Jak wygrać z problemami skórnymi?!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 14:00   #1
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439

Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!


CZY JEST TU JAKAŚ WIZAŻANKA, KTÓRA MIAŁA NIŻEJ OPISANE
PROBLEMY Z TWARZĄ I SOBIE Z NIMI CAŁKOWICIE PORADZIŁA?
(nie będę podawała czasu, od kiedy mam takie problemy, bo od naprawdę bardzo
Dawna ale powiedziałam uparcie koniec! Już wystarczająco długo się z tym męczyłam
Czas zakończyć ten koszmar…)
1 BLADA CERA
2. BARDZO TŁUST A CERA
3. RÓŻOWE , CZERWONE PLACE NA BRODZIE I POLICZKACH NABIERAJĄCE
MOCNIEJSZEGO KOLORU POD WPŁYWEM CIEPŁA , MROŹNIEJSZEGO
POWIETRZA , SŁOŃCA , WIATRU. WYGLĄDAJĄ ONE NIE ZDROWO I NIE
ESTETYCZNIE . CZERWONY KOLOR MAJĄ TEŻ SKRZYDEŁKA NOSA I JEGO OKOLICE-
CHYBA TEZ SIĘ NASILA POD WPŁYWEM WYŻEJ WYMIENIONYCH CZYNNIKÓW
4. GRUDKI NA SKÓRZE CAŁEJ TWARZY. POJAWIAJĄ SIĘ SPORADYCZNIE
BOLĄCE PRZY DOTYKU , CZERWONE PRYSZCZE (ZWŁASZCZA BRODA,
CZĘŚĆ „ZEWNĘTRZNA TWARZY”- BLIŻEJ LINI WŁOSÓW , GRANICA MIĘDZY
BRODĄ A SZYJĄ.
WYPRYSKI SĄ OCZYWIŚCIE TEŻ ROPNE (ZWŁASZCZA BRODA, NOS-ZAGIĘCIA,
WEWNĘTRZNE POLICZKI- BLIZEJ OCZU, CZOŁO..
5. MOŻE OPISZĘ WAM COŚ , CO POMOŻE W WIĘKSZYM STOPNIU WYOBRAZIĆ
SOBIE MOJĄ TWARZ :
MAM Z NAKŁADANIEM NA TWARZ CZEGOKOLWIEK , BO TE RÓŻNE
„PRZYJEMNOŚCI” MI TO UNIEMOŻLIWIAJĄ. I TAK SMARUJĄC SIĘ KREMEM
NA DZIEŃ (VITELLA- PRZYPISANY NA CZERWONOŚĆ PRZEZ PANIĄ DERMATOLOG
KTÓRY MA TŁUSTĄ KONSYSTENCJĘ ) NIE CHCE SIĘ ROZPROWADZIĆ,
POZOSTAWIA BIAŁE SMUGI, BARDZO POBIELA TWARZ.
PRZY OKAZJI CHCĄC SOBIE GO ROZETRZEĆ „ŚĆIERAM” NIECHCĄCY TE RÓŻNE
GRUDKI ROPNE :/ I PEWNIE W TEN SPOSÓB SIĘ ROZNOSI NA CAŁĄ TWARZ,
ALE JAK JA BIEDNA MAM TO INACZEJ ZROBIĆ..?
I TAKŻE JAK MYJĘ TWARZ , TO TEŻ MUSZĄ MI SIĘ TE GRUDKI OCZYWIŚCIE
ROZETRZEĆ, ŻE MAM JE NA DŁONI :/
I JAK JA WTEDY WIDZĘ TĄ BIAŁĄ , TRĄDZIKOWĄ WYTŁUSZCZONĄ CERĘ TO
DOSTAJE SZAŁU I NAKŁADAM SKROBIE ZIEMNIACZANĄ , KTÓRA SKOLEI
TEŻ NIE CHCE SIĘ ZBYT NA TEJ TWARZY ŁADNIE ROZPROWADZIĆ I POZOSTAWIA
BIAŁE SMUGI. WTEDY STARAM SIĘ ZNÓW TO ROZETRZEĆ NP. HUSTECZKĄ I
ROBI MI SIĘ CZERWONA CAŁA TWARZ. WTEDY ZMYWAM TWARZ WODĄ Z
SIARKOWYM MYDŁEM I NP. NAKŁADAM COŚ INNEGO ITD…
BARDZO BYM PROSIŁA, ŻEBY NAPISAŁA SZCZEGÓŁOWO, JAK SOBIE Z TYM
PORADZIŁA.

