ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-27, 23:31   #91
aganieszk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Witam wszystkich
Niestety sama nie maluję na szkle, ale podobają mi się takie prace. Mam już w domu dwa oryginalne witraże, a teraz chciałabym ozdobić moją świeżo kupioną witrynkę jakimś pięknym malunkiem. Czy ktoś z Was miałby może ochotę podjąć się tego zadania? No i ile by mnie to kosztowało ? Zaznaczę jednak, że musiałoby to być coś już bardziej profesjonalnego, mam tylko jeden taki mebel i nie będzie drugiej szansy, poza tym będzie on stał w moim salonie pewnie jeszcze dłuższy czas. Aha, no i istotna rzecz - jestem z Bydgoszczy, bo pewnie musiałby ktoś pracować na miejscu.
Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś się podejmie takiego zlecenia
aganieszk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 11:38   #92
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Dostałam na święta farbki do malowania porcelany. Dzisiaj lecę po kubeczki i chciałam zacząć malowanie. Niestety nie wiem co chce stworzyć. Potrzebuję inspiracji. I tu prośba do was, znacie może jakieś galerie, fora, stronki gdzie mogę podpatrzeć i poczytać nieco więcej?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 12:04   #93
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

o jaki fajny wątek!
mala2806 - dzięki za odkopanie!
jeśli chodzi o inspiracje, to może po prostu wygoogluj grafikę.... http://www.google.pl/images?hl=pl&so...qi=g1&aql=&oq=
od jakiegoś czasu własnie myślę o malowaniu na szkle i musze od poczatku wątek przestudiowac dokładnie.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:38   #94
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Na szkle malowałam kiedyś farbkami window art, raczej nie ma problemu ze znalezieniem fajnych motywów, wzorów. Jeśli chodzi o malowanie naczyń to już trochę ciężej jest znaleźć cokolwiek

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez minka83 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Od niedawna zainteresowałam się malowaniem na szke, kupiłam farbki firmyPelikan Plaka lack, jednak mam pewien problem
Może to zabrzmi głupio ale gdy narysuje kontury i próbuje je wypełnic farba powstają mi mazy po pędzelku, jesli próbowąłam pomalować np liście i połączyc kolory zeby do siebie ładnie przylegały tez niezbyt wychodziło. Niewiem jakie błędy robie. Gdy patrze na rózne tego typu obrazki to kolory ładnie ze sobą sie łączą i nie widac maz. pozdrawiam
Może jak w window arcie trzeba poczekać aż kontury wyschną (lub przynajmniej częściowo) i wtedy zabrać się za wypełnianie i cieniowanie ?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:55   #95
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Hej dziewczyny, malujecie jeszcze? Chciałabyś się dowiedzieć co sądzicie o farbach Lefranc&Bourgeois ? Mam na oku taki zestaw 10 farb po 4 ml na początek. W opisie pisze, że po wypaleniu naczynia nimi malowane można zmywać w zmywarce, próbowała tego któraś z Was?
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 11:51   #96
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Spróbowałam porcelany i chciałam pokazać co z tego wyszło, co o tym sądzicie...?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3593.jpg (79,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3591.jpg (67,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3587.jpg (64,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3588.jpg (68,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3571.jpg (66,5 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3575.jpg (50,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3577.jpg (59,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3579.jpg (67,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3581.jpg (67,4 KB, 16 załadowań)
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 11:55   #97
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Kubek z 3 świnkami na odwrocie ma tekst z bajki ale nie wiem czemu nie chce mi się załadować to jedno zdjęcie.
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 18:58   #98
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Cytat:
Napisane przez bleu0 Pokaż wiadomość
Spróbowałam porcelany i chciałam pokazać co z tego wyszło, co o tym sądzicie...?
śliczne zakochałam się w świnkach
malowałaś farbami Lefranc&Bourgeois? Ja dopiero przymierzam się do malowania, przeczytałam cały wątek. Wiem, że potrzebuję farbek na bazie wody do pomalowania kubka, konturówki itd. Korzystniej jest kupić na allegro czy w sklepie?

I jeszcze jedno, tak na zaś zapytam - jeśli coś mi nie wyjdzie jak szybko mogę to poprawić? I czym?

