Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-19, 21:00   #31
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość
keffii, mamakatka, maomammiwitajcie issia88 dzięki za informCje ale bardziej chodziło mi o ciuszki ciazowe dla mnie . Ją jeszcze nie rodzilam i jak czytam o 33h to mnie to przeraża - to jakąś masakra. Widzę że co mamusia to ma inna opinię na temat konkretnych szpitali.
Ja kupowałam spodnie w H&M w Bonarce. Sporo płaciłam bo 150zł za jedne ale jestem zn ich bardzo zadowolona. Reszte to mam swoich rzeczy plus zwykłe swetry z tzn placu za pare groszy. Szukałam takich rzeczy zeby sie dobrze ciągły i moda jest na szerokie rzeczy więc w sam raz. Reszte mam od mamy jakis sweterków. Leginsy też na placu mi sie udało kupić. Pare bluzek dostałam od kolezanki
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 21:54   #32
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

ja też miałam rzeczy z h&m. Kupiłam sobie na początku ciąży luźniejsze bluzki w normalnym sklepie, niektóre nosiłam prawie do końca. Z jeansów z h&m byłam bardzo zadowolona, 150 zł zapłaciłam, ale było warto. Jedne czarne spodnie kupiłam na tandecie w sklepie z ciążową odzieżą, trafiłam na kiepski materiał, bo się strasznie obierały. Uwielbiałam natomiast koszulę z h&m a tak to nosiłam zwykłe bluzki bawełniane takie lekko rozciągliwe. W swetry ciążowe nie inwestowałam, nosiłam takie starsze luźniejsze swetry.

Co do porodu... ja rodziłam w szpitalu Rydygiera. Zdecydowaliśmy się na ten szpital, ponieważ moją ciążę prowadził ordynator oddziału i na genetycznym byłam u jego zastępcy. Z ich strony opieka była świetna, jako, że poleżałam trochę na patologii ciąży, więc pod tym względem to była dobra decyzja. Tak samo na sam poród udało mi się trafić na wspaniałą położną, którą później nawet poprosiłam, żeby była naszą położną środowiskową. Tak samo położne na oddziale. Większość bardzo sympatyczna i pomocna. Choć czasem już po porodzie nie wiedziałam kogo słuchać, bo były czasem sprzeczne informacje Ale dopóki nie wyremontują oddziału to nie zdecydowałabym się drugi raz tam rodzić. Niestety, ale warunki na chwilę obecną są dość kiepskie.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 10:52   #33
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Jesli chodzi o ubrania ciazowe, to fajny sklep w Krakowie jest na ulicy Kalwaryjskiej. Ja tam kupilam bardzo fajna i wygodna kurtke ciazowa, bo naprawde nie mialabym w czym chodzic.
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 13:22   #34
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Można dołączyć? Co prawda moja malutka córcia już nie jest taka malutka bo w styczniu skończy roczek, ale jestem z Krakowa, więc trochę pasuję do wątku

Ja rodziłam na Ujastku, nie miałam tam lekarza, poszłam tam z polecenia innych lekarzy i znajomych. Miałam cesarkę ze względu na wadę siatkówki oka, która odbyła się w 36 tc ze ponieważ nagle pogorszyło mi się widzenie i musiałam jak najszybciej mieć operację oka. Tym sposobem córcia jest wcześniakiem, ale od początku wszystko było w porządku (odpukać!). Po urodzeniu ważyła 2550 g i miała 49 cm

Co do samego szpitala, to było super, cały personel mega pomocny, świetne panie od laktacji. Spędziłam tam tydzień ze względu na żółtaczkę dziecka i było to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że dość odpoczęłam i nauczyłam się karmić piersią, co nie było takie z początku łatwe.

Cesarka poszła bardzo szybko, blizny już prawie nie ma, jak byłam u gina w lecie to pochwalił bliznę, że ładnie się postarali lekarze, że blizna jest taka delikatna. Jeśli chciałybyście opis porodu czy coś takiego, chętnie opiszę bo siedzę przy takiej pogodzie w domu i się nudzę
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 15:16   #35
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość

Ja zastanawiam się również jak monkaa321 nad Ujastkiem - zaczełam chodzić do lekarza który tam pracuje - zobaczymy bo mam trochę daleko
do kogo chodzisz? Ja chodzę do Jarząbka

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
ja mam lekarza prowadzącego z kopernika i pewnie tam będę rodzić. Będę miała tym razem CC więc zależy mi na lekarzu, nie na szpitalu. Pierwszy poród miałam na Siemieradzkiego... opieka po porodzie jak w prywatnej klinice ale nie poszłabym tam drugi raz... trzymali mnie 33h żebym tylko urodziła SN...


Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
Można dołączyć? Co prawda moja malutka córcia już nie jest taka malutka bo w styczniu skończy roczek, ale jestem z Krakowa, więc trochę pasuję do wątku

Ja rodziłam na Ujastku, nie miałam tam lekarza, poszłam tam z polecenia innych lekarzy i znajomych. Miałam cesarkę ze względu na wadę siatkówki oka, która odbyła się w 36 tc ze ponieważ nagle pogorszyło mi się widzenie i musiałam jak najszybciej mieć operację oka. Tym sposobem córcia jest wcześniakiem, ale od początku wszystko było w porządku (odpukać!). Po urodzeniu ważyła 2550 g i miała 49 cm

Co do samego szpitala, to było super, cały personel mega pomocny, świetne panie od laktacji. Spędziłam tam tydzień ze względu na żółtaczkę dziecka i było to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że dość odpoczęłam i nauczyłam się karmić piersią, co nie było takie z początku łatwe.

Cesarka poszła bardzo szybko, blizny już prawie nie ma, jak byłam u gina w lecie to pochwalił bliznę, że ładnie się postarali lekarze, że blizna jest taka delikatna. Jeśli chciałybyście opis porodu czy coś takiego, chętnie opiszę bo siedzę przy takiej pogodzie w domu i się nudzę
mi koleżanka też polecała ujastek bo tam rodziła w 2012, sama też tam leżałam na patologii i z opieki byłam bardzo zadowolona


entliczek (chyba, albo jakiś w tym stylu) też jest przy zakopiance
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:36   #36
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

witam dziewczyny,
ja rodziłam w Ujastku 5 lat temu prawie i drugi raz tam nie zawitam.Mam bardzo złe wspomnienia,poród wywoływany o 13.30 i po 24 h urodziłam córkę.Teraz termin mam na 1 lutego i będę rodzić w Żeromskim.Lekarkę mam rewelacyjną i wiem że to dobry wybór.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 12:40   #37
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

ciarki mnie przechodzą jak tak czytam o Waszych męczarniach z wywoływanym porodem. U mnie też bym wywoływany ale po niecałych 10 h męczenia się podjęli decyzję o cc. Nie dałabym rady chyba dłużej. Po tych 10 h chciałam przestać rodzić, bo czułam, że nie daję już rady.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 13:18   #38
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
do kogo chodzisz? Ja chodzę do Jarząbka
Też chodziłam do Jarząbka. Jakie wrażenie masz na wizytach?
Ja też z Krakowa, tyle, że mój syn jest z sierpnia 2011 Rodziłam na Ujastku.
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 15:19   #39
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

witam się i ja

Jak wszystko dobrze pójdzie do w styczniu będzie z nami nasze drugie dzieciątko
Pierwszy maluch przyszedł na świat w Rydygierze w styczniu 2012, teraz też planuję tam rodzić. Opiekę miałam świetną, rodziłam z mężem i udostępniono nam wszystkie możliwe ułatwienia porodu ale fakt wygląd oddziału głęboki prl... chociaż sale poporodowe już tylko 1 i 2os.

co do wózków to jest jeszcze sklep na Kobierzyńskiej i tam też były mutsy.

33h porodu, ogromnie współczuję.. , ja rodziłam 5h od pojawienia się pierwszych skurczów..
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 15:59   #40
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
witam się i ja

Jak wszystko dobrze pójdzie do w styczniu będzie z nami nasze drugie dzieciątko
Pierwszy maluch przyszedł na świat w Rydygierze w styczniu 2012, teraz też planuję tam rodzić. Opiekę miałam świetną, rodziłam z mężem i udostępniono nam wszystkie możliwe ułatwienia porodu ale fakt wygląd oddziału głęboki prl... chociaż sale poporodowe już tylko 1 i 2os.

co do wózków to jest jeszcze sklep na Kobierzyńskiej i tam też były mutsy.

