2 opakowania bez przerwy......:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 13:03   #1
Usagi89
Raczkowanie
 
Avatar Usagi89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: moje 4 katy :)
Wiadomości: 110
GG do Usagi89

2 opakowania bez przerwy......:/


witam....
biore tabletki novynette już prawie rok. Zawsze po 21 tabletce robiła 7 dniową przerwę, ale w poprzednim miesiącu zdecydowałam się nie zrobić przerwy aby uniknąć okresu ....i wziasc dwa opak. pod rząd.....
I tu pojawił się problem bo podczas barnia tego 2 opakowania miałam plamienia .... no ale twardo brałam dalej i po zakończeniu dwóch opakowań pod rząd myślałam ,że okres będziej "bardziej obfity" a tu nie .....zawsze miałam w 4 dniu przerwy a treaz (p[o tycvh 2 opakowaniach) chyba 2 dnia i tylko 2 dni....(no + te plamienia)..
(dodam ze zawsze biore regularnie co do minuty i nigdy nie zapomniałam o żadnej tabletce....)
Co sądzicie na ten temat.... czy to normalne co mi się "przydarzyło".....?
Usagi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:06   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: 2 opakowania bez przerwy......:/

Cytat:
Napisane przez Usagi89 Pokaż wiadomość
witam....
biore tabletki novynette już prawie rok. Zawsze po 21 tabletce robiła 7 dniową przerwę, ale w poprzednim miesiącu zdecydowałam się nie zrobić przerwy aby uniknąć okresu ....i wziasc dwa opak. pod rząd.....
I tu pojawił się problem bo podczas barnia tego 2 opakowania miałam plamienia .... no ale twardo brałam dalej i po zakończeniu dwóch opakowań pod rząd myślałam ,że okres będziej "bardziej obfity" a tu nie .....zawsze miałam w 4 dniu przerwy a treaz (p[o tycvh 2 opakowaniach) chyba 2 dnia i tylko 2 dni....(no + te plamienia)..
(dodam ze zawsze biore regularnie co do minuty i nigdy nie zapomniałam o żadnej tabletce....)
Co sądzicie na ten temat.... czy to normalne co mi się "przydarzyło".....?
Tak, to normalne.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:20   #3
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: 2 opakowania bez przerwy......:/

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Tak, to normalne.
Zgadzam się, nie martw się.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:26   #4
karomimbla
Przyczajenie
 
Avatar karomimbla
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: 2 opakowania bez przerwy......:/

Witam, ja bym się na wszelki wypadek przeszła do lekarza, co Ci szkodzi. Chociaż zaniechanie jednej przerwy nie powinno Ci zaszkodzić. Odradzam natomiast zrobienie głupoty jaką ja kiedyś zrobiłam, mianowicie za wskazówką koleżanki-idiotki brałam tabletki non stop przez ponad 4 m-ce!! Owszem, fajnie się żyje bez okresu ale wynik taki, że zrobiła mi się torbiel na jajniku co objawiało sie malutkimi krwawieniami bez okazji. Po porządnym ochrzanie od ginekologa i odstawieniu tabletek na miesiąć wszystko wróciło do normy i mogłam brać dalej
pozdrawiam
__________________
karomimbla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:51   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: 2 opakowania bez przerwy......:/

Cytat:
Napisane przez karomimbla Pokaż wiadomość
Witam, ja bym się na wszelki wypadek przeszła do lekarza, co Ci szkodzi. Chociaż zaniechanie jednej przerwy nie powinno Ci zaszkodzić. Odradzam natomiast zrobienie głupoty jaką ja kiedyś zrobiłam, mianowicie za wskazówką koleżanki-idiotki brałam tabletki non stop przez ponad 4 m-ce!! Owszem, fajnie się żyje bez okresu ale wynik taki, że zrobiła mi się torbiel na jajniku co objawiało sie malutkimi krwawieniami bez okazji. Po porządnym ochrzanie od ginekologa i odstawieniu tabletek na miesiąć wszystko wróciło do normy i mogłam brać dalej
pozdrawiam
Można brac 3 opakowania pod rząd i też nie powinno się nic stac ale jak widac roznie bywa. A robienie miesięcznej przerwy tez nie jest najlepszym pomyslem.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:40   #6
karomimbla
Przyczajenie
 
Avatar karomimbla
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: 2 opakowania bez przerwy......:/

Zrobienie miesięcznej przerwy było akurat najlepszym pomysłem ze wszystkich, szczególnie , że ja sama tego nie wymyśliłam, ale nakazał ginekolog.
Zależy od organizmu, mnie też po 3 opakowaniach bez przerwy wydawało się, ze wszystko jest ok ale po 4 i 5 zaczęły się problemy.
__________________
karomimbla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.