Swędzące spuchnięte powieki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-24, 16:02   #1
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724

Swędzące spuchnięte powieki


Szukałam ale nie znalazłam podobnego wątku.

Nie wiem co mi jest, ale bardzo swędzą mnie powieki, najpierw pojawiają się czerwone plamy, zaczynają niemiłosiernie swędziec, co przy drapaniu przeradza się w suchą jakby "skorupe" i potem schodzi skóra, dodam, że to bardzo swedzi, piecze i spuchly mi powieki. Pani w aptece powiedziala zebym sobie zrobila jakies badanie (zapomnialam nazwy) bo to moze byc jakies zyjątko POMOCY nie wiem co robic oczywiscie wybiore sie do dermatologa, ale sie martwie co mi jest

Brałam tabletki jakies przeciwalergiczne, ale nie pomogly, wiec to nie jest uczulenie?Nie znam się na tym w ogóle...
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:40   #2
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: Swędzące spuchnięte powieki

Nikt mi nie pomoże?
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 08:19   #3
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Swędzące spuchnięte powieki

Tak wygladac moze zarowno zapalenie łojotokowe skóry jak i aktywna faza odczynu alergicznego i wiele innych schorzeń o różnym podłożu. narazie polecam okłady z 3% roztworu kwasu bornego (w aptece bez recepty), 3-4 x dziennie na czysty gazik i potrzymac 15-20 min i jak najszybsza wizytę u dermatologa. Zycze zdrowia.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:18   #4
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: Swędzące spuchnięte powieki

Dziękuje Pani dr za odpowiedź
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 08:26   #5
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Swędzące spuchnięte powieki

Cytat:
Napisane przez niebieskaa Pokaż wiadomość
Szukałam ale nie znalazłam podobnego wątku.

Nie wiem co mi jest, ale bardzo swędzą mnie powieki, najpierw pojawiają się czerwone plamy, zaczynają niemiłosiernie swędziec, co przy drapaniu przeradza się w suchą jakby "skorupe" i potem schodzi skóra, dodam, że to bardzo swedzi, piecze i spuchly mi powieki. Pani w aptece powiedziala zebym sobie zrobila jakies badanie (zapomnialam nazwy) bo to moze byc jakies zyjątko POMOCY nie wiem co robic oczywiscie wybiore sie do dermatologa, ale sie martwie co mi jest

Brałam tabletki jakies przeciwalergiczne, ale nie pomogly, wiec to nie jest uczulenie?Nie znam się na tym w ogóle...
Witam.Niestety mam ten sam problem,spuchnete powieki do tego strasznie swedza i saczerwone,mij to na jakis czas a puznej znow sie pojawia.Do lekarza wybiore sie za mesiac,narazie nie mam mozliwosci,ale chcialabym wiedzies co to moze byc.Hmm dawno tu juz nikt nie zagladal,ale mam nadzieje ze sie ktos odezwiemoze znacie jakies domowe sposoby zeby to przetrwac jakos,bo oczy sa jakby zmeczone kiedy to swedzenie sie pojawia
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:22   #6
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Swędzące spuchnięte powieki

Mam chyba podobny problem tyle, ze tylko z jedna powieka. Od jakiegos miesiaca jest zaczerwieniona, czasami swedzi, na poczatku schodzila troszke z niej skora, teraz jest tylko sucha i lekko czerwona. Nie mam pojecia co to jest, i czemu tylko jedna powieka jest czerwona.
Malo sie maluje, kremy do oczu mam lagodne i nie zmienialam nic w pielegnacji.
Obecnie co stosuje: masc nagietkowa na zmiane z Hydrocotrisonum, krople do oczu ze swietlikiem oraz pije wapno. Wogle sie nie maluje ani nie uzywam zadnyc kremow na ta powieke.
Stosujac te leki skora przestala mnie swedziec jest tylko sucha, moze powinnam zaczac ja nawilzac i to juz wystaczy?
W grudniu bede w Polsce, jak mi do tego czasu sie nie poprawi ide od razu do dermatologa.

Jakby tego bylo malo, miedzy palcami u jednej reki mam sucha skore, zaczerwieniona. Smaruje ja tymi samymi masciami i juz jest lepiej. Mialam kiedys cos takiego z dlonmi i w zgieciach lokcia w podstawowce-wtedy dermatolog mowila ze to uczulenie na cytrusy i z biegiem dojrzewania wyroslam z tego. Jednak widze,ze znowu to sie pojawilo ale w o wiele lagodniejszej formie.

Edytowane przez styska
Czas edycji: 2008-11-26 o 13:26
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.