Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-11, 17:53   #2581
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
kwas salicylowy stosowałam ponad 2 tygodnie; doprowadziłam do dwóch wylinek w dwóch miejscach i nadal wygladaja tak jak przed; u mnie nie spowodował oczyszczenia porów a to co było to tak ja po masce czyli jeden dzień;
ekstrakt działa dłużej i delikatniej-nic na twarzy nie czuć; stosuje ponad tydzien 2 razy dziennie pod krem i pory mam zwęzone i mniej zanieczyszczone;
Z tego co przeczytałam o ekstrakcie to jest on raczej delikatny i dziwi mnie skąd to mocniejsze działanie od salicyla, może za niskie stężenie i zbyt krótki okres stosowania? Może Twoja cera potrzebowała akurat kwasów AHA, albo ekstrakt daje efekt rozświetlenia cery jak po witaminie C?
Jeśli chodzi o przebarwienia spróbuj Acne Dermu/Skinorenu/Hascodermu z kwasem azelainowym, wspomnianego przez ciebie kwasu kojowego, witaminy C i niacynamidu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:54   #2582
agnespee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

agnespee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:56   #2583
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
czy takie serum
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html
może być stosowane jako "przygotowanie" ?
Przygotowanie do czego? Peelingu salicylowego?
Postawiłabym raczej na tonik salicylowy, ewentualnie niższe stężenie peelingu na początek
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:10   #2584
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co przeczytałam o ekstrakcie to jest on raczej delikatny i dziwi mnie skąd to mocniejsze działanie od salicyla, może za niskie stężenie i zbyt krótki okres stosowania? Może Twoja cera potrzebowała akurat kwasów AHA, albo ekstrakt daje efekt rozświetlenia cery jak po witaminie C?
Jeśli chodzi o przebarwienia spróbuj Acne Dermu/Skinorenu/Hascodermu z kwasem azelainowym, wspomnianego przez ciebie kwasu kojowego, witaminy C i niacynamidu
odnoszę wrażenie, że moja cera lubi aha, a ten ekstrakt przypadł jej do gustu; salicyl mam w wysokim stężeniu w spircie ale stoi; zaczełam glikol na przebarwienia, mam acnederm i tez będe stosować; chciałabym znależć sposób na nie i sie ich pozbyć bo rozjaśnienie to nie to; w lodówce mam niezrobione serum z wit c z BU ale wit to u mnie rozjaśnia i kilka dni temu skończyłam poprzednie serum;
kwasu kojowego nie mam ale mam tonik depigmentacyjny z zsk i nie bardzo on działa; sporo juz przetestowałam produktów ale sporo jeszcze przede mną; przetestuje i znajdę te najlepsze dla mojej cery;
serum z jabłka mam juz drugie-większe opakowanie 30ml i będe stosować 2 razy dziennie;
niedługo muszę kupić wysoki filtr-anthelios bo inne sa za słabe; taki lirene hydrofilny 50+ słabo chroni ale jest fajny na twarzy;na przebarwienie stosowałam już retinol ale chęć przetestowania innych rzeczy spowodowała, że musiałam go odstawić; nie warto stosować wiele produktów na twarzy; na pewno wypróbuje inne ekstraktu;

