Trądzik krostkowo-grudkowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-22, 17:06   #1
Klaudiakiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 8
GG do Klaudiakiwi

Trądzik krostkowo-grudkowy


Witam,
Mam problem z cera i nie wiem juz co mam robic. Jestem bliska zalamania nerwowego.
Mam 30 lat i kilka miesiecy temu lekarz stwierdzil u mnie tradzik krostkowo-grudkowy. Dostalam masci (Aknemycin, Metronidazol, Differin - w trakcie) ale nic nie pomaga, a nawet jest jeszcze gorzej.Powrocily krostki na czole, ktore na poczatku dosc szybko zeszly, i to w jeszcze wiekszej ilosci! Grudki i krostki mam na czole, skroniach i na policzkach. Nie musze pisac, ze wyglada to okropnie, a zwlaszcza po nalozeniu makijazu!
Zaczelam stosowac maseczki oczyszczajace, tonik delikatnie zluszczajacy, ale moze nie powinnam.
Jako nastolatka nie mialam problemu z cera. Moja cera jest normalna z tendencja do przetluszczania sie w strefie T i pekajacymi naczynkami.
Czy powinnam uzywac specjalnych kosmetykow, czy udac sie do kosmetyczki na zabiegi zluszczajace?
Dziekuje i prosze o pomoc bo juz dluzej tego nie wytrzymam!
Klaudia
Klaudiakiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 19:39   #2
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Kochana Klaudio, po pierwsze glowa do gory i nie zalamuj sie, leczenie skory trwa dlugo, nie wolno Ci sie zniechecac. Ja tez mialam/mam tradzik grudkowy, tak wiec wiem, ze da sie te sprawe opanowac. Zaskoczyl mnie troche zestaw lekow ktore dostalas, mnie leczono isotretinoiną (isotrex)ale ja nie jestem lekarzem ani zadnym innym specjalista. Musisz pogodzic sie z przejsciowym pogorszeniem stanu cery, na takich specyfikach skora jest podrazniona, zmeczona, daj jej troche czasu. Absolutnie nie zluszczaj skory!!!! nawet tonikiem, kup wode termalna i spryskuj nia podrazniona buzie. Odstaw maseczki bo one dzialaja drazniaca i czesto zatykaja pory, a ty chcesz je oczyscic, a nie pozaklejacKup krem dla wrazliwej cery np Toleriane lub Avene dla cery nadwrazliwej i smaruj nim buzie jesli lekarz ci nie zabronil. Ja uzywalam na noc epitheliale a dermy i znosilam to bardzo dobrze. Unikaj slonca, odstaw solarium. Jesli po miesiacu nie stwierdzisz poprawy, powiedz to lekarzowi, w razie potrzeby zmien go. W kazdym razie nie mecz buzi i badz dobrej mysli. U mnie leczenie bardzo pomoglo, choc nadwrazliwosc cery zostala, ale nie lam sie, bedzie dobrze. Aha i nie smaruj sie kryjacym matowym podkladem, lepszy jest lzejszy, nie tworzacy maski, mozew aptece maja probki nowego unifiance? powodzenia!
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 10:05   #3
Klaudiakiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 8
GG do Klaudiakiwi
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Dziekuje martiene za slowa otuchy.
Ja bylam przygotowana na pogorszenie stanu cey, tylko to pogorszenie trwa juz za dlugo. Odstawilam tonik, z solarium od baaaardzo dawna juz nie korzystam, a moja cera nie zrobila sie wcale bardziej wrazliwa. Differin podobno (tak powiedzial dermatolog) mocno wysusza skore, a u mnie nie. Rano budze sie z tluuusta twarza, o nosie nie wspominajac!
Co do podkladu to faktycznie zauwazylam, ze nie moge stosowac matujacego i teraz nakladam pielegnacyjny.
Czy nie powinnam stosowac nawet maseczki oczyszczajacej?

