CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-10, 16:33   #61
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
35latce już nikt tak chętnie pokoju nie wynajmie.
Skąd te dane?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 16:44   #62
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość


Nadmienię tylko, że budowanie domu przez osoby o właśnie takich udokumentowanych zarobkach często spotyka się ze słusznym zainteresowaniem organów skarbowych .
hahaha Wątek bomba, siedzę i się cieszę coraz głośniej z każdym nowym postem autorki
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 16:59   #63
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Na szczęście ma też premie, ale to nigdy nie jest stała kwota.
A gdzie ma mieszkać ?
Wynajem to dopiero jest bez sensu. Kasa ta sama lub nawet więcej. 35latce już nikt tak chętnie pokoju nie wynajmie.
Pierwsze słyszę, że komuś nie wynajmą pokoju ze względu na wiek. Sama mam 30 lat i od 10 wynajmuję. Ze względu na dochody i brak optymizmu jaki cechuje założycielkę wątku - jeszcze mi kilka lat na wynajmie zejdzie. Z poprzedniej stancji mam super kolegę, któremy w zeszłym roku stuknęła 40stka i nie zamierza w żadnym razie z tej okazji kupować mieszkania, na tej samej stancji przez jakiś czas także mieszkałą kobieta koło 40stki.

Pewnie, że wynajmowanie pod względem wywalonej kasy jest bez sensu, ale co ma zrobić osoba, która z małego miasta gdzie nie było pracy/nie chciała mieszkać - przeniosła się do dużego i nie ma kasy na hop siup? Pozostaje tylko wynajem i żmudne składanie na wkład własny.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 17:05   #64
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Weźcie pod uwagę jeszcze to, że stopy procentowe na pewno pójdą w górę i za kilka lat z raty 900zl może się zrobić 1200zl albo i lepiej...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 17:10   #65
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7537189 6]Że co ?

Ja się po prostu dziwię, że banki dają kredyty tak biednym ludziom. Przecież szanse, że będą problemy ze spłatą są ogromne.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skąd te dane?
Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, że komuś nie wynajmą pokoju ze względu na wiek. Sama mam 30 lat i od 10 wynajmuję. Ze względu na dochody i brak optymizmu jaki cechuje założycielkę wątku - jeszcze mi kilka lat na wynajmie zejdzie. Z poprzedniej stancji mam super kolegę, któremy w zeszłym roku stuknęła 40stka i nie zamierza w żadnym razie z tej okazji kupować mieszkania, na tej samej stancji przez jakiś czas także mieszkałą kobieta koło 40stki.

Pewnie, że wynajmowanie pod względem wywalonej kasy jest bez sensu, ale co ma zrobić osoba, która z małego miasta gdzie nie było pracy/nie chciała mieszkać - przeniosła się do dużego i nie ma kasy na hop siup? Pozostaje tylko wynajem i żmudne składanie na wkład własny.
No ja się nie dziwię jej decyzji. Znam dużo osób o takich zarobkach (w sumie większość znajomych zarabia podobnie lub mniej) i nikt pokoi nie wynajmuje.
Sama pamiętam jak tuż przed 30tką miałam problemy z wynajęciem pokoju w 3mieście i dość chodzenia na castingi na współlokatora. Co zrobić ze sobą w miesiącach wakacyjnych jak duża część właścicieli chce to mieszkanie wynająć turystom i masz się wyprowadzić ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 17:18   #66
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No ja się nie dziwię jej decyzji. Znam dużo osób o takich zarobkach (w sumie większość znajomych zarabia podobnie lub mniej) i nikt pokoi nie wynajmuje.
Sama pamiętam jak tuż przed 30tką miałam problemy z wynajęciem pokoju w 3mieście i dość chodzenia na castingi na współlokatora. Co zrobić ze sobą w miesiącach wakacyjnych jak duża część właścicieli chce to mieszkanie wynająć turystom i masz się wyprowadzić ?
Ale nikt nie wynajmuje tych pokoi bo jakimś cudem podostawali kredyty, czy bo nadal mieszkają z rodzicami?

