Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-11, 03:40   #961
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Na l4 ciazowym jest płacone 100%.
Na rocznym macierzyńskim 80%.

---------- Dopisano o 03:40 ---------- Poprzedni post napisano o 03:32 ----------

Na l4 ciazowym jest płacone 100%.
Na rocznym macierzyńskim 80%.

WG moich obliczeń na l4 po odjeciu wszystkiego dostaniesz jakieś 3700-3800 zł a na macierzyńskim ok 2700 zł. A włożyć musisz kolo 10.000 zł
A, możesz też zostać z niczym jeżeli zakładasz dg tylko pod zasiłek licz się z kontrolą z ZUS i zakwestionowaniem prawdziwości prowadzenia firmy
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 12:08   #962
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Dziewczyny polecicie jakis kalkulator? Od marca prowadze DG, w kwietniu dowiedzalam się że zostanę mamą Nie chcialam robic żadnych machlojek, płace minimalne składki + chorobowe od początku, w tym tygodniu zamierzam przejść na L4, termin mam na grudzien ale z powodów zdrowotnych urodzę w listopadzie. Nie mam pojęcia jak wyliczyc swoj macierzynski, czy będzie poniżej tysiaka czy nie? Moja księgowa jest trochę felerna bo "sama na razie nie wie jak to liczyc w nowych przepisach" I czy przez ten miesiąc jak będę na L4 w ogole coś dostanę ?
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 01:43   #963
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Podstawa do wyliczenia to 60% średniej krajowej z poprzedniego kwartału.
Od tej kwoty odejmuje 13.71% na ubezpieczenie i od tej kwoty odejmuje 18% podatku.
Na macierzyńskim dostajesz 80% a na l4 100% tego co wyszło.

Na l4 wychodzi kolo 1800 zł minus zdrowotna czyli ok 1500 a na macierzyńskim ok 1450 minus zdrowotna czyli między 1100 a 1200 zl

Edytowane przez czorcichooo
Czas edycji: 2016-10-18 o 01:46
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:25   #964
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Dziekuje bardzo To w sumie lepiej niz sie spodziewalam bo myslalam ze nie dobije do tego tysiaka nawet
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:44   #965
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Powiedzcie mi jak zakończyłam macierzyński w zeszłym tygodniu i pierwszego dnia po zakończeniu księgowa zgłosiła mnie do ubezpieczeń to nadal zachowuję wysoki zasiłek?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:58   #966
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Tak, dopiero po 3 pełnych miesiącach od tego dnia podstawa zostaje zmieniona, jeśli w ciągu tego czasu pójdziesz na choćby jeden dzień zwolnienia przedłuża się o kolejne 3 miesiące itd. Oczywiście składeczki w tym chorobowe trzeba płacić do 10
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 04:02   #967
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

I składki płacisz w tedy od niskiej podstawy czyli kolo tego tysiąca
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 13:43   #968
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Mam pytanko....czy zus zawsze zapowiada ewentualną kontrolę przy l4 ? jeśli tak to telefonicznie? bo listownie raczej nie..............czytałam o przypadkach niezapowiedzianych kontroli, później jakieś listy że osoby danej nie było....cofanie zwolnień itp. jak to jest w praktyce ...ma ktoś doświadczenie w tym temacie. Rozumiem że kontrola na zwolnieniu a kontrola czy działalność jest faktycznie prowadzona to dwie różne kwestie....w drugim przypadku raczej trzeba się przygotować i zus osobiście odwiedzić, a jak to jest faktycznie w kwestii l4
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 06:45   #969
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

ZUS nigdy nie zapowiada kontroli L4- przecież to by było bez sensu. Masz l4 to siedzisz w domu i tyle.
Chyba ze idziesz np. do lekarza, do laboratorium czy do apteki ale w tedy musisz to udowodnić np receptą czy wynikiem badań albo paragonem.

