Ranki po pryszczach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 11:23   #1
hania1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3

Ranki po pryszczach


Witam !
Jestem nowa na tym forum i mam nadzieje że mi pomożecie.
Otóż od ostatniego czasu mam pewnien problem, którego wcześniej mimo występującego trądziku nie miałam. Staram się nie wyciskać syfków, ale niestety czasami jak są duże to mi się to zdarza . No i tutaj zaczyna się problem. Od niedawna po wyciśnięciu pryszcza, zostaje mi nieładna duża, czerwona ranka, a potem na jej miejsce pojawia się brązowa plamka. Mam pytanko. Jak temu zapobiec oraz jak długo takie plamy będą się goiły, tak żeby ich nie było widać. Dodam, że pierwsza taka brązowa plama zrobiła mi się miesiąc temu i mimo że zmniejszyła swoje rozmiary wciąż jest widoczna. Może trzeba stosować jakieś kremy ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
hania1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:28   #2
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Ranki po pryszczach

ja radziłabym nie wyciskać, bo możesz się nabawić przebarwień, tak, to są właśnie te plamki. Ja wiem, że są takie sytuacje, kiedy jednak trzeba i wtedy ratuje się kremem Biodermy Cicabio, oczywiście jak już ranka ma strupka. Krem szybciej goi wszelkiego rodzaju zadrapania,łagodzi, troszkę rozjaśnia, ale niestety jak zmaltretujesz skórę to Ci żadny krem nie pomoże.
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 13:27   #3
hania1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ranki po pryszczach

Rozumiem. Dzięki za odpowiedź A czy te przebarwienia po jakimś czasie zejdą ? Jak długo trzeba czekać ? Pozdro

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Dziewczyny . Przeczytałam, że przebarwienia potrądzikowe znikają po około 6-9 miesiącach . Czy to prawda ? Ja mam swoje od jakiegoś miesiąca, ale są jeszcze widoczne. Czy po jakimś czasie ulegną zmniejszeniu lub całkowitemu zniknięciu ? Proszę o odpowedź
hania1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 13:27   #4
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Ranki po pryszczach

to wszystko zależy, jakie kuku sobie zrobisz na skórze. Grunt to nawilżanie skóry i złuszczanie, ale czasem trzeba długo czekać, ja mam 1 już ponad 6 miesięcy i to nauczyło mnie szanować skórę i jej tak nie dusić
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 18:50   #5
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Ranki po pryszczach

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
i wtedy ratuje się kremem Biodermy Cicabio, oczywiście jak już ranka ma strupka..
hej, spojrzalam sobie na cene tego kremu i jest dosyc drogi, ale przynajmniej ma duza objetosc.
Ja kupilam masc z nagietka i na ranki, i na syfki, ale jak zadziala-to ruletka. Czasem zmiekcza skore, tak że rana szybciej sie goi, a innym razem od nowa podchodzi ropa:/ to pewnie przez wazeline. Tez ktos pisal o masci Tribiotic, pare razy uzywalam. Jesli ktos ma zaawansowane przbarwienia, blizny to zabieg w salonie kosmetycznym/medycyny estetycznej+ochrona przed promieniowaniem slonecznym.
Mozna stosowac kremy wybielajace (wydaje mi sie, ze to jednak nie dla mlodych osob), rozjasniajace itp. tylko jak ktos ma tradzik to te tłuste moga go jeszcze nasilic:/
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:10   #6
_Rotten_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Ranki po pryszczach

Jak już ktoś pisał - przede wszystkim nie wyciskać Chociaż czasem bardzo korci, by to zrobić. Sama mam teraz nauczkę - po wyciśnięciu pryszcza regeneruje mi się on w tym samym miesjcu, jest 2x większy i długo się goi. Po niektórych mam także przebarwienia.
Jak pojawi się pryszcz, możesz go przetrzeć spirytusem lub jakimś tonikiem z alkoholem. Ja oprócz tego smaruję pryszcza Differinem.
Przebarwienia... nie wiem, po jakim czasie schodzą. Ja niektóre mam już dość długo (jedno już z pół roku). Cepan jest na blizny, ale czytałam też, że rozjaśnia przebarwienia. Może warto spróbować?
_Rotten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.