SGH Ekonomia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 17:22   #1
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941

SGH Ekonomia


Zamierzam w przyszlym roku jako drugi kierunek wybrac ekonomie na SGH. Co myslicie o tym kierunku na tej uczelni?
Ciezko jest sie dostac? Jakie przedmioty byly wliczane do rekrutacji w tamtym roku?
Oczywiscie chodzi mi o licencjackie stacjonarne.
__________________
Moje cele:
-przytyć z 2 kg
-nie obcinać włosów i dbać o nie
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia


ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:51   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez ewelinucha Pokaż wiadomość
Zamierzam w przyszlym roku jako drugi kierunek wybrac ekonomie na SGH. Co myslicie o tym kierunku na tej uczelni?
Ciezko jest sie dostac? Jakie przedmioty byly wliczane do rekrutacji w tamtym roku?
Oczywiscie chodzi mi o licencjackie stacjonarne.
żeby się dostać na sgh( na sgh jest rekrutacja na uczelnię, nie na kierunek) trzeba mieć maturę z przedmiotów z poszczególnych grup. Niestety matematyka i fizyka są w jednej grupie, więc jeśli jesteś po mat-fizie to Twoje szanse są niestety znikome. Jesli natomiast masz geografię, wos.. i nie pamiętam co tam jeszcze to jesteś w dobrej sytuacji. + 2 języki obce, o ile dobrze pamiętam to albo oba rozszerzone albo co najmniej 1.

Progi punktowe są dosyć wysokie, ale jak już cię przyjmą to nie ma strachu, że w najbliższej sesji wylecisz. Ogólnie najtrudniej jest się dostać, poźniej nie jest już tak źle.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:03   #3
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941
Dot.: SGH Ekonomia

Dzieki Paulincia. Czyli jezyk musze miec rozszerzony? Nie ma tak ze jezyk podstawowy jest polowa punktow z rozszerzonego?
__________________
Moje cele:
-przytyć z 2 kg
-nie obcinać włosów i dbać o nie
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia


ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:07   #4
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: SGH Ekonomia

Hej ewelinucha Ja też się wybieram na SGH w tym roku, to znaczy na rok akademicki 12/13 się rekrutuję. Poprawiasz maturę? Bo z któregoś wątku kojarzę, że chyba studiujesz ze mną na PW...
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:18   #5
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941
Dot.: SGH Ekonomia

Hej
Nie, nie poprawiam matury, bede skladac z tyloma punktami ile mam
Tylko ze widze ze jednak nic z tego bo nie zdawalam rozszerzonego jezyka

Tak, studiuje na PW
__________________
Moje cele:
-przytyć z 2 kg
-nie obcinać włosów i dbać o nie
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia


ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:57   #6
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez ewelinucha Pokaż wiadomość
Hej
Nie, nie poprawiam matury, bede skladac z tyloma punktami ile mam
Tylko ze widze ze jednak nic z tego bo nie zdawalam rozszerzonego jezyka

Tak, studiuje na PW
niestety z tego co pamiętam musisz miec jezyk rozszerzony, a może nawet 2. A może być spróbowała kiedyś powalczyć z rozszerzoną maturą? Bo na sgh największy nacisk kładą własnie na języki i stąd są te wymagania rekrutacyjne.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:39   #7
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: SGH Ekonomia

jeden język rozszerzony, drugi podstawowy

ewentualnie możesz iść na studia magisterskie (jak już obronisz inż na PW). wtedy kryterium przyjęcia jest egzamin i nie patrzą na to jaki kierunek skończyłaś na studiach I stopnia, ani z czego masz zdaną maturę.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 17:21   #8
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: SGH Ekonomia

matma albo fiza - przedmiot I
geografia albo historia - przedmiot II
jęz obcy - rozszerzony
jęz obcy - podstawowy

osobiście jednak odradzam tę uczelnię
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 17:33   #9
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez fiaa Pokaż wiadomość
matma albo fiza - przedmiot I
geografia albo historia - przedmiot II
jęz obcy - rozszerzony
jęz obcy - podstawowy