Dziekuje - Klaudia
Klaudiakiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 18:10   #4
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

ja chciałam tylko powiedzieć że mi Differin nic nie pomógł, niby na początku było ciut lepiej, ale po 3 miesiącach stosowania powiedziałam stop- i za namową Smoczycy kupiłam Brevoxyl, teraz moja buźka jest prawie idealnie gładka dodam tylko, że trądzik leczę już ok paru lat. Aha- odradzam wysuszanie, ścieranie; dobry krem (tzn. lek) + kremy nawilżające i odżywcze moim zdaniem wystarczą, nie można przesadzać.
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 18:45   #5
Klaudiakiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 8
GG do Klaudiakiwi
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Kitten mam pytanie - czy tez sie leczylas na tradzik grudkowo-krostkowy? Czy mozna uzywac ten lek w takim przypadku jak moj?
Pozdrawiam
Klaudiakiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 14:36   #6
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

dermatolog zdefiniował- jako grudkowy. ja się na tym nie znam- tzn na tych nazwach, czy taki czy inny- po prostu pojawiają mi się syfki- albo w postaci krostek takich twardych, albo białe, czasami większe bolące guzki. najpierw brałam tetracyklinę i smarowałam się dalacinem t- pomogło potem mała przerwa, a ostatnio ten differin- nie jestem z niego zadowolona. nie wiem jak to się ma do pękających naczynek, może zobacz opisy Brevoxylu na KW.
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 17:49   #7
Klaudiakiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 8
GG do Klaudiakiwi
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Dziewczyny dziekuje za rady!!!
Kupilam Brevoxyl i juz po 1 uzyciu twarz byla inna, gladsza. Jest coraz lepiej i mam nadzieje, za nadal beda postepy. Jestem uszczesliwiona!!!
Brevoxyl pieknie sie wchlania, a nie co Differin. Po D. twarz byla tak tlusta, ze mozna bylo kanapki smarowac, a wedlug slow lekarza mial bardzo mocno wysuszac, wrecz sciagac twarz.
Jeszce raz dziekuje Wam !!!!!!!!!!!!!!
Klaudiakiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-05, 18:09   #8
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Witaj, ja tez walczę z grudko-krostkami. Powiedz, jak często stosujesz Brevoxyl? I czy tylko tę maść stosujesz?
Pozdrówka
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 18:22   #9
Klaudiakiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 8
GG do Klaudiakiwi
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Witaj lila12!
Stosuje ja 1-2 razy dziennie, tak jak napisano w ulotce. Mam cere mieszana, a co za tym idzie suche policzki i przez to przesuszylam troche skore na zuchwie, ale jest to niska cena w zamian za zmniejszenie sie okropnej ilosci grudek i krost.
Mozna ja stosowac nawet pod makijaz choc jeszcze tego nie robilam (mam urlop i wykorzystuje ten czas na walke z krostami), pieknie sie wchlania i twarz jest gladka.
Na razie stosuje tylko te masc. Odstawilam nawet maseczke oczyszczajaca. Skora sie troche przesuszyla wiec musze smarowac sie bardziej bogatymi kremami, nawet bardzo tlustymi bo nawilzajacy od razu wsiakl w skore.
Pozdrowienia
Klaudiakiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 19:38   #10
niomek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

