Ekspert radzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 19:07   #1
dr W. Trzeciakowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24

Ekspert radzi


Witajcie drogie mamy (i mam nadzieję, że również tatusiowie).
Mam nadzieję, że dyskusja trochę się rozkręci, a moje odpowiedzi będą przydatne.
Na wstępie chciałbym zachęcić do stałej podaży leku przeciwkolkowego i unikania podawania go doraźnie. Choć Bobotic ma niewątpliwe zalety - jest smaczny, dobrze tolerowany, wygodnie się go dawkuje i podaje się go w małej objętości - to jednak podanie jakiegokolwiek leku w momencie, gdy dziecko źle się czuje, boli je brzuszek i płacze może być bardzo trudne. Bezpieczniej zatem podawać ten lek na stałe, nie czekając na pojawienie się nasilonych objawów kolki. Poza tym, pamiętajcie drogie mamy, aby dużo pić podczas karmienia piersią.
Czekam na dalsze pytania i pozdrawiam
dr W. Trzeciakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:24   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Ekspert radzi

Jak to jest z dietą podczas karmienia piersią? Czy to w ogóle jest jakoś naukowo udowodnione, że np. zjedzenie fasolki po bretońsku będzie skutkowało wzdęciem i bólem brzuszka u niemowlaka, czy to są takie mądrości ludowe?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 11:13   #3
dr W. Trzeciakowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Ekspert radzi

Droga mamo.
Ponieważ jest kilka pytań o dietę, to poruszę ten temat w wątku "dieta".
Pozdrawiam.
dr W. Trzeciakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 08:30   #4
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Ekspert radzi

Panie doktorze, wydaje mi się, iż warto wspomnieć o tym, iż Simetikon (substancja czynna Boboticu czy SabSimplex) nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w stanie niezmienionym z kałem.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:06   #5
petrela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Question Dot.: Ekspert radzi

WITAM,
Panie doktorze,

Mój 4 tygodniowy synek meczy się z kolkami.
w 3 tygodniu były od 16:00-19:00 z zegarkiem w ręku. Teraz łapią go już niemalże przez cały dzień. Noc przesypia ładnie budząc się tylko do karmienia. Karmię piersią i nie ukrywam, że mój syek to mały głodomorek. Dziś ma 26 dni i przybył 800 g.
Od lekarza dostalismy zalecenie stosowania wcześnej wspomnianego delicolu 6 kropel przed każdym karmieniem i 2 krople dwa razy na dobę Esputiconu.
Chciałabym zapytać po jakim czasie można się spodziewać poprawy? Jak szybko powinny zadziałać?
I kiedy jeśli wspomniane "leki" nie dadzą pożądanego efektu zastosować coś innego.
Zakupiłam nawet specjalne butelki antykolkowe i zastanawiam się czy nie odciągać pokarmu i nie karmić synka właśnie nimi. Co Pan myśli o tym?
I ostatnie pytanie co Pan mysli o herbatkach z kopru? Te gotowe dostępne w sklepach i aptekach dla dzieci to prawie 96% cukru. Czy jak będę ja pić te herbatki czy pomoże to coś Małemu?
petrela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 22:17   #6
dr W. Trzeciakowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Ekspert radzi

Droga mamo.
Może warto zamienić dimeticon na simeticon i spróbować zwiększyć dawki Delicolu.
Proszę spróbować też ogrzewać brzuszek termoforem.
Jeżeli leki działają, to poprawa występuje szybko - już po kilku dawkach leków.
W przypadku braku poprawy zalecam kontakt z pediatrą w celu rozważenia innego postępowania.
Natomiast jeżeli chodzi o herbatki z kopru, to proszę kupić koper do zaparzania. Nie zawiera cukru.
Pozdrawiam, W. Trzeciakowski
dr W. Trzeciakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.