Ból skroni :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-17, 20:40   #1
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163

Ból skroni :(


Nie wiem czy to odpowiednie miejsce jeśli nie proszę o przeniesienie

Od pewnego czasu (1 tydzień) mam bardzo silne bóle w skroni bój jest momentami kujący jak i uciskowo ! Jakby ktoś mi ją ściskał i to coraz mocniej i nagle puszcza po paru minutach! Boli mnie wtedy cały prawy bok głowy i jest mi wtedy tak ciepło jak bym się miała udusić za chwilę! Na przykład idę sobie ulicą i wszystko jest dobrze a za chwile on mnie łapię i jest masakra od tego bólu chcę mi się wymiotować muszę na chwile przystanąć i przeczekać ! Dodam ,że nie trwa od długo góra 2 min Zdarza mi się 2-3 razy dziennie ! Ból zwiększa się podczas gwałtownych ruchów .
Nie wiem czy to ma z tym coś wspólnego ale od tego czasu również nie mam ochoty na jedzenie szczególnie rano ! Wie ktoś co to może być ? Coś poważnego czy może nie ?

Edytowane przez kinga10204
Czas edycji: 2013-12-17 o 20:45
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:46   #2
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Ból skroni :(

Proszę o odpowiedz !
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 16:24   #3
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
Dot.: Ból skroni :(

Pierwsze co przyszło mi do głowy od razu po przeczytaniu tematu to migrena. Też czasem miewam bóle głowy w skroni i również położenie głowy daje mi ulgę. Chęć wymiotowania w trakcie tego też mi dokucza. Także myślę że to może być migrena.

Ile masz lat? Jesteś w etapie dojrzewania? Ja w tym czasie miałam okropne migreny, z tak zwaną aurą. Teraz (mam 19 lat) już od jakichś dwóch lat jest zdecydowanie lepiej.

Także może to być przejściowe, ale jeśli bardzo Cię to niepokoi zwróć się o pomoc do neurologa, zleci Ci badanie EEG głowy, tomografię, a w razie potrzeby też rezonans.

Edytowane przez Gazzzowana
Czas edycji: 2013-12-18 o 16:26
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:21   #4
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Ból skroni :(

Mam 17 lat ! Jest dla mnie to o tyle dziwne ,że mi praktycznie nigdy nie dokuczały bóle głowy a jeśli już to lekko odczuwalne ! Ale czy Migrena nie trwa dłużej ? Bo jak już pisałam te bóle trwają nie dłużej niż 2-3 min czasami jeszcze krócej !

Dzięki za opowiedz
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 14:13   #5
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
Dot.: Ból skroni :(

Z długością migreny bywa różnie. Raz to kilka minut, a może być i kilka dni
I może dopaść w każdym wieku, więc to że wcześniej Ci nie dokuczały mocne bóle głowy to niestety nie daje gwarancji że migrena się nie pojawi.

Zorientuj się czy w Twojej rodzinie nie było takich przypadłości, bo zdarza się że skłonność do migrenowych bólów jest dziedziczna.
Są też pokarmy, które mogą zaostrzać ból, jak np czekolada, owoce cytrusowe, ser żółty. Może w Twojej diecie jest ich za dużo?
Migrena też pojawia się przy stresie. Wiadomo, ciężko go uniknąć, a to że ma niekorzystny wpływ na organizm to żadna nowość.

Ogólnie migrena jest raczej nie groźna. No chyba że jest tak silna że uniemożliwia wstanie z łóżka... Ale jeśli bardzo się martwisz to tak jak wspomniałam w tamtym poście, możesz zrobić badania Migrenę można leczyć, ja przez mniej więcej rok brałam Divascan (na raceptę).
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 15:50   #6
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Ból skroni :(

Moja siostra miewa Migreny ale u niej trwa ona dłużej tak wiec nie brałam jej pod uwagę ale dzięki za uświadomienie

Edytowane przez kinga10204
Czas edycji: 2013-12-19 o 19:30
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 14:00   #7
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Ból skroni :(

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Moja siostra miewa Migreny ale u niej trwa ona dłużej tak wiec nie brałam jej pod uwagę ale dzięki za uświadomienie
Tak tak koniecznie zbadaj temat pod kontem migreny.ja jej nie mam ale znajoma cierpi i to dosłownie.A podobno mówią że migrene da sie wyleczyc. A juz na pewno mocno zminimalizować utrudniające życie bóle.Powodzenia
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 16:50   #8
MartkaK
Raczkowanie
 
Avatar MartkaK
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 38
Dot.: Ból skroni :(

Prawdopodobnie migreny, też tak czasami mam, jeśli te bóle trwałby dużej lub cały czas bolała by Cie głowa w okolicy skroni to polecałbym wizytę u okulisty w celu zmierzenia ciśnienia śródgałkowego oczu.
__________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie
MartkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:06   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Ból skroni :(

Migrena? Jeśli boli z jednej strony i trwa krótko, od razu przyszła mi na myśl neuralgia nerwu trójdzielnego.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-07 17:06:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.