mam pytanie...czy wymienioną tu maść Brevoxyl można dostać bez recepty, czy jest bardzo droga i czy nie uzależnia skóry, tak, że trzeba ją będzie już stosować cały czas?
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawaim.
niomek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 19:49   #11
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Mam dokładnie taką samą cerę! Mieszana, przesuszona wszelkimi maściami, bo walczyłam prawie od roku Differinem. Robiłam też kwasy.
Dermatolog przepisał mi w zeszłym roku Differin na noc a na dzień Brevoxyl, z tym że trochę o nim zapominałam, może niesłusznie?
Jestem już bezradna co do buzi, próbuję zwalczyć dodatkowo przebarwienia i tak w kółko. Po kuracji antybiotykowej z zeszłego lata było mi lepiej, ale problem powrócił i znów mnóstwo małych podskórnych grudek do tego jeszcze bolące wulkany, zmasakrowana cera wołająca o odżywienie, koszmar! A do tego mam 30 lat i gdzie tu miejsce na walkę ze zmarszczkami?
Pozdrawiam Cię gorąco, mam nadzieję, że będziemy się nawzajem wspierać w walce z tym świństwem
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-05, 20:02   #12
diva
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 87
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Czesc Niomek, Brevoxyl kosztuje okolo 20 zł i jest bez recepty . Wiecej nie wiem Wciaz probuje sie dowiedziec jak uzywanie brevoxylu wspolgra z opalaniem, i nikt mi nie odpowiada
diva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 23:37   #13
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Witam Wszystkich.
Jestem tu nowy. Podobnie jak niektore z Was tez mam niezle problemy z tradzikiem. Probowalem juz wielu rzeczy. Pomagala mi tetracklina. Ale nie mozna jej zadlugo jesc(kiedy przestalem stosowac tradzik powrocil). Z masci njlepsze wedlug mnie sa : Isotrex i Aknemycin. Wkrotce sprobuje Brevoxyl bo widze, ze wieke z Was go poleca. Mam kilka pytanek i nadzieje, ze ktos bedzie mi umial pomoc:

1. Jestem sportowcem. Bardzo czesto w zwiazku z tym sie poce i narazam skore na rozne zadrapania itd.Moja skora jest wiec czesto podrazniona ciaglymi kapielami itd. Uzywam najczesciej mydla dave - jest bardzo delikatne. Moze mi ktos poradzic jak dbac dokladnie o skore twarzy kiedy intensywnie sie trenuje. Zauwazylem, ze kiedy nie chodze na zajecia sportowe to moja cera wyglada lepiej. Interesuje mnie wszystko co wiecie na ten temat.

2. Wszystkie masci krore znam likwiduja powstale juz syfy (a przynajmniej takie maja zadanie). Co polecacie do stosowania zapobiegawczo - aby nie pojawial sie nowy tradzik.

3. Jak radzic sobie z pryszczami, ktore sa gleboko pod skora i nie chca wyjsc ani zniknac? Czesto taki pryszcz po uderzeniu puchnie, a skora staje sie sina.

4. Co wiecie na temat usuwania blizn po tradziku? Chodzi mi o drobne dziorki oraz wieksze blizny o cimnym kolorze. Wiem, ze ciezko cokolwiek powiedziec niewidzac tego, ale chodzi mi tylko o to aby sie zorientowac. Jaki zabieg jest najskuteczniejszy? Czy mozliwe jest usuniecie kazdej blizny? I najwazniejsze: ile moze taki zabieg kosztowac? Wiem, ze podanie konkretnej ceny jest niemozliwe, chce sie tylko zorientowac jakie to mniejwiecej moga byc pieniadze.

5. Gdzie w okolcy Katowic jest jakis dobry zaklad gdzie mozna usunac blizny?

Z gory dziekuje za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam
Ewa napisał(a):
> Czesc Niomek, Brevoxyl kosztuje okolo 20 zł i jest bez recepty . Wiecej nie wiem Wciaz probuje sie dowiedziec jak uzywanie brevoxylu wspolgra z opalaniem, i nikt mi nie odpowiada

Ewa napisał(a):
> Czesc Niomek, Brevoxyl kosztuje okolo 20 zł i jest bez recepty . Wiecej nie wiem Wciaz probuje sie dowiedziec jak uzywanie brevoxylu wspolgra z opalaniem, i nikt mi nie odpowiada
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 08:27   #14
Klaudiakiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 8
GG do Klaudiakiwi
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Ewa na wizazu jest maly art. dotyczacy Brevoxylu. Znajdziesz go wpisujac w wyszukiwarce Brevoxyl i zaznacz newsy kosmetyczne i tam wejdziesz w art. Podczas stosowania B. nalezy uzywac kremow z filtrami i odstawic solarium czy tez sloneczko.
Lila12 trzymaj sie damy rade!
Klaudiakiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 08:31   #15
diva
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 87
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

