Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 15:54   #1
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404

Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!


Hej!

Jestem studentką polonistyki i zbieram materiał do pracy semestralnej ze słowotwórstwa nazw żeńskich na kobiecych forach internetowych. Wizaż jest świetną kopalnią wiedzy o rozwoju naszego coraz już mniej androcentrycznego języka.

Dziewczyny! W dniu naszego święta pokażcie, że same możemy dla siebie stworzyć nazwy wyłącznie kobiece, nie mające męskich odpowiedników; że to nie faceci tworzą nazwy kobiece, a my same.

Mój dotychczasowy materiał to: wizażanka, staraczka, forumka, zakupoholiczka, zjadaczka, lumpeksoholiczka, minerałoholiczka, lejdiski, błyszczykomaniaczka, kosmetykoholiczka, pijaczka pokrzywy, tableciary-plotkary, zmierzchomaniaczka, edwardomaniaczka.

Dziewczyny, do dzieła.

Bardzo mile widziane Wasze komentarze do podawanych form (czy są nacechowane dodatnio, ujemnie, neutralnie, czy chcecie być tak nazywane i dlaczego tworzycie takie nazwy oraz czy ich używacie w realu czy tylko na forum).

Pozdrawiam

wizażowa polonistka
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:59   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

wizażanka - takie o nacechowane raczej pozytywnie. Czemu nie miałabym być tak nazywana?:P Czuję się wizażanką bo czytuję wizaż i siedzę na forum
Z innymi formami raczej się nie utożsamiam, poza lumpeksoholiczką - tego to ja nawet używam na codzień. Czy chcę być tak nazywana? Jakoś specjalnej różnicy mi to nie robi Ale przynajmniej wiadomo czym się zajmuję w wolnym czasie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:05   #3
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Dziękuję za pierwszą odpowiedź. Zachęcam do następnych komentarzy i propozycji form, których nie uwzględniłam. Dosłownie wszystkie Wasze opinie, sugestie i propozycje są dla mnie na wagę złota. To ma być opis, analiza zjawiska, a nie same gramatyczne suchary.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:12   #4
kselokss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: G.Śląsk
Wiadomości: 840
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

"Lumpeksiara" tez by moglo byc ale to jakies hmm...nacechowane negatywnie
kselokss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:33   #5
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

A zakupoholiczka to nie jest oficjalnie przyjęte słowo? Wydawało mi się, że tak
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:46   #6
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
A zakupoholiczka to nie jest oficjalnie przyjęte słowo? Wydawało mi się, że tak
Tak, ale pojawia się ono na kobiecych forach internetowych, niekoniecznie oznacza zdiagnozowane przez psychologa zaburzenie/chorobę - zauważyłam, że tutaj niektóre z Was traktują to słowo z przymrużeniem oka, czasem wręcz nazywają się tak z dumą, mają poczucie wspólnoty z innymi "zakupoholiczkami" ;P Co ciekawe - zakupoholików jest o wiele mniej niż zakupoholiczek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:10   #7
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

postcroserka fanka wysyłania kartek
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 17:28   #8
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Tztka. Towarzyszka życia.
Jestem tztka mojego tzta.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:28   #9
tarantata
Raczkowanie
 
Avatar tarantata
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 418
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

dla mnie zakupoholiczka ma zly wydzwiek :P (patrz podpis ) i oznacza mniej wiecej tyle co "marnuje kase na kupno 10 pary niemal identycznych butow w tym sezonie i uwielbiam konsumpcyjny styl zycia" ale pewnie jestem tu w mniejszosci

i ogolnie jakos "manie" i "holie" mi sie zle kojarza zwykle jakos tak... sekciarsko? :P oczywiscie nie w doslownym znaczeniu

ale niekoniecznie jestem dobrym okazem do badania, test bbc na plec mozgu wykazal u mnie ok. 75% plci meskiej :P

