoczy i tyle.

no wlasnie sek w tym ze ja pije srednio 3 latte dziennie i musialam zamienic mleko na alternatywne bo inaczej to wychodzilo ze pije litr dziennie a poza tym juz dlugo jestem bez mleka i mam cudowna skre wszystkie przebarwienia sie goja ... wreszcie jestem zadowolona z mojej cery choc musze sie wybrac na kwasy do kosmetyczki zeby zlikwidowac rozszerzone pory
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 23:52   #44
choco star
Raczkowanie
 
Avatar choco star
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 83
Dot.: tradzik a mleko

ja niestety tez mam ten problem. mleko lubie, kefir uwielbiam, no ale nie moge sobie czesto pozwalać bo zaraz mnie zasyfi...eh ;/
choco star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 23:55   #45
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
tradzik a mleko

Witajcie! Jestesmy w klubie - w zasadzie nie tak dawno to odkryłam i jedyne z czym nie moge sie pogodzić to kakao
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:44   #46
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: tradzik a mleko

Nie pomyślałabym, że mleko i jego przetwory może wpływać na cerę. Okazuję sie, że - w moim przypadku - może. Dwa tygodnie bez jogurtów, kefirów, twarogu, mleka i syfów jest mniej. Co zrobić kiedy ktoś uwielbia kawę z mlekiem? Sama nad tym bardzo ubolewałam. Dopiero od niedawna przestawiam się na mleko roślinne, ale kawa z mlekiem owsianem też jest ok.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 11:10   #47
viciaq
Przyczajenie
 
Avatar viciaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: tradzik a mleko

wiem, ze pozno tu pisze ale dopiero teraz zaczelam szukac w sieci informacji
sama u siebie przypadkiem zauwazylam, ze odstawienie mleka pomaga mi na cere. od pol roku nie jem go wcale i moja cera jest niemal idealna. po mleku mialam wysyp ropnych krostek i na buzi i na plecach i na dekolcie.
ale przy okazji szukania znalazlam ten artykul i pomyslalam, ze sie podziele

http://www.pocztazdrowia.pl/czy-mleko-wywoluje-tradzik/

autor podaje sporo linkow do badan i innych artykulow
viciaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 08:37   #48
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: tradzik a mleko

Sama borykam się z trądzikeim od dziesiatego roku życia (!), wszelkie antybityki nie pomagałym kuracja izotretinoiną pomogła wyleczyc wiekszość, ale co jakiś czas stan mojej cery się pogarszał... Jakiś czas temu zaczęłam pijać codziennie koktajle białkowe i nagle wysypało mnie potwornie. Zaczęłam zastanawiać się, co było przyczyną i jedyne, co znalzłam innego w mojej diecie to te własnie koktajle. Odstawiłam mleko, zastąpiłam je napojem sojowym i.. Problem zniknął. Potrafię stać po kilkanaście minut przed lustem bo nie mogę się nadziwić, jeszcze niedawno musiałam malować sie nawet na basem bo wstydziłam się swojej cery, dziś jest tak ładna, że na co dzień nie używam w ogóle makijażu. Nie wiem, czy to mleko czy serwatka z odżywki białkowej, ale na pewno w przypadku trądziku warto zrezygnować z mleka, bo może się okazać, ze to to!
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 08:42   #49
AnnaN7
Raczkowanie
 
Avatar AnnaN7
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: tradzik a mleko

Ja również gdzieś o tym słyszałam i ponoć to prawda
__________________
Kosmetyki to moja pasja
AnnaN7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 18:37   #50
Prairie
Przyczajenie
 
Avatar Prairie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: tradzik a mleko

Ja też borykam się z trądzikiem, w lutym poszłam wreszcie do dermatologa, który zapisał mi lekką ręką kurację antybiotykową na 3 miesiące, lub, jak nie pomoże - na 6. Dopiero w domu zorientowałam się jakie spustoszenie w organizmie sieje tetrasyl (wypadanie włosów garściami, żółknięcie zębów, całkowicie rozwalona wątroba) i dodatkowo zaraz po jego odstawieniu armagedon wraca ze zdwojoną siłą - takie są opinie większości ludzi stosujących ten antybiotyk.
Wkurzyłam się niemiłosiernie i zaczęłam szukać w necie głębiej niż ''idealny kosmetyk na pryszcze'' i znalazłam setki komentarzy ludzi, którzy radzą sobie bez zbędnego zatruwania organizmu - ograniczenie glutenu. Przeszłam na dietę, chociaż przyznam, że sporadycznie zjadam jakieś pszenne, mączne rzeczy, ale w sumie spektakularnych efektów nie było. Odrzuciłam też wszelkie kosmetyki antytrądzikowe, używam kremu i żelu do mycia do cery atopowej. Jednak nadal wyskakiwały mi w obrębie strefy T wielkie bolące gule, które bardzo trudno zakryć bo rażą czerwonym kolorem. Przez przypadek natomiast nie jadłam 2/3 dni jogurtów, które pochłaniałam do tego czasu w ilościach ogromnych - 2/3 jogurty dziennie. Efekt jest zadziwiający, bo minęły co prawa dopiero 2/3 dni - ale wszystko, dosłownie wszystko zbladło, zmniejszyło się i bez bólu patrzę na twarz. Przez kolejny miesiąc będę dalej na bezglutenowej i bezmlecznej diecie i mam nadzieję, ze wreszcię się wyleczę
Prairie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:28   #51
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: tradzik a mleko