O!! Dziekuje bardzo..czyli nici ze solarium...zastanawiam sie czy jest cos co skutecznie dziala na cere ale nie wyklucza oplalania...??
Klaudiakiwi napisał(a):
> Ewa na wizazu jest maly art. dotyczacy Brevoxylu. Znajdziesz go wpisujac w wyszukiwarce Brevoxyl i zaznacz newsy kosmetyczne i tam wejdziesz w art. Podczas stosowania B. nalezy uzywac kremow z filtrami i odstawic solarium czy tez sloneczko.
> Lila12 trzymaj sie damy rade!
diva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 11:44   #16
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Pare postow wyzej dalem pare pytanek. Serio nikt nie moze mi pomoc? Moze dacie jakiegos maila albo czyjs nik kto sie na tym zna i moze mi pomoc? A moze mam nowy temat zalozyc?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc i wszelkie odpowiedzi.
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 13:47   #17
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

hejhej
zakladam ze bedac sportowcem nie pomagasz sobie specyfikami, ktore sa prosta droga do niewyleczalnego tradziku. Jesli chodzi o mycie - piszesz o dove, chyba nie uzywasz go do twarzy? jesli czesto sie kapiesz, kup sobie syndet zamiast mydla, np lipikar la roche posay, a do mycia twarzy np dermoklar, on lagodzi skore, zapobiega zakazeniom malych ranek, dziala przeciwgrzybicznie. Nie powinienes absolutnie myc twarzy ani ciala mydlem w kostce. Jesli kapiesz sie kilka razy dziennie to taka dawka detergentow jest fatalna dla skory. Zainwestuj w preparaty bez mydla, np seria aderma Avene, w aptekach jest duzy wybor srodkow do mycia bez mydla. Rzeczywiscie pot podraznia skore, ale jesli po treningu delikatnie zmyjesz twarz i leciutko osuszysz, bez pocierania, jednorazowym recznikiem, to nie powinno robic sie gorzej. Generalnie duzo delikatnosci, tradzik bardzo uwrazliwia cere niestety
Ja zapobiegawczo uzywalam kremu Eris seria 20 o silnym dzialaniu przeciwtradzikowym , podobno acne expert Dermedic jest dobry, mnie uczulil, jak chcesz odstapie ci go jak przyslesz mi koperte ze znaczkiem. Mi juz sie nie przyda.
Na pryszcze pod skora nie znam sopsobu na szczescie nie mam z nimi problemu. Z tego, co wiem, blizny usuwa sie za pomoca peelingow lub laserem, ale nie mam tu doswiadczenia, natomist na wizazu powinny byc artykuly o kwasach, wpisz w naszej wyszukiwarce haslo kwasy
z tym ze wiosna i lato to nie pora na zluszczanie.
zycze powodzenia w walce z tradzikiem! poza tym pewnie jestes ladnie zbudowany, a to duzy atut
pozdrawiam
Martiene
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 15:15   #18
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

