Wpływ trądziku na pewność siebie... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 17:32   #61
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci pewności siebie Ja czasami do tej pory mam problem, żeby wyjść "bez niczego" np. do sklepu.
Masz oczywiście dużo racji, ale trochę się nie zgodzę z porównywaniem trądziku do kalectwa. Kalectwo to jest coś całkowicie niezależnego od nas i tak też odbierają to inni. Natomiast osoby z trądzikiem, podobnie jak np. otyłe, często są postrzegane jako po prostu zaniedbane. Bo to nie jest do końca tak, że nie mamy ani trochę wpływu na nasz wygląd - w kwestiach czysto estetycznych zawsze można coś zrobić. Ja właśnie z tego względu bardzo źle się czuję z "zanieczyszczoną" twarzą - mam wrażenie, że każdy sobie zaraz pomyśli, że o siebie nie dbam...
Chodziło mi o to, że ludzie i tak wrzucają nas do jednego worka. To mi przeszkadza bardzo, ja tak nigdy nie traktowałam ludzi, bo sama nie chciałabym być tak traktowana.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:34   #62
Łucja16
Lucy90
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Wiadomości: 92
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Oj tak, trądzik zdecydowanie obniża pewność siebie... zwłaszcza przy bezpośrednich rozmowach z kimś... gdy dzieli nas od drugiej osoby niewielka odległość. Mam wtedy uczucie, że wszystko jest widoczne jak pod mikroskopem. Do tego dochodzi świecenie się twarzy i rumieńce (pojawiające się w stresujących sytuacjach).
Staram się nieco podbudowywać swoją pewność siebie drobnymi, codziennymi modyfikacjami (czyt. makijażem) .
Krem BB, korektor na problematyczne zmiany. Oprócz tego lubię podkreślić oczy - czarna kredka, cień, mascara - bez tego ani rusz .
Bez tych ulepszeń niestety czuję się "łyso". Z domu bez makijażu nie wyjdę. W lecie kilka razy wybierałam się nad wodę i powiem wam, że używałam tylko korektora + minimalne podkreślenie oka... i - jakoś, ale dałam radę . Choć unikałam czyjegoś bezpośredniego wzroku na sobie. Mam nadzieję, że stan mojej cery się poprawi i będę spokojnie mogła sobie darować od czasu do czasu takie ulepszenia .
__________________


Edytowane przez Łucja16
Czas edycji: 2013-10-14 o 17:37
Łucja16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:36   #63
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że ludzie i tak wrzucają nas do jednego worka. To mi przeszkadza bardzo, ja tak nigdy nie traktowałam ludzi, bo sama nie chciałabym być tak traktowana.
Ludzie bywają okrutni. Czasami gorsze są same spojrzenia, niż komentarze.
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:37   #64
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Ludzie bywają okrutni. Czasami gorsze są same spojrzenia, niż komentarze.
Właśnie, i te miny takie przy tym, takie odurzenie jakby. Ale jak to mawiają zło wraca z podwojoną siłą i ja się z tym zgadzam
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:40   #65
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

ja juz jestem po prostu zmęczona tym trądzikiem i kiedy mam gdzieś wyjsc to ja z góry nie chcę bo już wiem ile mnie będzie kosztowało samo przygotowanie się :/ nie da sie ukryć że to obniża czestotliwosc kontaktow itd.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:52   #66
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
ja juz jestem po prostu zmęczona tym trądzikiem i kiedy mam gdzieś wyjsc to ja z góry nie chcę bo już wiem ile mnie będzie kosztowało samo przygotowanie się :/ nie da sie ukryć że to obniża czestotliwosc kontaktow itd.
To nie jest recepta na sukces, ale my wśrod znajomych się śmiejem nawzajem z siebie i wtedy jest nam lepiej
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:57   #67
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