COSIK O SWOICH ODCZUCIACH ( NIE TRZEBA TEGO CZYTAĆ J )
Tak dla sprostowania…
To nie jest tak, że ja nie próbowałam czegoś z tym zrobić.
…. Bo próbowałam ……
Chodzę do dermatologa, przyjmuje różne „Głowna” na skórę
… I nic ….
Raz lepiej, raz gorzej. Ale jestem świadoma ,że cały czas się tak
Z tym bawię , bo brakuje mi siły woli, żeby konsekwentnie się
Tego pozbyć i trzymać Si e jednej kuracji i regularnie coś
Robić w tym kierunku z wielkim zaparciem. Teraz te zaparcie
Odnalazłam w sobie i marzę się z tym uporana zawsze.
Nie przyjmuję innej możliwości!!!
Dość straciłam w życiu będąc strasznie zakompleksiona.
Chcę wreszcie żyć na pełnych obrotach, być szczęśliwa i
Cieszyć się życiem.


Pozwoliłam sobie umieścić
Identyczny wątek na jeszcze
Innych forach. Mam nadzieję,
Że mnie za to nie zlinczujecieJ





anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 15:25   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

Cytat:
1 BLADA CERA
to chce miec wiele dziewczyn


Cytat:
2. BARDZO TŁUST A CERA
polecam kremy z kwasem BHA np effaklar k , maseczka aspirynowa , znajdziesz o nej na kosmetyczce , do matowienia polecam skrobię ziemniaczaną o niej tez jest wątek . w gabinecie zabieg dezinkrustacji, galwanizacja, jontoforeza, ozonoterapia, darnsonwalizacja...swietl ik lekarski, skrzyp polny, arnika, miłorzab, kasztanowiec miłowidziane tez w kremi


Cytat:
4. GRUDKI NA SKÓRZE CAŁEJ TWARZY. POJAWIAJĄ SIĘ SPORADYCZNIE
BOLĄCE PRZY DOTYKU , CZERWONE PRYSZCZE (ZWŁASZCZA BRODA,
CZĘŚĆ „ZEWNĘTRZNA TWARZY”- BLIŻEJ LINI WŁOSÓW , GRANICA MIĘDZY
BRODĄ A SZYJĄ.
WYPRYSKI SĄ OCZYWIŚCIE TEŻ ROPNE (ZWŁASZCZA BRODA, NOS-ZAGIĘCIA,
WEWNĘTRZNE POLICZKI- BLIZEJ OCZU, CZOŁO..
ropne- dermatolog , przpisze Ci cos z retinoidów czy antybiotyków, niektórych nei mozna nakładac czy ma sie problemy z naczynkami wiec bedziesz musiała uwazac na te partie czerwieniejące, polecam badania np w okolicach brodt ropne zmiany sa oznaka choroby jajników. do domu mozesz kupic sobie brevozyl - nadtlenek benzoilu czy acne derm kwas azelainowy , pomaga przy zaskórnikach (kwas BHA tez) i przy grudkach podkórnych, przetłuszczajacych sie cerach
Cytat:
5. MOŻE OPISZĘ WAM COŚ , CO POMOŻE W WIĘKSZYM STOPNIU WYOBRAZIĆ
SOBIE MOJĄ TWARZ :
MAM Z NAKŁADANIEM NA TWARZ CZEGOKOLWIEK , BO TE RÓŻNE
„PRZYJEMNOŚCI” MI TO UNIEMOŻLIWIAJĄ. I TAK SMARUJĄC SIĘ KREMEM
NA DZIEŃ (VITELLA- PRZYPISANY NA CZERWONOŚĆ PRZEZ PANIĄ DERMATOLOG
KTÓRY MA TŁUSTĄ KONSYSTENCJĘ ) NIE CHCE SIĘ ROZPROWADZIĆ,
POZOSTAWIA BIAŁE SMUGI, BARDZO POBIELA TWARZ.
PRZY OKAZJI CHCĄC SOBIE GO ROZETRZEĆ „ŚĆIERAM” NIECHCĄCY TE RÓŻNE
GRUDKI ROPNE :/ I PEWNIE W TEN SPOSÓB SIĘ ROZNOSI NA CAŁĄ TWARZ,
ALE JAK JA BIEDNA MAM TO INACZEJ ZROBIĆ..?
fajnym kremem na czerwienienia jest rosaliac na naczynka ma zielona konystencje któe ukrywa zaczerwienienia