Witaj,
Zgadzam się, że do mycia, zwłaszcza częstego, potzrebujesz gelu nie zawierającego mydła - polecam SVR Provegol - jest bardzo delikatny, nie podrażnia, chroni naturalna barierę skóry i jest wydajny a opakowanie to 500 ml.
Co do trądziku, moze wypróbuj Brevoxyl - jest szczególnie zalecany do postaci grudkowo-krostkowej, powinien zapobiegać występowaniu krostek. Do mycia twarzy też potzrebujesz czegoś specjalnie przeznaczonego do cery wrazliwej, jako że taką jest trądzikowa. Możesz spróbować żelu myjącego Toleriane z La Roche POsay - jest delikatny a skutecznie oczyszcza buzię.
Krem także powinien być przeznaczony do wrażliwej cery: jeśli jest tłusta - coś przeciwtrądzikowego, lekkiego. Jesli pomimo pryszczy jest przesuszona - nawilżający i łagodzący podrażnienia,np. Physiogel Stiefel.
Być może przyczyna trądziku leży wewnątrz - na pewno stosujesz specjalne diety i suplementy w zwiazku ze sportem, a to często rodzi występowanie pryszczy - moze wizyta u dermatologa?
Blizny mozna próbować usunąc złuszczaniem za pomocą kwasów ale dopiero jesienią, teraz słońce jest już mocne i można nabawić się przebarwień. Na pewno ktoś poleci dobrego dermatologa w miejscu, w którym mieszkasz.
Życzę powodzenia
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 19:50   #19
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Wielkie dzieki za odpowiedz. Jestescie super . Widze, ze trafilem w dobre miejsce. Bo np. moj dermatolog nie potrafi mi odpowiedziec zazwyczaj na moje pytania . Zazwyczaj sam sie pyta co mi przepisac. Tak czasem jest w panstwowych przychodniach. Tutaj za to jest pewnie duzo osob, ktore miaja podobne problemy i moga cos doradzic. Na blizny probowalem stosowac cepan, ale po kilku miesiacach nie widzialem efektu. Jutro lece po ten Brevoxyl i cos zamiast mydla(mam wybrac miedzy toleriane a dermokler? a moze cos innego jeszcze - jak myslicie?) Potrzebuje tylko do twarzy bo prawie tylko tu robia mi sie pryszcze.
Jeszcze raz dzieki za rady. Wkrotce napisze jak efekty oraz co jeszcze mnie ciekawi .
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-08, 20:20   #20
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Jeśli masz pryszcze i tłustą skórę, La Roche Posay ma w ofercie zel do mycia twarzy Effaclar, jeśli natomiast pomimo trądziku jest przesuszona, proponuję delikatniejszy preparat, np. właśnie Toleriane.
Życzę powodzenia i czekam na postęp w walce
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 13:21   #21
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Elo.
Aptekarka powiedziala mi, ze ten Brevoxyl ma taki sam sklad jak Benzcne. Poniewaz tego pierwszego nie bylo to wzialem Benzacne. Wole sie jednak upewnic, ze to rzeczywiscie to samo. Podam jego sklad i prosze zeby ktos porownal:

Substancja czynna:
Nadtlenek benzoilu 0,1g
Substancje pomocnicze:
Karbopol 934, wodorotlenek sodowy, woda destylowana do 1 g

Jesli chodzi o zel to zamowilem sobie te Toleriane z La Roche Posay. Przyszlo, ale w postaci kremu. Wydawalo mi sie, ze to nie ma byc krem. Poprosilem aptekarke zeby wymienila mi ten krem na cos do mycia. Chyba, ze ten krem do tego sluzy? Bo nazywal sie tez Toleriane La Roch..... .
Co Wy na to?
Dzieki.
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 13:31   #22
diva
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 87
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Witam, Brevoxyl , przynajmniej ten co ja mam w domu ma inny sklad...substancja czynna ta sama ale pomocnicze to alkohol cetylowy, alkohol stearylowy,simetikon, alginian, propylenglikolu, dimeetyloizosobid, substancja zapachowa ,woda oczyszczona......o ile nic nie pomylilam
diva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 13:56   #23
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy

