bardzo sucha skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-01, 17:53   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

bardzo sucha skóra głowy


Co ja mam zrobić? Już od dawna męczę się z tym fantem. Na wszelkie odżywki reaguję alergicznie, z szamponów używam tylko Fructis do łupieżu albo Garnier do włosów suchych, ale to nie końca pomaga.
A może jakieś naturalne środki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 13:29   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: sucha skóra głowy

Radze Ci wybrać suie do dermatologa, mój łupież i sucha skóra przerodziły się w łojotokowe zapalenie skóry i dzis czasem sie w lusterku nie poznaję, strupy we włosach, swędzące i oblażące feee. Nie bagatelizuj tego, dobry jest też szampon Polytar AF ( Apteka) , śmierdzi ale pomaga, albo Vichy zielony, Garnier sobie odpusc chyba za słabe działanie ma. Ale lepiej uzgodnic, to z lekarzem. Pozdrawiam Alicja
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 11:54   #3
szpilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10
bardzo sucha skóra głowy

mimo że włosy mam raczej przetłuszczajace się, skora głowy jest strasznie sucha i lekko łuszcząca się jak sobie z tym poradzić... może odżywkę powinnam wcierać również w skórę głowy??
szpilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 13:29   #4
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: bardzo sucha skóra głowy

O ile na odżywce nie jest wyraźnie napisane, że jest przeznaczona do skóry głowy, nie rób tego. Lepiej poszukaj delikatnego szamponu, który zadba o skórę głowy. Na tym się, niestety, nie znam . Ale odżywka ma działać na włosy, nie na skórę głowy (chyba, ze producent mowi inaczej). Jedyny efekt, jaki naprawdopodobniej osiągniesz, to jeszcze szybsze przetłuszczenie się włosów.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 14:31   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: bardzo sucha skóra głowy

Jeśli skóra głowy łuszczy się to koniecznie wybierz się do dermatologa.Odżywki tak jak napisała Mgiełka są przeznaczone do włosów dlatego nie nakładaj ich na skórę głowy - tym bardziej ,że nie wiadomo czy łuszczenie się skóry nie jest spowodowane łupieżem lub inną chorobą skóry.
Jeśli skóra nie jest chora a jedynie wrażliwa to szampony muszą być bardzo łagodne ,w czasie mycia włosów bardzo dokładnie trzeba spłukiwać resztki szamponu , można też spłukać na koniec roztworem z octu lub soku z cytryny.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 17:07   #6
Inez17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: Re: bardzo sucha skóra głowy

Może i mi trochę pomożecie... Mam włosy przetłuszczające się i łupież. Zwykłe szampony przeciwłupieżowe powodują, że głowa mnie swędzi. Jaki szampon powinnam kupić? Czy jest możliwe że łupież to skutek odwodnienia się organizmu (z tym też mam problem od dłuższego czasu)?
Inez17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.