wizazanki... to przyjemna nazwa moim zdaniem.
__________________
zapuszczam! cel: 70 cm, jest: 59 cm
team v-cut!
tarantata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:39   #10
tatianusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Słowa określające kobiety, tak?
.
  • blachara - wulgarne
  • lodziara - wulgarne
  • lesba - negatywne oczywiście
  • maniaczka - prostackie jak dla mnie
  • kreizolka - słowo z kabaretu mariolka
  • milusia - rzeczownik, bardzo pozytywne
  • zakuwaczka - szkolne określenie
  • szpanerka - negatywne
  • luzaczka - nie modne już jak dla mnie
  • dżaga - z piosenki dody
  • lejdi - z angielskiego
  • kosmopolitanka - pozytywne, osobiście lubię to określenie
  • tłuścioszka - pozytywnie o negatywnym
  • tapeciara - negatywnie o zbyt wymalowanej
  • imprezowiczka - wiadomo
  • wieśniara - wiadomo
  • latawica - o takiej co bywa w domu jak w hotelu
  • kumpelka - pozytywne
  • psiapsiółka - pozytywne
  • tupeciara - taka co ma tupet, negatywnie
  • solara - negatywne o tych co chodzą na solarium
.
Możesz troszkę bardziej skonkretyzować czego potrzebujesz, bo chyba do końca nie zrozumiałam, ze słowotwórstwa nie jestem najlepsza?
tatianusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:31   #11
wezyrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez tatianusia Pokaż wiadomość
latawica - o takiej co bywa w domu jak w hotelu
W moim otoczeniu takiego określenia używa się na określenie hmm... lafiryndy, takiej, co ciągle się ją widuje z innym. Ooo... nawet znalazłam tu synonimy: lafirynda, latawica, rozpustnica (http://megaslownik.pl/slownik/synoni.../8630,latawica).
wezyrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 18:34   #12
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez wezyrka Pokaż wiadomość
W moim otoczeniu takiego określenia używa się na określenie hmm... lafiryndy, takiej, co ciągle się ją widuje z innym. Ooo... nawet znalazłam tu synonimy: lafirynda, latawica, rozpustnica (http://megaslownik.pl/slownik/synoni.../8630,latawica).
I jeszcze wywłoka.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:35   #13
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

a tu dziewczyna wymyśliła żeński odpowiednik także Twojego przyszłego zawodu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=196

(to znaczy zawodu autorki wątku)
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.

Edytowane przez wanda164
Czas edycji: 2010-03-08 o 18:36
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:52   #14
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Hej!

Jestem studentką polonistyki i zbieram materiał do pracy semestralnej ze słowotwórstwa nazw żeńskich na kobiecych forach internetowych. Wizaż jest świetną kopalnią wiedzy o rozwoju naszego coraz już mniej androcentrycznego języka.

Dziewczyny! W dniu naszego święta pokażcie, że same możemy dla siebie stworzyć nazwy wyłącznie kobiece, nie mające męskich odpowiedników; że to nie faceci tworzą nazwy kobiece, a my same.

Mój dotychczasowy materiał to: wizażanka, staraczka, forumka, zakupoholiczka, zjadaczka, lumpeksoholiczka, minerałoholiczka, lejdiski, błyszczykomaniaczka, kosmetykoholiczka, pijaczka pokrzywy, tableciary-plotkary, zmierzchomaniaczka, edwardomaniaczka.

Dziewczyny, do dzieła.

Bardzo mile widziane Wasze komentarze do podawanych form (czy są nacechowane dodatnio, ujemnie, neutralnie, czy chcecie być tak nazywane i dlaczego tworzycie takie nazwy oraz czy ich używacie w realu czy tylko na forum).