33h porodu, ogromnie współczuję.. , ja rodziłam 5h od pojawienia się pierwszych skurczów..
ponoć na wiosnę ma się zacząć remont oddziału i wygląda na to że już się do tego intensywnie przygotowują bo jak tam leżałam to łazili jacyś faceci i mierzyli.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:06   #41
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
ponoć na wiosnę ma się zacząć remont oddziału i wygląda na to że już się do tego intensywnie przygotowują bo jak tam leżałam to łazili jacyś faceci i mierzyli.
Na Rydgiera to każdy oddział po koleji tam remontują. Fakt porodówka i ginekologiczny wygląda strasznie. Ale np chirurgia juz jest odniowiona
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 17:10   #42
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Na Rydgiera to każdy oddział po koleji tam remontują. Fakt porodówka i ginekologiczny wygląda strasznie. Ale np chirurgia juz jest odniowiona
widać różnice, jak się przez wyremontowana rehabilitację przechodzi. Ja myślę, że jak wyremontują to będzie bardzo dobry oddział (o i jak wyleją niektórych lekarzy a wiem, że ordynator ma takie plany ).
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 23:17   #43
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
witam się i ja

Jak wszystko dobrze pójdzie do w styczniu będzie z nami nasze drugie dzieciątko
Pierwszy maluch przyszedł na świat w Rydygierze w styczniu 2012, teraz też planuję tam rodzić. Opiekę miałam świetną, rodziłam z mężem i udostępniono nam wszystkie możliwe ułatwienia porodu ale fakt wygląd oddziału głęboki prl... chociaż sale poporodowe już tylko 1 i 2os.

co do wózków to jest jeszcze sklep na Kobierzyńskiej i tam też były mutsy.

33h porodu, ogromnie współczuję.. , ja rodziłam 5h od pojawienia się pierwszych skurczów..
szczerze mówiąc też sobie współczuję i jednocześnie od ponad 3 lat jestem w szoku, że to przeżyłam. Nie wiem czy się faktycznie zapomina ból porodowy... ja swojego nie zapomnę do końca życia... 26h skurczy co minutę, wszystkie do końca skali... a żebym się nie darła dawali mi relanium:

mimo to...jeżeli bym mogła to drugi raz też bym się zdecydowała na poród siłami natury albo w moim przypadku ponad siły
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 20:20   #44
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
widać różnice, jak się przez wyremontowana rehabilitację przechodzi. Ja myślę, że jak wyremontują to będzie bardzo dobry oddział (o i jak wyleją niektórych lekarzy a wiem, że ordynator ma takie plany ).
leżałam w sierpniu tam na patologii przez chwilę i już wtedy słyszałam o czystkach a jakiś konkretny lekarz Ci zaszedł za skórę?
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 10:54   #45
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Też chodziłam do Jarząbka. Jakie wrażenie masz na wizytach?
Ja też z Krakowa, tyle, że mój syn jest z sierpnia 2011 Rodziłam na Ujastku.
Chętnie bym go zmieniła u mnie wizyta trwa tyle co się podpisze w karcie i ja się rozsiąde na samolocie usg trwa sekunde i nic nie powie nic nie sprawdzi... A jak u Ciebie?
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:03   #46
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
leżałam w sierpniu tam na patologii przez chwilę i już wtedy słyszałam o czystkach a jakiś konkretny lekarz Ci zaszedł za skórę?
mi najbardziej młoda lekarka o podwójnym nazwisku, w sumie sytuacja, która dziś już opowiadamy jako śmieszną anegdotę, ale wtedy mi nerwów napsuło. Trzy tygodnie przed porodem trafiłam na patologię ze skurczami, było ryzyko przedwczesnego porodu. Przy przyjęciu robiła mi USG i pyta czy znamy płeć. Mówię, że oczywiście, że tak- praktycznie od czerwca wiedzieliśmy, co potwierdziło dwóch innych lekarzy. A ona do mnie: to potwierdzam chłopca. Ja na to, że jak to i że ordynator powiedział, że dziewczynka (ordynator moją ciążę prowadził). T ta zaczęła się plątać i mówi, że może faktycznie to pępowina... ale ziarno niepewności zasiała. Później innej dziewczynie praktycznie wagę zmyśliła. Na obchodzie podała jakąś wagę z kosmosu. W efekcie była przy moim porodzie i mnie zszywała
Natomiast mojej koleżance z wątku mamuś XI-XII 2013 pani doktor o nazwisku na B. mimo wyraźnych wskazań nie chciała zrobić cc i trzymała ją przez 3 dni na magnezie i przeciwbólowych aż w końcu po weekendzie wrócił ordynator i jej zrobił tą cesarkę, ale się dziewczyna namęczyła. I jeszcze jej nazmyślała lekarka w karcie, bo pisała, że przeciwbólowe działały a tak nie było.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 12:43   #47
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Chętnie bym go zmieniła u mnie wizyta trwa tyle co się podpisze w karcie i ja się rozsiąde na samolocie usg trwa sekunde i nic nie powie nic nie sprawdzi... A jak u Ciebie?
Wyluzowany lekarz Też tak go odbierałam. Wcześniej chodziłam do innego prywatnie a potem na Ujastek na NFZ.
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 20:11   #48
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
mi najbardziej młoda lekarka o podwójnym nazwisku, w sumie sytuacja, która dziś już opowiadamy jako śmieszną anegdotę, ale wtedy mi nerwów napsuło. Trzy tygodnie przed porodem trafiłam na patologię ze skurczami, było ryzyko przedwczesnego porodu. Przy przyjęciu robiła mi USG i pyta czy znamy płeć. Mówię, że oczywiście, że tak- praktycznie od czerwca wiedzieliśmy, co potwierdziło dwóch innych lekarzy. A ona do mnie: to potwierdzam chłopca. Ja na to, że jak to i że ordynator powiedział, że dziewczynka (ordynator moją ciążę prowadził). T ta zaczęła się plątać i mówi, że może faktycznie to pępowina... ale ziarno niepewności zasiała. Później innej dziewczynie praktycznie wagę zmyśliła. Na obchodzie podała jakąś wagę z kosmosu. W efekcie była przy moim porodzie i mnie zszywała
Natomiast mojej koleżance z wątku mamuś XI-XII 2013 pani doktor o nazwisku na B. mimo wyraźnych wskazań nie chciała zrobić cc i trzymała ją przez 3 dni na magnezie i przeciwbólowych aż w końcu po weekendzie wrócił ordynator i jej zrobił tą cesarkę, ale się dziewczyna namęczyła. I jeszcze jej nazmyślała lekarka w karcie, bo pisała, że przeciwbólowe działały a tak nie było.