chyba się różnią, bo benzacne mi wogóle nie pomógł (może dlatego że stosowałam 5%) a brevoxyl to cudo!!! Tylko trzeba koniecznie pamiętać o nawilżaniu. Ja robię tak, że nakładam brevoxyl i jak wyschnie nakładam alantan plus- bardzo dobry krem. I stosuje go tylko na noc.
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 14:12   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Brevoxyl i Benzacne to ta sama substancja czynna - nadtlenek benzoilu - ale mają nieco inną postać. Ponieważ po 20 roku zycia zaczęłam się borykać z niezłymi problemami z cerą (wcześniej miałam idealną gładką skórę), znam oba specyfiki i uważam Benzacne za gorszy - niewchłaniająca się i mocno drażniąca formuła. Silnie podrażnia mi skórę, nawet w stezeniu 5%, zostawia na twarzy czerwone placki. Brevoxyl ma 4% i wchłania się jak krem, mozna po wchłonięciu posmarować buzię czymś silnie nawilżającym. Jestem abrdzo zadowolona z Brevoxylu - działa najlepiej, najsukteczniej, nigdy nie przesatnie działać, bo skóra się na niego nie może uodpornić, w przeciwieństwie do np antybiotyków. Stosujemy go nie punktowo, ale na cały zainfekowany obszar. Działa właśnie zapobiegawczo, złuszcza dość silnie, może podrażniać, trzeba pamiętać że to nie kosmetyk ale lek - może wysuszac i podrazniać też, nalezy przy nim unikać drażniących kosmetykow typu toniki z alkoholem czy ścierne peelingi. Trzeba pamiętac o chronieniu twarzy porzadnym filtrem. NIe wolno też stosować jednocześnie z retinoidami (czyli żadna izotretinoina czy differin jednoczesnie, co anjwyzej jedno na noc, drugie na dzień, jesli skóra to oczywiście wytrzyma... ).
Obawiam się że pani w aptece skorzystała na Twojej niewiedzy - dostałeś krem Toleriane - bardzo dobry preparat co prawda, ale przecież chciałeś coś do mycia Krem może ci się przyda, ja bym się go nie pozbywała, musisz czymś tę twarz nawilżać, a to bardzo delikatny krem. W gamie Toleriane są nie tylko kremy ale i mleczko, oraz od niedawna żel do mycia twarzy i tego powinieneś się domagać - ma pojemność 150 ml, tuba. Mozesz to mycia wykorzystać też inne rzeczy - polecam piankę Erisa Salicam, żel Effaclar, żel Dermedic Acne Expert, emulsję Lubexyl (do nabycia w aptece).

Eleonoro - odpisałam Ci juz w innym wątku
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 18:22   #25
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Dzieki dziewczyny za szybkie odpowiedzi. Widze teraz, ze moje zakupy nie byly zbyt udane . Ten zel juz zamowilem, bedzie na wtorek. Brevoxyl widze, ze tez sie rozni od tego Benzcne. Przypomnialo mi sie, ze Benzcne juz stosowalem. Nie bylem z niego zadowolony. Mialem po nim podrazniona skore. Wiec dopiero po swietach bede mial to co chcialem.

To powiedzcie mi jeszcze czy dobrze mysle jak to stosowac. Po umyciu twarzy Toleriane smaruje sie Brevoxylem, a za chwile jakims kremem nawilzajacym (jaki polecacie i ile mniejwiecej kosztuje?). A jak twarz myje wiecje niz dwa razy dziennie to rozumie, ze wtedy Brevoxylu nie nakladac za kazdym razem. Do tego cos jescze stosowac? Sa moze jakies ziol na tradzik bo o czyms takim slyszalem, a moze jakies tabletki bezpieczne? A peeling cos mi moze pomoc? Czy przy jego pomocy mozna zmniejszyc widocznos drobnych blizn?

Zycze Wszystkim Wesolych Swiat!
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 19:22   #26
orzeldp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 12
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

siema.
Stosuje juz 3 dzien Brevoxyl i ten gel. Narazie troche sie luszcze, ale jestem optymistycznie nastawiony. A co z pytaniami post wyzej ? Jak ktos by cos wiedzial i bylby uprzejmy napisac to by bylo milo. Jak staje sie juz zbyt upierdliwy to tez napiszcie .
orzeldp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 20:02   #27
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Trądzik krostkowo-grudkowy do ORZELDP

