Tabletki i prezerwatywa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-22, 06:26   #1
bansik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 18

Tabletki i prezerwatywa


Czy trzeba przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, używać prezerwatyw?? Byłam u ginekologa i dowiedziałam się że mam nadżerkę (i jest to w znacznym stopniu spowodowane prezerwatywami niż tamponami)Byłam troszkę w szoku, bo nie byłam świadoma, że używanie przez mojego mężczyznę prezerwatywy mogą coś takiego zrobić!?! Czy przez tą nadżerkę mogłam mieć problemy z orgazmem??
bansik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 06:57   #2
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Pytanie do ginekologa!!!!

Cytat:
Napisane przez bansik
Czy trzeba przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, używać prezerwatyw?? Byłam u ginekologa i dowiedziałam się że mam nadżerkę (i jest to w znacznym stopniu spowodowane prezerwatywami niż tamponami)Byłam troszkę w szoku, bo nie byłam świadoma, że używanie przez mojego mężczyznę prezerwatywy mogą coś takiego zrobić!?! Czy przez tą nadżerkę mogłam mieć problemy z orgazmem??
Nie trzeba w trakcie stosowania antykoncepcji doustnej używać dodatkowo prezerwatyw (ale wiem, że część pań, tych które stosują tabletki lub mają założoną spiralkę tak właśnie robią, albo "z przyzwyczajenia" uprawiają stosunek przerywany.
Nadżerka nie jest spowodowana stosowaniem prezerwatyw. Ani używaniem tamponów.
Kłopoty z orgazmem to raczej "wina" tabletek antykoncepcyjnych (o czym nie raz na tym forum pisano) a nie obecności nadżerki.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 07:50   #3
bansik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do ginekologa!!!!

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Nie trzeba w trakcie stosowania antykoncepcji doustnej używać dodatkowo prezerwatyw (ale wiem, że część pań, tych które stosują tabletki lub mają założoną spiralkę tak właśnie robią, albo "z przyzwyczajenia" uprawiają stosunek przerywany.
Nadżerka nie jest spowodowana stosowaniem prezerwatyw. Ani używaniem tamponów.
Kłopoty z orgazmem to raczej "wina" tabletek antykoncepcyjnych (o czym nie raz na tym forum pisano) a nie obecności nadżerki.

W takim bądź razie skąd ta nadżerka i dlaczego ginekolog powiedział, że to od tamponów i prezerwatyw??
A co sie tyczy tabletek i prezerwatyw--> to jeśli nawet on będzie ejakuował we mnie to iu tak nie zajdę w ciążę?? bo już sama nie wiem, gdzie strona tam ionne zdanie
bansik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 08:43   #4
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Pytanie do ginekologa!!!!

Cytat:
Napisane przez bansik
W takim bądź razie skąd ta nadżerka i dlaczego ginekolog powiedział, że to od tamponów i prezerwatyw??
A co sie tyczy tabletek i prezerwatyw--> to jeśli nawet on będzie ejakuował we mnie to iu tak nie zajdę w ciążę?? bo już sama nie wiem, gdzie strona tam ionne zdanie
Nadżerka napewno nie jest spowodowana prezerwatywami czy tamponami. Nie jestem teraz w stanie dokładnie sprostować czym jest nadżerka i skąd się bierze, jednak tak w skrócie jest pewnego rodzaju zgrubieniem tkanki, które powstaje samo od siebie, nie jest zaraźliwe i bardzo "popularne" u kobiet. Wystepuje chyba prawie u każdej kobiety. To, że ginekolog dał Ci taką odpowiedź , jest bardzo zadziwiające i małoprawdopodobne, może źle zrozumiałaś jego wypowiedź? Nie wierze jednak by był aż tak "niekompetentny". Zresztą nasz wizażowy lekarz już powiedział, że tampony i prezerwatywy nie sa powodem nadżerki.

Tabletki i prezerwatywy to środki antykoncepcyjne, mogą wywoływać skutki uboczne, ale nie takie. Stosuje się je po to aby nie dopuścić do ciązy, jednak jak każda inna metoda nie dają 100% pewności. Skoro bierzesz tabletki niekonieczne jest stosowanie prezerwatyw, jednak jeśli dzięki temu będziesz pewniejsza, możesz je stosować razem. Co do nadżerki można ją przecież usunąć i bedzie po problemie. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, było dużo watków na ten temat.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.