Pozdrawiam

wizażowa polonistka
co do błyszczykomaniaczki, to może być też cieniomaniaczka, lakieromaniaczka, (e)torebkomaniaczka itd.
moja opinia: do wszystkich tych słów mam stosunek ambiwalentny- z jednej strony pozytywnie mi się kojarzą, z kobietą zainteresowaną typowo babskimi sprawami, typu buty, ciuchy, pielegnacja, kolorówka i to jest świetne, że my, dziewczyny, mamy swój babski świat, że jest mnóstwo kobiet uwielbiających o tym rozmawiać i myślę, że sam wizaz i wszystkie jego uzytkowniczki przeczą stereotypowi, że kobieta, ktory interesuje sie modą, makijazem to pusta tępa laleczka pozbawiona ambicji i skupiona wyłącznie na swoim wyglądzie. wizażankę postrzegam jako inteligentna, pewną siebie, zadbaną kobietę, która nie ukrywa swojej kobiecości, ale czyni ją swoim atutem (i nie mam tu na myśli prowokacyjnego wyglądu).
z drugiej strony mówienie z dumą o tym, że posiada się 300 błyszczyków, (czy czegokolwiek innego), i dosłownie nie sposób było się wczoraj opanować, żeby nie kupić kolejnego kojarzy mi się z bardzo niezdrową obsesją i jak widzę takie wypowiedzi, to wszystkie zakupoholiczki, kosmetykomaniaczki itd. postrzegam bardzo negatywnie - jako kogoś, kto zatracił zdrowy umiar i kto oddał się toksycznemu konsumpcjonizmowi.
nazw używam tylko na forum. raczej poczułabym sie urażona, gdyby ktoś mnie nazwał zakupoholiczką, chociaż oczywiście wszystko zależy od kontekstu (jak napisałam wyżej).
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/




Edytowane przez lir391
Czas edycji: 2010-03-08 o 18:55
lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:17   #15
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez tatianusia Pokaż wiadomość
Słowa określające kobiety, tak?

.
  • blachara - wulgarne
  • lodziara - wulgarne
  • lesba - negatywne oczywiście
  • maniaczka - prostackie jak dla mnie
  • kreizolka - słowo z kabaretu mariolka
  • milusia - rzeczownik, bardzo pozytywne
  • zakuwaczka - szkolne określenie
  • szpanerka - negatywne
  • luzaczka - nie modne już jak dla mnie
  • dżaga - z piosenki dody
  • lejdi - z angielskiego
  • kosmopolitanka - pozytywne, osobiście lubię to określenie
  • tłuścioszka - pozytywnie o negatywnym
  • tapeciara - negatywnie o zbyt wymalowanej
  • imprezowiczka - wiadomo
  • wieśniara - wiadomo
  • latawica - o takiej co bywa w domu jak w hotelu
  • kumpelka - pozytywne
  • psiapsiółka - pozytywne
  • tupeciara - taka co ma tupet, negatywnie
  • solara - negatywne o tych co chodzą na solarium
.
Możesz troszkę bardziej skonkretyzować czego potrzebujesz, bo chyba do końca nie zrozumiałam, ze słowotwórstwa nie jestem najlepsza?
Dziękuję za wyczerpujący słowniczek. Chodzi mi o nazwy żeńskie, których używacie na kobiecych forach internetowych - jak same siebie określacie i jak określacie inne dziewczyny. I jak te formy tworzycie, jak są motywowane. Mnie najbardziej spodobały się staraczki - mają swój wątek i są to kobiety, które starają się o dziecko.
Poszukuję WSZYSTKICH Waszych opinii na ten temat, chcę stworzyć pracę badawczą, twórczą, ta praca jest dla mnie bardzo ważna.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
a tu dziewczyna wymyśliła żeński odpowiednik także Twojego przyszłego zawodu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=196

