Bolesne grudki piezogeniczne w piętach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 18:38   #1
zenden
Przyczajenie
 
Avatar zenden
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
GG do zenden

Bolesne grudki piezogeniczne w piętach


Bolesne grudki piezogeniczne – liczne przepukliny tłuszczowe – to stosunkowo częste schorzenie. W pracy przedstawiono przypadek bolesnych grudek piezogenicznych stóp i okolicy nadgarstków u 18-letniej pacjentki, który początkowo sprawiał trudności diagnostyczne. Podczas przyjęcia badaniem fizykalnym stwierdzono na brzegach obu stóp, piętach oraz na wewnętrznych powierzchniach nadgarstków liczne, twarde, drobne, odprowadzalne grudki barwy żółtej. Zmiany na stopach były dobrze widoczne w pozycji stojącej, okazały się bolesne palpacyjnie i sprawiały trudności przy chodzeniu. W badaniach dodatkowych nie wykazano istotnych odchyleń od normy. Obraz kliniczny i wywiad potwierdził rozpoznanie bolesnych grudek piezogenicznych. Chora pozostała pod kontrolą ortopedy w celu leczniczego zastosowania wkładek zmniejszających dolegliwości bólowe.


Ja mam takowe, co zauważyłem od tygodnia, gdyż bolą.
Od ok. 10 lat gram w piłkę nożną ale wcześniej tego nie widziałem.
Natomiast teraz mam po ok 3 takie grudki na każdej z nóg i dosyć mocno uprzykrzają mi poruszanie się.


Ciężko coś o tym znaleźć bo temat dość nowy.
Czy mieliście coś takiego?
Są na to jakieś sposoby?


Pozdrawiam.

Obolały Gracz
zenden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.