stolec z krwią - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 10:39   #121
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Teraz to wymyślam sobie wszystkie powody, dla których nie mogę iść do lekarza etc. I tak pewnie skończyłoby się na pójściu do lekarza rodzinnego najpierw, chociaż nie wiem, czy chciałabym, żeby ta babka dała mi skierowanie do lekarza - faceta, żeby oglądał mój tyłek i w nim grzebał.. Wiem, że on to robi dziennie kilka(naście) razy, no ale ja już jestem taki wstydzioch generalnie jak o tym myślę, to robi mi się gorąco, żołądek mi się zaciska w pentelkę i ogólnie stres gorszy niż przed maturą

Zwłaszcza, że dodatkowo czytałam o dziewczynach, które np przy kolonoskopii traciły przytomność z bólu, albo przy tej początkowej lewatywie miały jakieś wielkie nieprzyjemności.. Internet i fora to jednak zło.

Dzięki za wsparcie w każdym razie, może jak mi trochę stres przejdzie albo jeszcze raz coś takiego się pojawi, to się za to wezmę, na razie jestem tak spanikowana, że wolę nie jeść, żeby nie musieć latać do łazienki potem :/
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 10:42   #122
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: stolec z krwią

Można zrobić kolonoskopie w narkozie.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:00   #123
madziqs90
Raczkowanie
 
Avatar madziqs90
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 104
Dot.: stolec z krwią

Witam, ja mam taki sam problem, czyli pojawia się u mnie bardzo dużo krwi. Początkowo powtórzyło mi się chyba 3 razy, przeszło, za jakiś czas znowu kilka razy, a teraz od jakiegoś miesiąca za każdym razem
Powiedziałam rodzicom w końcu, na początku bałam się i myślałam że samo przejdzie, ale czytając o takich przypadkach na różnych forach po prostu się wystraszyłam że to może być naprawde coś poważnego
poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie, a że nie mam jeszcze skończonych 18 lat, był mały problem ze skierowaniem, w końcu miałam iść do chirurga dziecięcego.
Lekarz wypytał o wszystko, konieczne róznież było zbadanie odbytu rzecz dość nie komfortowa ;/ Powiedział że w najlepszym przypadku może to być pęknięte jakieś naczynko, najgorszej wersji niestety się nie dowiedziałam.... dostałam syrop i jakąś maść i małe wskazówki co do jedzenia itd.
W poniedziałek mam kolejną wizyte.. Boję się bardzo że to może być coś naprawde poważnego, bo z tym nie ma żartów
__________________
Love..
Like..
Hate..

<3

kuracja Wax rozpoczęta 11.01.2007
madziqs90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:07   #124
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

I tak jesteś lepsza ode mnie, bo coś z tym zrobiłaś, ja od wczoraj jedynie panikuję szczerze mówiąc, dziwne, że dostajesz syrop na takie dolegliwości, no ale ja nie jestem lekarzem i się na tym nie znam. I zawsze mnie właśnie dziwi, że ludzie dostają skierowanie do chirurga, a nie do proktologa. Chirurg to brzmi tak.. złowieszczo. No i przepraszam za pytanie, ale badanie miałaś jedynie palcami, bez używania przeróżnej aparatury? Bardzo bolało i bardzo było nieprzyjemne? Wiem, że wszystko da się przeżyć, ale jednak stres robi swoje i dlatego wolę zapytać nie zakładaj od razu najgorszego [wiem, to łatwo powiedzieć, sama to robię] - zostałaś skierowana na jakieś dodatkowe badania czy jedynie masz iść teraz na kontrolę po poprzednich zaleceniach?

Jednak łatwiej człowiekowi jak wie, że z czymś nie jest sam
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:07   #125
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: stolec z krwią

Najgorszą rzeczą mogą być guzy w jelicie grubym.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 13:09   #126
madziqs90
Raczkowanie
 
Avatar madziqs90
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 104
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
I tak jesteś lepsza ode mnie, bo coś z tym zrobiłaś, ja od wczoraj jedynie panikuję szczerze mówiąc, dziwne, że dostajesz syrop na takie dolegliwości, no ale ja nie jestem lekarzem i się na tym nie znam. I zawsze mnie właśnie dziwi, że ludzie dostają skierowanie do chirurga, a nie do proktologa. Chirurg to brzmi tak.. złowieszczo. No i przepraszam za pytanie, ale badanie miałaś jedynie palcami, bez używania przeróżnej aparatury? Bardzo bolało i bardzo było nieprzyjemne? Wiem, że wszystko da się przeżyć, ale jednak stres robi swoje i dlatego wolę zapytać nie zakładaj od razu najgorszego [wiem, to łatwo powiedzieć, sama to robię] - zostałaś skierowana na jakieś dodatkowe badania czy jedynie masz iść teraz na kontrolę po poprzednich zaleceniach?