(to znaczy zawodu autorki wątku)
To jest tzw. kontaminacja - połączenie dwóch słów w jedno bądź w jedno wyrażenie, tak jak np. mobilet (mobil i bilet), w każdym bądź razie (w każdym razie i bądź co bądź). Słowo, które utworzyła wizażanka, jest nobilitujące w przeciwieństwie do śmiesznie brzmiących "filolożek". Rozpatrzę je w kontekście refleksji i świadomości słowotwórczej użytkowniczek j. pol. ;P

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
co do błyszczykomaniaczki, to może być też cieniomaniaczka, lakieromaniaczka, (e)torebkomaniaczka itd.
moja opinia: do wszystkich tych słów mam stosunek ambiwalentny- z jednej strony pozytywnie mi się kojarzą, z kobietą zainteresowaną typowo babskimi sprawami, typu buty, ciuchy, pielegnacja, kolorówka i to jest świetne, że my, dziewczyny, mamy swój babski świat, że jest mnóstwo kobiet uwielbiających o tym rozmawiać i myślę, że sam wizaz i wszystkie jego uzytkowniczki przeczą stereotypowi, że kobieta, ktory interesuje sie modą, makijazem to pusta tępa laleczka pozbawiona ambicji i skupiona wyłącznie na swoim wyglądzie. wizażankę postrzegam jako inteligentna, pewną siebie, zadbaną kobietę, która nie ukrywa swojej kobiecości, ale czyni ją swoim atutem (i nie mam tu na myśli prowokacyjnego wyglądu).
z drugiej strony mówienie z dumą o tym, że posiada się 300 błyszczyków, (czy czegokolwiek innego), i dosłownie nie sposób było się wczoraj opanować, żeby nie kupić kolejnego kojarzy mi się z bardzo niezdrową obsesją i jak widzę takie wypowiedzi, to wszystkie zakupoholiczki, kosmetykomaniaczki itd. postrzegam bardzo negatywnie - jako kogoś, kto zatracił zdrowy umiar i kto oddał się toksycznemu konsumpcjonizmowi.
nazw używam tylko na forum. raczej poczułabym sie urażona, gdyby ktoś mnie nazwał zakupoholiczką, chociaż oczywiście wszystko zależy od kontekstu (jak napisałam wyżej).
Bardzo cenne uwagi. Dziękuję.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:24   #16
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Ostatnio modna na Wizażu jest KLIKACZKA, czyli aktywna uczestniczka konkursu Vichy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:50   #17
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Sa jeszcze Mieszadelka. Tzn sa to (bardzo fajne) dziewczyny z watku o byciu z obcokrajowcem. Ja sie nie udzielam na tym watku wiec o zrodlo tego slowa musialabys spytac sie samych Mieszadelek.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 20:05   #18
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

BIOCHEMICZKI to nie absolwentki biochemii, tylko adeptki sztuki własnoręcznego sporządzania kosmetyków.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 20:47   #19
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

"kibicanki" - wspólne rozmowy o piłce nożnej, piłkarzach, tym co się dzieje na boisku i poza boiskiem wątek - klik
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 20:55   #20
wezyrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Chodzi mi o nazwy żeńskie, których używacie na kobiecych forach internetowych - jak same siebie określacie i jak określacie inne dziewczyny. I jak te formy tworzycie, jak są motywowane. Mnie najbardziej spodobały się staraczki - mają swój wątek i są to kobiety, które starają się o dziecko.
Poszukuję WSZYSTKICH Waszych opinii na ten temat, chcę stworzyć pracę badawczą, twórczą, ta praca jest dla mnie bardzo ważna.
Biuściaste, ale nie chodzi o takie, co mają bardzo duży biust, tylko o te, które kupują odpowiednio dobrane staniki. Biuściaste nie pozwolą sobie "wcisnąć", że nie ma biustonoszy z obwodem mniejszym niż 70 lub z miseczką większą niż E i wiedzą, że miseczka 60D jest inna niż w 90D. Biuściasta ma odwagę powiedzieć, że biustonosz źle na niej leży. Określenie jest bardzo kobiece. Sama kupuję teraz 60E lub 60F, a kiedyś kupowałam 70B i podszywałam, bo dałam sobie wmówić, że nie ma węższych obwodów, że jedynie dla dziewczynek produkują 65AA (praktycznie płaskie). Fakt, "biuściaste" muszą wydawać więcej na biustonosz, ale mam nadzieję, że to się zmieni, jeśli popyt będzie wzrastał w takim tempie, jak teraz. Podsumowując "biuściastą" jest kobieta zarówno o małym, jak i średnim czy dużym biuście, dumna ze swojej kobiecości. W tym kontekście "biuściasta" jest bardzo pozytywnym określeniem (w przeciwiństwie, do powszechnie używanego biuściasta=baloniasta).
wezyrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 20:58   #21
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

