co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 11:00   #1
myszak1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 118

co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii?


Cześć kochane!
Potrzebuję porady. Przepraszam z góry za nowy wątek, ale zdecydowałam, że problem jest tak zróżnicowany, że ani nie pasuje do tarczycy, ani innych, bo tu jest wszystko na raz. Może po kolei: Od zawsze cierpiałam na zaparcia i całe życie miałam wystający brzuszek. Nigdy z kolei nie musiałam dbać o wagę. W stresie przy wzroście 164 ważyłam nawet 48 kg. Normalna waga to jakieś 51, 52. Nigdy nie dbałam o to co jadłam, nigdy nie stosowałam diet. Miałam zawsze skłonności do jedzenia dużej ilości słonych rzeczy typu chipsy, frytki, smażone jajka itd. Mam typowa budowę ciała gruszki, z tym że dość drobną. Rok temu przez to, że straszliwie zaczęły mi wypadać włosy (straciłam połowę przez 3 miesiące) dowiedziałam się, iż choruję na niedoczynność tarczycy. Włosy przestały wypadać, a tarczyca się unormowała. Jakiś miesiąc temu zważyłam się po dość długim okresie i waga pokazała 56,8 kg. Fakt że nieco zaokrąglił mi się biust i boczki, ale nadal nosiłam małe rozmiary i wchodziłam w te same spodnie. Stwierdziłam, że to pewnie przez tę durną tarczycę! wiem że waga rzekomo jest w porządku, jednak wolałabym, żeby pokazywała nadal 52. Czułabym się ze sobą lepiej, a przecież wiadomo że dla budowy ciała gruszki kilka kg do przodu oznacza tycie nie w tych partiach w których się powinno:/ Do tego nie umiem wziąć się za siebie.. Jak nigdy przyszła mi ochota na słodycze, mimo że kiedyś jadłam jednego batonika na miesiąc, bo po prostu nie lubiłam czekolady, ani innych tego typu rzeczy. Przez to aktualnie mam różne myśli. Ostatnio niewiele brakowało mi, by wszystko po prostu zwrócic i mieć czysty zolądek, by wreszcie waga pokazała mniej. Ciągle obsesyjnie myślę o jedzeniu: np czy nie za dużo zjadłam? mam straszne wyrzuty sumienia po jedzeniu i nie potrafię sobie sama pomóc. Przykładowo wczoraj zjadłam 1,3 kostki chudego twarogu polanego activią o 9, o 14 rybę pieczoną z warzywami bez tłuszczu, 15- jabłko i 20- grapefruit. Ostatnio tak właśnie staram się jeść, a waga stoi..Potrzebuję jakichś porad na dobry początek. Liczę na jakieś cenne rady i małe wsparcie z góry dzięki
__________________
' Jeśli coś jest warte grzechu- to grzech nie skorzystać!'
myszak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:09   #2
garrygrey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 27
Dot.: co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii?

warto do diety dolaczyc cwiczenia) i pamietaj, ze na efekty trzeba chwile poczekac zycze powodzenia
garrygrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:11   #3
myszak1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 118
Dot.: co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii?

Cytat:
Napisane przez garrygrey Pokaż wiadomość
warto do diety dolaczyc cwiczenia) i pamietaj, ze na efekty trzeba chwile poczekac zycze powodzenia

Heh tak przepraszam zapomniałam wyżej dodać, że od października chodzę na aerobik 2x w tygodniu, ale dość intensywny. Oprócz tego w październiku i listopadzie zanim pojawił się mróz biegałam 2 x w tyg... więc jakiś tam ruch jest. nie siedzę z tylkiem.. :P nie wiem już co robić.
__________________
' Jeśli coś jest warte grzechu- to grzech nie skorzystać!'
myszak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:40   #4
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii?

Ja proponuję zacząć jeść, a nie głodować na 600kcal dziennie.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 12:43   #5
myszak1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 118
Dot.: co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii?

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Ja proponuję zacząć jeść, a nie głodować na 600kcal dziennie.
dlatego właśnie tytul wątki brzmi- co robię źle? nie chodzę głodna jeśli o to chodzi. W zwiazku z tym wszystkim co napisałam poprosiłam o rady. Tyle
__________________
' Jeśli coś jest warte grzechu- to grzech nie skorzystać!'
myszak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 15:13   #6
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: co robię źle? chcę schudnąć! tarczyca, zaparcia, blisko bulimii?

Cytat:
Napisane przez myszak1 Pokaż wiadomość
dlatego właśnie tytul wątki brzmi- co robię źle? nie chodzę głodna jeśli o to chodzi. W zwiazku z tym wszystkim co napisałam poprosiłam o rady. Tyle
Przede wszystkim, jedząc mniej nie schudniesz, a jedynie spowolnisz swój metabolizm... Nadmiar białka w diecie też jest szkodliwy, organizm potrzebuje też zdrowych węglowodanów, warzyw. Z tego, co widzę, brak u Ciebie drugiego śniadania, owoce jemy w pierwszej połowie dnia, one też zawierają cukier, co może powodować zastój wagi, jeśli jesz je przed snem.
Śniadanie powinno być porządne, dać Ci kopa na cały dzień, kolacja na redukcji białkowa...do każdego posiłku powinno wpaść jakieś warzywko
dieta poniżej 600kcal w niczym Ci nie pomoże, a jedynie może zaszkodzić...
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.