Czym zastąpic wyrwany ząb??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-01, 11:30   #1
catreena
Raczkowanie
 
Avatar catreena
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 49

Czym zastąpic wyrwany ząb???


Proszę Was o porady czym mogłabym zastapić luke po wyrwanym zębie. Wiem, że jedna z metod są implanty, ale są bardzo drogie... dlatego jesli zancie jakieś inne, nieco tańsze metody to bede wdzieczna za wszelkie informacje.
__________________

catreena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 11:39   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Czym zastąpic wyrwany ząb???

Cytat:
Napisane przez catreena Pokaż wiadomość
Proszę Was o porady czym mogłabym zastapić luke po wyrwanym zębie. Wiem, że jedna z metod są implanty, ale są bardzo drogie... dlatego jesli zancie jakieś inne, nieco tańsze metody to bede wdzieczna za wszelkie informacje.
Czy jak się uśmiechasz to widać ten brak zęba?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 16:43   #3
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Czym zastąpic wyrwany ząb???

możesz wstawić sobie "mostek".Nie wiem na czym to dokładnie polega,ale wiem,że będzie ząbek Musisz skonsultować się z dentystą On napewno ci pomoże Wpisz w google :"mostek" to napewno znajdziesz wiele informacji
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:56   #4
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Czym zastąpic wyrwany ząb???

wszystko zależy od tego, który to ząb.
Mi ząb się złamał - dolna piątka - niby nie było źle, ale przy szerokim uśmiechu było to widać. Został tylko korzeń.
Dentysta zastosował jako nadbudowę plombę, z tym że korzeniu zainstalował małą śrubkę, aby korzeń nie zapadał się.
No i narazie tak funkcjonuję, ząb nie różni się od reszty, choć mam świadomość, że kiedyś będzie trzeba wstawić implant, ale oby jak najdłużej nie
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:19   #5
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czym zastąpic wyrwany ząb???

Wszystko zależy od tego czy ma się cały i zdrowy korzeń czy nie ma go w ogóle. Jeżeli jest korzeń to stomatolog założy koronkę, albo ,,nadrobi" utracony ząb specjalnym wypełnieniem. Jeżeli nie ma korzenia to pozostaje mostek, ruchoma proteza lub implant. Przy zakładaniu mostka trzeba oszlifować sąsiednie zęby, więc to trochę ryzykowne. Ruchoma proteza to coś w rodzaju sztucznej, wyjmowanej babcinej szczęki, tylko, że na jeden ząb. Ma ona klamry, które zaczepione są o inne dwa zęby i to może spowodować ich naruszenie. poza tym nie sadzę, aby było to wygodne.
Najlepszą metodą wypełnienie ubytków są jednak implanty. Jeżeli to ząb, którego nie widać to można zdecydować się na tańszą wersję. Jeżeli to któryś z przednich zębów warto zainwestować.
Ja jestem w trakcie leczenia implantologicznego. Pieniądze zbierałam odkąd zaczęłam pracować. Odmawiałam sobie różnych rzeczy żeby móc spełnić swoje największe marzenie. Póki co mam odbudowywaną kość, około marca/kwietnia czeka mnie wszczepienie implantu i około czerwca nadbudowa już ta właściwa. No i potem to już tylko : D
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.