Pomocy - kiepski początek z antykoncepcją ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 22:48   #1
h_ola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Exclamation

Pomocy - kiepski początek z antykoncepcją ;(


Witam!
Właśnie zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne - konkretnie "Yaz" - jednak nie jestem pewna, czy zrobiłam to poprawnie, jako że jestem w tym temacie kompletną nowicjuszką.
Moja ginekolog poradziła mi, abym zażyła tabletkę w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki. Tak też zrobiłam - tj tego dnia, kiedy się spodziewałam. Jednak z tego, co czytam na różnych forach wynika, że tabletkę powinno zażyć się w momencie pojawienia się miesiączki. Jeśli to prawda, najwidoczniej mogłam wziąć tabletkę za wcześnie. Zażywam je już 3 dzień, a okresu nie widać - choć czuję się podobnie, jak w momencie kiedy mam krwawienie.
Zastanawiam się, co robić? Czy kontynuować zażywanie leku? Czy mimo wszystko tabletki działają i mogę współżyć?
Bardzo proszę o pomoc!!!
h_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 23:02   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pomocy - kiepski początek z antykoncepcją ;(

no niestety, ale trochę się z ginem nie zrozumieliście - 1 tabletkę należy wziąć pierwszego dnia krwawienia, a wcale nie masz gwarancji, że to był ten dzień skoro ono nie wystąpiło. może zatrzymały je tabletki a może po prostu miało się spóźnić. ja bym na twoim miejscu kontynuowała branie tabletek [jak teraz ostawisz to dopiero sobie namieszasz] ale zabezpieczenie raczej dopiero przy 2gim opakowaniu, ulotka na pewno mówi coś na ten temat.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 23:06   #3
h_ola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy - kiepski początek z antykoncepcją ;(

dzięki za odpowiedź ulotkę przewertowałam starannie, jednak są tam informacje tylko odnośnie spóźnionego zażycia, nie przedwczesnego :/
h_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 08:20   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Pomocy - kiepski początek z antykoncepcją ;(

wzielas je za wczesnie. bierz tabletki juz dalej. ja tez wzielam przed miesiaczka (moj swiadomy wybor) , dostalam krwawienia w I tyg (byc moze doszlo do pominiecia tabletki i to zadzialalo jak katalizator)

mowi sie ze antykoncepcja bedzie od 2 opakowania. ale co raz czesciej dochodzi sie do wniosku ze 7 albo 14 tabletek wystarczy i jest antykoncepcja. ja przynajmniej wspolzylam (przerywany) po 7 tabletce pare razy i w ciazy nie jestem. pewnie juz jest po owulacji wiec tymbardziej. ale to juz jest wybor danej kobiety
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 21:56   #5
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pomocy - kiepski początek z antykoncepcją ;(

Dokładnie tak, jak dziewczyny napisały.
Tabletki zaczynasz brać pierwszego dnia krwawienia, i tak cały czas, aż skończy Ci się opakowanie. Robisz tygodniową przerwę, i od nowa.
Podczas siedmiodniowej przerwy powinno wystąpić krwawienie, aczkolwiek nie spodziewałabym się go pierwszego dnia.
(Moje opakowanie kończy się w niedzielę, więc jakoś w środę/czwartek zaczynam męczyć się z okresem.)
Mam nadzieję, że jesteś świadoma, że pigułki chronią Cię przed ciążą nawet podczas wyżej omówionej przerwy.
Bierz je dalej, myślę, że wszystko powinno być w porządku.
A podczas stosunku, byłabym po prostu bardziej ostrożna na Twoim miejscu.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.