ile jesc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-10, 07:05   #1
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629

ile jesc?


przeczytalam ze aby przytyc, potrzeba ok 40kcal/kg masy ciala. czyli jesli waze 47kg przy wzroscie 167 i wieku 20 lat (studiuje,
raz w tygodniu mam basen na wf-ie) powinnam jesc ok. 1900kcal? staram sie wyjsc z anoreksji i jem teraz ok 2200kcal. waze juz 47,3 kga ile
powinnam jesc gdy dojde do wagi 51kg i chciałabym ją utrzymać? w szpitalu przez prawie 3 tygodnie karmili nas 2500-3000kcal plus 2 odżywki (zero ruchu) i przytyłam przez ten czas 2 kg.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 10:10   #2
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: ile jesc?

wydaje mi sie ze to powinien Ci powiedziec lekarz musisz bardzo uwazac aby znowu nie popasc w chorobe ale tez utrzymac wage to wydaje mi sie ze lekarz powie najlepiej
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 10:50   #3
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: ile jesc?

moge się podpiąc pod watek?? ostatnio postanowilam zrzucic pare kg i astanawiam sie nad dieta zalezy mi na tym zeby ziesc pozywne sniadanie poniewaz jestem glodomor i juz o 11- 12 w pracy brzuszek domaga sie posiłku i myslałam nad jakas dieta z jjogurtami i tu pytanie jakie powinnam jesc?? nie znam sie zabardzo na dietach i dlatego prosze o pomoc?? tz co ziesc rano zeby nie bylo tluczase ale pozywe i co w ciagu dnia
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 10:55   #4
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: ile jesc?

Choroba to poważna sprawa, i nie czuje się na tyle kompetentna żeby tu cokolwiek doradzać, boje się że, mogłabym jedynie zaszkodzić. Radzę wybrać się do dietetyka, on napewno ustali idealną diete która ci nie zaszkodzi
Pozdrawiam
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 11:16   #5
ivonix
Raczkowanie
 
Avatar ivonix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 113
Lightbulb Dot.: ile jesc?

Najlepiej dużo pić np. soczki, jeść bardzo często w małych ilościach i nie przemęczać się. Kiedyś gdzieś słyszałam, że są takie tabletki powiększające apetyt na refluks żołądka (brak apetytu) czy coś takiego, powinnaś zapytać się specjalisty.
ivonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:41   #6
samadhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 24
GG do samadhi
Dot.: ile jesc?

Podłączam się pod wątek, tak samo próbuje wyjść z choroby. Waże 40 kg / 162 cm wzrostu... Wiem, że MUSZE szybko przytyć, tylko na razie jest ciężko Przez niejedzenie mój żołądek jest skurczony i gdy cokolwiek zjem to strasznie boli.

Znacie jakieś dobre odżywki, słyszałam o takim napoju jak NUTRIDRINK. Czy to aby na pewno jest dobre? Stosował ktoś?
Bardzo bym prosiła o jakieś porady
__________________
" Chodź ze mną, chociaż zupełnie nie wiem dokąd. Chodź ze mną by sens życia nadać krokom "
samadhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 20:53   #7
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: ile jesc?

Mnie również to interesuje
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 07:03   #8
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: ile jesc?

nie musze brac nic na apetyt bo go mam i mialam zawsze. jadlam bardzo duze objetosciowo porcje ale najczesciej rzeczy bardzo nisko kalorycznych (najczesciej warzyw). moj obiad (zawsze samo drugie danie) wazyl do 900g! teraz jem 5 posilkow dziennie i mniejsze porcje. dietetyczka wczoraj ulozyla mi diete na 2000kcal...czy to znaczy ze jem za duzo? (2100-2200)
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 08:02   #9
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: ile jesc?

myślę, że dietetyczka ułożyła Ci dobrą dietę dobrze, że jesz 5 mniejszych posiłków i kaloryczność też jest odpowiednia jeśli chcesz trochę przytyć. Tak mi się przynajmniej wydaje...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 06:12   #10
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: ile jesc?

no to stwierdze ze ta moja cudowna dieta chyba mnie nie prowadzi ku dobremu...4 dni temu wazylam 47,5kg wczoraj 48 dzis 48,3...w takim tempie niedlugo sie w drzwi nie zmieszcze...czas przystopowac
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:48   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: ile jesc?