Kontrola L4 a fikcyjnosci dg to dwie różne sprawy.
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 12:23   #970
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Aha no tak a jak ktoś jest sam i musi dziecko ze szkoły odebrać lub inne tego typu sprawy to jak ma zaświadczyć ......inaczej pewnie patrzą jak l4 chodzone a inaczej jak leżące........w sumie zwolnienie lekarskie w swojej istocie przewiduje niezdolność do pracy - jak mogą mi udowodnić czy jestem w stanie pracować czy nie w ciąży i raczej powinni kontrolować czy nie wykonuje pracy zarobkowej w tym czasie.......jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie z kontrolami l4 w ciąży chętnie poczytam
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 10:22   #971
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Zachęcam do poczytania co można robić na l4 chodzimy i leżącym.
Tak czy siak jak przyjdzie kontrola masz być dla nich w domu bo l4 służy dochodzeniu do zdrowia. Jeżeli Cię nie będzie masz szansę na wytłumaczenie. A czy osoba która Twoja sprawą by się zajmowała przyjmie argument ze np. poszłaś odprowadzić dziecko .... jego dobra wola. Prędzej bym pisała ze tak się źle czułam ze nie byłam w stanie otworzyć drzwi bo od kibla odejść nie mogłam
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 09:43   #972
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Tak właśnie zrobiłam, już wiem mniej więcej co i i jak.....dzięki
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 13:29   #973
ewamyska
Przyczajenie
 
Avatar ewamyska
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

A ja mam pytanie, co w przypadku, jesli jestem na urlopie wychowawczym na umowe o prace, mam jednoczesnie wlasna dzialalnosc i jestem w ciazy.
z jakiego tytułu przysługuje mi urlop macierzynski po porodzie i czy jesli pojdę np. w ostatnim miesiacu ciazy na L4 to dostanę zasiłek z umowy o pracę?
__________________
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Janusz Korczak
Wszystkie dzieci nasze są - Przedszkole Świat Dziecka - Konstancin
ewamyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 03:09   #974
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Jeżeli na uMowie jest minimalna krajowa to dostaniesz tylko Z etatu
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 10:21   #975
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Ludzinki mam takie pytanie....z końcem września jestem na L4 w ciąży...zwolnienie jest ciągłe ale oczywiście nigdy nie wypada równo za cały miesiąc i tak np. dziś otrzymałam wpłatę za wcześniejsze zwolnienie 1-28 list., jako że 29 i 30 listopad łapią się już na kolejne zwolnienie które zaniosłam wczoraj (a które nie jest oczywiście jeszcze rozpatrzone), na moje rozumowanie powinnam i tak też robiłam wcześniej złożyć deklarację do 10 za te 2 ostatnie dni listopada- normalnie za nie zapłacić a ewentualnie potem przy następnej deklaracji sobie odliczyć- Pani w zusie twierdzi natomiast że absolutnie nie muszę ze te dwa dni nic składać tylko zdrowotną- i weź tu bądź mądry- na pewno są tu osoby na zwolnieniu jestem ciekawa jak wy robicie?
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 06:25   #976
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Ja po wypłacie zasiłku za pierwsze L4 składałam DRA tylko ze składka zdrowotna i płaciła tylko zdrowotna. Tylko przy pierwszym L4 płaci się dopóki nie ma decyzji.
Oczywiście możesz płacić co miesiąc i robić korekty
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 13:42   #977
kliminho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Czesc


Szukam mamy, która juz dostała zasiłek a np prowadziła dzialalnosc krocej niz 12 miesiecy. Mam kilka watpliwosci i chce je rozwiac.
bede wdzieczna za pomoc
kliminho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 12:32   #978
Dotka129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 26
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

a czy orientujesz sie czy zwolnienie na chore dziecko tak samo przerywa swiadczenie jak i L4?
Dotka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 14:01   #979
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Dziewczyny, pytanie bardzo podstawowe, ale wiele już wersji słyszałam - w przyszłym tygodniu idę w tej sprawie do ksiegowej, ale chętnie posłucham Waszych doświadczeń. Jak się ma otrzymywanie zasiłku macierzyńskiego do dalszego aktywnego prowadzenia w tym czasie firmy jednoosobowej?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-30, 14:39   #980
Dotka129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 26
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