osobiście jednak odradzam tę uczelnię
moglabys rozwinac swoja wypowiedz?
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 21:31   #10
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
moglabys rozwinac swoja wypowiedz?
moim subiektywnym zdaniem to uczelnia snobów i lanserów - oczywiście nie mówię tu o wszystkich, ale w większości tak.
nie ma grup - każde zajęcia masz z kimś innym - matematyke z inną grupą, informatykę z inną itp. przedmioty też się zmieniają, zatem - co pół roku mieszanka ludzi, których i tak widzisz raz na tydzień
czuć tu ten wyścig szczurów - ludzi którzy juz od 1szego dnia swego bytu na uczelni udzielają się w tysiącu organizacji, biorą udział w projektach, choć jeszcze sami dobrze nie poznali, co to znaczy być na studiach. i nie dziwię się opinii że ludzi wychodzą stąd bogaci, bo.. bogaci już przychodzą. nie to żebym miała coś przeciwko ludziom bogatym, oczywiście zdarzają się ludzie wartościowi, ale - widać emanowanie tym bogactwem. jedyna okazja żeby się z kimś zintegrować to narty, obozy i inne organizowane wyjazdy. czy też owe organizacje.
no i poziom.. też nie jest wysoki.
to zdecydowanie przereklamowana uczelnia
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 00:49   #11
noqtore
Raczkowanie
 
Avatar noqtore
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez fiaa Pokaż wiadomość
moim subiektywnym zdaniem to uczelnia snobów i lanserów - oczywiście nie mówię tu o wszystkich, ale w większości tak.
nie ma grup - każde zajęcia masz z kimś innym - matematyke z inną grupą, informatykę z inną itp. przedmioty też się zmieniają, zatem - co pół roku mieszanka ludzi, których i tak widzisz raz na tydzień
czuć tu ten wyścig szczurów - ludzi którzy juz od 1szego dnia swego bytu na uczelni udzielają się w tysiącu organizacji, biorą udział w projektach, choć jeszcze sami dobrze nie poznali, co to znaczy być na studiach. i nie dziwię się opinii że ludzi wychodzą stąd bogaci, bo.. bogaci już przychodzą. nie to żebym miała coś przeciwko ludziom bogatym, oczywiście zdarzają się ludzie wartościowi, ale - widać emanowanie tym bogactwem. jedyna okazja żeby się z kimś zintegrować to narty, obozy i inne organizowane wyjazdy. czy też owe organizacje.
no i poziom.. też nie jest wysoki.
to zdecydowanie przereklamowana uczelnia
Ja nie widzę ani jednej z tych wad Nie poznałam jeszcze żadnych snobów i lanserów, a wyścig szczurów zauważyłam tylko na jednym przedmiocie. Branie udziału w projektach to coś złego?
Potem dobra praca, samemu się układa plan i wybiera wykładowców, jest masa fajnych organizacji, a w nich świetni ludzie. Ja tam polecam w caaaałej rozciągłości.

(Ilu ludzi, tyle opinii, ale dodaję swoją, by pokazać ten kontrast.)

A właśnie, kierunek wybierasz dopiero na drugim roku, pierwszy jest ogólny.

Edytowane przez noqtore
Czas edycji: 2015-01-13 o 17:43
noqtore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 10:02   #12
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: SGH Ekonomia

noqtore. ogółem nie uważam tej aktywności studenckiej negatywnie - to tylko świadczy o ludziach że chce im się coś robić. jednak chodzi mi o samo nastawienie do pracy, szeroko pojętej działalności, już od pierwszych chwil na tej uczelni. oczywiście robię tu małą generalizację, ale to widać i czuć. to parcie na szkło. mam to szczęście że znam ludzi z paru innych warszawskich uczelni. tam panuje inna atmosfera

ale tak jak pisałaś - rózni ludzie, różne opinie. komuś innemu może to odpowiadać może ja jestem zbyt spokojnym i niewymagającym wiele od życia człowiekiem żeby mi to odpowiadało

Edytowane przez fiaa
Czas edycji: 2012-01-29 o 10:03
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:45   #13
noqtore
Raczkowanie
 
Avatar noqtore
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez fiaa Pokaż wiadomość
noqtore. ogółem nie uważam tej aktywności studenckiej negatywnie - to tylko świadczy o ludziach że chce im się coś robić. jednak chodzi mi o samo nastawienie do pracy, szeroko pojętej działalności, już od pierwszych chwil na tej uczelni. oczywiście robię tu małą generalizację, ale to widać i czuć. to parcie na szkło. mam to szczęście że znam ludzi z paru innych warszawskich uczelni. tam panuje inna atmosfera

ale tak jak pisałaś - rózni ludzie, różne opinie. komuś innemu może to odpowiadać może ja jestem zbyt spokojnym i niewymagającym wiele od życia człowiekiem żeby mi to odpowiadało
Możliwe, że dla niektórych to parcie na szkło. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że dla wielu jest to po prostu ciekawe spędzanie czasu