ja już właściwie nie mam znajomych
wszem mówię cześć na ulicy
kiedy kogos spotkam zamienimy parenaście zdań , nie uciekam
ale własciwie nigdzie nie wychodzę, do nikogo nie chodzę
dziś moja koleżanka z zerówki czyli znamy się ho hooo ponad 20 lat -ma urodziny.
nie poszłam do niej
nie czuję się na tyle przyzwoicie by iść i znowu czuć wzrok ludzi
męczy mnie to i mam ochotę warknać - na co sie gapisz
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 18:05   #68
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Nie wstydze sie tego jak wyglada moja cera. Moze nie mam az tak duzo krost, jakby nie patrzec jest poprawa, ale nadal zeby je zakryc potrzeba sporo podkladu i czasu. Ja tego czasu nie mam, wiec nie kryje ich do konca. Jak komus sie nie podoba to moze nie patrzec albo cieszyc sie ze nie ma takich problemow i nie jest tez tak ze jestem wykluczana. Nie mam na co narzekac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-10-14 o 18:06
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:14   #69
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Ludzie bywają okrutni. Czasami gorsze są same spojrzenia, niż komentarze.
Ja się nauczyłam olewać spojrzenia Ale komentarze są denerwujące. A szczególnie dobre rady. "Myj twarz, to przejdzie" - aż chce się odpowiedzieć "zacznij myśleć, to może ludzie przestaną cię nienawidzić"
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:14   #70
kate198003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 73
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

[QUOTE=Sabriel_;43264423]Nie wstydze sie tego jak wyglada moja cera. Moze nie mam az tak duzo krost, jakby nie patrzec jest poprawa, ale nadal zeby je zakryc potrzeba sporo podkladu i czasu. Ja tego czasu nie mam, wiec nie kryje ich do konca. Jak komus sie nie podoba to moze nie patrzec albo cieszyc sie ze nie ma takich problemow i nie jest tez tak ze jestem wykluczana. Nie mam na co narzekac
zazdroszczę takiego podejścia do sprawy. mnie niedoskonałości niestety krępują i to bardzo
__________________
.
kate198003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:14   #71
Kati1990
Raczkowanie
 
Avatar Kati1990
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 176
GG do Kati1990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
ja już właściwie nie mam znajomych
wszem mówię cześć na ulicy
kiedy kogos spotkam zamienimy parenaście zdań , nie uciekam
ale własciwie nigdzie nie wychodzę, do nikogo nie chodzę
dziś moja koleżanka z zerówki czyli znamy się ho hooo ponad 20 lat -ma urodziny.
nie poszłam do niej
nie czuję się na tyle przyzwoicie by iść i znowu czuć wzrok ludzi
męczy mnie to i mam ochotę warknać - na co sie gapisz
Najgorsze jest wmawianie sobie, że ludzie widzą w nas tylko i wyłącznie trądzik, ale uwierz mi na prawdę tak nie jest!!!Skąd wiesz, że ktoś patrzy się na Ciebie i myśli o Twoim trądziku?przecież ma prawo do patrzenia na Ciebie i wcale nie mieć nic niemiłego i złego na myśli....Przede wszystkim niech Twoich myśli nie zaprząta to co myśli obca osoba którą możliwe że widzisz raz w życiu....to wszystko nie jest łatwe wiem o tym, ale trzeba spróbować wyjść do ludzi, trochę im zaufać...
__________________
[eucerin][/eucerin]
Kati1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 18:16   #72
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Kati1990 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest wmawianie sobie, że ludzie widzą w nas tylko i wyłącznie trądzik, ale uwierz mi na prawdę tak nie jest!!!Skąd wiesz, że ktoś patrzy się na Ciebie i myśli o Twoim trądziku?przecież ma prawo do patrzenia na Ciebie i wcale nie mieć nic niemiłego i złego na myśli....Przede wszystkim niech Twoich myśli nie zaprząta to co myśli obca osoba którą możliwe że widzisz raz w życiu....to wszystko nie jest łatwe wiem o tym, ale trzeba spróbować wyjść do ludzi, trochę im zaufać...
Dokładnie
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:17   #73
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Kati1990 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest wmawianie sobie, że ludzie widzą w nas tylko i wyłącznie trądzik, ale uwierz mi na prawdę tak nie jest!!!Skąd wiesz, że ktoś patrzy się na Ciebie i myśli o Twoim trądziku?przecież ma prawo do patrzenia na Ciebie i wcale nie mieć nic niemiłego i złego na myśli....Przede wszystkim niech Twoich myśli nie zaprząta to co myśli obca osoba którą możliwe że widzisz raz w życiu....to wszystko nie jest łatwe wiem o tym, ale trzeba spróbować wyjść do ludzi, trochę im zaufać...
To prawda. Ludzie mają swoje życie i własne problemy i cóż, to smutne, ale większości z nich zupełnie nie obchodzimy Niektórzy patrzą na nas i nawet nas nie zauważają, a co tu dopiero mówić o ocenianiu stanu skóry.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:31   #74
dariagro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Dzięki temu, że w dużej mierze pozbyłam się trądziku o wiele pewniej czuję się sama ze sobą

