Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-15, 18:56   #1
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris

Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów


Rwała któraś z Was państwowo ósemki? Czy stawiacie tylko na prywaciarzy?
Ja się zapisałam na państwowe wyrywanko, ale chyba zrezygnuję i pójdę prywatnie. Boję się że państwowe znieczulenie będzie tak beznadziejne jak to przy państwowym leczeniu zęba.

Już się dowiadywałam co do prywatnego rwania:
200zł za wyrośnięte
300zł za niewyrośnięte / ceny za 1 ząb

Więc wyjdzie mi 1000zł za 4 zęby. Dużo, ale na całe życie.
Jednak wciąż się waham. Może państwowe wyrywanie wcale nie jest takie złe?

A może ktoś przy okazji poleci jakiegoś dobrego chirurga w Warszawie?

(zadaję to pytanie w osobnym wątku, ponieważ nie chce się dowiadywać ogólnie na temat ekstrakcji, tylko rozważyć problem państwowych usług bądź też prywatnych)
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 20:35   #2
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Ja mialem rwane dwie ósemki. Jeśli chodzi o znieczulenie to raczej nie ma się co martwić, powinny być równie skuteczne (znaczy takie, że nic nie poczujesz podczas zabiegu). Przy tak poważnym zabiegu nie można dać jakiegoś znieczulenia na pół gwizdka, bo ból byłby niewyobrażalny i cały zabieg mógłby się skończyć tragicznie. Ale musisz się liczyć z tym, że w gabinecie państwowym jest leczone bardzo nieciekawe towarzystwo (jak byłem się rejestrować to aż się przestraszyłem) i nie wiadomo jaka jest kompetencja lekarzy, a przede wszystkim higiena pozostawia sporo do życzenia dlatego wyrywałem prywatnie i Tobie też to polecam u sprawdzonego chirurga. Mi się wszystko pięknie zagoiło i teraz jest ok.

No i nie chcę Cie straszyć, ale przygotuj się na ogromny ból już po zabiegu... Różni ludzie różnie to znoszą, ale ja przez dwa dni umierałem, a przez tydzień chodziłem spuchnięty...

Edytowane przez bartek1991
Czas edycji: 2010-06-15 o 20:38
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:47   #3
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Rwała któraś z Was państwowo ósemki? Czy stawiacie tylko na prywaciarzy?
Ja się zapisałam na państwowe wyrywanko, ale chyba zrezygnuję i pójdę prywatnie. Boję się że państwowe znieczulenie będzie tak beznadziejne jak to przy państwowym leczeniu zęba.

Już się dowiadywałam co do prywatnego rwania:
200zł za wyrośnięte
300zł za niewyrośnięte / ceny za 1 ząb

Więc wyjdzie mi 1000zł za 4 zęby. Dużo, ale na całe życie.
Jednak wciąż się waham. Może państwowe wyrywanie wcale nie jest takie złe?


A może ktoś przy okazji poleci jakiegoś dobrego chirurga w Warszawie?

(zadaję to pytanie w osobnym wątku, ponieważ nie chce się dowiadywać ogólnie na temat ekstrakcji, tylko rozważyć problem państwowych usług bądź też prywatnych)
ja rwalam 2 osemki w polowie ukryte w dziasle na panstwowe moze 1000 zl na cale zycie ale za te pieniadze mozesz kupic cos do mieszkania fajnego tyke kasy ulica nie chodzi :P

mialam znieczulenie dobre bo takie musi byc jesli poczujesz chociaz klucie to chirurg MUSI podac ci nastepne znieczulenie az do calkowitego braku czucia czasem nie wystarsza jedna ampulka znieczulenia :P

nie bylam spuchnieta i nastepnego dnia bez problemu poszlam do pracy nic nie bolalo prawie i obylo sie bez zadnych tabletek zniecuzlajacych

tak ze nie boj sie i rwij na NFZ
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 14:37   #4
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość

No i nie chcę Cie straszyć, ale przygotuj się na ogromny ból już po zabiegu... Różni ludzie różnie to znoszą, ale ja przez dwa dni umierałem, a przez tydzień chodziłem spuchnięty...

