Stomatolog estetyczny-artysta poszukiwany-Wa-wa ;) + opis problemu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 15:36   #1
Ewik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31

Stomatolog estetyczny-artysta poszukiwany-Wa-wa ;) + opis problemu


Na wstępie zaznaczam że korzystałam z szukajki i nic adekwatnego do moich wymagań nie znalazłam
Sprawa wyglada następująco- po wypadku z dzieciństwa ( przydzwonienie z całej siły przednimi zębami w glebę ;/) w 4 przednich zębach powstały wielokierunkowe pęknięcia szkliwa. W sumie i tak miałam farta gdyż zęby mam w sumie mocne-normalnie powinnam je stracić.
Przez lata całe nic się z nimi nie działo-zaraz po tym wypadku, kiedy wygoiła się twarz, miałam robione jakies zabiegi wzmacniające szkliwo i miałam się tym nie przejmować. Niestety kilka lat temu szkliwo w miejscach tych pęknięć zaczęło odpadać. Oprócz tego mam lekko krzywe dwójki ale i one też mają sporo ubytków-moje zęby po prostu ulegaja jakiejś dziwnej erozji.
Kiedyś jak jeszcze szkliwo jakoś się trzymało dwa razy podjęłam próbę prostowania tych dwójek ale oba apraty ruchome po prostu się połamały więc zrezygnowałam, tym bardziej, że zgryz mam prawidłowy.
Ze stałymi już nie chciałam próbować, bo kiedy zaczęły być ogólnie dostępne ja już miałam problem ze szkliwem i było ryzyko, że mi te bidy kompletnie sie rozpadną. Teraz w ogóle już problem jest inny bo większość krzywizn na dwójkach po prostu odpadła. Mam postrzępione przednie zęby i wyglada to conajmniej dziwacznie.
Od jakiegos czasu kombinuję co by tu z nimi zrobić. Oczywiście na początek wybielanie bo zęby mam w kolorze kości słoniowej. Potem jakaś rekonstrukcja kształtu a w zasadzie korekta bo chciałabym te lekko krzywe dwójki jednak troszkę upiększyć. Stomatolog odradził mi licówki ze względu na moją drobną twarz ( wiecie, żebym nie była mordziasta jak się uśmiechnę ). Zdecydowałam się na korektę kształtu zębów kompozytem- i teraz problem-gdzie mam to zrobić????
Jest tyle klinik które oferuja swoje usługi ale iść gdzieś w ciemno-troszkę strach-tym bardziej, że to korekty tych moich zębideł potrzebuje stomatologa ze sporym wyczuciem estetycznym- tak aby idealnie dobral kompozyt do wyjściowego koloru szkliwa, żeby ładnie zrekonstruował i ukszatłtował te ząbki
Polecenia, sugestie i rady a może jakies inne pomysły z niecierpliwością oczekiwane
Szukam i szukam...jak wydaje mi się, że jakiś gabinet może dać radę to znajduję w necie ostrzeżenia...zgłupiałam kompletnie...
Ewik11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 20:53   #2
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Stomatolog estetyczny-artysta poszukiwany-Wa-wa ;) + opis problemu

Hej!

Ciekawy przypadek, nie powiem Nie wiem, czy pomoge, ale moja dentystka z Krakowa jest bardzo dobra. Teraz mozna sie dostac tam i z powrotem za 38 zl (wlasnie dzis kupilam bilety na 11 grudnia), wiec moze przy okazji zwiedzania miasta zalatwisz problem zabkow? Ja jezdze do niej juz 2 rok i nie zamienie jej na nikogo innego.

Przede wszystkim da sie z nia szczerze porozmawiac. Jesli uwaza, ze cos jest przereklamowane i niepotrzebne, wlasnie tak powie. NIGDY nie naciaga na niepotrzebne zabiegi.

Jak robi mi wypelnienie, to tak dobiera kolor, ze potem moge sie tylko domyslac, gdzie go mam! A poza tym zawsze jej mowie, ze jest niezlym rzezbiarzem - bardzo ladnie "ugniata" plombe, nie da sie odroznic od zeba. Nie wiem, czy pracuje z kompozytem. Na pewno robi korony... W kazdym razie, polecalabym Ci sie z nia skonsultowac.

Sama przychodnia nie jest droga a i konsultacje bodajze maja darmowe (tak maja napisane w cenniku, ale nie recze).

Jesli jestes zainteresowana,daj znac to wysle PW.
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 23:18   #3
warta_swieczki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 73
Dot.: Stomatolog estetyczny-artysta poszukiwany-Wa-wa ;) + opis problemu

Mam nadzieję, że to przeczytasz zanim jeszcze zdecydowałaś się na klinikę!
Absolutnie polecam Klinikę Stomatologiczną Dentawes (bemowo, gdzies kolo mcdonaldsa choc nie wiem ile mców tam jest:P).
W skrócie - calutka moja rodzina się tam leczy i dla przykładu z zębów mojej mamy, które były kompletnie zniszczone papierosami i szkodliwymi dla zębów lekarstwami powstał niewiarygodny gwiazdorski uśmiech w naprawde krótkim czasie leczenia. Moj ojciec tez ma poprzerabiane zęby, ja poki co mam naturalne ale są w swietnej kondyncji i mam nadzieje ze sie to szybko nie zmieni
Na dodatkowa zachete moge dodac ze dzieciom zdarzalo sie zasnac na fotelu przy borowaniu i ze dentyste mozna naprawde polubic:P
nie wiem do konca czy oferuja to o czym mowisz, ale zdaje mi sie ze maja pelen zakres uslug dostepnych na rynku a gabinety sa swietnie wyposazone
__________________



Edytowane przez warta_swieczki
Czas edycji: 2009-12-02 o 23:20 Powód: zapomnialam dodac
warta_swieczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.