PS Dziewczyny, jak tam kosmetyki się sprawują?
__________________
[eucerin][/eucerin]
dariagro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:39   #75
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Mi raczej minęło wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą, ale sama nadal mam problem z tym, że coś mam na czole. Szczególnie, że długi czas było w porządku. Do tego połączenie mojego zawodu i pryszczy na mojej twarzy nie jest dobre :/
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:54   #76
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
ach te buty :P Zgadzam się w stu procentach z Twoim ostatnim pięknym zdaniem. szkoda tylko, że jest wiele osób, które tak na to nie patrzą. Jak ktoś ma trądzik to od razu jest brzydki, jak jest brzydki to nie warto go nawet poznać, bo na pewno jest beznadziejny...nie cierpię takiego podejścia ludzi...
To tylko świadczy o ich płytkości, może zabrzmię jak ksiądz Tadeusz na kazaniu, ale liczy się wnętrze człowieka. Nie mogłabym utrzymywać kontaktu z kimś kompletnie pustym, bez emocjonalności i trzeźwego podejścia do życia. A osoby, które szydzą z osób borykających się z trądzikiem - tylko współczuć. Może i twarz jest w pewnym stopniu naszą wizytówką, ale problemy z cerą nie dyskwalifikują nikogo do poznawania nowych ludzi, życia społecznego,szczęścia, miłosci etc.

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
Masz rację media kreują nieskazitelne kobiety pod wieloma względami, a dlaczego nigdy na okładce gazety nie ma dziewczyny z pryszczami? Wszystkie gładkie z piękną cerą i bialutkimi ząbkami jak spod igiełki
Ja aż nie mogę patrzeć na te reklamy, to jest już niesmaczne. Kobiety wyglądają jak chodzące lalki,a nie jak kobiety. Nie wiem po co to wszystko, przyjemniej jest mi popatrzeć chociażby na samą siebie z kilkoma zaskórnikami i przebarwieniami, niż oszlifowaną do granic możliwości jakąś aktoreczkę.

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Akceptacja, to chyba najlepsze lekarstwo na wszystkie dolegliwości. Tylko, czy w ten sposób nie idzie się na łatwiznę. Człowiek jest w ten sposób w stanie wiele sobie wybaczyć.
Ciężko jest siebie zaakceptować - jeśli media bombardują nas swoimi standardami piękna. Co więcej, nawet i ludzie krzywo patrzą na osoby z trądzikiem - wiem, że to tylko świadczy o braku wychowania, ale takim osobom jest przykro i to wcale nie pomaga w walce z trądzikiem. Sama piękna nie jestem, ale wystarczy mi to, że podobam się sobie, mojemu chłopakowi, rodzinie, znajomym. Nie warto przejmować się zdaniem innych, najważniejsze, że mamy wsparcie od najbliższych i oni nie postrzegają nas jak 'innych'.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że ludzie i tak wrzucają nas do jednego worka. To mi przeszkadza bardzo, ja tak nigdy nie traktowałam ludzi, bo sama nie chciałabym być tak traktowana.
Bo łatwiej jest kogoś zmieszać z błotem i dowartościować samego siebie. Zło zawsze wraca z zdwojoną siłą - może i mamy trądzik, ale nie rozumiem.. czy to jest powód do śmiechu ? Do okazania palcem? Krzywego spojrzenia? Takie zachowanie świadczy tylko o braku kultury i.. wiedzy o samej chorobie, jaką jest trądzik.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:01   #77
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość


Bo łatwiej jest kogoś zmieszać z błotem i dowartościować samego siebie. Zło zawsze wraca z zdwojoną siłą - może i mamy trądzik, ale nie rozumiem.. czy to jest powód do śmiechu ? Do okazania palcem? Krzywego spojrzenia? Takie zachowanie świadczy tylko o braku kultury i.. wiedzy o samej chorobie, jaką jest trądzik.
O braku kultury i wychiwaniu także

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez dariagro Pokaż wiadomość
Dzięki temu, że w dużej mierze pozbyłam się trądziku o wiele pewniej czuję się sama ze sobą

PS Dziewczyny, jak tam kosmetyki się sprawują?
U mnie super cały czas teraz używam całej serii. A u Ciebie?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:04   #78
kamila8409
Raczkowanie
 
