Skóra wrażliwa - probemy, pielęgnacja, kremy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 18:25   #61
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Moja mieszana i wrażliwa cera.

Cytat:
Napisane przez honey92 Pokaż wiadomość
Hmm... Jakby tu zacząć Chyba od początku
Mam 15 lat i jestem na etapie poszukiwania jakis sprawdzonych i DOBRYCH kosmetyków to mojej szlachetnej i wymagającej twarzyczki Jak w temacie mam cerę mieszana i wrażliwą. Używałam Nivea Visage Young, ale u mnie się nie sprawdził- podrażnił mnie. AA Young natomiast nie był najlepszym produktem- za dużo minusów jak dla mnie. Teraz nie wiem co mam wybrać
Zastanawiałam się na Garnier Czysta Skóra, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii. Tylko nie bardzo wiem jakie produkty wybrać, bo tyle ich tam... A może Under Twenty?? Niestety o nich nic nie słyszałam.
Prosze Was pomóżcie mi, bo się pogubiłam w tych wszystkich kosmetykach Buziaki
Jeżeli masz wrażliwą cerę, to stawiam na żel bez SLS(sodium laureth sulfate), bo pewnie Cię podrażni. Może jakiś żel do mycia dla dzieci? Ja ostatnio myje twarz Rossmann'owskim( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html ) i nie podrażnia mojej wrażliwej, również mieszanej , naczynkowej skóry Mogę go z czystym sumieniem polecić

Edit. Aj, Isa, ubiegłaś mnie
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2007-09-18 o 18:26 Powód: Edit. ;)
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:16   #62
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
twarz- skóra wrażliwa, sucha, naczynkowa i zaskórniki na nosie...

Od razu mówię, że przejrzałam wszystkie wątki o podobnej tematyce ale nie znalazłam rozwiązania swojego problemu.

Moja skóra jest bardzo wrażliwa- reaguje ściągnięciem na większość żeli oczyszczających i pieczeniem na większość toników. Do tego dochodzi problem z naczynkami, czyli bez podkładu zawsze mam czerwony nos i policzki. Z nosa i z czoła schodzi mi często skóra. Na domiar tego wszystkiego pojawiły się zaskórniki w okolicach brody i nosa, jednak w tych miejscach cera nie jest tłusta, wręcz przeciwnie, jest wyjątkowo sucha.

Moje pytanie:

jakich kosmetyków oczyszczających, nawilżających i pileęgnujących używać, żeby doprowadzić do normalnego stanu moją cerę? Pytam o konkretny żel, tonik, krem, maseczkę.

Próbowałam wielu kosmetyków, jednak nigdy nie byłam zadwolona, proszę o rady.

Pozdrawiam
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 20:49   #63
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: twarz- skóra wrażliwa, sucha, naczynkowa i zaskórniki na nosie...

Zapraszam na forum Biochemii Jeśli chodzi opolecam właśnie jakieś domowe mazidła.Szczególnie olejek do mycia buzi - zero podrażnienia. Takie mazidła możesz kupić w sklepie internetowym Biochemia Urody jako gotowe do wykonania zestawy (polecam na początek) albo jako osobne półprodukty na Mazidłach lub w sklepie Thanatosa.
Z kosmetyków gotowych bardzo dobry jest Physiogel krem - przyjazny skład, dobrze nawilża. To na noc. A nie dzień poszukałabym kremu do cery wrażliwej/naczynkowej. Ważne jest w Twoim przypadku uważne czytanie składu kosmetyku przed jego zakupem. Powinnaś unikać substancji potencjalnie podrażniających. Polecam wizażowy słownik składników
http://www.wizaz.pl/chemia/
i przejrzenie wątku poświęconego analizie składów kosmetycznych na biochemii. Możesz też przejrzeć kilka wątków o cerze wrażliwej/naczynkowej na http://www.laboratoriumurody.pl
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 21:17   #64
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: twarz- skóra wrażliwa, sucha, naczynkowa i zaskórniki na nosie...