Edytowane przez noqtore
Czas edycji: 2015-01-13 o 17:43
noqtore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:03   #14
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: SGH Ekonomia

ja osobiście uważam właśnie za plus SGH tę atmosferę biznesową, dążenie do robienia kariery, masowe udzielanie się w organizacjach. sama na SGH nie studiuję, ale mam tu masę znajomych i dodatkowo pracuję z ludźmi z SGH i myślę, że właśnie dzięki ogólnouczelnianemu "parciu na szkło" absolwenci tej szkoły świetnie sobie radzą po studiach.

u mnie na uczelni (UW) atmosfera jest raczej naukowo-badawcza i abiznesowa - większość osób szuka pierwszej pracy dopiero po studiach, nie udziela się w organizacjach i mimo wyższego poziomu programu, wiele z nich jest przegranych na starcie, gdy przychodzi im rywalizować z ludźmi z SGH, którzy kończąc studia mają już 1-3 lata doświadczenia zawodowego.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 22:05   #15
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: SGH Ekonomia

To ciekawe, co piszecie. A nie wiecie jak jest na studiach zaocznych na tej uczelni? Zamierzam tam się wybrać na zaoczne magisterskie po tym jak skończę mój dzienny licencjat. Wiadomo, że zaoczni nie mają raczej czasu na udzielanie się gdziekolwiek - po prostu przychodzą, piszą i wychodzą zmęczeni po tylu godzinach katorgi
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:21   #16
XoBlairoX
Zakorzenienie
 
Avatar XoBlairoX
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: world
Wiadomości: 4 564
Dot.: SGH Ekonomia

.
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Podpiszesz? Ja już to zrobiłam a Ty ??


Edytowane przez XoBlairoX
Czas edycji: 2012-03-03 o 18:40
XoBlairoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 15:45   #17
Amargito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: SGH Ekonomia

A ja chciałam zapytać co sadzicie o teście z wiedzy o gospodarce? Ile punktów trzeba mieć żeby się zakwalifikować? Jaka jest różnica między wynikami z teksu , które kwalifikują do przyjęcia na studia dzienne a zaoczne. Ilu jest mniej więcej kandydatów na studia magisterskie? Jak długo (orientacyjnie ) zajmuje przygotowanie do testów? Kiedy ten egzamin sie odbywa? I czy rekrutacja jest tylko latem? (Można zdawać w sesji zimowej na studia magisterskie?) Pytam, bo moja obrona wypada 25-go czerwca, 26-go mam ostatni egzamin na 2 kierunku. Nie mam pojęcia czy zdążę się przygotować zaczynając teraz.
Amargito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 15:20   #18
noqtore
Raczkowanie
 
Avatar noqtore
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez Amargito Pokaż wiadomość
A ja chciałam zapytać co sadzicie o teście z wiedzy o gospodarce? Ile punktów trzeba mieć żeby się zakwalifikować? Jaka jest różnica między wynikami z teksu , które kwalifikują do przyjęcia na studia dzienne a zaoczne. Ilu jest mniej więcej kandydatów na studia magisterskie? Jak długo (orientacyjnie ) zajmuje przygotowanie do testów? Kiedy ten egzamin sie odbywa? I czy rekrutacja jest tylko latem? (Można zdawać w sesji zimowej na studia magisterskie?) Pytam, bo moja obrona wypada 25-go czerwca, 26-go mam ostatni egzamin na 2 kierunku. Nie mam pojęcia czy zdążę się przygotować zaczynając teraz.
Nie orientuję się w magisterskich, bo jestem dopiero na licencjackich; ale forum sgh na pewno dostarczy ci te informacje ->> http://esgieha.pl/forum/
Na pewno szybciej ci ktoś odpowie niż tu
Możesz również zadzwonić do dziekanatu i spytać o niektóre z powyższych rzeczy. (ale najpierw radzę przeszukać stronę i mieć pewność, że nie ma nigdzie takich informacji )
noqtore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:43   #19
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez Amargito Pokaż wiadomość
A ja chciałam zapytać co sadzicie o teście z wiedzy o gospodarce? Ile punktów trzeba mieć żeby się zakwalifikować? Jaka jest różnica między wynikami z teksu , które kwalifikują do przyjęcia na studia dzienne a zaoczne. Ilu jest mniej więcej kandydatów na studia magisterskie? Jak długo (orientacyjnie ) zajmuje przygotowanie do testów? Kiedy ten egzamin sie odbywa? I czy rekrutacja jest tylko latem? (Można zdawać w sesji zimowej na studia magisterskie?) Pytam, bo moja obrona wypada 25-go czerwca, 26-go mam ostatni egzamin na 2 kierunku. Nie mam pojęcia czy zdążę się przygotować zaczynając teraz.
na zaoczne wystarczy 40%, na dzienne to zależy jak reszcie osób pójdzie egzamin. 2 lata temu wystarczyło bodajże 64%. teraz wszystko może się zmienić, bo podobno wycofali test z angielskiego.