Avatar kamila8409
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 57
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez dariagro Pokaż wiadomość
Dzięki temu, że w dużej mierze pozbyłam się trądziku o wiele pewniej czuję się sama ze sobą

PS Dziewczyny, jak tam kosmetyki się sprawują?
Ja widzę troszkę poprawe Jestem zadowolona jak na tak krótkie stosowanie, bo czytałam że czasem trzeba bardzo długo czegoś używać, by zobaczyć rezultaty a jestem z tych co chcą szybko widziec efekty Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie stosowania czegoś miesiącami czy latami...... matko! To nie dla mnie Mam nadzieję, że ten zestaw Eucerinu będzie nadal się sprawdzał, bo żelu czy kremu i tak muszę używać codziennie
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
kamila8409 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:04   #79
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

[QUOTE=kate198003;43264555]
Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Nie wstydze sie tego jak wyglada moja cera. Moze nie mam az tak duzo krost, jakby nie patrzec jest poprawa, ale nadal zeby je zakryc potrzeba sporo podkladu i czasu. Ja tego czasu nie mam, wiec nie kryje ich do konca. Jak komus sie nie podoba to moze nie patrzec albo cieszyc sie ze nie ma takich problemow i nie jest tez tak ze jestem wykluczana. Nie mam na co narzekac
zazdroszczę takiego podejścia do sprawy. mnie niedoskonałości niestety krępują i to bardzo
mnie tez krępują, ale staram się o nich nie myśleć, bo wiem, że moi znajomi i przyjaciele cenią mnie za mój charakter i serce, a nie wygląd
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 19:09   #80
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez pandaania Pokaż wiadomość

mnie tez krępują, ale staram się o nich nie myśleć, bo wiem, że moi znajomi i przyjaciele cenią mnie za mój charakter i serce, a nie wygląd
Właśnie, należy myślec o tych, którzy są nam najbliżsi bez względu na wszystko.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:17   #81
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Ludzie bywają okrutni. Czasami gorsze są same spojrzenia, niż komentarze.
Niestety to fakt, ludzie potrafią być okrutni, wole usłyszeć komentarz niż znosić "ciche" spojrzenia, bo wtedy sama sobie dopowiadam co mogą myśleć i jak komentować mój wygląd. W podstawówce miałam przyjaciółkę, która miała wręcz nieskazitelna cerę, nigdy w życiu żadnego pryszcza, ani krosty, ani nawet zaskórniaka... zawsze zżerała mnie o to zazdrość i było mi bardzo przykro i smutno, ze mnie akurat się przytrafiła pryszczata twarz. Nawet to , ze miałam lepsze oceny w szkole nie przemawiało za mną, że nie jestem od niej gorsza. Przy niej się czułam jak kopciuch.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez dariagro Pokaż wiadomość
Dzięki temu, że w dużej mierze pozbyłam się trądziku o wiele pewniej czuję się sama ze sobą