Odświeżam
Przeczytałam gdzieś w internecie o wpływie mleka na trądzik.
Postanowiłam od dziś odstawić nabiał na 1 mc i zobaczę co się stanie. Kupiłam mleko sojowe i zamiast krowiego mam zamiar dodawać go do kawy.
Do tego out wszystkie jogurty, serki i sery. Chociaż tych pierwszych najbardziej mi szkoda
Nie cierpię na jakiś wielki trądzik (zaskórniki/wągry, ale i też normalne krosty- szczególnie policzki i broda), ale mam już 29 lat i dość tego Powinnam się zastanawiać nad zmarszczkami a ja tymczasem mam większe problemy z cerą niż parę lat temu
Zobaczymy za miesiąc co z tego będzie. Oby coś dobrego
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 10:45   #52
miss_peggy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 23
Dot.: tradzik a mleko

W mleku moga uczulać trzy rzeczy: kazeina, serwatka albo laktoza. Kiedyś myslałam, że u mnie to kwestia laktozy, bo po mleku bolał mnie brzuch i wysypywało niemiłosiernie, kupowałam sobie mleko bez laktozy, kupiam laktazę etc. ale nie pomogło. Zastanawiam się jak sprawdzić czy to kazeina czy serwatka? Teraz jestem na Dukanie gdzie mleko i jego przetwory to jeden z podstawowych skłądników, no i kolops, oczywiście trądzik . A sojowego innego niż czekoladowe nie przełknę, a te ma cukier. Naturalne sojowe albo ryżowe było dla mnie obrzydliwe, zastanawiam się czy kokosowe albo migdałowe może być spoko, czy można je na dukanie no i czy dostanę je w proszku.
miss_peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 18:59   #53
boon
Przyczajenie
 
Avatar boon
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 21
Dot.: tradzik a mleko

Może nasilać trądzik, ale nie musi. Zależy od osoby. Ja wiem po sobie, że drugiego dnia po wypiciu mleka mam problemy z cerą, szczególnie na brodzie, a krostki długo się goją Może komuś się przyda, trochę od naukowej strony, a trochę na podstawie własnych doświadczeń - wpływ mleka na trądzik w pigułce:

http://www.powiedzdietomnie.pl/2015/...ie-i-jego.html
__________________
www.powiedzdietomnie.pl - blog o zdrowym odżywianiu i odchudzaniu, z poradami dietetycznymi
boon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 18:12   #54
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: tradzik a mleko

miss peggy, nie ma mleka bez laktozy, są tylko takie z ograniczoną jej zawartością i ta informacja widnieje na każdym kartoniku. mnie po takim mleku wysypuje tak samo jak po mleku ze standardową ilością laktozy, ale wystarczy tabletka lactocontrol do mlecznego posiłku by problem znikł . co do mleka ryżowego - w rossmanie ryżowe z wanilią jest pyszne, znacznie lepsze niż ryżowe solo. często jest na przecenie za 6zł.

kilka razy podniesiono kwestię naleśników. nie trzeba robić ich z mlekiem, identyczne w smaku, wyglądzie i konsystencji wychodzą na samej wodzie lub ,,mleku" roślinnym.