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-02-11 o 18:20
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:28   #2585
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Znam to dobrze, moja skóra nienawidzi się z silikonami i innymi oblepiaczami skóry. Niestety talk podrażnia mi skórę (nie wiem jak i dlaczego), więc pudry też odpadają i jestem skazana na minerały, choć są strasznie kapryśne.
Jeśli twoja niechęć do półproduktów nie dotyczy makijażu, to na kolorówce jest jakiś gotowy puder z UV, jest też baza do zrobienia tego pudru (dodajesz do niej wybrany puder z tych naturalnych albo gotowiec sklepowy), ma bodajże SPF ok. 30. Poza tym i poza dostępnymi u nas w aptekach (u nas chyba wszystkie są barwione) jakiś wybór pudrów z filtrami oferuje rynek azjatycki. Oczywiście nie namawiam do niczego, makijaż do cery problematycznej to nie jest prosta sprawa i wymaga wielu wyrzeczeń, tylko przypominam, że jeśli zależy ci (czy innym czytelniczkom forum) na ochronie przed UV, to jest to jakaś alternatywa
Z minerałami bawiłam się 3 lata i nie chcę już do nich wracać. To dla mnie żadna ochrona przed UVA, potrafiłam się pod nimi opalić pomimo unikania słońca a raz nawet poparzyć, chociaż słońce nie było wtedy wcale mocne, raczej przeciętne, tyle że cały dzień byłam na dworze.
Wiem, że jest taki podkład z Kolorówki, bo nawet zalega gdzieś w czeluściach mojej szuflady. Nie udało mi się uzyskać koloru, który pasowałby mojej cerze, podkład pomarańczowiał, więc to dla mnie jeszcze gorsza opcja niż gotowe minerały, bo gotowca to chociaż na wymiance się pozbędę, a takiego zonka przecież nikt nie weźmie.
Jak mam wybierać pomiędzy makijażem a filtrami, to wolę jednak filtry, chociaż jedno i drugie upierdliwe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:06   #2586
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przygotowanie do czego? Peelingu salicylowego?
Postawiłabym raczej na tonik salicylowy, ewentualnie niższe stężenie peelingu na początek
dzięki
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:20   #2587
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kleotka, jak u Ciebie z łuszczeniem po 30%?

Sorki, że odpisuję z taką przerwą, ale męczę aktualnie sesję i już nie wiem, czy to ja ją gwałcę, czy ona mnie

Pojawiło się łuszczenie dość sympatyczne, oblazły mi skrzydełka nosa tak porządnie, reszta twarzy odpadła małymi płatkami. To nie to co bym chciała, ale w ostateczności może być. Dzisiaj sobie machnę trochę mniejsze stężenie, powoli kończę współpracę z kwasem w tym sezonie, zostanę tylko przy toniku w okresie wiosny i lata

Dziewczyny, kiedyś zamówiłam z Oriflame krem-fluid o nazwie Oasis spf 30. Nie wierzyłam, że może być fajny, bo pielęgnacja z Oriflame leży i kwiczy, ale kupiłam, bo duża promocja i produkt sezonowy. Filtr jest obłędny Zastępuje z powodzeniem krem nawilżający, nie daje matu, ale taką subtelną satynę. Na teraz jest świetny, a latem i tak Vichy mam
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 21:00   #2588
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiem, że jest taki podkład z Kolorówki, bo nawet zalega gdzieś w czeluściach mojej szuflady. Nie udało mi się uzyskać koloru, który pasowałby mojej cerze, podkład pomarańczowiał, więc to dla mnie jeszcze gorsza opcja niż gotowe minerały, bo gotowca to chociaż na wymiance się pozbędę, a takiego zonka przecież nikt nie weźmie.
Jak mam wybierać pomiędzy makijażem a filtrami, to wolę jednak filtry, chociaż jedno i drugie upierdliwe.
mówiłam o pudrach, nie podkładach
link1 link2
Nie lubię ich podkładów, noszę jeden z nich ale po porządnym stuningowaniu. Używam bazy z pierwszego linku, dodałam do niej tylko puder ryżowy albo krzemionkę i jest git

Kiedyś używałam filtrów namiętnie, ale jednak nie znalazłam żadnego, który nie miałby żadnego negatywnego wpływu na moją cerę, może ten Aknicare był w porządku, ale i jemu zdarzyło się mnie podrażnić i szybciej się świeciłam (choć, jak na filtr, mat trzymał dość długo). Upierdliwa sprawa z tymi filtrami, a nawet bez kwasów mam skórę wrażliwą na słońce, przez godzinę bez filtra potrafię złapać poparzenie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:21   #2589
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Sorki, że odpisuję z taką przerwą, ale męczę aktualnie sesję i już nie wiem, czy to ja ją gwałcę, czy ona mnie