Jednak łatwiej człowiekowi jak wie, że z czymś nie jest sam
Lepiej od razu idź do lekarza, bo z tym na prawdę nie ma żartów, nawet lekarz mi tak powiedział, że to naprawdę niepokojące.

Syrop,,rzeczywiście to dziwne, ale ja się na tym nie znam, widocznie to ma pomagać. Właśnie lekarz rodzinny chciał mi dać skierowanie do proktologa, ale że nie mam jeszcze 18 lat <chociaż niedługo skończę>
nie możliwy byłby nawet zapis na wizytę, bo to podobno lekarz dla osób starszych a "dzieci" nawet nie przyjmują.. dziwne
Badanie palcem, bardzo głupie uczucie, trochę bolało <lekarz wykluczył od razu hemoroidy>
Dostałam jedynie skierowanie na badanie krwi. Miałam obserwować czy ilość krwi będzie się zwiększać, czy też może zacznie mijać, a w razie jakiś zaburzeń ostrych bóli, czy też zwiększonej ilości tej krwi dostałam jeszcze skierowanie do szpitala na chirurgie dziecięcą. Ale na całe szczęście nie było takie potrzeby.

Jednak trzeba być dobrej myśli musi być DOBRZE!
Jutro po wizycie dam znać co i jak.
__________________
Love..
Like..
Hate..

<3

kuracja Wax rozpoczęta 11.01.2007
madziqs90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 19:34   #127
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Ja na razie prawie nie jem, żeby potem nie musieć sprawdzać czy krew znowu jest czy jej nie ma.. wiem, beznadziejne, ale każda myśl o lekarzu mnie tak stresuje, że już nie wiem co mam robić. Brzuch mnie boli ze stresu etc. Od razu wymyśliłam, że mnie wyślą na tą kolonskopię i teraz mam po prostu paniczny strach przed tym :|
Trzymam kciuki za jutro, musi być dobrze
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 20:00   #128
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
Ja na razie prawie nie jem, żeby potem nie musieć sprawdzać czy krew znowu jest czy jej nie ma.. wiem, beznadziejne, ale każda myśl o lekarzu mnie tak stresuje, że już nie wiem co mam robić. Brzuch mnie boli ze stresu etc. Od razu wymyśliłam, że mnie wyślą na tą kolonskopię i teraz mam po prostu paniczny strach przed tym :|
Trzymam kciuki za jutro, musi być dobrze

Byłam w takiej samej sytuacji,ale uwierz,ze jak sie coś złego dzieje(czego nie zycze) to to samoistnie nie minie. Ja też czekałam,niewiadomo na co,a było tylko gorzej,no i mam teraz swojego cudnego crohna czy wrzodziejące,które juz własciwie zrujnowało mi zycie i rujnuje dalej

I jako weteranka kolonoskopii nie rozumiem waszych lęków przed kolo

Ale pamiętam jak się bałam przed pierwszym razem,a to jest naprawde fajne badanie(pod warunkiem ze jest w znieczuleniu) kładzie sie na boki i budzi sie juz po,ja nigdy nic nie czułam a miałam tą rozrywkę zapewnioną wiele razy.

Podobnie jest z rektoskopia,absolutnie nic nie czułam,mino ze te badanie wykonuje sie rutynowo bez znieczulenia.

Tak naprawde najgorszą rzeczą w tych badaniach są wyniki no i moze troszke przygotowanie daje sie we znaki
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:17   #129
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Kurcze, gdyby nie Wy, to ja bym tu już chyba ze trzy razy zeszła na zawał. Niemniej do kibelka i tak nie idę, jestem beznadziejnie głupia.