Brevoxyl najlepiej jest stosować raz dziennie, np. na noc. PO każdorazowym myciu twarzy nie, wtedy stosuj krem, np. physiogel ok. 39 zł za 75 ml, Epitheliale ok. 39 zł za 30 ml.
PO umyciu twarzy zelem odczekaj ok. 15 minut, posmaruj brevoxylem, po nałożeniu Brevoxylu odczekaj ok. 30 minut i wtedy nałóż któryś z wymienionych kremów.
Peeling odradzam.
Co do ziół, dobry na krostki jest olejek z drzewa herbacianego, który koniecznie należy rozcieńczyć i nakładać punktowo na np. ropne zmiany.( ok. 10-15 kropli olejku rozcieńczyć w 30 ml wody, przed każdym użyciem wstrząsnąć).
Pozdrawiam
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:47   #28
ciapek
Przyczajenie
 
Avatar ciapek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik krostkowo-grudkowy

czesc dziewczyny!
mam ten sam problem a mianowicie tradzik grudkowo-krostkowy.Lecze sie od miesiaca a rezultaty sa niesamowite .Wiem ze mialam duzo szczescia bo trafilam do rewelacyjnej pani doktor (pomogla mojemu narzeczonemu-teraz ma piekna buzke bez blizn).Nie martwcie sie bo ten rodzaj tradziku jest do wyleczenia! Jedna zasada: NIE WYCISKAC!
ciapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 19:07   #29
ciapek
Przyczajenie
 
Avatar ciapek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik krostkowo-grudkowy

Stosuje:

-plyn micelarny do oczyszczania i demakijazu twarzy La Roche-Posay(ok.40zl) -rewelacja! oczyszcza niesamowicie.Uzywam rano,popoludniu po powrocie do domu zmywam makijaz i przed spaniem.Mi wystarcza na 2-3 tygodnie (zmywam tez oczy).
-krem Effaclar A.I na zmiany zapalne skory La Roche-Posay (ok.36zl) stosuje rano i popoludniu po umyciu twarzy plynem.Rozjasnia przebarwienia i wygladza skore.
-na noc differin ale nie lubie tego zelu bo schodzi po nim skora

Dzisiaj bylam na kontroli i p.dr powiedziala ze przyspieszymy kuracje i przepisala mi nowy zel (chyba dopiero od miesiaca na rynku) Duac (36zl).
Ma 2 pacjentow ktorzy sa zadowoleni z kuracji.Mam stosowac co drugi dzien na zmiane z differinem.
Za kilka dni napisze Wam czy cos pomaga.
Dziewczyny znajdzcie dobrego lekarza i nie zalujcie pieniedzy na kosmetyki dobrych firm.Moj narzeczony stosuje do dzisiaj zel i krem La Roche-Posay i od 6 m-cy nie mial ani jednego pryszcza.Czasem warto zainwestowac troche pieniedzy dla ladnego wygladu.Nie chce zeby to zabrzmialo jak reklama ale ja jestem zachwycona tymi kosmetykami
ciapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 23:45   #30
isaemail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Trądzik krostkowo-grudkowy

hey dziewczyny,
1. wyczytalam ostatnio, ze wg amerykanskich lekarzy na stan skory ma wielki wplyw stan psychiczny pacjenta.
Leczenie a w tym podawanie lekow uspokajajacych , lub antydepresyjnych jak i medytacja , stosowane rownoczesnie z odpowiednimi srodkami dermatologicznymi, wplywa zachwycajaco na poprawe stanu skory.
czasem tez podobno stosuje sie hipnoze....

osobiscie juz dawno zauwazylam, ze kiedy mam jakis stres albo problemy to moja skorka rzeczywiscie wyglada gorzej.

moze wiec warto pobiec do psychiatry/psychologa...?

co wy na to?

2. slyszlam tez , ze rewelacyjny jest dermatolog czeslaw zawrzygraj z zyrardowa 46 855 1658

wszystkim zycze pieknej skorki !
isaemail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.