Cytat:
3. RÓŻOWE , CZERWONE PLACE NA BRODZIE I POLICZKACH NABIERAJĄCE
MOCNIEJSZEGO KOLORU POD WPŁYWEM CIEPŁA , MROŹNIEJSZEGO
POWIETRZA , SŁOŃCA , WIATRU. WYGLĄDAJĄ ONE NIE ZDROWO I NIE
ESTETYCZNIE . CZERWONY KOLOR MAJĄ TEŻ SKRZYDEŁKA NOSA I JEGO OKOLICE-
CHYBA TEZ SIĘ NASILA POD WPŁYWEM WYŻEJ WYMIENIONYCH CZYNNIKÓW
płytko inaczynniona cera, musisz wspomagac wit c od wewnątrz i od zewnatrz w postaci serum lub kremóow np active c , antirougerous,r edermic... w gabinecie mozesz zrobic jontoforeze z chlorkiem wapnia i kwasem askorbinowym, zabiegi wzmacniające, naswietlania solluxem, ultradzwieki.


do mycia powinnas cos łagodnego wybrac tu masz poropozycje


http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497


te wszystkieporblemy były ale mam nadzieje ze naprowadziłam Cie, jakby co to pisz
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 21:41   #3
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

.
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 22:31   #4
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

Cytat:
Napisane przez maartus Pokaż wiadomość
.

Fajnie podbiłas wątek wiec teraz ja podbijam
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:45   #5
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

Emilio bardzo ci dziekuje ze pomoc!!
Z ta skrobia to ja wiem, ale to mi zbyt nie pomaga bo ja wlasciwie mam lojotok jakis a nie tlusta cere i raz ze nie da sie tego az tak zmatowic to na dodatek dwa ze po krotkim czasie znow wygladam jak bym smalcem sie wysmarowala i zeby nei bylo malo to na dodatek nie potrafie sobie tej skrobi tak rozsmarowac zeby nie bylo takiego bialego meszku :/
To na bank ma zwiazek z tym ze ja juz mam na twarzy taki jakby meszek ropny na brodzie i na nosie no i na czole..
znasz jakis sposob zeby miec matowa cere na caly dzien bez jakis sensacjii w stylu co ci napisalam??
bralam metronidazol i zineryt ale ten lojotok jest silniejszy i i tak mi to ciagle wyłazi lecze sie z cera jakies 5 lat!! albo 6 i co?
Mialam propozycje od derm zeby stosowac pigulki anty (choc musze sie jeszcze upewnic czy moge) bo diane35 nie moge bo lecze sie na tarczyce...

Ja juz rece rozkladam , prosze napisz mi czy dobrym rozwiazaniem twoim zdaniem bylo by branie tych pigulek anty i reszta tak jak ty pisalas? I nei chodzic do derma>?
Czy chodzic do derma ,brac to co on mowi, i jeszcze swoje i nie mowic mu o tym ze sie cos tam dodatkowo bierze??

Moim celem jest doprowadzenie wygladu cery do takiego wygladu jaka am szyje, bo ejst bardzo duza roznica... chociazby po dosw takim : dzis sobie specjlanie posmarowalam w jednym miejscu kremem nivea na szyi i zrobilam skrobia i bez problemu sie wchlonelo i wogle wszystko si rzadnych pobielen itd, a z twarza mam takie problemy ze masakra wogle nic nie chce mi sie wchlaniac i rozprowadzac
a na dodatek dobija mnie to ze moja mama nie potrafi mnie zrozumiec i kaze mi nic nie robic, a o tych wszystkich zabiegach kosmetycznych nie chce wogel slyszec, ma jakies uprzedzenia do tego a skad ja mam wziasc pieniadze na to przeciez ja nei pracuje jeszcze

Ale napisz mi prosze wiecej o tych zabiegach o ktorych pisalas.. ile kosztuja czy trzeba powtarzac...a ten brevoyl kiedys stosowalam i cos tam jeszcze to czy moge znowu? jak z tym jest.
A czy mozliwe ze mam cala twarz naczynkowa bo czesto robie sie cala czerwona i czesto wogle ejst rozowy kolor...ogolnie mam taki rozowawobialy odcien cery...
Dlaczego ja nei mam takiej skory na twarzy jak na szyi?? na szyi taka gdladka zdrowa lekko opalona a twarz? dlaczego?? wytlumacz mi to prosze
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 14:10   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