A co do tego przygotowania do badania - cały czas czytam o tym Fortransie (?, może pomyliłam nazwę), że to jest ogólnie tragedia wypicie tego. To jest środek na przeczyszczenie, jak rozumiem? Cały czas siedzi się po nim na kibelku? i czy on jest aż tak obrzydliwy, że tak ciężko go wypić, jest go za dużo czy co jest powodem problemów z nim związanych? Są jakieś inne środki na przeczyszenie?

Czytam też, że jedne dziewczyny szły do szpitala na dzień przed badaniem, tam wypijały te magiczne środki, spędzały noc [brr, nie wyobrażam sobie, żebym spała na dzień przed] i z rana badanie, a niektóre normalnie piły to w domu, jechały na badanie i po nim wracały do domu. Czy jest na to jakaś reguła, że np. badanie prywatne to bez trzymania gdzieś na noc?

iziaczek, czy Ty mówiąc o znieczuleniu masz na myśli całkowitą narkozę, czy tylko głupiego jasia? i w ogóle jak się podanie tego głupiego jasia odbywa i na czym to polega, bo ja nigdy w życiu tego nie miałam
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:53   #130
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: stolec z krwią

Miałam na myśli taką krótkowtrwała narkoze,tak ze po badaniu zaraz sie budzisz(czyli kwestia jakis 10-15 minut) i sama przechodzisz z łozka na takie jeżdzące łózko(sesja jest i juz nie mysle,wybaczcie)

Głupiego jasia nigdy nie miałam,wiec nie wiem jak sie go podoaje(ale cos mi sie wydaje ze sie pije),a ta narkoze daje sie przez wenflon.

Fortrans nie jest jakos szczególnie obrzydliwy,ale wiadomo,ze jak czegos musisz wypic 4 badz 3 litry w 4 godz to w koncu staje sie to niedobre
Moje współlokatorki w szptalu piły to bez mrugniecia okiem i jeszcze sie cieszyły,ze takiej kuracji oczyszczającej nigdzie by nie dostały.

Wybór miejsca do spania dzien przed to kwestia umowienia sie z lekarzem,badz tez zwyczaje szpitala,wiem ze sa kliniki jednego dnia gdzie przychodzi sie na bank na jeden dzien tylko

Jak będziesz miała jakies pytania to podam Ci na prv moje gg,napisz
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 21:04   #131
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Dzięki bardzo ja na razie nie mam żadnego skierowania ani nic, u lekarza nawet nie byłam etc., można przeczytać wyżej te wywody rozhisteryzowanej dziewczyny w razie czego będę pytać, jeszcze raz dzięki!
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 21:10   #132
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Jak się cieszę, że już jesteś po!!! I że okazało się, że to nic poważnego! Co prawda lepiej, gdyby okazało się, że nic Tobie nie było Ale ZJN mimo , że upierdliwy, to nie groźny )

Anestezjolog - cudo Naprawdę miałaś szczęście, że trafiłaś na niego

Ale te wszystkie przejścia przed... Nie dziwię Ci się, że się tak denerwowałaś - najgorszy jest ten niepokój, co jeszcze Cię czeka i co będzie jak nie wyjdzie i w ogóle tysiąc pytań na minutę - jedna wielka masakra!

Bardzo się cieszę, że się zdecydowałaś na to badanie Teraz przynajmniej wiesz, co Ci jest i wiesz jak sobie z tym radzić za pomocą dietki
I wielkie brawo dla Ciebie za odwagę! Dzielna Dziewczynka
"I co będzie jak nie wyjdzie?" Znaczy sie co mialoby nie wyjsc?

I powiedzcie mi dziewczyny jeszcze czy to badanie kolonoskopia jest bezpieczne? Czy nic sie nie ma prawo stac podczas tego badania? Bo kiedys uslyszalam od lekarki rodzinnej ze moze sie jelito przebic? I co wtedy? I ogolnie czy warto to badanie zrobic dla pewnosci czy wszystko jest wporzadku, czy raczej odradzacie?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 21:18   #133
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez maartus Pokaż wiadomość
I powiedzcie mi dziewczyny jeszcze czy to badanie kolonoskopia jest bezpieczne? Czy nic sie nie ma prawo stac podczas tego badania? Bo kiedys uslyszalam od lekarki rodzinnej ze moze sie jelito przebic? I co wtedy? I ogolnie czy warto to badanie zrobic dla pewnosci czy wszystko jest wporzadku, czy raczej odradzacie?
O matko, jakbym tak miała myśleć, to bym już w ogóle nawet odrzuciła pójście do lekarza.
Ja bym jeszcze chciała wiedzieć czy kolonoskopię wykonuje się zawsze i to jest powszechne badanie, czy raczej np. rekto, czy w ogóle tylko palpacyjnie i na tym zwykle się kończy?
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 01:22   #134
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: stolec z krwią