minerałoholiczka- wizażanka która wpadła w sidła kosmetyków mineralnych
lakieromaniaczka- wizażanka majaca bzika na punkcie lakierów do paznokci
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:03   #22
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Filtromaniaczki - dziewczyny, które nie wyjdą z domu bez kremu z filtrem na twarzy .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:05   #23
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

pedagożki- z któregoś tam wątku o studentkach...używane równiez na mojej uczeli tzn obecne panie pedagog, lub studiujące pedagogikę
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:14   #24
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Hashimotki, dziewczyny które chorują na wole Hashimoto (choroba tarczycy) i wspierają się na wątku o tej chorobie. Może nie ma megapozytywnego wydzwięku, ale generalnie oznacza wsparcie osoby, która zrozumie.
Truskawki, dziewczyny z wątku o sklepie strawberrynet.com, które poznały się podczas wymiany doświadczeń o zakupach kosmetycznych, a potem założyły oddzielny wątek na społecznościowym. Zdecydowanie pozytywne skojarzenia.
Organizatorki: dziewczyny organizujące wspólne zakupy na forum, bardzo pomocne towarzystwo
Modki - wiadomo
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:10   #25
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Dziewczyny, dobra robota! Wielu z podanych przez Was określeń w ogóle nie znałam.
Dla wszystkich z Was: klask i:

Oczywiście proszę o więcej, mogą być nawet komentarze do wypowiedzi innych wizażanek.

Edytowane przez trupiegi
Czas edycji: 2010-03-08 o 22:10 Powód: dodanie informacji
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:21   #26
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Nie wiem, czy Ci się przyda mój głos, ale ja w większości przypadków jestem przeciwnikiem używania form np. psycholożka-dupolożka, etc.

Wizażanka - fajnie, filologini - świetnie, przynajmniej kreatywność można znależć w tych słowach.

Wiekszość form żeńskich ukazuje (według mnie), że kobieta jest jakby drugiej kategorii, niepoważna w tym co robi. Nie jest panią sedzią tylko jakąś sędziolożką, która infantylnie przegląda akta i macha nóżkami pod stolem sędziowskim (sędziolożkoskim )
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:46   #27
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy Ci się przyda mój głos, ale ja w większości przypadków jestem przeciwnikiem używania form np. psycholożka-dupolożka, etc.

Wizażanka - fajnie, filologini - świetnie, przynajmniej kreatywność można znależć w tych słowach.

Wiekszość form żeńskich ukazuje (według mnie), że kobieta jest jakby drugiej kategorii, niepoważna w tym co robi. Nie jest panią sedzią tylko jakąś sędziolożką, która infantylnie przegląda akta i macha nóżkami pod stolem sędziowskim (sędziolożkoskim )
Powiem jak na wyborach - tu każdy głos jest ważny, każda opinia.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 00:53   #28
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy Ci się przyda mój głos, ale ja w większości przypadków jestem przeciwnikiem używania form np. psycholożka-dupolożka, etc.

Wizażanka - fajnie, filologini - świetnie, przynajmniej kreatywność można znależć w tych słowach.