Prawie spadłam z krzesła jak to przeczytałam. Miałam wyrywane ósemki (prywatnie), znieczulenie przestało działać a mnie nic, ani troszkę nie bolało. Moja siostra jednocześnie miała dwie czwórki wyrywane, i tak samo jak mnie, nic ją nie bolało. Nie wiem, może to zależy od zębó, od chirurga który rwie?
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 14:47   #5
emless
Moderator
 
Avatar emless
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Ja w tamtym roku wyrywałam dwie ósemki - jedną prywatnie, a drugą państwowo. Obie nie były do końca wyrośnięte. No i powiem tak: po wyrwaniu ósemki w prywatnym gabinecie czułam się dobrze, szczerze mówiąc nie miałam nawet opuchlizny, pojawiło się tylko lekkie zasinienie na linii żuchwy. Zapłaciłam, o ile mnie pamięć nie myli 150 zł, a cała wizyta trwała ok 20. minut, obyło się bez szwów.
Zachęcona takim obrotem spraw stwierdziłam, że po co wydawać tyle kasy, skoro można się pozbyć zęba w ramach NFZ Chyba mnie wtedy rozsądek opuścił...
Wyrywanie drugiej ósemki (państwowo) trwało ok. 1h, pan doktor dość długo się z nią babrał, a znieczulenie przestało działać w czasie szycia rany Nie muszę chyba mówić co wtedy czułam, no przyjemne to to nie było. Po wyjściu z gabinetu wyglądałam jak chomik, siniak też dość długo się trzymał.

Jak widać na załączonych obrazkach, każdy ma inne doświadczenia w tej materii...
Sama musisz zdecydować gdzie chcesz zęby rwać
__________________


emless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 15:49   #6
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Prawie spadłam z krzesła jak to przeczytałam. Miałam wyrywane ósemki (prywatnie), znieczulenie przestało działać a mnie nic, ani troszkę nie bolało. Moja siostra jednocześnie miała dwie czwórki wyrywane, i tak samo jak mnie, nic ją nie bolało. Nie wiem, może to zależy od zębó, od chirurga który rwie?
Przede wszystkim zależne to jest od stopnia wrośnięcia ósemki. Moich w ogóle nie było widać i ból w tym przypadku był oczywisty gdyż trzebabyło rozcinać dziąsła i nacinać kość... Nie wiem więc co jest przyczyną tego Twojego niemal upadku z krzesła, jak to nazwałaś, a samego chirurga sobie chwalę bo podszedł do sprawy z pełnym profesjonalizmem i opanowaniem.

Tenebris, na Twoim miejscu pozbierał bym opinie jakie krążą na temat owego chirurga, który miałby wyrywać te ósemki i wtedy podjął decyzję.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów!
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:01   #7
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Ja uważam, że najwięcej tutaj zależy od chirurga. Zależy kto jak się do tego bierze, jaką ma technike itd. Dowiedz sie przede wszytskim jaki jest lekarz, wypytaj o opinie na jego temat.TyleŻycze powodzenia!
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 11:13   #8
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Państwowo czy prywatnie? - wyrywanie zębów

Ja na poczatku tez myslalam o prywatnym 350 zł razy dwa 700 zł jak slodko! za wyrwanie osemek! toc do apratu moge dolozyc!!!

zdecydowalam sie na NFZ i nie zaluje!!! + kasa w kieszeni
a nawet bardziej obstawiam, poniewaz u nich jest rotacja = praktyka
moj doktorek byl nie dosc ze przesympatyczny, to i mega przystojny mily i konkretny w tym co robil- to sie liczy, zdecdowanie

najbardziej nie lubilam momentu znieczulenia,a le to nawetjak jestemu stomatologa nie lubie, siedzi sie 10-15 minutek, az zacznie dzialac
NIC NIE CZULAM w trakcie
a wyrywanie jednej jak i drugiej 8 zajelo z emmm MAX 5 minut??? nawet i nie, do tego mnialam spongostan- na wszelki wypadek poinmformowalam, iz mam problem z krzepliwoscia, szwy i wsjo // za 2tygodnie mialam rwana druga i bylo tak samo

z tym, ze po pierwszej 8 calkowicie po tygodniu wrocilam do normalnosci, a po drugiej,po trzech dniach

jest to indywidualna sprawa, jedni czuja sie odrazu bdb, a drudz bardziej wrazliwy - tabletki na bol i lody wodne-polecam






a na koniec dodam, ze moja kolezanka rwala prywatnie, nie dosc ze zaplacila, tak pani sie szamotala z jej 8... i przez miesiac miala stan zapalny...

tez sie balam na poczatku NFZ-ale nie wiem dlaczego? po wszystkim stwierdzilam, iz maja doswiadczenie w tym co robia, poniewaz jak wspomnialam wyzej jest rotacja ludzi

polecam rwac na NFZ
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-18 o 11:15
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.