dziewczyny a jezeli krew pojawia sie tak moze raz,dwa razy na tydzien? i jest to mala kropka?a przy tym maly bol ? na poczatku myslalam ze to moze stolec za szeroki(ehhh) i cos mi lekko peklo dlatego troche krwi,ale czytajac ten watek to troche sie przestraszylam
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 07:37   #135
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez maartus Pokaż wiadomość
"I co będzie jak nie wyjdzie?" Znaczy sie co mialoby nie wyjsc?

I powiedzcie mi dziewczyny jeszcze czy to badanie kolonoskopia jest bezpieczne? Czy nic sie nie ma prawo stac podczas tego badania? Bo kiedys uslyszalam od lekarki rodzinnej ze moze sie jelito przebic? I co wtedy? I ogolnie czy warto to badanie zrobic dla pewnosci czy wszystko jest wporzadku, czy raczej odradzacie?


To jest z reguły bezpieczne badanie,a jelito mozna było przebic kiedys,w zamierzchłych czasach kiedy kolonoskopy były grube i sztywne,teraz to jest giętki cieniutki kabelek,wiec trzebabyło by się niezle natrudzic zeby te jelito przebic I wogóle tam jest lekarz,pięlęgniarki,anest ezjolog i oni nad wszystkim panuja.

I nie straszcie sie tak
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 09:13   #136
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Uf, ja dzisiaj nic nie zauważyłam. Mam nadzieję, że to był taki jednorazowy wypadek wynikający ze słabych naczyń i już nie wróci. Martwić się i tak martwię, no ale trochę mniej.. Niemniej nadal mam paniczny strach przed łazienką
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:16   #137
Japonka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 167
Dot.: stolec z krwią

Witam wizażanki... Czy któraś z Was miała może krew utajoną w kale i może mi powiedzieć o czym to może świadczyć? Nie są to jakieś duże ilości bo gołym okiem tego nie widać ale wyszedł mi taki wynik już w drugiej serii badań (po 3 próbki, jest w każdej próbce). Ostatnio miałam jakąś ostrą infekcję - chyba przewodu pokarmowego, chyba właśnie jelit, do tej pory nie wiadomo czy to była bakteria czy wirus i gdzie dokładnie, bo objawiało się gorączką ponad 38, bólami głowy i pleców w okolicach krzyża i lędźwiowej (nerki podobno ok). Byłam leczona antybiotykiem, objawy i gorączka ustąpiły, poprawiły się wyniki badań krwi, ale krew (utajona) była w próbkach kału sprzed leczenia i w tych po leczeniu też jest. Lekarka chce mnie wysłać na kolonoskopię i sugeruje jakieś przewlekłe choroby jelit więc jestem lekko przerażona...

Dodam, że nigdy nie leczyłam się na jelita i nie miałam żadnych większych dolegliwości z ich powodu poza zaparciami od czasu do czasu (odpowiednia dieta to regulowała), za to zdarzały się problemy z żołądkiem (nadkwaśność, podrażnienia, wrzodów nigdy nie miałam). USG i RTG jamy brzusznej wychodzą w porządku, ja się czuję generalnie ok, tylko boję się normalnie jeść jak przed chorobą i mam wrażenie że jeszcze nie wszystko doszło do siebie w tym brzuchu (jelitach?), bo cały czas się czuję jakbym miała lekką niestrawność, wzdęcie, czasem coś zakłuje, ale żadnych ostrych objawów. Wiem, że forum mnie nie zdiagnozuje, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni miałam już całą masę badań i nie wiadomo co to jest / było... Może ktoś miał coś podobnego?
Japonka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:21   #138
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez Japonka1981 Pokaż wiadomość
Witam wizażanki... Czy któraś z Was miała może krew utajoną w kale i może mi powiedzieć o czym to może świadczyć? Nie są to jakieś duże ilości bo gołym okiem tego nie widać ale wyszedł mi taki wynik już w drugiej serii badań (po 3 próbki, jest w każdej próbce). Ostatnio miałam jakąś ostrą infekcję - chyba przewodu pokarmowego, chyba właśnie jelit, do tej pory nie wiadomo czy to była bakteria czy wirus i gdzie dokładnie, bo objawiało się gorączką ponad 38, bólami głowy i pleców w okolicach krzyża i lędźwiowej (nerki podobno ok). Byłam leczona antybiotykiem, objawy i gorączka ustąpiły, poprawiły się wyniki badań krwi, ale krew (utajona) była w próbkach kału sprzed leczenia i w tych po leczeniu też jest. Lekarka chce mnie wysłać na kolonoskopię i sugeruje jakieś przewlekłe choroby jelit więc jestem lekko przerażona...