Nigdy nie byłam na żadnym castingu na wynajem pokoju, serio nie wiem jak to wygląda. Na szczęście mieszkam w Poznaniu i tu nikt nie kombinuje z wakacyjną turystyką.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 17:21   #67
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 17:30   #68
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Weźcie pod uwagę jeszcze to, że stopy procentowe na pewno pójdą w górę i za kilka lat z raty 900zl może się zrobić 1200zl albo i lepiej...
Żeby tak się stało inflacja musi wzrosnąć i szansa na to, że osoba która teraz ma 2k wtedy też będzie mieć 2k jest niska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 18:14   #69
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Z ciekawości - co było takim kosztem? Wiadomo, notariusz, rzeczoznawca, ale to przecież nie idzie w kilkadziesiąt tysięcy.

Mojwa moge napisac tu jako ciekawostke koszty okolo kredytowe w Niemczech.

Podatek gruntowy (kwota zalezy od landu, czym bogatszy tym nizsza) u nas 6,5%
Notariusz 2%

Jesli rynek wtorny to dochodzi prowizja maklera 6,25% -7,14%
(praktycznie nie do ominiecia, bo kazdy korzysta z biur posrednictwa nieruchomosci i ekstremalnie trudno znalezc oferte bezposrednia)

Podsumowujac koszt dodatkowe zakupu nieruchomosci:

rynek pierwotny: 8,5%
rynek wtorny: 14,75% - 15,64%



Jesli chodzi o sytuacje autorki, uwazam, ze liczac na co nas stac powinno sie uwzglednic ponoszone koszty zycia, a nie pisac o rezygnowaniu z wakacji, czy zaciskaniu pasa. Kredyt hipoteczny bierze sie zazwyczaj na kilkanascie lat, w tym okresie trafi sie na pewno naprawa badz wymiana samochodu, kilka chrztow, komunii i wesel w rodzinie, czy inne grubsze wydatki. Bezpiecznie jest kiedy zakladamy maksymalnie 1/3 wyplaty na rate, nie ktorzy doradcy mowia o 1/4 ze wzgledu na zmienne stopy procentowe i minimum 10% dochodow odkladamy na czarna godzine. Skoro z gory sie wie, ze z kredytem nie bedzie mozna pozwolic sobie na funkcjonowanie na obecnym poziomie, oznacza to, ze zaplanowana rata jest zbyt wysoka, a cala inwestycje napedza niepohamowany optymizm zamiast zdrowego rozsadku i chlodnej kalkulacji.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 19:24   #70
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7537189 6]Że co ?

Ja się po prostu dziwię, że banki dają kredyty tak biednym ludziom. Przecież szanse, że będą problemy ze spłatą są ogromne.[/QUOTE]

a skąd niby wziął się kryzys finansowy z 2007 r.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 21:01   #71
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
a skąd niby wziął się kryzys finansowy z 2007 r.
No właśnie też stąd moje zdziwienie. Nie uczą się na błędach, pazery.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 21:48   #72
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
Jest mnostwo osob, ktore wybudowaly sie nawet za mniej niz 200 tys, nie rozumiem skad to oburzenie.
A patrzyłaś ile lat temu to było?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Tak, słyszałam. Ale jeszcze nie widziałam, żeby Urząd Skarbowy wysyłał swoich pracowników na budowy
Nie musi, wysyła Ci zaproszenie do małego pokoiku z urzędniczką, która grzecznie pyta skąd wzięłaś pieniążki na domek.
I chyba lepiej potrafić się wytłumaczyć skąd pieniądze, bo inaczej zabierają 75%.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 21:54   #73
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
A patrzyłaś ile lat temu to było?


Nie musi, wysyła Ci zaproszenie do małego pokoiku z urzędniczką, która grzecznie pyta skąd wzięłaś pieniążki na domek.
I chyba lepiej potrafić się wytłumaczyć skąd pieniądze, bo inaczej zabierają 75%.
Zawsze można powiedzieć że z nierzadu ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 22:13   #74
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Jak się okazuje to nierząd również trzeba potrafić udowodnić. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kra...datkowy/p3lk32
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 22:26   #75
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Tak, słyszałam. Ale jeszcze nie widziałam, żeby Urząd Skarbowy wysyłał swoich pracowników na budowy
(...)
US ma to do siebie, że to nie oni muszą nigdzie chodzić, jakoś tak się składa, że jak im się coś nie podoba u Ciebie to Ty idziesz do nich w ramach zaproszenia na które nie sposób odmówić

swoją drogą US potrafi zaprosić jak im się aktywność na allegro nie spodoba a tu się ktoś dziwi, że jak się postawi chałupę z kasy z sufitu to się US może zainteresować