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Zapraszam na forum Biochemii Jeśli chodzi opolecam właśnie jakieś domowe mazidła.Szczególnie olejek do mycia buzi - zero podrażnienia. Takie mazidła możesz kupić w sklepie internetowym Biochemia Urody jako gotowe do wykonania zestawy (polecam na początek) albo jako osobne półprodukty na Mazidłach lub w sklepie Thanatosa.
Z kosmetyków gotowych bardzo dobry jest Physiogel krem - przyjazny skład, dobrze nawilża. To na noc. A nie dzień poszukałabym kremu do cery wrażliwej/naczynkowej. Ważne jest w Twoim przypadku uważne czytanie składu kosmetyku przed jego zakupem. Powinnaś unikać substancji potencjalnie podrażniających. Polecam wizażowy słownik składników
http://www.wizaz.pl/chemia/
i przejrzenie wątku poświęconego analizie składów kosmetycznych na biochemii. Możesz też przejrzeć kilka wątków o cerze wrażliwej/naczynkowej na http://www.laboratoriumurody.pl

bardzo dziękuję Ci za odpowiedź

pierwszy raz słyszę o tym olejku, właśnie zaczęłam czytać o jego właściwościach czy rzeczywiście jest tak rewelacyjny? radzi sobie z wągrami? Bo cena niewiarygodnie niska więc warto by było spróbowac.

Zaraz zabieram się za lekturę biochemii)
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 22:28   #65
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: twarz- skóra wrażliwa, sucha, naczynkowa i zaskórniki na nosie...

Z wągrami to sobie żaden olejek nie poradzi Ale i tak jest świetny, bo nie zawiera w sobie silnych detergentów (powinnaś uważać zwłaszcza na SLS w składzie) i dokładnie oczyszcza twarz. Do walki z zaskórnikami i wągrami polecam tonik z kwasami AHA lub BHA (mam migdałowy - bardzo fajny) oraz olejek regulujący LEMON - sama go mam od kilku dni i nie mogę się nadziwić jak radzi sobie z małymi zaskórnikami (ale podkreślam, że nie mam pod tym względem bardzo problematycznej cery). Wągrów nigdy nie miałam, więc nie chcę Ci radzić, ale wpisz w wyszukiwarce na biochemii "wągry", na pewno wyskoczy Ci dużo wątków
Dodam tylko, że odkąd przerzuciłam się na tego typu kosmetyki moja skóra jest szczęśliwsza
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 13:58   #66
Iza90mki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Jejku ja nie wiedziałam co mi jest miałam te krostki na twarzy. Okropne! wyglądałam strasznie chciałam iść na jakąś imprezę ładnie wyglądać, zrobić suuper makijaż ale gdzie tam posmarowałam sie fluidem a tu znowu to wyskoczyło. Zaczęłam szukać podkładów antybakteryjnych moze odrobinke pomogły ale krostki nadal były. Poszłam do lekarza przepisał mi maść ale ona tylko strasznie wysuszała skórę, nie pomagała. Krostki były nadal. Przestałam myć się zwykłą wodą z kranu uzywałam toniku z Nivea. Może troszkę pomógł ale po tygodnku kostki znowu wróciły. Ostatnio szukałam fluidu dla siebie i żelu do mycia twarzy. I znalazłam Clean&Clear głęboko oczyszczający tonik do wrażliwej skóry, oraz podkład bezzapachowy do cery suchej i normalnej do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii z AA. Dopiero zaczełam ich używać i nie mam krostek zobaczymy jak bedzie dalej pap
Iza90mki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 15:08   #67
galadier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Newbridge
Wiadomości: 1
Dot.: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Witam
Mam 20 lat i bardzo wrazliwa skore twarzy. Od kad pamietam jestem czerwona i mam rumience na policzkach tylko. 24h na dobe mam te nieszczesne rumience. czasem jestem bardziej czerwona a czasem mniej ale to zalezy od temeratury, kosmetykow, jedzenia i emocji.
ogolnie mam sucha skore. ale te rumience mi nigdy nie znikaja czy jest jakis sposob na to zeby zniknely? bardzo Was prosze o pomoc. i doradzcie jakich powinnam uzywac kosmetykow na codzien.
pozdrawiam
galadier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 13:38   #68
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Re: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Małpka Pokaż wiadomość
A co z kosmetykami kolorowymi? Używacie może antyalergicznych La Roche Possay?
ja mam tusz do rzęs i przymierzam sie do kupna cieni do powiek oraz lakieru do paznokci. cóż mogę powiedzieć? jest to jedyna maskara po której nie łzawią i nie pieką mnie oczy (miałam hipoalergicznę Clinique, ale mnie podrażniała), nie brudzi też soczewek. co do reszty - jak tylko wypróbuję, napisze recenzję. LRP to w ogóle jedne z moich ulubionych kosmetyków, używam mleczka Toleriane, którym zmywam nawet zmiany atopowe na twarzy - jak dotąd to najłagodniejsze mleczko, jakie miałam; poza tym lubię balsam Lipikar. Avene też jest fajne - mam z niego filtr i wodę termalną, poza tym - Bioderma (supertonik Hydrabio), A-derma oraz moje ulubione kremy: lipobaza i nanobaza
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 17:18   #69
violet.heather
Raczkowanie
 
