pakiet medyczny w ciąży - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-12, 21:27   #31
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Ten pakiet się opłaca jeśli mamy kilka chorób i potrzebujemy opieki kilku specjalistów.

masz rację, nie upieram się, że ten pakiet jest idealny dla kobiet w ciązy. Ale zdecydowanie można polecić jako ogólna opieka zdrowotna. To miałam na myśli. tak jak też wspomniałam, można wybrać różne pakiety, z większą liczbą specjalistów i badań oraz te tańsze z mniejsza ilościa.
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 04:13   #32
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

jeśli ktoś koniecznie chce mieć takie ubezpieczenie to jednak polecam medicover, który miałam w poprzedniej pracy, bo zawiera więcej badań podczas prowadzenia ciąży
najlepiej porównac listę badań w róznych pakieatch u róznych firm

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2014-08-28 o 07:40
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:22   #33
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

ale porównujesz to do pakietu dąb czy ogólnie pakietów lux med? Ja korzystam od jakiegoś czasu z lux medu i tutaj mam doswiadczenie, wiec na temat innych nie bede się wypowiadac. Ale uwazam, że kazdy znajdzie coś dla siebie
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:39   #34
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
ale porównujesz to do pakietu dąb czy ogólnie pakietów lux med? Ja korzystam od jakiegoś czasu z lux medu i tutaj mam doswiadczenie, wiec na temat innych nie bede się wypowiadac. Ale uwazam, że kazdy znajdzie coś dla siebie

Generalnie jak zsumujesz kwoty które wydasz prywatnie podczas ciąży to wyjdzie Ci podobna kwota do cen pakietów.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2014-08-28 o 07:33
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:14   #35
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

a korzystałaś tzn leczyłaś się kiedyś w lux medzie, przepraszam ale już nie chce mi się przeczesywać forum jestem ciekawa jak wypada w Twoim odczuciu ta przychodnia? Bo teraz porównujesz ilość badań/usług, a chyba jakość też się liczy ja jestem zadowolona, słyszałm duzo pozytywnych opinii.
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:24   #36
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Minus jest taki, że do polecanych lekarzy są duże kolejki np na 2 miesiące, bo są bardzo oblegani. Poza tym wszędzie obsługa jest dobra jak zapłacisz. Pomimo że mam pakiet to ciążę prowadzę prywatnie tylko część badań mam w ramach pakietu a część muszę dorobić bo pakiet nie obejmuje.
Wydaje mi się że trzeba mieć bardzo dużo chorób żeby ten pakiet się opłacał.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A z plusów to jest to że nie ma kolejek do badań i można sobie w internecie wyniki sprawdzić.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2014-08-14 o 04:51
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:36   #37
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

chyba tak to już jest, że skoro płacisz za dostęp do różnych specjalistów/badań, to chcesz z tego korzystać. Ale myślę, że oby jak najrzadziej była taka potrzeba co do mojej oceny, to chyba sie wypowiadam z pryzmatu osoby, która ogólnie korzysta z badań/wizyt, nie tylko pod kątem ciąży. Każda mama powinna zdecydować sama co jej odpowiada
dzięki za Twoją opinie.
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 12:09   #38
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
a korzystałaś tzn leczyłaś się kiedyś w lux medzie, przepraszam ale już nie chce mi się przeczesywać forum jestem ciekawa jak wypada w Twoim odczuciu ta przychodnia? Bo teraz porównujesz ilość badań/usług, a chyba jakość też się liczy ja jestem zadowolona, słyszałam duzo pozytywnych opinii.
Jak korzystam z pakietu w Lux Medzie i jestem zadowolona. Zawsze bez problemu mozna umówić się na wizytę, w Warszawie placówek jest sporo. Wiadomo, że do tych polecanych lekarzy czasem trzeba dłużej poczekać, ale to na pewno nie takie terminy jak na NFZ. Jednak jesli potrzebujesz szybko porady specjalisty bez konieczności latania wcześniej do rodzinnego po skierowanie - to własnie taki pakiet w LuxMedzie się opłaca. Oszczędność czasu to na pewno. Popatrz sobie na stronie co oferuja ich pakiety i na pewno znajdziesz coś dla siebie
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 20:52   #39
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

My mamy w pracy wykupiony pakiet w PZU i jest też bardzo dużo placówek. W Lublinie chodze do Luxmedu i z terminami i lekarzami nie mam problemów. Prawie wszystko pokrywa ubezpieczenie. Koszt ok 55 miesięcznie, ale płaci firma.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 08:49   #40
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

W luxmedzie trzeba bardzo uważać, na jakiego lekarza się trafi. Ja najczęściej trafiam na ludzi, którzy chyba ledwo ukończyli studia medyczne i nie posiadają często elementarnej wiedzy. Trzeba czytać opinie i jak są fatalne, to unikać!