Pojawiło się łuszczenie dość sympatyczne, oblazły mi skrzydełka nosa tak porządnie, reszta twarzy odpadła małymi płatkami. To nie to co bym chciała, ale w ostateczności może być. Dzisiaj sobie machnę trochę mniejsze stężenie, powoli kończę współpracę z kwasem w tym sezonie, zostanę tylko przy toniku w okresie wiosny i lata
Pytam, bo po moich 25% łuszczenie jest .. niewielkie W niczym nie przypomina to wylinki ze zdjęć sprzed tygodnia. Nie bardzo rozumiem o co chodzi, tym razem stężenie miałam dokładnie takie jakie chciałam, kwas odmierzyłam łyżeczkami i dla pewności sprawdziłam na wadze, myślałam, że twarz odpadnie z hukiem, a tu takie coś
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:45   #2590
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pytam, bo po moich 25% łuszczenie jest .. niewielkie W niczym nie przypomina to wylinki ze zdjęć sprzed tygodnia. Nie bardzo rozumiem o co chodzi, tym razem stężenie miałam dokładnie takie jakie chciałam, kwas odmierzyłam łyżeczkami i dla pewności sprawdziłam na wadze, myślałam, że twarz odpadnie z hukiem, a tu takie coś

I to jest właśnie uroda salicyla, raz odpada cała twarz, a czasem nawet nie zaswędzi
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 22:36   #2591
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
I to jest właśnie uroda salicyla, raz odpada cała twarz, a czasem nawet nie zaswędzi
U mnie łuszczenie zwiększało się raczej proporcjonalnie do wzrostu stężenia, nie było takich niespodzianek jak u Ciebie
Zastanawiam się teraz czy to nie wina spirytusu jako rozpuszczalnika. Kwas rozpuszczał się ciężko, szybko krystalizował na ściankach kieliszka, a gdzieś czytałam, że przy wyższych stężeniach lepiej jest salicyl rozpuszczać w glikolach i może to ma jakiś wpływ na łuszczenie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 23:12   #2592
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

gratuluję dziewczynom, które wytrzymują tak wysokie stężenia
właśnie zrobiłam peeling , tym razem już ze spirytusem i chyba przesadziłam z %
zaraz praktycznie po nałożeniu musiałam zmyć i siedzieć potem 5minut pod lodowatym prysznicem. wystraszyłam się białego osadu na mega czerwonej skórze i w panice i bólu to zmyłam
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 23:30   #2593
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
gratuluję dziewczynom, które wytrzymują tak wysokie stężenia
właśnie zrobiłam peeling , tym razem już ze spirytusem i chyba przesadziłam z %
zaraz praktycznie po nałożeniu musiałam zmyć i siedzieć potem 5minut pod lodowatym prysznicem. wystraszyłam się białego osadu na mega czerwonej skórze i w panice i bólu to zmyłam
Jakie stężenie zrobiłaś?
Biały osad przy kwasie salicylowym to norma, pozostaje na skórze po odparowaniu alkoholu. Nałóż na twarz jakiś tłusty krem/maść, do rana zaczerwienienie zniknie


Tak mi się jeszcze przypomniało, ostatnio któraś dziewczyna pytała o glinki przy stosowaniu SA, a jak u Was z algami? Szczerze mówiąc nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby raczyć nimi twarz po peelingu, bo spirulina nieźle mnie wyburacza i byłam pewna, że jeszcze bardziej podrażni obdartą skórę Gdzieś jednak przeczytałam, że algi są zbawienne dla takiej skóry, same z dodatkiem jogurtu były ok, ale dzisiaj poszłam o krok dalej i dosypałam bromelainy i papainy, po 15 min i odrobinie nawilżacza nie mam na twarzy ani jednej suchej skórki
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:54   #2594
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jakie stężenie zrobiłaś?
Biały osad przy kwasie salicylowym to norma, pozostaje na skórze po odparowaniu alkoholu. Nałóż na twarz jakiś tłusty krem/maść, do rana zaczerwienienie zniknie

ahaa to w porządku, na przyszłość będę wiedzieć
zrobiłam 16%
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 07:05   #2595
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie łuszczenie zwiększało się raczej proporcjonalnie do wzrostu stężenia, nie było takich niespodzianek jak u Ciebie
Zastanawiam się teraz czy to nie wina spirytusu jako rozpuszczalnika. Kwas rozpuszczał się ciężko, szybko krystalizował na ściankach kieliszka, a gdzieś czytałam, że przy wyższych stężeniach lepiej jest salicyl rozpuszczać w glikolach i może to ma jakiś wpływ na łuszczenie?
No kto wie, czy spirytus nie nadaje sie tylko do 20%, a potem to już trzeba szukać coś innego? Teoria zawsze zakłada cuda, które praktyka weryfikuje. Mnie za to bardzo ciekawi ten rozpuszczalnik o którym kiedyś pisałaś, chyba przyjrzę mu się bliżej
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:50   #2596
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
ahaa to w porządku, na przyszłość będę wiedzieć
zrobiłam 16%
ja zaczynałam od 15% i reagowałam podobnie do Ciebie dawaj znać jak tam sytuacja i czy wszystko jest ok