Avatar violet.heather
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 32
Dot.: Jakie kremy i metody na skórę wrażliwa, suchą, ale z niedoskonałościami???

Witam.Mam spory problem,wrażliwą i zarazem tłustą cere.Od kilku dni stosuję kuracje Isotrexinem i nie wiem jakich kosmetyków użyć do codziennej pielengnacji twarzy.Czy jestem skazana tylko na apteczne kosmetyki(Avene,Bioderma, La Roche Posay,Iwostin)?Czy mogę używać drogeryjnych produktów?Ostatnio upatrzyłam sobie kosmetyki Dermiki,bo słyszałam,że są bardzo dobre,nie wiem jednak czy nie podrażnią mi skóry podczas używania isotrexinu.
violet.heather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 22:01   #70
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Question skóra wrażliwa? naczynka?

witam drogie Wizażanki

mój problem pewnie dla Was problemem nie będzie
mam dość dziwną cerę. baaardzo reaguje na zmiany tempteratury, robi się czerwona w różnych miejscach, najbardziej nos (aż się mnie ludzie pytają czy na solarce byłam czy mam nos złamany), niedoskonałości typu stare blizny po pryszczykach też się 'uwydatniają'. niektórzy mówią mi, że jest to związane z naczynkami, ale 'pajączków' na twarzy nie mam. nie pomagają mi najzwyczajniejsze kremy dla cery wrażliwej. dodam przy okazji, że problem ten wiąże się również z oczami, po pewnym czasie robią się straszliwie czerwone (noszę soczewki kontaktowe).
czy możecie mi powiedzieć, czy jest to związane z nadwrażliwością skóry czy może uczuleniem (kurz?) - no bo skąd te oczy zaczerwienione
nie muszę dodawać jak wtedy wyglądam
z góry dziękuję za wyrozumiałość, nigdy nie rozróżniałam skóry nadwrażliwej i z tendencją do rozszerzających się naczynek, a żadna strona nie rozwiała moich wątpliwości
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 22:58   #71
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: skóra wrażliwa? naczynka?

A może powinnaś zrobić testy uczuleniowe? Bo to trochę dziwne. Jestem początkujaca, ale pod nic mi to nie podchodzi.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-08, 07:47   #72
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: skóra wrażliwa? naczynka?

no właśnie sama nie wiem, bo nie wiem czy to uczulenie czy po prostu super hiper nadwrażliwość
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 20:32   #73
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: skóra wrażliwa? naczynka?

Zastanawiam się ,czy skóra całego ciała nie powinna być też taka wrażliwa. A może pójdź do kosmetyczki, powiedz, ze chciałabyś się umówić, ale nie wiesz, do końca czy nie powinnaś iść do lekarza i ona powinna ci powiedzieć co robić, bez płacenia
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 22:02   #74
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: skóra wrażliwa? naczynka?

w sumie podobne reakcje zauważyłam też na dłoniach, są całe w czerwonych plamach po przejściu się po mieście, albo nogi po gorącym prysznicu.

chyba zrobię jak radzisz, zobaczymy co z tego będzie
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 00:04   #75
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Skóra wrażliwa - probemy, pielęgnacja, kremy

Łączę
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.