Cytat:
Emilio bardzo ci dziekuje ze pomoc!!
Z ta skrobia to ja wiem, ale to mi zbyt nie pomaga bo ja wlasciwie mam lojotok jakis a nie tlusta cere i raz ze nie da sie tego az tak zmatowic to na dodatek dwa ze po krotkim czasie znow wygladam jak bym smalcem sie wysmarowala i zeby nei bylo malo to na dodatek nie potrafie sobie tej skrobi tak rozsmarowac zeby nie bylo takiego bialego meszku :/

nie ma sprawy, łojotok i do tego ropne pruszcze są kwalifikowane do wizyty u demratologa

Cytat:
znasz jakis sposob zeby miec matowa cere na caly dzien bez jakis sensacjii w stylu co ci napisalam??
niestewety takowego nei ma, w gabinecie mozesz poddac sie dezinkrustacji, ozonoterapii, darsonwalizacji, galwanizacji, bibułki matujace polecam, puder transparentny zawsze nos z soba zeby przymatolwic


Cytat:
bralam metronidazol i zineryt ale ten lojotok jest silniejszy i i tak mi to ciagle wyłazi lecze sie z cera jakies 5 lat!! albo 6 i co?
Mialam propozycje od derm zeby stosowac pigulki anty (choc musze sie jeszcze upewnic czy moge) bo diane35 nie moge bo lecze sie na tarczyce...
nic nie przeszło, czyli braas antbiotyk a cos do nich stosowałas? nie wiem jakąs terapie skojarzoną np z nadtlenkiem beznoilu czy kwasem BHA?


Cytat:
Ja juz rece rozkladam , prosze napisz mi czy dobrym rozwiazaniem twoim zdaniem bylo by branie tych pigulek anty i reszta tak jak ty pisalas? I nei chodzic do derma>?
Czy chodzic do derma ,brac to co on mowi, i jeszcze swoje i nie mowic mu o tym ze sie cos tam dodatkowo bierze??
przy łojotoku musisz isc do derma, niech przepisze Ci cos silniejszego typu atrederm- tretinoinę i antybiotyk miejscowy


[QUOTEMoim celem jest doprowadzenie wygladu cery do takiego wygladu jaka am szyje, bo ejst bardzo duza roznica... chociazby po dosw takim : dzis sobie specjlanie posmarowalam w jednym miejscu kremem nivea na szyi i zrobilam skrobia i bez problemu sie wchlonelo i wogle wszystko si rzadnych pobielen itd, a z twarza mam takie problemy ze masakra wogle nic nie chce mi sie wchlaniac i rozprowadzac
a na dodatek dobija mnie to ze moja mama nie potrafi mnie zrozumiec i kaze mi nic nie robic, a o tych wszystkich zabiegach kosmetycznych nie chce wogel slyszec, ma jakies uprzedzenia do tego a skad ja mam wziasc pieniadze na to przeciez ja nei pracuje jeszcze ][/QUOTE]
aha czyli zabiegi odpadają , szkoda bo bylyby dodatiem do teriapii, mogłabys włączyc kwasy do pielegnacji cery najlepiej BHA np effaklar, lysanel active(on zawiera mieszanke kwasów)


Cytat:
Ale napisz mi prosze wiecej o tych zabiegach o ktorych pisalas.. ile kosztuja czy trzeba powtarzac...a ten brevoyl kiedys stosowalam i cos tam jeszcze to czy moge znowu? jak z tym jest.

bravoxyl mozesznadal z tym ze nie ozna go łączyc z retinoidami, ale np za dnia nadtlenek benzoilu mozesz wieczorem zaś(zawsze!!!) retinoidy, czy kwasy. na dzien przy tego typu preparatach trzeb afiltry p-z\słoneczne uzywac. jesli chodzi o zabiegi to jednorazowy zabieg da efekt tez jednorazowy, najlepeij w serii robic takie zabiegi, dodatkowo odpowiednio pielęgnowac skórę jak Ci pisze

wazne jest abys nie uzywala niczego z alkohlami bo to wysusza i prod łoju zostaje wzmorzona i będne kolo się robi najlepiej jakbys kupiła physiogel czy płyn micelarny
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 13:55   #7
slonko1990
Raczkowanie
 