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
No kto wie, czy spirytus nie nadaje sie tylko do 20%, a potem to już trzeba szukać coś innego? Teoria zawsze zakłada cuda, które praktyka weryfikuje. Mnie za to bardzo ciekawi ten rozpuszczalnik o którym kiedyś pisałaś, chyba przyjrzę mu się bliżej
Szukam od kilku godzin i nic sensownego nie znalazłam, nie wiem gdzie mogłam przeczytać o tych glikolach Mimo, że odpuściłam już tak wysokie stężenia to i tak chciałabym wiedzieć jak to w końcu jest z tym kwasem, może jest na sali jakiś chemik? Ciekawi mnie też czy 30% to maksimum dla salicyla, czy chodzi o zwykłe bezpieczeństwo w domowym stosowaniu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 22:26   #2597
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
ja zaczynałam od 15% i reagowałam podobnie do Ciebie dawaj znać jak tam sytuacja i czy wszystko jest ok
na razie wszystko dobrze, nic się nie dzieje, skóra gdzieniegdzie zaróżowiona lekka. czekam na złuszczenie, które mam nadzieję będzie
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 22:28   #2598
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jestem właśnie po ósmym spotkaniu z 6% kwasem. Jeszcze dwa i podwajam stężenie
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 22:30   #2599
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Szukam od kilku godzin i nic sensownego nie znalazłam, nie wiem gdzie mogłam przeczytać o tych glikolach Mimo, że odpuściłam już tak wysokie stężenia to i tak chciałabym wiedzieć jak to w końcu jest z tym kwasem, może jest na sali jakiś chemik? Ciekawi mnie też czy 30% to maksimum dla salicyla, czy chodzi o zwykłe bezpieczeństwo w domowym stosowaniu
Ja bym traktowała to tak, że te 30% to maksymalne stężenie, jakie można uzyskać w domowych warunkach. Chociaż dla mnie to i tak bzdura, bo żeby uzyskać takie stężenie w domu muszę kwas podgrzewać, a tak czy siak krystalizuje on z powrotem w sekundę.

Nie opowiedziałam o wczorajszych wrażeniach peelingowych. Zrobiłam coś około 25%, nałożyłam dwie warstwy. Myślę "nie ruszy mnie, nie ma siły". Oj ruszył! Tak skurczybyk piekł z 5 minut, że aż mnie ręka od wachlowania rozbolała
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 23:34   #2600
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja bym traktowała to tak, że te 30% to maksymalne stężenie, jakie można uzyskać w domowych warunkach. Chociaż dla mnie to i tak bzdura, bo żeby uzyskać takie stężenie w domu muszę kwas podgrzewać, a tak czy siak krystalizuje on z powrotem w sekundę.

Nie opowiedziałam o wczorajszych wrażeniach peelingowych. Zrobiłam coś około 25%, nałożyłam dwie warstwy. Myślę "nie ruszy mnie, nie ma siły". Oj ruszył! Tak skurczybyk piekł z 5 minut, że aż mnie ręka od wachlowania rozbolała
Aż tak? Robiłam 30% na plecy, kwas rozpuszczał się ciężko, ale zwykle udawało się bez, albo z niewielkim (wkładałam kieliszek pod bieżącą ciepłą wodę) podgrzaniem. Upierdliwy ten kwas

Te kolejne warstwy to jednak robią robotę
Masz już jakiś plan co po peelingach, czy jesteś tak zadowolona z efektów, że po zakończeniu kuracji nie planujesz nic nowego?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 07:06   #2601
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Aż tak? Robiłam 30% na plecy, kwas rozpuszczał się ciężko, ale zwykle udawało się bez, albo z niewielkim (wkładałam kieliszek pod bieżącą ciepłą wodę) podgrzaniem. Upierdliwy ten kwas

Te kolejne warstwy to jednak robią robotę
Masz już jakiś plan co po peelingach, czy jesteś tak zadowolona z efektów, że po zakończeniu kuracji nie planujesz nic nowego?
Co do zadowolenia, to z jednej strony jest ogromne, bo jeszcze nigdy nie miałam tak mało zaskórników, a z drugiej coraz mniejsze, bo tuż przed kolejnym peelingiem, gdy skóra jest już mocno zregenerowana, pojawiają się z powrotem zaskórniki. Jestem tym przerażona, bo boję się że kilka miesięcy łuszczenia pojdzie na marne w parę tygodni.

