Pryszcze podskórne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-09, 14:46   #1
kvonl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1

Pryszcze podskórne


Witam, chciałabym się w Państwem podzielić moim problemem, otóż podczas dorastania moja cera nie była idealna jak każdego dziecka, jakiś pryszcz od czasu do czasu się pojawił. Do drugiej liceum to się utrzymywało, mam tłustą cerę więc "kaszka" na czole(tylko tam) była zawsze obecna i z niej mutowały się dalej większe potwory. W trzeciej liceum nagle ni stąd ni zowąd całe czoło pokryły mi wielkie krosty, głównie podskórne, ropne. Nie znałam przyczyny. Tragedia, próbowałam to ogarnąć maściami, domowymi sposobami nic nie działało. Zrobiły mi się potworne blizny, ciężko się goiło, jakby w ogóle nie moja cera. Wszystko tylko na czole przypominam, cera tłusta. W końcu po paru latach bezskutecznej walki udałam się do dermatologa, który zapisał mi tabletki Aknenormin na bazie izotretynoiny. Rewelacja, podczas trwania kuracji wszystko się bardzo wysuszyło, cera była piękna(oprócz blizn, mam do dziś). Skończyłam brać je w czerwcu 2015 roku i wszystko przez dłuższy czas było dobrze, ale niestety.. Widzę nawrót, znów od jakiegoś czasu, trochę nieśmiało co prawda, ale zaczęły mi znów wyskakiwać te potwory. Tragedia.. Wielkie, bolące krosty. Nie wiem co mam robić i czym to jest spowodowane. Dodam, że mój ginekolog stwierdził u mnie gronkowca pochwy, którego jak wiadomo nie da się pozbyć.. Można go tylko uśpić. Mówił, że to ma jakiś wpływ na to. Czy któraś z Pań miała podobny problem? Proszę o pomoc
kvonl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-09 15:46:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.