Avatar slonko1990
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 174
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

Właśnie skończyłam leczenie dermatologiczne.
Lekarz kazał mi odstawić antybiotyki, aby sprawdzić jak moja cera bedzie sobie radzic bez nich.
Dziś mija ósmy dzien jak nie łykam proszkow.
Mam problem, bo lekarz nie powiedzial mi jak mam pielegnowac cere, czego używać... Boje sie, że przez stosowaie zwykłych(drogeryjnych) kosmetykow popsuje efekt wypracowany podczas leczenia...
Na dodatek na moim czole pojawili sie nieproszeni goscie Piec paskudnych syfków(co prawda nie są ogromne ale są). Nie wiem czy to przez odstawienie lekow czy przez nieodpowiednia pielegnacje

Rano
*myję twarz żelem nivea głęboko oczyszczajacym,
*przemywam tonikiem Urody Melisa,
*nakładam żel krem nivea control it,

Wieczorem
*to samo co rano
*wszelkie krosty smaruje punktowo isotrexinem

Zapewne popełniam masę błędów...

Dlatego Kochane Wizażanki prosiłabym o wskazówki co do pielęgnacji i propozycje preparatów jakie miałabym stosować aby moja buźka była zadbana
Wiem, że można na was polegać
__________________
Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie.
Barbara Rosiek
Pamiętnik narkomanki
slonko1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 16:27   #8
ma_delline
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 492
GG do ma_delline
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

A ja z kolei mam inny problem... Mam cere mieszana ale bardziej normalna niż tłusta Tylko, że wokół ust, brwi i niekiedy w okolicach nosa skóra mi się łuszczy! Używam Nivea soft, intensywnie nawilżający, bo po innych od razu mam wypryski, a ten jest fajnie lekki. Robię co kilka dni peelingi, ale to i tak nic nie daje. Cera jest po peelingu gładka, ale od razu drugiego dnia w tych miejscach sie wysusza Dlatego, kiedy planuję jakieś wyjście to stosuję peeling, to jedyne wyjście, żeby pod podkładem nie robiło się coś podobnego do liszajów... Pomocy
__________________






ma_delline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 17:19   #9
violet.heather
Raczkowanie
 
Avatar violet.heather
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 32
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

Witam.Mam spory problem,wrażliwą i zarazem tłustą cere.Od kilku dni stosuję kuracje Isotrexinem i nie wiem jakich kosmetyków użyć do codziennej pielengnacji twarzy.Czy jestem skazana tylko na apteczne kosmetyki(Avene,Bioderma, La Roche Posay,Iwostin)?Czy mogę używać drogeryjnych produktów?Ostatnio upatrzyłam sobie kosmetyki Dermiki,bo słyszałam,że są bardzo dobre,nie wiem jednak czy nie podrażnią mi skóry podczas używania isotrexinu.
violet.heather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:47   #10
kasssiac90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 27
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

A co z zaczerwienionymi płatkami nosa, o których była mowa?
kasssiac90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 20:13   #11
TemptationInMyHeart
Raczkowanie
 
Avatar TemptationInMyHeart
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 75
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

dołączam się do pytania... tez mnie trapi mój nos... jest zaczerwieniony... szczególnie gdy wychodzę z domu na dwór ( pod wpływem temperatury czerwnienieje??) czuje takie hmmm grzanie w noc... wydaje się śmieszne ale to jest beznadziejne...używam podkładów matujących i kryjących, skóra mi się błyszczy

wychodzę z domu.. wyglądam ok ... wystarczy że zawieje wiatr i już jest tragedia... ten nos oszpeca

pomóżcie
TemptationInMyHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 22:46   #12
Pariii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Berlin - Warszawa
Wiadomości: 595
GG do Pariii
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