rekrutacja jest latem i zimą. latem egzamin odbywa się pod koniec czerwca (dwa lata temu odbył się 30 czerwca, pamiętam, bo byłam na niego zapisana i mi dowalili tego dnia o tej samej godzinie obronę licencjata na innej uczelni ).

ile osób próbuje dostać się na magisterskie? wspomniane 2 lata temu miałam na karcie wstępu na egzamin numerek powyżej 1000. więc zakładam, że raczej ponad tysiąc osób. moim zdaniem to bardzo prawdopodobne.

przygotować się zdążysz na 100%. moi znajomi uczyli się tydzień, max. 2 tygodnie przed egzaminem i wszyscy się dostali. wystarczyło poczytać sobie notatki ze studiów licencjackich z odpowiednich przedmiotów.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 20:02   #20
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
na zaoczne wystarczy 40%, na dzienne to zależy jak reszcie osób pójdzie egzamin. 2 lata temu wystarczyło bodajże 64%. teraz wszystko może się zmienić, bo podobno wycofali test z angielskiego.
Angielski, angielski, angielski... Ludzie, istnieją też inne języki obce! I ten test jest z języka obcego, a nie z języka angielskiego. To raz, a dwa to część z języka obcego obecnie obowiązuje - tu są szczegóły odnośnie najbliższej rekrutacji http://www.sgh.waw.pl/inne/rekrutacj.../magisterskie/ ale faktycznie przez jakiś czas była usunięta. Po co - pojęcia nie mam, ale widać znowu ją przywrócili.
Jeśli chodzi o progi, to spotykałam podobne informacje.
A co do przygotowania, to chyba nie ma reguły. Jedni się uczą tydzień, inni pół roku... To też zależy, co się studiowało, bo jak ktoś pierwszy raz na uszy słyszy słowa mikro-/makroekonomia, to może być mu trudniej.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:39   #21
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: SGH Ekonomia

Cytat:
Napisane przez parapluie89 Pokaż wiadomość
Angielski, angielski, angielski... Ludzie, istnieją też inne języki obce! I ten test jest z języka obcego, a nie z języka angielskiego. To raz, a dwa to część z języka obcego obecnie obowiązuje - tu są szczegóły odnośnie najbliższej rekrutacji http://www.sgh.waw.pl/inne/rekrutacj.../magisterskie/ ale faktycznie przez jakiś czas była usunięta. Po co - pojęcia nie mam, ale widać znowu ją przywrócili.
Jeśli chodzi o progi, to spotykałam podobne informacje.
A co do przygotowania, to chyba nie ma reguły. Jedni się uczą tydzień, inni pół roku... To też zależy, co się studiowało, bo jak ktoś pierwszy raz na uszy słyszy słowa mikro-/makroekonomia, to może być mu trudniej.
a no tak... test z języka obcego, a niekoniecznie z angielskiego
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 00:37   #22
Amargito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: SGH Ekonomia

Studuję obecnie administację. Na magisterkę wolałabym wybrać coś bardziej ekonmicznego. Nie wiem czy zdążyłabym przygotować się na lato żeby podejśc do tego egzaminu. Lista lektur niby masakrycznie długa nie jest ale... no właśnie.
Czy test z języka to test z języka bardziej biznesowego czy to taki typowy test? Teraz jestem po B2 i nadal szkolę swój angielski.
Amargito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.