Z nowości to mam zamiar wprowadzić kwas mlekowy w okresie lata, bo pamiętam że jak kiedyś smarowałam się mlekiem to efekty były bardzo przyjemne

A Twoje plany?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 09:13   #2602
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Co do zadowolenia, to z jednej strony jest ogromne, bo jeszcze nigdy nie miałam tak mało zaskórników, a z drugiej coraz mniejsze, bo tuż przed kolejnym peelingiem, gdy skóra jest już mocno zregenerowana, pojawiają się z powrotem zaskórniki. Jestem tym przerażona, bo boję się że kilka miesięcy łuszczenia pojdzie na marne w parę tygodni.

Z nowości to mam zamiar wprowadzić kwas mlekowy w okresie lata, bo pamiętam że jak kiedyś smarowałam się mlekiem to efekty były bardzo przyjemne

A Twoje plany?
U mnie efekty po salicylu na plecach utrzymywały się przez kilka miesięcy, ale jeśli chodzi o twarz to obawiam się, że wszystko powróci znacznie szybciej

Co planujesz robić z mlekowcem, toniki czy może również peelingi? Co to za efekty po nim miałaś?

A ja dalej się zastanawiam co wybrać i dlatego podpytuję , mam 3 typy: gotowy peeling Iwostin Perfectin Lucidin z kwasem glikolowym, samoróbki z kwasem mlekowym i kwas azelainowy (Acne Derm/Skinoren + samoróbki).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 09:36   #2603
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy któraś z Was miała do czynienia z czymś takim 40% KWAS SALICYLOWY + KWAS AZELAINOWY + KWAS MIGDAŁOWY + KWAS MLEKOWY, PH 2, +20? Bielenda ma kiepską opinię wśród kosmetyczek z powodu powszechnej i niekontrolowanej dostępności dla postronnych. Jak oceniają ją klienci - nie wiem.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:08   #2604
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała do czynienia z czymś takim 40% KWAS SALICYLOWY + KWAS AZELAINOWY + KWAS MIGDAŁOWY + KWAS MLEKOWY, PH 2, +20? Bielenda ma kiepską opinię wśród kosmetyczek z powodu powszechnej i niekontrolowanej dostępności dla postronnych. Jak oceniają ją klienci - nie wiem.
To 40% to jest stężenie łączne kwasów? Profesjonalnej Bielendy nie miałam, ale zerkam z ciekawością, bo "drogeryjna" mnie raczej rozczarowuje. Ciekawi mnie też to drugie serum, z kwasem szikimowym. Powoli trzeba poczynić jakieś plany na słoneczne dni, więc o Bielendzie pomyślę. Coś musi mi tego niewdzięcznego salicyla zastąpić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:53   #2605
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

[QUOTE=chimay;50235814] Ciekawi mnie też to drugie serum, z kwasem szikimowym. [QUOTE]

A co to ten kwas szikimowy? Jakiś chiński?


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie efekty po salicylu na plecach utrzymywały się przez kilka miesięcy, ale jeśli chodzi o twarz to obawiam się, że wszystko powróci znacznie szybciej

Co planujesz robić z mlekowcem, toniki czy może również peelingi? Co to za efekty po nim miałaś?

A ja dalej się zastanawiam co wybrać i dlatego podpytuję , mam 3 typy: gotowy peeling Iwostin Perfectin Lucidin z kwasem glikolowym, samoróbki z kwasem mlekowym i kwas azelainowy (Acne Derm/Skinoren + samoróbki).
Ja się właśnie też zastanawiam, czy czasem po 2 tygodniach nie wrócą moje zaskórniki.