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
(...)
Strasznie dużo miałaś tych kosztów
Braliśmy kredyt hipoteczny w kwietniu i poza notariuszem i prowizją nic więcej nie płaciliśmy. Koszty notariusza podzieliliśmy na pół z deweloperem, prowizję w banku mieliśmy w sumie niską.
(...)
Jestem bardzo zaskoczona kosztami, o których piszesz
nie wiem która z tych opłata jest zadziwiająca na rynku wtórnym, te opłaty przewijały się w różnych konfiguracjach we wszystkich ofertach kredytów na rynku plus jak wspomniałam - mam kredyt z ratą malejącą z korzystnymi warunkami nadpłaty a to pewnie też nieco zmienia

dla odmiany ten 1% za księgi wieczyste zapłaciłam raptem raz bo ogarnęliśmy to w jeden miesiąc dla mnie z kolei kosmosem jest płacenie tego przez rok

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Weźcie pod uwagę jeszcze to, że stopy procentowe na pewno pójdą w górę i za kilka lat z raty 900zl może się zrobić 1200zl albo i lepiej...
a to swoją drogą

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie uczą się, takie kryzysy pojawiają się z zadziwiającą regularnością
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 22:54   #76
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Jak się okazuje to nierząd również trzeba potrafić udowodnić. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kra...datkowy/p3lk32
Udowodnić - tak.
Opodatkować - nie ;-)

Oczywiście sobie żartuję, natomiast no zawsze jest to jakiś pomysł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2017-07-10 o 22:55
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 23:41   #77
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Chodziło mi o to, że najpierw US musiałby się dowiedzieć, że ktoś dom buduje. Bo wcale nie trzeba budować w tym miejscu, gdzie się płaci podatki.
No ale w naszym kraju to mnie nie zdziwi jakby sami sąsiedzi donieśli, ot tak, bo "im się widok zasłania"
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 07:23   #78
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Eeee...
Co?

Ale jak uważasz, że się nie dowie? A pozwolenie na budowę, a akty własności? Nawet w kontroli krzyżowej firmy budowlanej mogą się dowiedzieć o domku.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 08:06   #79
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Eeee...


Co?





Ale jak uważasz, że się nie dowie? A pozwolenie na budowę, a akty własności? Nawet w kontroli krzyżowej firmy budowlanej mogą się dowiedzieć o domku.


Ziemia może już być kupiona dawno temu. Domek budować może na czarno pan Stasiu z panem Krzysiem co nigdy nie pracowali. Resztę można samemu. Jedynie koszty materiałów ale to też można jakoś przeciągnąć w czasie
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 08:20   #80
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

A, no tak, zapomniałam, że żeby domek wybudować to dwóch Panów to aż nadto ludzi. I żaden urząd nie musi wiedzieć, żadnych tabliczek o terenie budowy nie musi być co jet budowane ani nic. Głupia ja. Chociaż nie wiem, może to z takimi kanadyjkami drewnianymi co się stawia w tydzień by przeszło.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 09:37   #81
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;7538633 6]Ziemia może już być kupiona dawno temu. Domek budować może na czarno pan Stasiu z panem Krzysiem co nigdy nie pracowali. Resztę można samemu. Jedynie koszty materiałów ale to też można jakoś przeciągnąć w czasie [/QUOTE]

No przecież autorka napisała, że ziemię ma od dawna. A skoro będzie po taniości, to całkiem możliwe że właśnie tak będzie budowane. Nie mówię, że tak powinno być, absolutnie nie, ale mało to takich przypadków?
Dokładnie taki obraz tej budowy się wyłonił z postów autorki. Dlatego uważam, że akurat urząd skarbowy to tu byłby raczej najmniejszym problemem.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 09:51   #82
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
A, no tak, zapomniałam, że żeby domek wybudować to dwóch Panów to aż nadto ludzi. I żaden urząd nie musi wiedzieć, żadnych tabliczek o terenie budowy nie musi być co jet budowane ani nic. Głupia ja. Chociaż nie wiem, może to z takimi kanadyjkami drewnianymi co się stawia w tydzień by przeszło.