ja juz jestem po macierzynskim. firma dzialala normalnie. mialam pelnomocnika na papierze i stazyste. stazysta pracowal pelnomocnik podpisywal listy obecnosci. ja przyjedzalam robilam zamowienia i tyle. siedzialam z cora w domu
Dotka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 07:41   #981
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie bardzo podstawowe, ale wiele już wersji słyszałam - w przyszłym tygodniu idę w tej sprawie do ksiegowej, ale chętnie posłucham Waszych doświadczeń. Jak się ma otrzymywanie zasiłku macierzyńskiego do dalszego aktywnego prowadzenia w tym czasie firmy jednoosobowej?
Normalnie prowadzisz działalność (wtedy też co miesiąc opłacasz jedynie składkę zdrowotną) i dostajesz macierzyński.........lub możesz też zawiesić działalność (wtedy bez żadnych składek ale nie masz ubezpieczenia zdrowotnego)
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 08:11   #982
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie bardzo podstawowe, ale wiele już wersji słyszałam - w przyszłym tygodniu idę w tej sprawie do ksiegowej, ale chętnie posłucham Waszych doświadczeń. Jak się ma otrzymywanie zasiłku macierzyńskiego do dalszego aktywnego prowadzenia w tym czasie firmy jednoosobowej?
Tak jak już zostało napisane- możesz normalnie prowadzić DG. Tutaj są inne zasady niż przy etacie. Tylko na L4 jest to zabronione.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka129 Pokaż wiadomość
a czy orientujesz sie czy zwolnienie na chore dziecko tak samo przerywa swiadczenie jak i L4?
Tak. Na macierzyńskim nie bierze się L4.

Ogólnie to wszystko jest chore w naszym kraju. Ostatnio czytałam o przypadku dziewczyny, która kilka lat prowadziła DG. Zaszła w ciążę, poszła na L4 i później macierzyński, podwyższyła składki i nie miała żadnej kontroli. Po macierzyńskim znów zaszła w ciążę (niemal od razu) i tu ZUS już się czepił. Kontrola fikcyjności firmy. Okazało się, że wręcz żadali od niej prowadzenia firmy w trakcie macierzyńskiego bo dla nich to nie urlop jak na etacie, że siedzisz w domu i się dzieckiem opiekujesz. Ja sobie tego osobiście nie wyobrażam, nie mam czasu się po tyłku podrapać, a początki to była jakaś masakra, jadłam 1 posiłek dziennie i oni wymagają, aby w tym czasie normalnie pracować? A jak się rozchorujesz to zwolnienia wziąć nie możesz bo stracisz zasiłek.
Takie rzeczy tylko w Polsce A później się dziwią, że ludzie kombinują albo uciekają z kraju.
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 16:22   #983
Dotka129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 26
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Słuchajcie. Miałam wysoki macierzyński. skończył się rok temu. jestem na normalnym zus ale co 90 dni jestem na zwolnieniu wiec chorobowe mam z wysokich składek. teraz jestem w ciąży i wiem że na chorobowym będą duże składki nadal, a co z macierzyńskim? czy musze znowu coś składać i opłacać?
Dotka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 17:45   #984
sylwiar85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

jeśli będziesz cały czas na zwolnieniu w ciąży, nie będzie tej przerwy 3 miesiące to macierzyński też rzecz jasna wysoki....mam taką samą sytuację .....pilnujesz tylko żeby na l4 składać deklarację co miesiąc za zdrowotne i to opłacać..potem jeśli l4 ciągłe do porodu tylko papiery o zasiłek