PS Dziewczyny, jak tam kosmetyki się sprawują?
Jak dla mnie kosmetyki ok. Świetnie zmywają i oczyszczają, a żel do mycia twarzy przyspiesza gojenie się krost, szkoda tylko, ze krem mi się powoli kończy ;(( Zawsze po przyjściu z pracy popołudniem zmywam żelem i tonikiem makijaż i kremuje buzię, to samo wieczorem i rano, więc kremu już niewiele zostało
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:22   #82
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Ja zawsze, od dziecka byłam bardzo zamknięta w sobie i miałam niską samoocenę (taka rodzina, które raczej podcina skrzydła, też się zdarza), a kiedy trądzik nadszedł... Wtedy to już była masakra i tylko gorzej, gorzej i jeszcze gorzej... Nie miałam ochoty wychodzić z domu, unikałam ludzi, siedziałam w domu, beczałam i nawet gorsze rzeczy. W gimnazjum też byłam bardzo wrogo nastawiona do ludzi, w liceum akurat chociaż to mi przeszło i kilka innych gorszych dolegliwości, ale z domu nadal często nie mam ochoty wychodzić, ale staram się to robić dla siebie. I staram się powoli tak całkowicie przełamać, ale to chyba za trudne.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:46   #83
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Raczej mam opinię pewnej siebie, stanowczej i surowej kobiety. Jak to mawia moj znajomy- zimna oschła baba ale stwierdził też że trzeba mnie poznać i trochę to trwa bo jednak da się ze mną pogadać.
I sama od siebie moge powiedzieć że faktycznie, jestem bezpośrednia i bywa że oschle się wypowiadam. Nawet słyszałam już że jestem hejterem- dowiedzialam się o istnieniu i znaczeniu tego slowa całkiem niedawno.
No i teraz do tematu- mysle ze to jest wynik wlasnie mojego stanu psychicznego.
Nie dopuszczam ludzi do siebie ,przez co trace mozliwosci posiadania znajomych. Jestem arogancka i złośliwa bo boję się że ktoś do mnie dotrze, dowie sie o mnie za duzo i za bardzo mnie pozna i łatwiej wtedy mnie skrzywdzić.
Miałam przyjaciółki- 2 nawet. Jedną znam od 25lat chyba a drugą od 10.
Obie sie wykruszyły . Z tą co dłuzej znam , miewam kontakt ale sms raz na miesiąc może.
Obie mnie skrzywdziły- tak mi sie wydaje. Bazowały na tym że swego czasu byłam dość majętna i miałam znajomości. Potem wyszłam za mąż, ustatkowałam się i skonczyło się życie na moj koszt i przede wszystkim moj wygląd bardziej mnie dobija.
Nakladałam mase kosmetykow na siebie. Poprawialam sie mase razy w ciagu dnia , Kiedy mialam chlopaka, wstawalam przed nim zeby mnie nie widzial bez makijazu itd.
Jak bardzo mnie musiał zryć ten trądzik że teraz unikam ludzi?
nie ma co sie dziwić ze jestem na weterynarii, bo z ludzmi sie nie dogaduję albo mam takie wrażenie.

Moj mąż mnie zna i wie co i jak natomiast tez mowi mi czesto abym trochę opusciła mur bo nie jest wróżem.
Na poczatku jak go poznalam, pojechalam 300km do niego i bylam na weekend. Bylam w pokoju przechodnim wiec musialam z lazienki isc do siebie. Musial mnie widziec bez makijazu jak szlam. To byl koszmar dla mnie. Pamietam jak na sile rece mi trzymal zebym sie ciagle nie zaslaniala.
Teraz , w tym momencie - siedze bez makijazu , on na swoim fotelu , pije kawe . Ale gdyby ktos zaraz mial tu przyjsc- pobieglabym do lazienki.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera

Edytowane przez CiastoPanda
Czas edycji: 2013-10-14 o 19:50 Powód: skleroza
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:51   #84
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