hmmm, to ja mam super szczęście w takim razie bo ile tylko razy tam byłam nigdy nie trafiłam na żadną kobietę-lekarza
dziwna sytuacja i szkoda Twojej kolezanki..
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 20:49   #49
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
hmmm, to ja mam super szczęście w takim razie bo ile tylko razy tam byłam nigdy nie trafiłam na żadną kobietę-lekarza
dziwna sytuacja i szkoda Twojej kolezanki..
obyś znowu trafiła na fajnego lekarza będziesz miała swoją położna?
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-24, 10:44   #50
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
mi najbardziej młoda lekarka o podwójnym nazwisku, w sumie sytuacja, która dziś już opowiadamy jako śmieszną anegdotę, ale wtedy mi nerwów napsuło. Trzy tygodnie przed porodem trafiłam na patologię ze skurczami, było ryzyko przedwczesnego porodu. Przy przyjęciu robiła mi USG i pyta czy znamy płeć. Mówię, że oczywiście, że tak- praktycznie od czerwca wiedzieliśmy, co potwierdziło dwóch innych lekarzy. A ona do mnie: to potwierdzam chłopca. Ja na to, że jak to i że ordynator powiedział, że dziewczynka (ordynator moją ciążę prowadził). T ta zaczęła się plątać i mówi, że może faktycznie to pępowina... ale ziarno niepewności zasiała. Później innej dziewczynie praktycznie wagę zmyśliła. Na obchodzie podała jakąś wagę z kosmosu. W efekcie była przy moim porodzie i mnie zszywała
Natomiast mojej koleżance z wątku mamuś XI-XII 2013 pani doktor o nazwisku na B. mimo wyraźnych wskazań nie chciała zrobić cc i trzymała ją przez 3 dni na magnezie i przeciwbólowych aż w końcu po weekendzie wrócił ordynator i jej zrobił tą cesarkę, ale się dziewczyna namęczyła. I jeszcze jej nazmyślała lekarka w karcie, bo pisała, że przeciwbólowe działały a tak nie było.
lekarka się chyba z choinki urwała

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Wyluzowany lekarz Też tak go odbierałam. Wcześniej chodziłam do innego prywatnie a potem na Ujastek na NFZ.
no czasem można z nim pogadać ale nie zawsze... to jesteś z niego zadowolona? bo w końcu nie wiem i na kiedy masz termin?
Ja byłam jeszcze na jednej wizycie u dr Kowalskiego i byłam zachwycona, ale powiedział że mnie nie weźmie bo on często wyjeżdża i musi przekładać wizyty


Wesołych Świąt dziewczyny
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 20:33   #51
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Witam świątecznie!
Ja co prawda juz "po"- mam dwie córki -starszą rodziłam (sn) na Siemiradzkiego i to był kosmos, młodszą (tegoroczna marcówka) w Żeromskim (CC)