Wiekszość form żeńskich ukazuje (według mnie), że kobieta jest jakby drugiej kategorii, niepoważna w tym co robi. Nie jest panią sedzią tylko jakąś sędziolożką, która infantylnie przegląda akta i macha nóżkami pod stolem sędziowskim (sędziolożkoskim )
zagadzam sie.

W ogole jak pierwszy raz uslyszalam w tv słowo psycholożka to myślalam ze sobie kobity jaja robią, mówią tak dla żartów, tak jakby powiedzialy jestem nianiunią do dzieci :P A jak sie dowiedzialam, ze to na serio strasznie mnie te żeńskie wersje irytują m.in. z tego względu o któym pisze Dzustam.

Określenia które mi przychodzą do głowy( mam nadzieje ze te osoby sie nie obrażą ale widzialam to określenie w innych miejscach rownież)
Majkelki/majkelowe - dziewczyny których idolem jest Michael Jackson, fascynują sie nim iiii takie tam
A i świeżynki - lubią świeży, czysty wygląd, pastelowe kolory... coś takiego :P
Studniówkowiczki, włosomaniaczki..
__________________

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2010-03-09 o 01:16
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 01:44   #29
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Brzydulomaniaczki i Bobkofanki czyli fanki serialu Brzydula- chociaż juz dawno sie skończył one wciąż plotkują sobie
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 07:41   #30
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Praca semestralna o Was - Wizażankach ;) - stwórzcie ją ze mną!

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
a tu dziewczyna wymyśliła żeński odpowiednik także Twojego przyszłego zawodu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=196

(to znaczy zawodu autorki wątku)
fajne podoba mi się

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy Ci się przyda mój głos, ale ja w większości przypadków jestem przeciwnikiem używania form np. psycholożka-dupolożka, etc.

Wizażanka - fajnie, filologini - świetnie, przynajmniej kreatywność można znależć w tych słowach.

Wiekszość form żeńskich ukazuje (według mnie), że kobieta jest jakby drugiej kategorii, niepoważna w tym co robi. Nie jest panią sedzią tylko jakąś sędziolożką, która infantylnie przegląda akta i macha nóżkami pod stolem sędziowskim (sędziolożkoskim )
zgadzam się wiele żeńskich form jest uwłaczających w swej formie np gdy pierwszy raz usłyszałam słowo prawniczka od razu skojarzyło mi się słowo samiczka . No ale ja już go nie używam, dlaczego bo nie mam żadnej alternatywy.... Chyba, że dziewczyny same zmienimy te słowa na takie przyjemniej się kojarzące tylko jak takie stworzyć.... wiec w kwestii prawniczki proszę o pomoc

PS>Nigdy nie słyszałam słowa sendziolożka, z tego co wiem panie sędzie są oburzone nawet gdy używa się w stosunku do nich słowa sędzina. (mam nadzieję, że żartujesz sobie i że nie jest to jakiś nowy obrzydliwy twór językowy)


Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
zagadzam sie.

W ogole jak pierwszy raz uslyszalam w tv słowo psycholożka to myślalam ze sobie kobity jaja robią, mówią tak dla żartów, tak jakby powiedzialy jestem nianiunią do dzieci :P A jak sie dowiedzialam, ze to na serio strasznie mnie te żeńskie wersje irytują m.in. z tego względu o któym pisze Dzustam.

Określenia które mi przychodzą do głowy( mam nadzieje ze te osoby sie nie obrażą ale widzialam to określenie w innych miejscach rownież)
Majkelki/majkelowe - dziewczyny których idolem jest Michael Jackson, fascynują sie nim iiii takie tam
A i świeżynki - lubią świeży, czysty wygląd, pastelowe kolory... coś takiego :P
Studniówkowiczki, włosomaniaczki..
mi z koleji słowo śnieżynka kojarzy się z dziewczyną robiącą coś pierwszy raz...
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2010-03-09 o 07:49
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.