Dodam, że nigdy nie leczyłam się na jelita i nie miałam żadnych większych dolegliwości z ich powodu poza zaparciami od czasu do czasu (odpowiednia dieta to regulowała), za to zdarzały się problemy z żołądkiem (nadkwaśność, podrażnienia, wrzodów nigdy nie miałam). USG i RTG jamy brzusznej wychodzą w porządku, ja się czuję generalnie ok, tylko boję się normalnie jeść jak przed chorobą i mam wrażenie że jeszcze nie wszystko doszło do siebie w tym brzuchu (jelitach?), bo cały czas się czuję jakbym miała lekką niestrawność, wzdęcie, czasem coś zakłuje, ale żadnych ostrych objawów. Wiem, że forum mnie nie zdiagnozuje, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni miałam już całą masę badań i nie wiadomo co to jest / było... Może ktoś miał coś podobnego?
Nie miałam krwi utajonej, ale moim zdaniem warto byłoby zrobić jakieś badania.. a miałaś rektoskopię? Bo warto by od tego zacząć, a nie od razu kolono
A lekarka sugeruje choroby jelit, bo jest taka ewentualność - dobrze, że to zasygnalizowała Ale to wcale nie oznacza, że musisz mieć taką chorobę. Ale zbadać się nie zaszkodzi
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 20:53   #139
Japonka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 167
Dot.: stolec z krwią

Nie miałam jeszcze nic poza USG i tymi laboratoryjnymi testami i od razu chcą mnie na kolonoskopię wysyłać - ja też nie bardzo mam ochotę na to już teraz ale chciałabym się dowiedzieć co to jest...
Japonka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 20:54   #140
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez Japonka1981 Pokaż wiadomość
Nie miałam jeszcze nic poza USG i tymi laboratoryjnymi testami i od razu chcą mnie na kolonoskopię wysyłać - ja też nie bardzo mam ochotę na to już teraz ale chciałabym się dowiedzieć co to jest...


Cięzko jest w inny sposób zdiagnozować choroby jelit.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:22   #141
evvelap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: stolec z krwią

...

Edytowane przez evvelap
Czas edycji: 2010-01-10 o 09:11 Powód: zmiana
evvelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:34   #142
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Jeśli krew w nim jest jasnoczerwona, to raczej jest to krwawienie np. z hemoroidów, o których nie wiesz, albo gdzieś z odbytu. Natomiast ciemniejsza krew i ciemniejszy stolec możes świadczyć o tym, że krwawienie jest nawet z żołądka, jelita cienkiego lub grubego, bo krew jest już utleniona, więc ciemniejsza. Aczkolwiek nie jest to regułą i nigdy nie ma 100% pewności, więc dobrze, że poszłaś do lekarza (proktologa? gastrologa?), szkoda tylko że nie powiedział na jakie badanie Cię kieruje, ale na pewno wie co robi
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 11:09   #143
evvelap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: stolec z krwią

...