M0im zdaniem trądzik nie powinien mieć wpływu na nasze samopoczucie. W końcu to tylko jedna z z wielu słabości. Ludzie idealni nie istnieją, a poza tym, gdyby nie mieli wad, to świat byłby bardzo nudny.
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:56   #85
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
Raczej mam opinię pewnej siebie, stanowczej i surowej kobiety. Jak to mawia moj znajomy- zimna oschła baba ale stwierdził też że trzeba mnie poznać i trochę to trwa bo jednak da się ze mną pogadać.
I sama od siebie moge powiedzieć że faktycznie, jestem bezpośrednia i bywa że oschle się wypowiadam. Nawet słyszałam już że jestem hejterem- dowiedzialam się o istnieniu i znaczeniu tego slowa całkiem niedawno.
No i teraz do tematu- mysle ze to jest wynik wlasnie mojego stanu psychicznego.
Nie dopuszczam ludzi do siebie ,przez co trace mozliwosci posiadania znajomych. Jestem arogancka i złośliwa bo boję się że ktoś do mnie dotrze, dowie sie o mnie za duzo i za bardzo mnie pozna i łatwiej wtedy mnie skrzywdzić.
Miałam przyjaciółki- 2 nawet. Jedną znam od 25lat chyba a drugą od 10.
Obie sie wykruszyły . Z tą co dłuzej znam , miewam kontakt ale sms raz na miesiąc może.
Obie mnie skrzywdziły- tak mi sie wydaje. Bazowały na tym że swego czasu byłam dość majętna i miałam znajomości. Potem wyszłam za mąż, ustatkowałam się i skonczyło się życie na moj koszt i przede wszystkim moj wygląd bardziej mnie dobija.
Nakladałam mase kosmetykow na siebie. Poprawialam sie mase razy w ciagu dnia , Kiedy mialam chlopaka, wstawalam przed nim zeby mnie nie widzial bez makijazu itd.
Jak bardzo mnie musiał zryć ten trądzik że teraz unikam ludzi?
nie ma co sie dziwić ze jestem na weterynarii, bo z ludzmi sie nie dogaduję albo mam takie wrażenie.
Ja tam przyjaciół nigdy nie miałam, co najwyżej 'przechodne' koleżanki, z którymi czasem gdzieś wychodziłam. I też uwielbiam zwierzęta, bo wiem, że one nie myślą o wyglądzie, poza tym mi od zawsze zwierzęta były bliższe niż ludzie i zawsze dobrze się z nimi dogadywałam w przeciwieństwie do ludzi. Na weterynarie bym chętnie poszła, bo chciałabym pomagać, ale ja jestem za miękka na takie kierunki - nie potrafię patrzeć jak ktoś cierpi, tylko, że z ludźmi mam często tak, że po prostu nie wiem, jak zareagować, jak pomóc (jak na przykład raz dziecko płaczące widziałam, patrzałam chwilę i nie wiedziałam co mam robić, bo nie jestem osobą, która jest w stanie tu coś zrobić, bo mam wrażenie, że ktoś sobie jeszcze coś dziwnego pomyśli), zaś z bezdomnym kotem spędzę trochę czasu, nakarmię go, pogłaskam, poprzytulam, z psami zresztą tak samo.
Ale chłopaka mam teraz doskonałego i nawet na początku nie było tak, że jakiś makijaż musiałam mieć. Zmieniłam się przy nim też na lepsze, ale nie pod każdym względem tak samo do wszystkich (jednak do niego mam idealny stosunek, jakbym była w pełni normalna, a co do innych to już nie do końca).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:58   #86
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
M0im zdaniem trądzik nie powinien mieć wpływu na nasze samopoczucie. W końcu to tylko jedna z z wielu słabości. Ludzie idealni nie istnieją, a poza tym, gdyby nie mieli wad, to świat byłby bardzo nudny.
Znam tez takich, ktorzy mają prosty żywot.
Od dziecka mieli wsparcie w każdym aspekcie życia- od nauki, po leczenie tradziku czy przecieranie szlaków znajomości...
do dziś mają tak prosto i nie rozumieją kogoś kto może mieć inaczej, mówiąc że to przecież niemożliwe że np . "nie kupisz sobie takiego kremu, przecież to tylko 50zł"...

Moze nie istnieją idealni ale na pewno istnieje idealna wersja życia i ewentualnie zabijania problemów już w samym zarodku.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 20:01   #87
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
M0im zdaniem trądzik nie powinien mieć wpływu na nasze samopoczucie. W końcu to tylko jedna z z wielu słabości. Ludzie idealni nie istnieją, a poza tym, gdyby nie mieli wad, to świat byłby bardzo nudny.
Pewnie, ze nie istnieją ludzie idealni w 100%, ale istnieją ludzie z piękną cerą, która nigdy nie poznała co to pryszcz...znam wiele takich i kobiet i mężczyzn, a ciężko z trądzikowa cerą wśród takich żyć, zazdrość kuje w serduszko
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 20:04   #88
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Ja tam przyjaciół nigdy nie miałam, co najwyżej 'przechodne' koleżanki, z którymi czasem gdzieś wychodziłam. I też uwielbiam zwierzęta, bo wiem, że one nie myślą o wyglądzie, poza tym mi od zawsze zwierzęta były bliższe niż ludzie i zawsze dobrze się z nimi dogadywałam w przeciwieństwie do ludzi. Na weterynarie bym chętnie poszła, bo chciałabym pomagać, ale ja jestem za miękka na takie kierunki - nie potrafię patrzeć jak ktoś cierpi, tylko, że z ludźmi mam często tak, że po prostu nie wiem, jak zareagować, jak pomóc (jak na przykład raz dziecko płaczące widziałam, patrzałam chwilę i nie wiedziałam co mam robić, bo nie jestem osobą, która jest w stanie tu coś zrobić, bo mam wrażenie, że ktoś sobie jeszcze coś dziwnego pomyśli), zaś z bezdomnym kotem spędzę trochę czasu, nakarmię go, pogłaskam, poprzytulam, z psami zresztą tak samo.
Ale chłopaka mam teraz doskonałego i nawet na początku nie było tak, że jakiś makijaż musiałam mieć. Zmieniłam się przy nim też na lepsze, ale nie pod każdym względem tak samo do wszystkich (jednak do niego mam idealny stosunek, jakbym była w pełni normalna, a co do innych to już nie do końca).
co do kierunku- to trzeba mieć pamięć i to nieziemską (a ja mam pamięć mega dobrą ale z tym co kiedyś, dziś zapomne- ale przypomne sobie za miesiąc i to idealnie.Szkoda ze nie na bieżąco ) jest tyyyyle nauki, szczegolnie o każdym z układów , inseminacji itd że nawet nie bede mówić dalej...