Pozdrawiam i Wesolych Świąt Wam życzę!
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 10:20   #52
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
l to jesteś z niego zadowolona? bo w końcu nie wiem i na kiedy masz termin?
Ja mam juz ponad dwuletniego synka, a na razie w ciązy nie jestem Pomimo poczatkowych problemów w ciąży (krwiak) potem już w sumie wszystko było w porządku, więc wtedy każdy lekarz jest ok. Polowkowe usg zalecił prywatnie (na Ujastku), po porodzie spotkałam go w szpitalu tylko dlatego, że dłużej z dzieckiem siedziałam...
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:01   #53
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Ja mam juz ponad dwuletniego synka, a na razie w ciązy nie jestem Pomimo poczatkowych problemów w ciąży (krwiak) potem już w sumie wszystko było w porządku, więc wtedy każdy lekarz jest ok. Polowkowe usg zalecił prywatnie (na Ujastku), po porodzie spotkałam go w szpitalu tylko dlatego, że dłużej z dzieckiem siedziałam...
ahh
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:43   #54
ktosia35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Witam , bardzo się cieszę, że powstał taki wątek. Co prawda nie pochodzę z Krakowa, ale tu studiowałam i od jakiegoś czasu tu mieszkamy z mężem. W Krakowie będę też rodzić, ale nie mam pojęcia jaki szpital wybrać. Same wiecie jak to jest-w internecie jest mnóstwo sprzecznych informacji i nie wiadomo kogo słuchać. Termin mam na 14-go kwietnia, jest to moja pierwsza ciąża, a do lekarza chodzę do Medicoveru do dr B. Tomaszewskiej. Pozdrawiam
ktosia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 18:48   #55
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

witaj ktosia35
święta, święta i po świętach. Jak je spędziłyście? Ja pierwszy raz byłam poza moją rodziną - spędzaliśmy je u Teściów 250 km od domku. W sumie to nawet nie poczułam magii świąt - teściowa mnie do niczego nie dopuszczała - cały czas powtarzała abym sobie odpoczęła - a ja najlepiej odpoczywam w kuchni - uwielbiam gotować! No cóż - głównie to te święta przeleżałam. A Wy?
__________________
Żyje się tylko raz!
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 19:16   #56
joannnach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 18
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

czesc, mozna dołączyc? tez mieszkam w krakowie i zamierzam rodzic na ujastku, ale wlasnie nie wiem jak wyglada sprawa z ktg na ujastku... trzeba sie wczesniej zarejestrowac tak? a nie wiecie czy jest duze oblężenie?

aha termin mam na 22 stycznia

Edytowane przez joannnach
Czas edycji: 2013-12-27 o 19:23
joannnach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 19:23   #57
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość
witaj ktosia35
święta, święta i po świętach. Jak je spędziłyście? Ja pierwszy raz byłam poza moją rodziną - spędzaliśmy je u Teściów 250 km od domku. W sumie to nawet nie poczułam magii świąt - teściowa mnie do niczego nie dopuszczała - cały czas powtarzała abym sobie odpoczęła - a ja najlepiej odpoczywam w kuchni - uwielbiam gotować! No cóż - głównie to te święta przeleżałam. A Wy?
Ja pierwszy raz robilam wigilię i wyszła pysznie. Póxniej do teściów na wigilię więc obrzarta na całego byłam. Reszte przeleżałam bo jestem na antybiotyku i wczoraj miałam strasznie skurcze. Termin mam na 19 stycznia ale mały strasznie sie pcha więc leżałam grzecznie brałam nospe i magnez. Dziś juz jest dobrze. Ja chce wytrzymać do nowego roku a potem moge rodzić.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 20:23   #58
meniado
Raczkowanie
 
Avatar meniado
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 41
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

keffi no to powodzenia - trzymam kciuki żeby maleństwo spokojnie poczekało a gdzie zamierzasz rodzić?

joannach - oczywiście że można dołączyć a nawet trzeba jak się czujesz?
__________________
Żyje się tylko raz!
meniado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 22:28   #59
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez meniado Pokaż wiadomość
keffi no to powodzenia - trzymam kciuki żeby maleństwo spokojnie poczekało a gdzie zamierzasz rodzić?

joannach - oczywiście że można dołączyć a nawet trzeba jak się czujesz?
W Narutowiczu mam tam lekarza
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 20:34   #60
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Krakowskie mamusie 2014 - kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez joannnach Pokaż wiadomość
czesc, mozna dołączyc? tez mieszkam w krakowie i zamierzam rodzic na ujastku, ale wlasnie nie wiem jak wyglada sprawa z ktg na ujastku... trzeba sie wczesniej zarejestrowac tak? a nie wiecie czy jest duze oblężenie?

aha termin mam na 22 stycznia
Ja chodziłam tam do lekarza i przed wizytą miałam ktg. Nie wiem, jak jest, jesli chodzi się do innego lekarza
A czemu postanowiłaś tam rodzić?
Byłaś na dniach otwartych może?
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:10:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.