Diane 35, betablockery i siedzac tryb zycia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-10, 12:13   #1
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379

Diane 35, betablockery i siedzac tryb zycia.


Witam, jakis czas pisalam o problemie z pryszczami, ktory jest glownie tylko w okoliczy policzkow. Zazwyczaj sa podskorne, wciaz sie odnawiaja. Oczywiscie probowalam wszystkich mozliwych kremow z wyzszej i nizszej polki, ogromnych dawek witamin a b d d3 e, cynku magnezu. Rowniez zelu duac i isotrex (czyli izotek w zelu) Byly antybiotyki - doxycycline i lymecycline. Zero efektow, isotrex tylko pogorszyl. Zapisano mi diane 35 ale boje sie ryzyka skrzepow.
Czy siedzacy tryb zycia zwieksza to ryzyko? (dziennie spaceruje tylko ok 30 min) Nie mam teraz zadnych zajec oprocz przygotowywania sie do egzaminow i bedzie tak conajmniej przez nastepny miesiac. Oprocz tego, biore betablockery i nie wiem czy te dwie rzeczy moga zwiekszyc ryzyko skrzepow? Lekarz niby wie o b-blockerach, ale wiecie jak to jest..
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 16:15   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Diane 35, betablockery i siedzac tryb zycia.

A robiłaś badania hormonalne? Bo mnie to wygląda na podłoże hormonalne i zamiast ładować w siebie ciężką chemię z masą skutków ubocznych może powinnaś po prostu wyregulować sobie hormony?
Zamiast spacerować powinnaś biegać. wtedy ryzyko skrzepów mniejsze bo trenujesz pompę mięśniową w łydkach.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 16:21   #3
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Diane 35, betablockery i siedzac tryb zycia.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A robiłaś badania hormonalne? Bo mnie to wygląda na podłoże hormonalne i zamiast ładować w siebie ciężką chemię z masą skutków ubocznych może powinnaś po prostu wyregulować sobie hormony?
Zamiast spacerować powinnaś biegać. wtedy ryzyko skrzepów mniejsze bo trenujesz pompę mięśniową w łydkach.
Witam. Mialam jedynie robione badania na tarczyce, ale wyszly bardzo dobrze. Moze to dziwne pytanie, ale jak wlasciwie mozna wyregulowac hormony? Myslalam, ze leki typu diane 35 wlasnie w tym pomagaja.
Co do biegow, czasem jedynie biegam troche z psem, ale nie za duzo, bo zaraz mam palpitacje serca (mam wade zastawki, stad wlasnie te betablockery)
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 11:36   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Diane 35, betablockery i siedzac tryb zycia.

Najlepiej iść do ginekologa endokrynologa bo winny może być poziom jednego z hormonów płciowych. Regulacja polega np. na doustnym uzupełnianiu hormonów, których jest za mało albo na braniu substancji, które zmniejszają wydzielanie tych hormonów, których jest za dużo.
Możesz mieć problem np. z estrogenem albo progesteronem i wtedy regulacja ich poziomu bardzo Ci pomoże.
Problemy z cerą mogą też być następstwem np. cyst na jajnikach albo pco.
Moim zdaniem powinnaś gruntownie przebadać poziom hormonów. Inny kierunek poszukiwań to alergie pokarmowe- np. alergia na soję czy laktozę albo gluten to też pasmo problemów z cerą. Jeśli nigdy nie badałaś się pod kątem alergii pokarmowych to warto się przebadać zamiast wyniszczać organizm izotekiem.
Ja jednak podejrzewam, że masz problemy hormonozależne.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Tabletki antykoncepcyjne czasem pomagają, ale jeśli są bardzo dobrze dobrane pod dany problem. I do tego celu trzeba oznaczyć poziom poszczególnych hormonów płciowych. Antykoncepcja brana w ciemno bez badań diagnostycznych wyrządza więcej szkód niż pożytku. Biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia polecam rekreacyjną jazdę na rowerze. też wysiłek kardio trenujący mięśniową pompę i wspomagający układ krążenia a chyba najmniej szkodliwy dla Ciebie i nie grożący palpitacjami serca.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 11:44   #5
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Diane 35, betablockery i siedzac tryb zycia.

Dziekuje za wyjasnienia, co do tej regulacji hormonow. Coz, w takim razie chyba najlepiej narazie wstrzymam sie z braniem diane i uzbieram najpierw na te badania u lekarza prywatnie, faktycznie to glupota truc sie i nawet nie wiedziec czy cos to pomoze.
Pozdrawiam.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 12:44:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.