Dzisiaj w autobusie siedziała babeczka. Widać że była ode mnie młodsza troszkę , chociaz wiem ze skóra postarza. Nie wiem ile mogla miec lat - z 25 może.
Miala eyelinerem kreske i tusz.
Jestem uprzedzona co do tradzikowcow. Tak strasznie ukrywam swoje ze wypatruje u innych szczegóły. Miala mniej wiecej cere jak ja -kiedy sie umyję. Raczej bym nie wyszla tak jak ona.
Co najdziwniejsze ona byla raczej swobodna, choc dostrzegłam lekkie zaróżowienie kiedy zerknęłam. Odwróciła głowe.
To chyba w nas siedzi. Czasami mam ochote podejsc i powiedziec- Hej a probowalas tego kremu?
ale wyobrazam sobie co by o mnie pomyslala- nawiedzona
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 20:04   #89
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
Znam tez takich, ktorzy mają prosty żywot.
Od dziecka mieli wsparcie w każdym aspekcie życia- od nauki, po leczenie tradziku czy przecieranie szlaków znajomości...
do dziś mają tak prosto i nie rozumieją kogoś kto może mieć inaczej, mówiąc że to przecież niemożliwe że np . "nie kupisz sobie takiego kremu, przecież to tylko 50zł"...

Moze nie istnieją idealni ale na pewno istnieje idealna wersja życia i ewentualnie zabijania problemów już w samym zarodku.
Niezwykle trafne spostrzeżenie po prostu tak właśnie jest, że są ludzie którzy mają jak piszesz prosty żywot i nie mam pojęcia czemu tak jest, maja wszystko oprócz pryszczy... Pozostaje się z tym tylko pogodzić
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 20:19   #90
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Wpływ trądziku na pewność siebie...

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
Niezwykle trafne spostrzeżenie po prostu tak właśnie jest, że są ludzie którzy mają jak piszesz prosty żywot i nie mam pojęcia czemu tak jest, maja wszystko oprócz pryszczy... Pozostaje się z tym tylko pogodzić
ja sie chyba nie pogodzę z tym że jestem jak by na szarej strefie
uważam że jestem dobrym człowiekiem, mam ambicje, cele, jestem uczciwa i szczera
nie bede patrzec z boku jak ludzie prześlizgują się przez życie kosztem innych a tak widuje ostatnio codziennie

Pare miesiecy temu odwiedził mnie znajomy z lat dziecinstwa.
Jest tirowcem z wyboru. Jaki to ma związek z tradzikiem i samooceną?
Ten czlowiek za pieniadze rodzicow zrobil wszelkie kursy aby jezdzic, szkoly, dostal dom, wyprawili mu slub, zatrudnili jego zone, oplacaja jej wszystko ...
Jak mu powiedzialam ze nie przyjde na impreze bo po 1 ja nie piję alkoholu tak jak i moj mąż , po 2gie - nie mam teraz kasy zeby kupowac prezenty, musze oplacic czynsz itd- to mnie wyśmiał że teraz wszyscy piją, bo zycie jest po to zeby sie bawić.
Jak to czynsz? jak ja nie mam to mowie rodzicom (31lat).
Powiedział mi ze jestem smieszna ze rozważam propozycje pracy za 1500zł bo on odmowił dopiero co pracy jako kierowca w kraju- on za jałmużnę 9tysiecy robic nie bedzie i dlatego jezdzi za granice i zarabia od 15tysiecy.
To jest dla mnie ślizganie się cudzym kosztem.
On nie rozumie że nie kupie sobie kremu bo wywala dla zony którąś setkę w sephorze.
Tacy ludzie uwazają ze wystarczy kupic produkt za pareset złotych i nagle wszystkie bolączki odchodzą.
Jakie my mamy głupie, niedouczone społeczeństwo
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.