Chodzi mi o to że część rzeczy da się obejść tak żeby US się nie połapał we wszystkich kosztach. Na wszystko są furtki, ale też jest i ryzyko, nie twierdzę że nie. Pytanie na ile taki ktoś chce go podjąć.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 09:55   #83
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Abstrahując od słuszności czy realizmu pomysłu samego w sobie, nie jest chyba niczym nielegalnym budowa domu w Polsce za dochody legalnie uzyskane i rozliczone zagranicą. W sumie dość łatwo mi sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś przez kilka lat ma rezydencję podatkową gdzieś tam i oszczędza sobie na budowę czy zakup mieszkania za gotówkę tutaj. Wtedy polski US może sobie sprawdzać i zapuszczać żurawia gdzie się da, a wszystko jest ok. Mylę się?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 09:57   #84
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Dubel
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 10:01   #85
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7538945 1]Abstrahując od słuszności czy realizmu pomysłu samego w sobie, nie jest chyba niczym nielegalnym budowa domu w Polsce za dochody legalnie uzyskane i rozliczone zagranicą. W sumie dość łatwo mi sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś przez kilka lat ma rezydencję podatkową gdzieś tam i oszczędza sobie na budowę czy zakup mieszkania za gotówkę tutaj. Wtedy polski US może sobie sprawdzać i zapuszczać żurawia gdzie się da, a wszystko jest ok. Mylę się?[/QUOTE]

Nie mylisz się, dlatego mnie też to "straszenie" urzędem skarbowym, co to bada skąd każdy kto buduje ma kasę trochę śmieszy.
Zwłaszcza w kontekście, że autorka napisała, że dochody ma/miała legalne, tylko nie takie, które zwiększają jej zdolność kredytową. Więc nie wiem dlaczego mamy zakładać, że kłamie.
Jeśli kłamie, to ona będzie mieć ewentualnie problemy. Zazwyczaj ludzie pracujący na czarno dobrze wiedzą, jakie są tego konsekwencje, ale i tak się na takie ryzyko decydują.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 10:53   #86
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 11:57   #87
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Ale jeśli będzie się potrafiła wytłumaczyć i wskazać źródło to nie będzie problemu. Mboe śmieszy tylko mówienie, że US się o budowie nie dowie więc nie będzie pytał. Bo pięcioletnia budowa domku 90m2 nie stanie się z 2500 brutto miesięcznie. I US się może zaibteresować skąd środki, a na pewno legalnej budowy będzie świadom.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 13:22   #88
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie mylisz się, dlatego mnie też to "straszenie" urzędem skarbowym, co to bada skąd każdy kto buduje ma kasę trochę śmieszy.
Zwłaszcza w kontekście, że autorka napisała, że dochody ma/miała legalne, tylko nie takie, które zwiększają jej zdolność kredytową. Więc nie wiem dlaczego mamy zakładać, że kłamie.
Jeśli kłamie, to ona będzie mieć ewentualnie problemy. Zazwyczaj ludzie pracujący na czarno dobrze wiedzą, jakie są tego konsekwencje, ale i tak się na takie ryzyko decydują.
dokładnie, strasznie US to śmiech na sali, ludzie totalnie nie wiedzą o czym piszą
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 16:32   #89
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale to nie mnie tłumacz, tylko autorce wątku
"Po taniości" oznaczało w taki sposób jak chce budować autorka, czyli po kawałku, ciułając na następny kawałek.
Zgadzam się w 100% z tym, że to nie jest najlepszy pomysł i że pewnie coś takiego będzie kosztować więcej niż "raz a dobrze". Zresztą to już napisałam autorce, że jeśli już chce budować domek, to rozpoczęłabym budowę wtedy, gdy miałabym zebrane przynajmniej 75% potrzebnej kwoty, a najlepiej całość, bo często szacunki i tak są za niskie i kasy brakuje na końcu, jak się ma budżet "na styk".
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 17:26   #90
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Przeciez już od 2 lat nie trzeba mieć pozwolenia na budowę domu? Czy coś się znowu zmieniło?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 13:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.