dzisiaj odwiedziłam dermatologa. nie tylko w sprawie pieprzyków ale i cery. mam pryszcze od jakiegoś 13 roku zycia. ale zawsze pojawialy mi sie 3 pryszcze po jakims czasie znikaly a w innym miejscu pojawialy sie nowe. duzych problemow z cera nigdy nie mialam.
od roku dostaje pryszczy tuz przed okresem... lecz od jakis 3 miesiecy mam je caly czas. gdy juz sie ciesze ze zaczynaja mi schodzic pojawiaja sie kolejne i kolejne...
mieszkam w niemczech i niektórych nazw nie znam po polsku, bo tutaj zostaly mi one pierwszy raz przedstawione. ale jakos sie postaram
a wieć dermatolog przepisal mi dziś Eucerin Waschpeeling ( peeling myjący. stosowac go mam tylko i wylacznie rano. zawiera on male drobinki kwasu mlekowego )
teraz przyjdą dwie rzeczy na recepte.
wieczorem stosowac mam krem - zel Epiduo ( zawiera adapalen i Benzoyl peroxid - nadtlenek benzoilu? )
na małe krosteczki na plecach , ktorych nie mam bardzo duzo dostalam masc robiona na polecenie lekarza. czekalam na nia od rana do wieczora. ale wkoncu jest !
nie wiem dokladnie jak sie nazywa, bo na pudeleczku sa moje dane itd. wiem tylko tyle ze jest to krem hydrofilowy erytromatyczny. chyba dobrze przetlumaczylam..
przed dwa tygodnie moze nie byc widoczna poprawa. lecz potem bedzie tylko lepiej. terapia trwac ma do konca grudnia.
jest opcja ze skora mi sie wysuszy. wtedy mam zaczac stosowac rano jakis tam krem z tej samej serii co peeling.

wszystkie inne kremy, toniki, maseczki schowalam gleboko. nawet moj krem bambino, ktory jest,a w zasadzie to byl mi tak bliski od wielu lat poszedl w odstawke. najbardziej zaskoczyla mnei moja decyzja o tym, ze moj make up bedzie teraz bardzo maly. minimalny wrecz. no tylko od czasu do czasu naloze pudru tyle ile lubie teraz troszke pocierpie ale za jakis czas bede tylko z tego korzystac
ale wierze ze mi sie uda. mi i mojej cerze. bede pisac czy cos mi sie tam dzieje z tymi syfami. mam nadzieje ze znikna i juz wiecej nie powroca )

ojjj się rozpisałam...
__________________
and the world around us won’t stop turning tonight, i like.

<33
Pariii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 18:35   #13
madzia2203
Przyczajenie
 
Avatar madzia2203
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdansk - Marburg
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wygrać z problemami skórnymi?!!!

czesc dziewczny!

Ja od dluzszeo czasu poram sie z tradzikiem Probowalam prawie wszystkiego ... Bylam prywatnie u dermatologa w Gdansku - on powiedzial ze jedynym sposobem pozbycia sie tradziku (Akne) sa tabletki Curacne (Isotretinoinum) ktore mam brac przez okres 9 miesiecy. Nistety wszelkie tabletki ktore posiadaja w swoim skladzie Isotretinoinum powoduja wiele skutkow ubocznych! Np. nie mozna zajsc w ciaze - bo dziecko urodzi sie z powaznymi wadami, nie mozna byc dawca krwi, skora sie bardzo luszczy, do tego suchosc oczu, nosa, gardla, krwotoki, problemy z miesiaczkowaniem .... i wiele jeszcze bardziej nieprzyjemnych rzeczy ktore sa opisane na innych stronkach internetowych. Mieszkam w niemczech wiec doradzilam sie rowniez tutejszego dermatologa co sadzi o tych tabletkach... powiedzial ze sa skuteczne ale niestety wiaze sie to rowniez z wieloma nieprzyjemnymi skutkami uczonymi podczas brania tych tabletek i na sam poczatek zapisala mi masc - Adapalenum+benzoylis peroxydum: Epiduo (Galderma) ... masc ta stosuje juz ponad 2 tyg. musze przyznac ze jest POPRAWA ! ... minusem jest to iz bardzo wysusza skore - luszczy sie jak u jaszczorki, przez pierwszy tydzien stosowania wysypalo mi twarz jak grzyby po deszczu... ale teraz jest juz lepiej... na suchosc skory pomogl mi rewelacyjna emulsja - Kanebo Sensai Silk Emulsion. Swietnie wspolgra z mascia do tego rewelacyjnie nawilza! wiec jak naloze mak up rowniez firmy KANEBO cera wyglada promiennie ... Boje sie tylko ze po odstawieniu tej masci problem z tradzikiem powroci ... ... ...

a jak u Was wyglada dalszy etap leczenia?

pozdrawiam wytrwale babeczki
madzia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.