Do lepszych lekarzy długie kolejki niestety, a od ręki najczęściej są właśnie Ci niezbyt ogarnięci ...
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 19:35   #41
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

w lux medzie? hmm wydaje mi się, że wszedzie można spotkać lekarzy dopiero po studiach i będących na początku swojej kariery. Myślisz, że w innych prywatnych przychodniach nie ma? a w placówkach państwowych siedzą sami genialni lekarze z mega doświadczeniem? Dziwna opinia, nie rozumiem takich komentarzy...
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 21:29   #42
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
w lux medzie? hmm wydaje mi się, że wszedzie można spotkać lekarzy dopiero po studiach i będących na początku swojej kariery. Myślisz, że w innych prywatnych przychodniach nie ma? a w placówkach państwowych siedzą sami genialni lekarze z mega doświadczeniem? Dziwna opinia, nie rozumiem takich komentarzy...
Ależ ja nie miałam na myśli młodych lekarzy, tylko tych, którzy studia ukończyli na 3 z kilkoma poprawkami itp. Niestety, tacy też są.. Nie oceniam innych placówek bo korzystam z luxmedu.
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 10:50   #43
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
Ależ ja nie miałam na myśli młodych lekarzy, tylko tych, którzy studia ukończyli na 3 z kilkoma poprawkami itp. Niestety, tacy też są.. Nie oceniam innych placówek bo korzystam z luxmedu.
Oczywiście że tacy też są... jak wszędzie Ja korzystam z lux medu, korzystałam z placówek państwowych i zdarzało mi sie korzystać z prywatnej opieki. Wszędzie można trafić na lepszych i gorszych lekarzy.
Miałam tak "ciekawe" wizyty w placówkach państwowych, że postanowiłam NIGDY już nie iść na NFZ do lekarza, to kpina jak traktują pacjentów!
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 15:46   #44
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Co do pakietów medycznych, to chętnie bym zerknęła w ofertę luxmedu bo nie znam, - ja się przymierzam do pakietu za 120 zł miesięcznie w Signum - tak jak czytałam ich ofertę i jeszcze agro medica czy jakoś tak, to wypadaja mi korzystniej.
Ten srerbny wygląda tak:

foto ze strony gdzie właśnie o ich ofercie dużo piszą,
oczywiście te punkty u góry to tylko zaczątek oferty, bo szczegółowa jest baaardzo długa i nie będę tu wklejać.
Jak myślicie?
I czy ktoś ma link bezpośrednio do luxmedu do of. dla os. indywidualnej albo dla rodziny mama + dziecko?
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 16:25   #45
aural
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 100-lica
Wiadomości: 303
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
w lux medzie? hmm wydaje mi się, że wszedzie można spotkać lekarzy dopiero po studiach i będących na początku swojej kariery. Myślisz, że w innych prywatnych przychodniach nie ma? a w placówkach państwowych siedzą sami genialni lekarze z mega doświadczeniem? Dziwna opinia, nie rozumiem takich komentarzy...
jesteś pracownikiem etatowym luxmedu czy tylko studentem na umowie zlecenia podbijającym im dobre notowania w necie?

W Wawie jest bardzo rozwinięty rynek prywatnej opieki medycznej! Przerobiłam luxmed (wcześniej jako lim jeszcze), enel med, potem przyszła pora na tzw. ubezpieczenia medyczne i miałam w PZU i teraz w Allianz. Najbardziej jestem zadowolona z tego ostatniego, ale PZU też było fajne to co przemawia na korzyść tych ostatnich to szybkie wizyty (często miałam umawianą wizytę na ten sam dzień), bezapelacyjnie lepsi lekarze (większość lekarzy do jakich trafiam w różnych placówkach to lekarze pracujący na etacie w szpitalu), wszystkie badania są w cenie (w tym wspomniana cytomegalia i szereg innych m.in. tomografie komputerowe czy rezonanse magnetyczne) i wiele specjalistycznych klinik w zakresie (tą zaletę potrafią docenić tylko osoby wymagające). Ja na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń z luxmedem nie poleciłabym tej przychodni nikomu, bo ona niewiele różni się od nfz w szczególności pod względem terminów wizyt.

Reasumując trzeba porównać zakres i przeczytać ze zrozumieniem warunki (czy są jakieś ryczałty/limity) oraz opinie w necie!

Na tym wątku prawdziwych opinii jest niestety jak na lekarstwo, za to spamu aż nadto...
aural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 18:22   #46
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Nie słyszałam o pakietach Signum? W tym temacie się nie wypowiem, bo nie znam w ogóle produktu.
Do lux medu wolę nie podawać linka, znajdziesz na pewno szybko sama na ich stronie, a nie chcę być posądzona o współpracę z tą firmą choć mogłabym nieco powiedzieć na ten temat

Swoją drogą "aural" dla którego ubezpieczyciela pracujesz skoro tak zachwalasz?
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 09:34   #47
aural
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 100-lica
Wiadomości: 303
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o pakietach Signum? W tym temacie się nie wypowiem, bo nie znam w ogóle produktu.
Do lux medu wolę nie podawać linka, znajdziesz na pewno szybko sama na ich stronie, a nie chcę być posądzona o współpracę z tą firmą choć mogłabym nieco powiedzieć na ten temat

Swoją drogą "aural" dla którego ubezpieczyciela pracujesz skoro tak zachwalasz?
ja myślę, że już każda osoba przeglądająca ten wątek wie, że dla Ciebie nie ma nic poza luxmedem, nie znasz nawet produktów konkurencji i dla ciebie prywatna opieka medyczna jest synonimem dla pakietu luxmedowego, więc nie bardzo rozumiem po co w kółko to samo klepiesz?! Tym bardziej, że z twoich "postów" nie ma żadnej wartości dodanej, bo właśnie nie ma wskazań do innych produktów na rynku, nie ma porównań zakresu produktów czy terminów oczekiwania.