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
no to stwierdze ze ta moja cudowna dieta chyba mnie nie prowadzi ku dobremu...4 dni temu wazylam 47,5kg wczoraj 48 dzis 48,3...w takim tempie niedlugo sie w drzwi nie zmieszcze...czas przystopowac
Prawdę mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi Ci z tym tempem To normalne, że w ciągu pory dnia i cyklu mieiączkowego waga się waha. Zważ się przed obiadem i po i od razu zobaczysz o czym mówię Różnica między dwoma dniami to 0,7 kg i to raczej nie efekt tycia, bo przytyć w dwa dni to raczej się nie da O ile pamiętam starasz się wyjść z choroby, ale to co piszesz świadczy tylko o tym, że przydałaby się jeszcze pomoc psychologa.

Schowaj wagę do szafki i powodzenia
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 13:52   #12
dorcia_
Rozeznanie
 
Avatar dorcia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 715
Dot.: ile jesc?

jesli jestes anorektyczka powinnas byc pod stalo opieka lekarza dietetyka i psychologa ...
powodzenia!! mi sie udalo
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie
dorcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 08:08   #13
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: ile jesc?

dorcia czy mogę sie z toba jakos skontaktowac? mam kilka pytan a nie moglam znalezc dotad nikogo komu sie udalo! moje gg 9508329.

Byłam u psychologa 2 razy i stwierdzam ze nie jest mi on potrzebny albo trafilam na niewlasciwego. Pani pytala mnie tylko co sie wydazylo u mnie przez caly tydzien, jak reaguja bliscy, jak sie czuje itd. ja tylko odpowiadalam a ona powtarzala moje zdania w inny sposob i tyle. szczerze mowiac rozmowy z moja mama nastrajaja mnie lepiej niz z nia a przynajmniej wiem ze serio ja obchodzi to co mowie a nie bierze za to 70zl za godzine zeby za tydzien zadawac te same pytania i nie pamietac ze np poprosila mnie o przyniesienie listy zyskow i strat any jaka robilam bedac w szpitalu...moja choroba wynikla ze strasznych kompleksow z powodu wygladu (odkad pamietam) a teraz latwiej mi nawet dzieki temu ze widze jakie dziewczyny wzbudzaja zainteresowanie.

ale wracajac do wagi. Nie przerazilo mnie to ze waze juz ponad 48kg tylko samo tempo. w szpitalu przez prawie 3 tygodnie TUCZENIA prawie 4000kcal i bez ruchu utylam 2 kg a tutaj na 2000-2200 i znacznie zdrowszych produktach az tyle...wystraszylam sie ze nie bede umiala tego zatrzymac i nie bede mogla bo i tak nie jem jakos strasznie duzo wiec mama nie pozwoli mi juz na ograniczenie. Ale poki co dzis waga wskazala 47,7 wiec sie troche uspokoilam.

acha Milko19- moja waga nie zalezy to od cyklu miesiaczkowego bo okresu nie mam od 3 lat a waze sie zawsze rano na czczo i bez ubrania.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 08:30   #14
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: ile jesc?

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
Ale poki co dzis waga wskazala 47,7 wiec sie troche uspokoilam.

acha Milko19- moja waga nie zalezy to od cyklu miesiaczkowego bo okresu nie mam od 3 lat a waze sie zawsze rano na czczo i bez ubrania.
Moim zdaniem pomimo tego, że nie masz miesiączki takie wahania wagi w ciągu dnia o kilka dzięsiętnych kilograma są całkiem normalne. To, że nie masz okresu nie znaczy, że w Twoim organizmie nie zachodzą żadne zmiany hormonalne, które wpływają na wahania wagi.

Mam nadzieję, że uda Ci się wyjść z tej choroby i zyczę Ci tego z całego serca

Co do wzbudzania zainteresowania u innych swoją osobą, to ja bym to bardziej określiła wzbudzaniem przerażenia u innych... Ja sama to odczuwam, kiedy widzę strasznie wychudzoną dziewczynę... Poprostu jest mi jej żal.

Sama mam problemy z siostrą, która odchudza się już od kilku miesięcy non stop ograniczając jedzenie i boję się, żeby sobie krzywdy nie zrobiła

Powodzenia
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 05:52   #15
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: ile jesc?

Milko nie pozwol jej zniszczyc sobie kawalu zycia!
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.