Edytowane przez sylwiar85
Czas edycji: 2017-03-04 o 17:47
sylwiar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 00:23   #985
Dotka129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 26
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

czyli tak jak myślałam. dziękuje
Dotka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 17:47   #986
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Czy jest tu ktoś kto prowadzi własną działalność i ze względu na preferencyjne składki otrzymuje świadczenie rodzicielskie? (1000zl). Mam pytanie czy w trakcie pobierania tego świadczenia można prowadzić dzialalnosc i osiągać przychody? Czy można z tego skorzystać 6 tyg przed porodem tak jak z zasiłku? Szukałam trochę, ale informacje są trochę sprzeczne...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 10:17   #987
wojtek509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 164
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Pracować z całą pewnością można - zasiłek jest tożsamy ze świadczeniem macierzyńskim w tym względzie. A czy można go uzyskać 6 tygodni wcześniej - tego nie wiem bo nie przerabialiśmy. A masz jakieś niepokojące źródło wskazujące na konieczność siedzenia w domu 24h w czasie uzyskiwania zasiłku - wszak to niekonstytucyjne. - tak to jest z zasiłkiem chorobowym a ten macierzyński w przepisach definiowany jest jako "pewien niezbywalny przywilej" - można studiować, urlopować, pracować - żadna instytucja nie ma możliwości ograniczania cię w czasie uzyskiwania świadczenia z tego tytułu.

Edytowane przez wojtek509
Czas edycji: 2017-03-16 o 10:19
wojtek509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 11:44   #988
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Cytat:
Napisane przez wojtek509 Pokaż wiadomość
Pracować z całą pewnością można - zasiłek jest tożsamy ze świadczeniem macierzyńskim w tym względzie. A czy można go uzyskać 6 tygodni wcześniej - tego nie wiem bo nie przerabialiśmy. A masz jakieś niepokojące źródło wskazujące na konieczność siedzenia w domu 24h w czasie uzyskiwania zasiłku - wszak to niekonstytucyjne. - tak to jest z zasiłkiem chorobowym a ten macierzyński w przepisach definiowany jest jako "pewien niezbywalny przywilej" - można studiować, urlopować, pracować - żadna instytucja nie ma możliwości ograniczania cię w czasie uzyskiwania świadczenia z tego tytułu.
Dziękuję za odpowiedź 😊 tak, w opisie świadczenia rodzicielskiego jest, że nie można wtedy prowadzić pracy zarobkowej - tym się sugerowałam. Cytat:
"jeden z rodziców dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (tj. osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka), lub rodzina zastępcza, z wyjątkiem rodziny zastępczej zawodowej, nie sprawują lub zaprzestali sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w tym w związku z zatrudnieniem lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej, które uniemożliwiają sprawowanie tej opieki;"
Ale jako przedsiębiorcy przysługuje mi zasiłek macierzyński, tylko z podwyższeniem do tej kwoty (czyli stosuje się tu zasady zasiłku, nie świadczenia). A świadczenie jest dla bezrobotnych, studentow- może wtedy to ma sens.
Co do wcześniejszego macierzyńskiego - zadzwonie do zusu, wg księgowej mogę iść wcześniej.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 14:49   #989
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Tak. Moozesz normalnie prowadzić działalność. Powiedziałabym nawet, że musisz bo nie robiąc nic w trakcie pobierania zasiłku działalność powinna zostać zawieszona.
Możesz też być zatrudniona na umowę czy zlecenie czy o pracę. To jest zasiłek macierzyński a nie urlop tu są inne zasady niż przy etacie. Najczęściej w błąd wprowadzają niedouczone księgowe, ale to już inna bajka ...

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

I moim zdaniem możesz normalnie rozpocząć macierzyński 5 tygodni wcześniej ponieważ zasiłek jest przyznawany na określony czas- zaczniesz szybciej korzystać ze świadczenia to go szybciej skończysz. Ot tyle
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 06:07   #990
czorcichooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Wojtek509- ty nie miałeś takiej sytuacji, że podwyzszyliscie składki ale nie do max, ale świadczenia wypłacane były najwyższe?
czorcichooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-28 08:08:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.