Kot alergik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-22, 13:06   #1
unheeded
Raczkowanie
 
Avatar unheeded
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 185

Kot alergik


Dzień dobry!

Mam adoptowaną kotkę. Jest u nas od prawie roku, i od samego początku było coś na rzeczy. Drapała się po pyszczku, pod pachami, uciekała przed sobą, ruszała skórą. Pierwszy wet leczył na ślepo, najpierw jakieś krople do uszu, potem maść do uszu, potem zastrzyk. Niby trochę pomogło, ale kota drapała się dalej.

Zmiana weta. Kobitka konkretna, obejrzała rudą z każdej strony, wypytała, pomacała, pobrała wymaz z uszu i ran. Orzekła, że to nie świeżb ani grzyb, ani cośtaminnego, tylko najprawdopodobniej ALERGIA. Oni handlują Royal Canninem, ale sama podpowiedziała by popytać ludzi, bo ona zbyt dużego doświadczenia w tej materii nie ma.

Więc pytam: jaką karmę (suchą) kupić? Czy ktoś z Was miał podobny problem?



Dodam jeszcze dla porządku, że teraz kota jada Sanbelle kurczakowego. Nie toleruje żadnego mokrego jedzenia, mięsa też, kilka razy liznęła jogurt naturalny. W kuwecie ma Cat's Best Eco, ten co można w wc spuszczać. Żywność jest pochowana, choć nie wykluczam ze jakieś paprochy mogą się gdzieś zdarzyć. Kwiatów żadnych nie mamy. Dziwnych odświeżaczy i psikaczy też nie.
unheeded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 18:21   #2
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Kot alergik

A nie ma u Ciebie w mieście jakiegoś innego weta, który mógłby zrobić jakieś testy i który temat alergii ogarnia? Może podzwonic po klinikach i zapytać? Karmy weterynaryjne różne są na zooplusie, może kup mniejsze opakowanie i zobaczysz jak kot reaguje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:01   #3
unheeded
Raczkowanie
 
Avatar unheeded
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 185
Dot.: Kot alergik

No właśnie w moim niedużym mieście nie można wybrzydzać w wetach.
Ta, która podejrzewa alergię wspominała o testach, ale sama zaproponowala by zacząć od zmiany jedzenia, a nie wydawania fortuny na badania.
Kotka nie ma objawów ze strony układu pokarmowego. Tylko to drapanie.
Rozważałam jeszcze zmianę żwiru, ale na CBE+ jest napisane, że on hipoalergiczny.
Chyba zostaje mi zamówić kilka małych paczek i testować.
Niemniej, dzięki za zainteresowanie!
unheeded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:41   #4
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Kot alergik

Nie wiem ile testy alergiczne kosztują ale można zrobić, nie zaszkodza. I tez polecam zrobić ogolnie badania, moze tam coś wyjdzie. Ja mijemu kontrolnie zrobiłam morfologie +panel nerkowy i wyszly wczesne poczatki problemu z nerkami, więc zawsze lepiej dmuchac na zimne
Ale najpierw sprawdź karme tylko efekg oewnie nie będzie natychmiastowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:16   #5
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kot alergik

Testy alergiczne są w ciul drogie.
Autorko. Zacznij od zrobienia zwykłych badań podstawowych krwi czyli morfologia biochemia i mocz. Poszukaj karm z jak najkrótszym składem. Musisz zacząć od eliminacji składników które są w obecnej karmie. Może zacznij od kupienia jakieś karmy rybnej bez żadnych dodatków drobiu.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 15:29   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kot alergik

Ja mam alergie pokarmowe u kotów- u mnie jest na wołowinę. Moja wetka poinformowała mnie, że część kotów ma właśnie alergię na wołowinę (a jej domieszki są praktycznie w każdej karmie mokrej i w większości suchych) i na drób/białko kurze.
Możesz zrobić dietę eliminacyjną czyli podać wołowinę, najlepiej surową albo w formie karmy z puszki na wołowinie i poczekać czy np. kot nie zwymiotuje, nie będzie miał biegunki, nie będzie drapał pyska/łepka. To samo z karmą na bazie kurczaka. Ponoć hypoalergiczna jest kaczka. U mnie karma sucha na bazie kaczki się sprawdza. Mam Brit Care Crazy Cocco I'm Gourmand. Poza tym żywimy barf na bazie mięsa drobiowego. Po wszystkich kupowanych puszkach były jak dotąd objawy alergii. Wyjątkiem były saszetki rybne i bodajże saszetki drobiowe Applaws bo w składzie tylko mięso z kurczaka i woda.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Ja wyczaiłam alergen dietą eliminacyjną, karmami mono tylko na bazie woda+ jeden rodzaj mięsa. Mało takich karm na rynku, ale trochę jest. Warto poszukać. Ja bym podejrzewała u Twojego kota wołowinę bo ta o ile zdążyłam się zorientować jest praktycznie wszędzie.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Tu masz karmy dla kotów alergików:
http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-alergia-kot.html
Przy alergiach zalecany jest jeszcze indyk, ale moje koty karm suchych na bazie indyka nie lubią (za delikatny zapach), wolą kaczkę.
A z mięs polecany jest królik, ale to dość drogie mięso, a karmy suchej typu mono na bazie królika jeszcze nie znalazłam.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 06:49   #7
esmeraldakos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 44
Dot.: Kot alergik

Też słyszałam, że uczula głównie kurczak i wołowina. Próbuj, u kota znajomej to pomogło.
esmeraldakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-12 06:49:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.