Miałam taki dwumiesięcznyh epizod ze smarowaniem twarzy mlekiem dwa razy dziennie jak tonikiem. Na efekty trzeba było poczekać, ale było warto, zniknęły mi całkowicie zaskórniki na policzkach i długo długo nie wracały. Tylko to trochę jednak problemowe, bo wszystko się na tym mleku potem rolowało. Dlatego wymyśliłam tonik z mlekowcem, bo to taki produkt który dużo nie namiesza w mojej letniej pielęgnacji, a może pomóc

Tak się zastanawiam, czy czasem Revlon Colorstay nie powoduje u mnie szybkiego nawrotu kropeczek.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:20   #2606
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A co to ten kwas szikimowy? Jakiś chiński?
Japoński Przynajmniej nazwa (shikimi - anyż gwiaździsty). Kwas nadaje się także do skóry suchej, ma słaby potencjał drażniący, ma odblokowywać zaczopowane ujścia porów, złuszcza przy małych stężeniach (chociaż czy ja chcę się łuszczyć? No raczej nie). Dostępny w gotowcach Bielendy oraz Arkany, Chantarelle, Clarena.


Pomimo narzekania na suche skórki dziś zrobiłam znowu peeling 5%, ale kładłam na nieoczyszczoną skórę. Po prostu zmyłam płatkiem z roztworem twarz (na której miałam położony rano filtr, róż i puder matujący). Wcześniej oczyszczałam dokładniej, najgorzej było jak dodatkowo przed peelingiem przecierałam skórę wódką. W przyszłym tygodniu zaopatrzę się w jakieś dodatkowe kremiszcza, bo pewnie wylinka i tak będzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 21:32   #2607
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziś mój trzeci peeling salicylem na spirytusie. Przed pierwszą minutę pieczenie niesamowite, jakby twarz wypalało ale pomogłam sobie zimnym nawiewem z suszarki

1) 5% - zero łuszczenia
2) 10% - delikatne łuszczenie
3) 15% - przed chwilą, ciekawa jestem czy będę się w końcu porządnie łuszczyć

Przed wiosną chcę zrobić jeszcze 2-3 razy.

Edytowane przez 201605061000
Czas edycji: 2015-02-13 o 21:33
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 22:14   #2608
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Fajna ta Bielenda, czasem szkoda, że wszyscy tu tylko samoróbek używają Ciekawe czy nasze peelingi byłyby efektywniejsze, gdyby stosować produkty gabinetowe, zamiast kwasu ze spirolem

Kwas szikimowy staje się ostatnio bardzo popularny Mam w domu nawet próbki Clareny - krem nawilżający z kwasem szikimowym i mlekowym, przeciwzmarszczkowy, przeznaczony do pielęgnacji skór suchych, odwodnionych z pierwszymi oznakami starzenia. Polecany do stosowania na noc w trakcie i po zakończeniu serii zabiegów złuszczających. Skład długi, jest i gliceryna, aloes, olej z pestek winogron, niacynamid, mocznik i pełno innych składników, na których się nie znam
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 22:21   #2609
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Fajna ta Bielenda, czasem szkoda, że wszyscy tu tylko samoróbek używają Ciekawe czy nasze peelingi byłyby efektywniejsze, gdyby stosować produkty gabinetowe, zamiast kwasu ze spirolem

Kwas szikimowy staje się ostatnio bardzo popularny Mam w domu nawet próbki Clareny - krem nawilżający z kwasem szikimowym i mlekowym, przeciwzmarszczkowy, przeznaczony do pielęgnacji skór suchych, odwodnionych z pierwszymi oznakami starzenia. Polecany do stosowania na noc w trakcie i po zakończeniu serii zabiegów złuszczających. Skład długi, jest i gliceryna, aloes, olej z pestek winogron, niacynamid, mocznik i pełno innych składników, na których się nie znam
Jak na początku przygody z kwasami uważałam, że inwestowanie w gotowce jest bez sensu, tak teraz skłaniam się do tego, żeby się na nie przerzucić i na wiosnę raczej sobie dam spokój z półproduktami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 22:37   #2610
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Fajna ta Bielenda, czasem szkoda, że wszyscy tu tylko samoróbek używają Ciekawe czy nasze peelingi byłyby efektywniejsze, gdyby stosować produkty gabinetowe, zamiast kwasu ze spirolem

To bierz jak fajna, masz moje błogosławieństwo
Na same półprodukty też się zamykać nie można. Ja np. używam toniki z Ziaji, bo po przetestowaniu wielu hydrolatów nie widzę różnicy w cerze, więc ekonomicznie wygrywa Ziaja
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.