Ps. widać, że masz talent, zazdroszczę moje "dzieło" będzie bardziej infantylne ale w końcu liczą się chęci. Wymyśliłam motyw kota, tak żeby ucho kubka stanowiło jego ogon. Nie wiem czy to nie za dużo jak na 1 raz
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?

Edytowane przez grudniowa-szatynka
Czas edycji: 2012-09-27 o 19:00
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 13:22   #99
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Jak fajnie, że odkopałyście ten wątek Fajnie, bo też od niedawna zaczęłam się bawić w malowanie na szkle (czyt.: wszystkim, na czym się da )

bleu0 - kubeczki świetne. Aż chciałoby się z nich herbatki z cytrynką napić Farby do porcelany spokojnie możesz wypalać w piekarniku, jeśli będziesz przestrzegać czasu i temperatury wypalania podanej na opakowaniu.

grudniowa-szatynka - jeśli coś ci nie wyjdzie, najlepiej natychmiast to zetrzeć chusteczką, szmatką etc. Jeśli już zaschnie - pozostaje drapanie nożykiem A jeśli, powiedzmy, efekt twojej pracy nijak się ma do tego, co miało wyjść - od biedy można wsadzić pomalowaną rzecz do wody. Z poplamionego ubrania farba zeszła w praniu, więc myślę, że i z kubka powinna zejść. W końcu farby są na bazie wody.

Powodzenie dziewczyny!

PS. Ponieważ jeszcze nie opatentowałam, jak tu się wstawia zdjęcia, zapraszam na swój blog: http://swiatzmojejglowy.blox.pl/html
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:01   #100
vasaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Hejka, odświeżyłam swoje konto, bo chciałam się podzielić z Wami - Wizażankami- moimi pracami. Powiedzcie mi szczerze, co o tym sądzicie. Bądźcie moimi pierwszymi komentatorkami Maluję na szkle od niedawna, gdy czas mi na to pozwala (mało go ostatnio miałam). Ozdabianie kieliszków, czy też szklanek tak mnie wciągnęło, że chciałabym podszkolić swój warsztat pracy, ale nie wiem jak A więc do rzeczy: maluję coś na kształt witraży/świeczników, ale nie tylko i wyłącznie Farbki stosuję przezroczyste i do tego korzystam z konturówek. Nie stosuję szablonów! bo nie wiem jak ręka czasem gdzieś się poruszy przy zaokrąglonym kształcie kieliszka czy szklanki i .... trzeba jakoś ratować prace...Do tego farbki są czasem zbyt lejące się i zostają nieładne zacieki...ech... poradźcie proszę jak ułatwić sobie pracę, żeby wychodziło ładnie, precyzyjnie, a nie niechlujnie
Pozdrawiam serdecznie /
Vasaria
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0002.jpg (53,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0006.jpg (43,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0008.jpg (66,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0010.jpg (49,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0052.jpg (70,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0095.jpg (129,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0096.jpg (126,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0057.jpg (69,9 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez vasaria
Czas edycji: 2012-10-29 o 13:08
vasaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:28   #101
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

o widzę, że ktoś reaktywował wątek. fajnie

Vasaria, prace dosyć ładne jak na początek, kolorowo i pełno wzorków

mam tylko zastrzeżenia do dwóch rzeczy:

- zdjęcia niezbyt dobre - niewyraźne, nie widać szczegołów, spróbuj może w naturalnym świetle fotografować swoje prace, tzn nie przy firance i zamknietych żaluzjach i nie na tle mebli swiatlo słoneczne wydobywa piękno kolorów witrażowych wiec warto postarać się o dobre foto
-w kielichu widać pod światło niedomalowania przy brzegach konturówki
-potrenuj koniecznie ładne, równe nakladanie konturówki - to najtrudniejsza z rzeczy ale wprawa przychodzi z czasem

doczytałam post i moge dac inne rady:
zacieki - to czesty problem, zwłaszcza na kulistych powierzniach, trudny do unikniecia ale im lepsza jakosc farbek tym zacieki lepiej wyglądają czasami zacieki mogą dawac artystyczny efekt, tylko trzeba je odpowiednio wykorzystać
szablony mozesz jak najbardziej uzywac - drukujesz cos na papierze, wycinasz i przyklejasz do szkła taśmą maskującą " od tyłu" a na powierzchni nanosisz kontury a potem farbki, lub na odwrót, jak wolisz, odklejasz potem szablon i sprawdzasz ewentualne niedomalowania itp
-kleksy z konturówki wycinaj nożykiem craftowym
__________________