A teraz tak ogólnie dla czytających ten wątek z ciekawości...

Warto podkreślić, że w tej chwili jest sporo dostępnych wariantów prywatnej opieki medycznej z tym, że o ile w dużych miastach jest to rzeczywiście dostępne o tyle w mniejszych miastach może być różnie, dlatego moim zdaniem warto jest również spojrzeć na zakres placówek w naszej miejscowości lub ewentualnie (jeśli często np. jeździmy do rodziców/znajomych) w innej miejscowości.
Pakiety są bardzo często zapewniane przez pracodawcę (przynajmniej w tych większych miastach) i wówczas bardzo często są fajne cenowo opcje dla członków rodziny pracownika np. ja kiedyś miałam dzieci pracownika i małżonek ze free , ale też warto zwracać tutaj uwagę na szczegóły dotyczące ceny np. ja teraz mam w pakiecie dla członków rodziny jedną cenę 120 zł/msc bez względu na liczbę osób i szczerze dopóki miałam zgłaszać tylko 7-latka to mi się to już tak bardzo nie opłacało (tż ma w pracy swój pakiet), ale już w momencie gdy się młode na świecie zjawi (a w zasadzie ok. miesiąc wcześniej ) zgłoszę go żeby młode potem dopisać z noworodkiem to się jednak sporo biega po lekarzach/przychodniach, a potem z przedszkolakiem (u nas w szkole odpukać się okres chorobowy skończył).
aural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 12:37   #48
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Zgadza się - opieka prywatna kojarzy mi się jedynie z lux medem, ponieważ z nimi mam doświadczenie i to pozytywne, co podkreślę kolejny raz wbrew Twoim zarzutom. Doświadczenie mam również z opieką państwową i o tym piszę, jeśli mam ochotę wypowiedzieć się w danym temacie. W czym problem?
Dlaczego banujesz każdego kto się wypowie? Czy tylko Ty masz prawo pisać i polecać firmy? Kto powiedział, że mam obowiązek na forum porównywać produkty, wskazywać ogólnie dostępne na rynku? Może jest jakiś zapis w regulaminie?
Szkoda kontynuować dyskusję, bo "szeryfie" zaprowadziłaś już porządek na forum, zgłaszając do admina. Szkoda, że tak wygląda możliwość wypowiadania się na forum... są równi i równiejsi :/
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 11:35   #49
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez aural Pokaż wiadomość
Warto podkreślić, że w tej chwili jest sporo dostępnych wariantów prywatnej opieki medycznej z tym, że o ile w dużych miastach jest to rzeczywiście dostępne o tyle w mniejszych miastach może być różnie, dlatego moim zdaniem warto jest również spojrzeć na zakres placówek w naszej miejscowości lub ewentualnie (jeśli często np. jeździmy do rodziców/znajomych) w innej miejscowości.
To akurat prawda, a jak ktoś jeszcze mieszka w jakiejś małej wioseczce, to w ogóle kaplica. Chociaż z drugiej strony, jak się jest ze wsi to tak czy śmak trzeba dojechać do większego miasta do lekarza, więc jak się ma taki ew. pakiet medyczny to po prostu omija się kolejki, i nie trzeba parę miesięcy czekać.
Ale bezsprzecznie: pakiety medyczne najlepiej sprawdzają się w dużych miastach, gdzie jest dużo placówek do wykorzystania.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 00:18   #50
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: pakiet medyczny w ciąży

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
To akurat prawda, a jak ktoś jeszcze mieszka w jakiejś małej wioseczce, to w ogóle kaplica. Chociaż z drugiej strony, jak się jest ze wsi to tak czy śmak trzeba dojechać do większego miasta do lekarza, więc jak się ma taki ew. pakiet medyczny to po prostu omija się kolejki, i nie trzeba parę miesięcy czekać.
Ale bezsprzecznie: pakiety medyczne najlepiej sprawdzają się w dużych miastach, gdzie jest dużo placówek do wykorzystania.
W mniejszych miejscowościach są jakieś ośrodki zdrowia, ale jesli potrzeba specjalistycznej opieki to tak jak mówisz i tak większe miasto będzie konieczne. Ja nie wyobrażam sobie powrócić do państwowej opieki medycznej, szczególnie teraz kiedy tyle się słyszy złego w mediach. Fakt faktem, jestem z dużego miasta i przychodnię luxmedu mam co i rusz
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 01:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.