Edytowane przez 201604291140
Czas edycji: 2015-06-10 o 07:06
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:29   #55
mgds
Raczkowanie
 
Avatar mgds
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 404
Dot.: tradzik a mleko

Temat dość stary, ale dorzucę swoje przysłowiowe "trzy grosze". Po tym jak nagle wysypało mi całe czoło i policzek wielkimi, trudno gojącymi się gulami zaczełam analizować co mogło być przyczyną. Raczej nie maseczki z zielonej glinki. Raczej nie podkład. Drążąc temat, myśląc o nim całymi dniami, doszłam do wniosku, że przyczyna może leżeć w tym, że wypiłam jednego dnia 1 szklankę pseudo cappucino (sama chemia) na mleku z kartonu i następnego dnia 2 takie "wynalazki", a więc tego mleka troche było. Jakiś czas później nagle olśniło mnie, że może warto odstawić mleko i jego przetwory na jakiś czas. Dziś mija drugi dzień, a więc dopiero początek mojej drogi, ale może akurat to będzie to, czego mi trzeba. Jeśli tak- na pewno jeszcze o tym napiszę.
Póki co modlę się, aby jednak ostateczność (Izotek) nie był konieczny.
__________________




mgds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 16:52   #56
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 675
Dot.: tradzik a mleko

Jak się czujecie po odstawieniu mleka i nabiału? Co jecie w zamian?Wyczytałam gdzieś, że trzeba dostarczać wapno z innych źródeł. Wskazana jest również suplementacja witaminą D.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 17:23   #57
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: tradzik a mleko

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Jak się czujecie po odstawieniu mleka i nabiału? Co jecie w zamian?Wyczytałam gdzieś, że trzeba dostarczać wapno z innych źródeł. Wskazana jest również suplementacja witaminą D.
Mnie nabiał kazała odstawić moja endokrynolog.
Od miesiąca bardzo go ograniczyłam, a jadałam i piłam go od zawsze w dużych ilościach i mleka w mojej lodówce nie mogło nigdy zabraknąć.

Przede wszystkim wyeliminowałam właśnie mleko. Owsiankę jem teraz z różnymi mlekami roślinnymi: migdałowe, sojowe, kokosowe, owsiane. To ostatnie można zresztą tanim kosztem zrobić samemu w domu, zwłaszcza jak ktoś nie chce zwiększać wydatków na jedzenie, bo te mleka są sporo droższe od krowiego.

Kawa - piłam 2-3 dziennie, zawsze z mlekiem i śmietanką. Zastępuję je też mlekiem roślinnym, czasem piję czarną, czasem w ogóle nie piję. Generalnie chodzi mi raczej o eksperymentowanie i obserwowanie czy coś się zmieni, bo do niedawna miałam pewne bardzo silnie zakorzenione różne nawyki właśnie np "rano muszę wypić kawę, bo inaczej się nie obudzę". Czasem miałam za mało czasu, brakło kawy, brakło mleka i już dzień źle się zaczynał. A przecież wcale nie musi z powodu takiej błahostki.

Ograniczyłam też śmietanowe zupy, po prostu nie doprawiam ich śmietaną, a mój facet jak chce, to sobie dolewa na talerz.

Najgorzej mam z sosami, bo bardzo lubię czosnkowy i tutaj nie wymyśliłam nic na zastępstwo, raz na 2 tygodnie jadam.

Jadam dalej mozarellę, ale rzadko, zastąpiłam ją w sałatkach tofu lub awokado.

Ciągle jem masło, tutaj nikt mnie na namówi na zastąpienie go obrzydliwą margaryną.
Pijam też czasem kefiry lub maślankę, zjem plaster tłustego sera żółtego.
Generalnie jak już sięgam po produkty nabiałowe, to te tłuste albo sfermentowane.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 18:37   #58
mgds
Raczkowanie
 
Avatar mgds
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 404
Dot.: tradzik a mleko

Czesc przez miesiąc nie piłam mleka, nie jadłam twarogu,sera itp.produktów i efekt w postaci poprawy stanu skóry był po 2 tygodniach, obawiam się że to był tylko przypadek. Bo po tym czasie wystapilo drobne pogorszenie,nowe wypryski. Co zauwazylam, po zjedzeniu pizzy z podwojnym serem bylo znaczne pogorszenie,wiele nowych pryszczy. Teraz nie wiem czy to sprawa nabiału czy glutenu,bo i jego zdecydowanie ograniczylam. Musze chyba przeprowadzić eksperyment po raz drugi,aby wynik byl miarodajny.

Aktualnie suplementuje od 2 tygodni wit.d3 i tez jest jakby lepiej. Albo juz mi sie miesza, bo chce widziec poprawe... sama nie wiem. Na pewno warto sprobowac przetrwac np.miesiac bez nabialu, spozywajac w zamian za mleko mleka roslinne.
__________________




mgds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 14:43   #59
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: tradzik a mleko

Rzeczywiście coś w tym jest. Muszę przyznać, że kiedy przez długi czas nie piję mleka w żadnej postaci nawet do kawy to cera mi się bardzo polepsza.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:31   #60
201706120937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 127
Dot.: tradzik a mleko

proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 02:27
201706120937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-13 21:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.