Edytowane przez Titania
Czas edycji: 2012-10-29 o 13:36
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 19:57   #102
vasaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Titania, serdecznie dziękuję za cenne informacje będzie wolna chwila, to coś namaluję i dam znać jak wyszło 6 kieliszków już na mnie "czeka"
vasaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 23:48   #103
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Od siebie dodam, że jeśli gdzieś nie da się podłożyć kartki z szablonem (na kubkach, butelkach etc), to można użyć kalki maszynowej i sobie takie wzorek odkalkować :P
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 16:15   #104
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Hej dziewczyny jestem początkująca, mam już kubki i chciałam kupić farby do ceramiki. Możecie mi coś powiedzieć na temat tych z firm Nerchau i Marabu? Bo że Decorfin są godne polecenia to wiem
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 17:38   #105
plumie
Raczkowanie
 
Avatar plumie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ;< mam bardzo amatorskie pytanie. Chciałam ozdobić kubek, tak aby można go było bez przeszkód użytkować, ale że nie zajmuję się fachowym malowaniem to na chłopski rozum chciałam kubek pomalować używając lakierów do paznokci tylko nie mam pojęcia czym to utwardzić i czy to w ogóle będzie się trzymać. Czytałam gdzieś o lakierze w sprayu do samochodów. Czy któraś jest mi w stanie coś poradzić? Jednak fachowe farbki to już koszt...
__________________
"Wszystkie mamy problemy.
Każda inny, ale wszystkie cierpimy"

plumie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 18:15   #106
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Jeśli kubek ma byc uzytkowany - picie, gorąca woda, mycie pod bieząca woda lub w zmywarce to zdecydowanie odradzam ozdabianie go lakierem do paznokci lub farbą w sprayu!!!!
wszystko co ma kontakt z zywnoscią musi byc termicznie utrwalone a do tego nadają sie tylko odpowiednie farbki do szkła/ceramiki

powiem szczerze, ze ja nie wyobrazam sobie picia czekogolwiek z kubka malowanego lakierem do paznokci - wszystkie te acetony i inne chemikalia, brrrr. wybacz ale to nie jest najlepszy sposob

jesli nie chcesz wydawac pieniedzy na farbki do ceramiki to sa tez jeszcze mazaki do ozdabiania ceramiki, ktore rowniez mozna utrwalic termicznie.albo kup tylko wybrane kolory farbek bez kupowania całej gamy kolorów. albo... pożycz od kogoś
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 16:41   #107
plumie
Raczkowanie
 
Avatar plumie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

eh, dzięki niestety znam nikogo kto zajmuje się taką sztuką. W jakim sklepie można kupić takie farby? W zwykłych papierniczych raczej nie będzie, a nie kojarze żadnego sklepu dla artystów w moim miescie...
__________________
"Wszystkie mamy problemy.
Każda inny, ale wszystkie cierpimy"

plumie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 00:21   #108
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Popytaj w swoim mieście, a nóż widelec gdzieś znajdziesz. Czasem taki niepozorny papierniczy potrafi zaskoczyć A jeśli nie będą mieć, to może sprowadzą je dla ciebie? Kto pyta, nie błądzi Ostatecznie możesz zamówić przez internet - powinno jeszcze dojść przed świętami.

Koszt takiej farbki 16 ml to 6-7 zł (jeśli dobrze poszukasz). Jeden, dwa kolory + pędzelek i możesz cuda stworzyć
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 00:41   #109
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

pytaj w sklepach dla plastyków albo szukaj w necie
moze jakies galerie artystyczne beda tez je sprzedawac
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 23:06   #110
plumie
Raczkowanie
 
Avatar plumie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

dziękuję wszystkim za odpowiedzi
__________________
"Wszystkie mamy problemy.
Każda inny, ale wszystkie cierpimy"

plumie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:45   #111
Prymulka_karmazynowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Malowanie farbami do szkoła ALE...