Edytowane przez evvelap
Czas edycji: 2010-01-10 o 09:11 Powód: zmiana
evvelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 23:15   #144
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

Pamiętaj, że ciemniejsze stolce występują po różnych zjedzonych rzeczach, więc nie musi to od razu oznaczać krwi. Skoro idziesz na badanie, to myślę, że tam powiedzą Ci co i jak daj znać, czy wszystko w porządku, trzymam kciuki!
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 19:26   #145
madziqs90
Raczkowanie
 
Avatar madziqs90
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 104
Dot.: stolec z krwią

Już tu kiedyś pisałam że pojawia się u mnie krew, po odpowiednim syropku i maski wszystko sie skonczyło...
Ale teraz przeżywam dramat mianowicie od 2 dni tak mnie boli końcowy odcinek odbytu że nie potrafię usiąść bez bólu.. a o wypróznianiu juz nie mówie, zwykle "wysiusianie" sprawia mi tyle bólu że głowa mała
Poza tym zauważyłam w okolicach odbytu pewną narośl czerwonego koloru
boje się strasznie że to coś poważnego..
Może któraś z Was miała coś podobnego??
<wiem powiecie mi że mam iść do lekarza ale to będzie dopiero możliwe w poniedzialek>

jestem przerażona
__________________
Love..
Like..
Hate..

<3

kuracja Wax rozpoczęta 11.01.2007
madziqs90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 08:54   #146
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: stolec z krwią

A ta czerwona narośl to taka kulka? Prawdopodobnie hemoroidy, więc nic aż tak poważnego, też mam kup sobie np czopki proctoglyvenol, one znieczulają, do poniedziałkowej wizyty u lekarza powinny trochę uśmierzyć ból. jest też maść proctoglyvenol, możesz dokupić, ale wszystko kosztuje ok. 20-30zł.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 12:01   #147
Pletts
Raczkowanie
 
Avatar Pletts
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: stolec z krwią

Ja się przyłącze do wontku jestem w temacie bo za dwa dni idę na wizytę do proktologa na usówanie hemoroida.Dziewczyny nie kupujcie żadnych środków same w aptece to naprawdę szkoda pieniędzy ja też tak zrobiłam maści czopki a w rezultacie musialam iść do lekarza byłam u Proktologa w prywatnej klinice (nie mogłam znaleść "normalnie" i czas liczył się czas bo gonił go strach miałam zabieg badanie bylo mniej stresujące niż u ginekologa naprawdę! na boku tyłem do lekaża nie widział mojego zażenowania zresztą jak boli to się woła Panie doktorze niech pan robi co chce !!! ale ja chce być już po! Rodziłam 2 razy i wszyscy mnie już oglądal nie jest to oczywiście przyjemna sytuacja ale wszystko da się zrobić
Pletts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 12:10   #148
Pletts
Raczkowanie
 
Avatar Pletts
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: stolec z krwią

Chciałam jeszcze dodać że zabieg był nie bolesny miałam zakładaną gumkę na hem.czyli bombelek wypełniony krwią jest to metoda chyba najmniej inwazyjna oprócz leczenia maściami oczywiście ale są takie stany że nie można już leczyć tylko usunąć.Teraz jest gorzej bo oprócz krwi mam jak gdyby ropę stan podgorączkowy powiększone wezły chłonne ból po lewej stronie nie ciekawie a tu wolna sobota i piękna pogoda! wziołam antybiotyk ale nie wiem czy nie skończe na izbie przyjęć w szpitalu bo ból się nasila i boje się że to może być jakiś guzek .
Pletts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 12:22   #149
madziqs90
Raczkowanie
 
Avatar madziqs90
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 104
Dot.: stolec z krwią

ja nie mam kulki tylko taka podłużną narośl co to jest? i bardzo boli, trudno mi nawet normalnie chodzić a załatwienie się to już koszmar ...
Do proktologa nie mogę iść bo nie mam jeszcze ukończonych 18 lat.

Pletts: powiedz mi jak wyglądają te hemoroidy i gdzie się znajdują ???



__________________
Love..
Like..
Hate..

<3

kuracja Wax rozpoczęta 11.01.2007
madziqs90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 07:55   #150
Pletts
Raczkowanie
 
Avatar Pletts
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: stolec z krwią

nie wiem od kiedy masz takie objawy bolesne ale może to być zwykłe zatwardenie może się utrzymywać nawet kilka dni można wypić oliwe z oliwek z cytryną natomiast jeżeli bardzo się źle czujesz to nie musze zaznaczać.....LEKARZ! HEMOROIDY mogą być w środku i na zewnątrz ja miałam usówany w środku teraz mi lepiej ale jutro idę do lekarza bo nie ma co!
Pletts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-22 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.