Mam dosyć nietypowe pytanie związane z farbami do szkła.
Czy jeśli pomaluję nimi zwykły brystol, to będą się one na nim trzymać?

Planuję zrobić plakat dotyczący krwi, chcę żeby napis na nim wyglądał właśnie jak taki namalowany krwią. Żeby był efekt tego, że jest on trochę "mokry", świecący.

Czy to się uda? Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takimi farbami, więc nie mogę spróbować i sama się przekonać.
__________________
Z uśmiechem Ci do twarzy!
Prymulka_karmazynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 11:26   #112
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Malowanie farbami do szkoła ALE...

nie wiem, jak zachowują się farby do szkła, ale mi tu do głowy przyszedł lakier do paznokci - albo krwisto czerwony albo po prostu bezbarwny naniesiony na czerwoną farbę. Jakiś niedrogi, z bazarku. Jeśli nie będziesz za bardzo tego plakatu wyginać, powinien się trzymać ładnie
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 11:42   #113
Prymulka_karmazynowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Malowanie farbami do szkoła ALE...

O, bardzo dziękuję za ten pomysł. Możliwe, że z niego skorzystam.
__________________
Z uśmiechem Ci do twarzy!
Prymulka_karmazynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 14:27   #114
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

farby do szkła i brystol raczej nie ida w parze - farbki do szkła to niezbyt odpowiednie medium do papieru. farbka wsiąknie i tyle. zabarwi papier. to samo uzyskasz malując akwarelami czyli tanszym sposobem barwienia papieru.
użyj farb akrylowych, to chyba lepsze rozwiazanie.

farbki do szkła najlepiej wyglądają na... szkle i plastiku tzw twardej folii
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 11:17   #115
Karola_krk
Raczkowanie
 
Avatar Karola_krk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 53
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Hej dziewczyny!

Czy orientujecie się jak najlepiej pomalować ceramikę na jeden kolor.?Powiedzmy że zamiast białego chciałabym miec niebieski kubek mam w domu farbki decorfin, świetnie sprawdzają się do zdobienia, ale pędzelek zostawia ślady, a ja bym chciała uzyskać całkowicie gładką powierzchnię. Czy da się to zrobić jedynie fabrycznie?

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje w tym temacie
__________________
bo uśmiech to połowa pocałunku.
Karola_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:13   #116
agdam
Raczkowanie
 
Avatar agdam
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Podobno chcieć to móc, ale w tym wypadku to byłoby bardzo, bardzo trudne. Pędzelek zawsze pozostawi po sobie ślad (co ma też swój urok). Może przy dwóch, trzech warstwach farby byłoby to możliwe? Próbuj do skutku
agdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 14:41   #117
czekarp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Witam, można powiedzieć ze jestem zielony w sprawie malowania na szkle (zdobienie) wdzięćzny będę za wszaelkie doradctwo .
czekarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 20:04   #118
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Hej kochani.

Jak wątek?
Jak Wasze prace?

Pozdrawiam!
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?

JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 20:41   #119
magdaMurawa
Przyczajenie
 
Avatar magdaMurawa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: ABC dla początkujących: zdobienie, malowanie na szkle, ceramice, porcelanie.

Cisza tu przestraszliwa od paru lat, ale może jednak ktoś zagląda i pomoże:

Mam mały problem z białymi farbami do ceramiki. Maluję niedługo i do tej pory korzystałam głównie z farb Kreul i Pebeo Ceramik, obie utwardzane przez wypalanie. I tu mam dość spory kłopot, bo farby niby są białe, a po wypaleniu Kreul ma kolor kości słoniowej, a Pebeo nie jest tak śnieżnobiała, raczej przechodzi w kremowy, co mnie nieco drażni. Czy ktoś z Was wie, czy to kwestia farby, czy może wypalania?...
magdaMurawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 12:59   #120
doms2137
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Question Malowanie na glinie samoutwardzalnej

Hej,

Pomalowałam figurkę z gliny samoutwardzalnej farbą ceramiczną Pebeo. Producent pisze, że schnie ok. 10 h. Moja już leży 15h ale nadal nie wyschłą i strasznie się klei. Miał ktoś podobną sytuację i wie jak można uratować figurkę?
doms2137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-02 12:59:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.